Tulokset IKM finaalit 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
UiTa & TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03 12 2021 - 05 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 14 years - Finaali |
|
|
CR 13 |
4:49.08 |
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
4:41.81 |
|
|
|
Aleksi Koprinen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 15 |
4:30.60 |
|
|
|
Jesper Lietzen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 16 |
4:30.16 |
|
|
|
Atte Moilanen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
573 |
4:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.76 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
528 |
4:50.46 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.61 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.62 |
525 |
4:51.01 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.54 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
514 |
4:53.10 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.66 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.51 |
490 |
4:57.72 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.35 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.69 |
489 |
4:57.87 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.12 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
479 |
4:59.90 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.99 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.72 |
477 |
5:00.37 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.98 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
438 |
5:09.08 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.10 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.70 |
418 |
5:13.82 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.92 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.67 |
418 |
5:13.96 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.69 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.66 |
402 |
5:17.95 |
+35.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.00 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
+0.74 |
394 |
5:20.18 |
+37.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.34 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Jumppanen |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.75 |
391 |
5:21.07 |
+38.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.75 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 15 years - Finaali |
|
|
CR 13 |
4:49.08 |
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
4:41.81 |
|
|
|
Aleksi Koprinen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 15 |
4:30.60 |
|
|
|
Jesper Lietzen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 16 |
4:30.16 |
|
|
|
Atte Moilanen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
643 |
4:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.65 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
608 |
4:37.14 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.02 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
603 |
4:37.91 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.01 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
559 |
4:44.98 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.04 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
523 |
4:51.42 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.28 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.76 |
519 |
4:52.02 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.99 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
505 |
4:54.84 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.03 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
486 |
4:58.65 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.92 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.76 |
477 |
5:00.44 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.68 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
472 |
5:01.46 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.28 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.70 |
451 |
5:06.13 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.45 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
448 |
5:06.83 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.37 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
+0.73 |
442 |
5:08.24 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.94 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
438 |
5:08.98 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.59 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.73 |
436 |
5:09.56 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.61 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.73 |
407 |
5:16.82 |
+44.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.81 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 16 years - Finaali |
|
|
CR 13 |
4:49.08 |
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
4:41.81 |
|
|
|
Aleksi Koprinen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 15 |
4:30.60 |
|
|
|
Jesper Lietzen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 16 |
4:30.16 |
|
|
|
Atte Moilanen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.71 |
577 |
4:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.65 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
577 |
4:42.02 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.53 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
545 |
4:47.32 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.88 |
(-9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
523 |
4:51.26 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.91 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
510 |
4:53.84 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.08 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
498 |
4:56.08 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.06 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
473 |
5:01.26 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.75 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
436 |
5:09.44 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.84 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miro Järvinen |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.63 |
433 |
5:10.15 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.04 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.73 |
423 |
5:12.68 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.67 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.67 |
418 |
5:13.92 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.31 |
(-11.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
405 |
5:17.31 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.26 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.79 |
392 |
5:20.68 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.21 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
+0.65 |
392 |
5:20.71 |
+38.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.85 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
378 |
5:24.52 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.63 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 13 years - Finaali |
|
|
CR 13 |
4:49.08 |
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet (FIN) |
Tampere (FIN) |
4.12.2021 |
|
|
|
|
CR 14 |
4:41.81 |
|
|
|
Aleksi Koprinen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 15 |
4:30.60 |
|
|
|
Jesper Lietzen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
CR 16 |
4:30.16 |
|
|
|
Atte Moilanen |
|
|
2017 |
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
+0.75 |
535 |
4:49.08 |
|
|
|
|
CR 13 |
|
|
|
Entry time: 4:51.97 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
461 |
5:03.85 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.28 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
439 |
5:08.75 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.35 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
408 |
5:16.44 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.49 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
393 |
5:20.52 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.59 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.67 |
389 |
5:21.49 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.38 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
+0.70 |
375 |
5:25.44 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.59 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
374 |
5:25.87 |
+36.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.91 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
+0.67 |
370 |
5:26.88 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.17 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
+0.63 |
370 |
5:27.00 |
+37.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.54 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.71 |
362 |
5:29.33 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.20 |
(-8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.47 |
342 |
5:35.51 |
+46.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.59 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
341 |
5:36.07 |
+46.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.39 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
321 |
5:42.65 |
+53.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.79 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
306 |
5:48.33 |
+59.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.99 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 14.20.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|