2022-05-23   17:02:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM finaalit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 14 years - Finaali
CR 13 4:49.08 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 14 4:41.81 Aleksi Koprinen 2017
CR 15 4:30.60 Jesper Lietzen 2017
CR 16 4:30.16 Atte Moilanen 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 +0.75 573 4:42.60
Entry time: 4:42.76 (-0.16)
50m: 29.66
100m: 1:05.86
(36.20)
150m: 1:41.90
(36.04)
200m: 2:18.00
(36.10)
250m: 2:57.85
(39.85)
300m: 3:38.89
(41.04)
350m: 4:11.88
(32.99)
400m: 4:42.60
(30.72)
2 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo +0.82 528 4:50.46 +7.86
Entry time: 4:57.61 (-7.15)
50m: 32.45
100m: 1:08.77
(36.32)
150m: 1:46.50
(37.73)
200m: 2:23.09
(36.59)
250m: 3:05.19
(42.10)
300m: 3:46.49
(41.30)
350m: 4:18.84
(32.35)
400m: 4:50.46
(31.62)
3 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura +0.62 525 4:51.01 +8.41
Entry time: 4:54.54 (-3.53)
50m: 31.20
100m: 1:06.42
(35.22)
150m: 1:46.59
(40.17)
200m: 2:25.12
(38.53)
250m: 3:06.28
(41.16)
300m: 3:47.27
(40.99)
350m: 4:20.14
(32.87)
400m: 4:51.01
(30.87)
4 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.66 514 4:53.10 +10.50
Entry time: 4:50.66 (+2.44)
50m: 31.50
100m: 1:08.20
(36.70)
150m: 1:43.67
(35.47)
200m: 2:18.56
(34.89)
250m: 3:00.44
(41.88)
300m: 3:44.51
(44.07)
350m: 4:19.50
(34.99)
400m: 4:53.10
(33.60)
5 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap +0.51 490 4:57.72 +15.12
Entry time: 4:58.35 (-0.63)
50m: 31.27
100m: 1:08.20
(36.93)
150m: 1:47.23
(39.03)
200m: 2:25.48
(38.25)
250m: 3:08.40
(42.92)
300m: 3:51.69
(43.29)
350m: 4:25.53
(33.84)
400m: 4:57.72
(32.19)
6 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.69 489 4:57.87 +15.27
Entry time: 4:56.12 (+1.75)
50m: 30.94
100m: 1:08.80
(37.86)
150m: 1:46.91
(38.11)
200m: 2:24.91
(38.00)
250m: 3:07.77
(42.86)
300m: 3:50.95
(43.18)
350m: 4:25.31
(34.36)
400m: 4:57.87
(32.56)
7 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.74 479 4:59.90 +17.30
Entry time: 4:55.99 (+3.91)
50m: 30.68
100m: 1:06.88
(36.20)
150m: 1:44.53
(37.65)
200m: 2:21.39
(36.86)
250m: 3:06.61
(45.22)
300m: 3:51.57
(44.96)
350m: 4:26.71
(35.14)
400m: 4:59.90
(33.19)
8 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.72 477 5:00.37 +17.77
Entry time: 4:55.98 (+4.39)
50m: 29.97
100m: 1:06.20
(36.23)
150m: 1:46.18
(39.98)
200m: 2:25.64
(39.46)
250m: 3:08.72
(43.08)
300m: 3:52.42
(43.70)
350m: 4:26.75
(34.33)
400m: 5:00.37
(33.62)
9 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.59 438 5:09.08 +26.48
Entry time: 5:09.10 (-0.02)
50m: 31.25
100m: 1:10.12
(38.87)
150m: 1:50.89
(40.77)
200m: 2:29.76
(38.87)
250m: 3:11.95
(42.19)
300m: 3:56.80
(44.85)
350m: 4:34.46
(37.66)
400m: 5:09.08
(34.62)
10 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.70 418 5:13.82 +31.22
Entry time: 5:19.92 (-6.10)
50m: 32.94
100m: 1:12.27
(39.33)
150m: 1:53.04
(40.77)
200m: 2:32.90
(39.86)
250m: 3:16.90
(44.00)
300m: 4:02.88
(45.98)
350m: 4:39.36
(36.48)
400m: 5:13.82
(34.46)
11 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö +0.67 418 5:13.96 +31.36
Entry time: 5:17.69 (-3.73)
50m: 33.58
100m: 1:11.98
(38.40)
150m: 1:54.10
(42.12)
200m: 2:34.95
(40.85)
250m: 3:17.78
(42.83)
300m: 4:00.29
(42.51)
350m: 4:38.15
(37.86)
400m: 5:13.96
(35.81)
12 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.66 402 5:17.95 +35.35
Entry time: 5:18.00 (-0.05)
50m: 33.36
100m: 1:12.01
(38.65)
150m: 1:52.93
(40.92)
200m: 2:33.81
(40.88)
250m: 3:19.81
(46.00)
300m: 4:07.17
(47.36)
350m: 4:43.30
(36.13)
400m: 5:17.95
(34.65)
13 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit +0.74 394 5:20.18 +37.58
Entry time: 5:19.34 (+0.84)
50m: 31.13
100m: 1:08.62
(37.49)
150m: 1:50.83
(42.21)
200m: 2:31.62
(40.79)
250m: 3:19.90
(48.28)
300m: 4:08.72
(48.82)
350m: 4:45.66
(36.94)
400m: 5:20.18
(34.52)
14 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.75 391 5:21.07 +38.47
Entry time: 5:20.75 (+0.32)
50m: 33.31
100m: 1:13.06
(39.75)
150m: 1:57.65
(44.59)
200m: 2:41.65
(44.00)
250m: 3:23.17
(41.52)
300m: 4:07.21
(44.04)
350m: 4:45.08
(37.87)
400m: 5:21.07
(35.99)
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 15 years - Finaali
CR 13 4:49.08 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 14 4:41.81 Aleksi Koprinen 2017
CR 15 4:30.60 Jesper Lietzen 2017
CR 16 4:30.16 Atte Moilanen 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 +0.66 643 4:31.95
Entry time: 4:39.65 (-7.70)
50m: 29.10
100m: 1:02.35
(33.25)
150m: 1:38.84
(36.49)
200m: 2:14.60
(35.76)
250m: 2:51.43
(36.83)
300m: 3:28.68
(37.25)
350m: 4:01.06
(32.38)
400m: 4:31.95
(30.89)
2 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.73 608 4:37.14 +5.19
Entry time: 4:39.02 (-1.88)
50m: 29.48
100m: 1:03.34
(33.86)
150m: 1:39.10
(35.76)
200m: 2:15.30
(36.20)
250m: 2:55.05
(39.75)
300m: 3:34.94
(39.89)
350m: 4:06.42
(31.48)
400m: 4:37.14
(30.72)
3 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.67 603 4:37.91 +5.96
Entry time: 4:41.01 (-3.10)
50m: 29.99
100m: 1:05.28
(35.29)
150m: 1:41.67
(36.39)
200m: 2:16.83
(35.16)
250m: 2:56.36
(39.53)
300m: 3:36.46
(40.10)
350m: 4:07.39
(30.93)
400m: 4:37.91
(30.52)
4 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 +0.70 559 4:44.98 +13.03
Entry time: 4:48.04 (-3.06)
50m: 31.33
100m: 1:06.83
(35.50)
150m: 1:43.74
(36.91)
200m: 2:19.28
(35.54)
250m: 2:57.39
(38.11)
300m: 3:38.47
(41.08)
350m: 4:12.83
(34.36)
400m: 4:44.98
(32.15)
5 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.70 523 4:51.42 +19.47
Entry time: 4:53.28 (-1.86)
50m: 31.63
100m: 1:08.72
(37.09)
150m: 1:46.55
(37.83)
200m: 2:23.65
(37.10)
250m: 3:03.54
(39.89)
300m: 3:44.39
(40.85)
350m: 4:18.94
(34.55)
400m: 4:51.42
(32.48)
6 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat +0.76 519 4:52.02 +20.07
Entry time: 4:50.99 (+1.03)
50m: 31.07
100m: 1:07.09
(36.02)
150m: 1:46.39
(39.30)
200m: 2:23.35
(36.96)
250m: 3:04.85
(41.50)
300m: 3:45.78
(40.93)
350m: 4:20.22
(34.44)
400m: 4:52.02
(31.80)
7 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.72 505 4:54.84 +22.89
Entry time: 4:54.03 (+0.81)
50m: 30.00
100m: 1:06.45
(36.45)
150m: 1:45.44
(38.99)
200m: 2:23.51
(38.07)
250m: 3:04.93
(41.42)
300m: 3:47.01
(42.08)
350m: 4:21.97
(34.96)
400m: 4:54.84
(32.87)
8 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.71 486 4:58.65 +26.70
Entry time: 5:04.92 (-6.27)
50m: 30.48
100m: 1:06.09
(35.61)
150m: 1:45.94
(39.85)
200m: 2:25.31
(39.37)
250m: 3:06.91
(41.60)
300m: 3:48.85
(41.94)
350m: 4:24.39
(35.54)
400m: 4:58.65
(34.26)
9 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.76 477 5:00.44 +28.49
Entry time: 5:07.68 (-7.24)
50m: 31.30
100m: 1:08.22
(36.92)
150m: 1:46.18
(37.96)
200m: 2:23.08
(36.90)
250m: 3:07.87
(44.79)
300m: 3:53.24
(45.37)
350m: 4:28.04
(34.80)
400m: 5:00.44
(32.40)
10 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere +0.70 472 5:01.46 +29.51
Entry time: 5:07.28 (-5.82)
50m: 31.11
100m: 1:05.69
(34.58)
150m: 1:44.49
(38.80)
200m: 2:21.75
(37.26)
250m: 3:05.74
(43.99)
300m: 3:51.91
(46.17)
350m: 4:28.17
(36.26)
400m: 5:01.46
(33.29)
11 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit +0.70 451 5:06.13 +34.18
Entry time: 5:07.45 (-1.32)
50m: 31.56
100m: 1:08.63
(37.07)
150m: 1:48.79
(40.16)
200m: 2:28.21
(39.42)
250m: 3:11.79
(43.58)
300m: 3:55.87
(44.08)
350m: 4:32.21
(36.34)
400m: 5:06.13
(33.92)
12 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.69 448 5:06.83 +34.88
Entry time: 5:12.37 (-5.54)
50m: 31.81
100m: 1:11.47
(39.66)
150m: 1:51.89
(40.42)
200m: 2:30.19
(38.30)
250m: 3:13.38
(43.19)
300m: 3:57.01
(43.63)
350m: 4:33.93
(36.92)
400m: 5:06.83
(32.90)
13 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 Simmis Grani +0.73 442 5:08.24 +36.29
Entry time: 5:02.94 (+5.30)
50m: 31.96
100m: 1:08.86
(36.90)
150m: 1:49.83
(40.97)
200m: 2:30.03
(40.20)
250m: 3:11.54
(41.51)
300m: 3:53.75
(42.21)
350m: 4:31.70
(37.95)
400m: 5:08.24
(36.54)
14 Matias Viktor Kukkonen 2006 ORCA Helsinki +0.68 438 5:08.98 +37.03
Entry time: 5:09.59 (-0.61)
50m: 32.85
100m: 1:11.04
(38.19)
150m: 1:48.91
(37.87)
200m: 2:27.16
(38.25)
250m: 3:13.47
(46.31)
300m: 4:01.26
(47.79)
350m: 4:36.49
(35.23)
400m: 5:08.98
(32.49)
15 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.73 436 5:09.56 +37.61
Entry time: 5:05.61 (+3.95)
50m: 31.74
100m: 1:10.77
(39.03)
150m: 1:51.01
(40.24)
200m: 2:31.14
(40.13)
250m: 3:14.24
(43.10)
300m: 3:59.10
(44.86)
350m: 4:35.83
(36.73)
400m: 5:09.56
(33.73)
16 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.73 407 5:16.82 +44.87
Entry time: 5:19.81 (-2.99)
50m: 33.73
100m: 1:13.17
(39.44)
150m: 1:56.75
(43.58)
200m: 2:38.99
(42.24)
250m: 3:22.18
(43.19)
300m: 4:05.46
(43.28)
350m: 4:42.17
(36.71)
400m: 5:16.82
(34.65)
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 16 years - Finaali
CR 13 4:49.08 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 14 4:41.81 Aleksi Koprinen 2017
CR 15 4:30.60 Jesper Lietzen 2017
CR 16 4:30.16 Atte Moilanen 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.71 577 4:41.90
Entry time: 4:52.65 (-10.75)
50m: 28.90
100m: 1:03.37
(34.47)
150m: 1:41.94
(38.57)
200m: 2:18.97
(37.03)
250m: 2:57.33
(38.36)
300m: 3:38.23
(40.90)
350m: 4:11.69
(33.46)
400m: 4:41.90
(30.21)
2 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.74 577 4:42.02 +0.12
Entry time: 4:49.53 (-7.51)
50m: 30.29
100m: 1:05.41
(35.12)
150m: 1:44.95
(39.54)
200m: 2:23.85
(38.90)
250m: 3:01.40
(37.55)
300m: 3:38.75
(37.35)
350m: 4:11.58
(32.83)
400m: 4:42.02
(30.44)
3 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.77 545 4:47.32 +5.42
Entry time: 4:56.88 (-9.56)
50m: 29.47
100m: 1:03.27
(33.80)
150m: 1:40.08
(36.81)
200m: 2:17.46
(37.38)
250m: 2:58.11
(40.65)
300m: 3:40.08
(41.97)
350m: 4:13.69
(33.61)
400m: 4:47.32
(33.63)
4 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.69 523 4:51.26 +9.36
Entry time: 4:53.91 (-2.65)
50m: 29.34
100m: 1:04.13
(34.79)
150m: 1:42.38
(38.25)
200m: 2:21.61
(39.23)
250m: 3:01.65
(40.04)
300m: 3:43.60
(41.95)
350m: 4:18.63
(35.03)
400m: 4:51.26
(32.63)
5 Vilho Tikkanen 2005 Jyväskylän Aalto +0.64 510 4:53.84 +11.94
Entry time: 4:55.08 (-1.24)
50m: 29.72
100m: 1:03.80
(34.08)
150m: 1:42.96
(39.16)
200m: 2:21.55
(38.59)
250m: 3:00.80
(39.25)
300m: 3:40.82
(40.02)
350m: 4:17.78
(36.96)
400m: 4:53.84
(36.06)
6 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila +0.74 498 4:56.08 +14.18
Entry time: 4:59.06 (-2.98)
50m: 31.22
100m: 1:07.23
(36.01)
150m: 1:45.06
(37.83)
200m: 2:22.80
(37.74)
250m: 3:04.49
(41.69)
300m: 3:46.08
(41.59)
350m: 4:21.49
(35.41)
400m: 4:56.08
(34.59)
7 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.65 473 5:01.26 +19.36
Entry time: 5:00.75 (+0.51)
50m: 30.54
100m: 1:06.91
(36.37)
150m: 1:45.43
(38.52)
200m: 2:23.34
(37.91)
250m: 3:06.43
(43.09)
300m: 3:50.04
(43.61)
350m: 4:26.20
(36.16)
400m: 5:01.26
(35.06)
8 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.65 436 5:09.44 +27.54
Entry time: 5:08.84 (+0.60)
50m: 31.77
100m: 1:09.68
(37.91)
150m: 1:49.34
(39.66)
200m: 2:29.06
(39.72)
250m: 3:15.38
(46.32)
300m: 4:01.98
(46.60)
350m: 4:36.87
(34.89)
400m: 5:09.44
(32.57)
9 Miro Järvinen 2005 Kouvolan Uimarit +0.63 433 5:10.15 +28.25
Entry time: 5:06.04 (+4.11)
50m: 34.18
100m: 1:15.02
(40.84)
150m: 1:53.44
(38.42)
200m: 2:31.51
(38.07)
250m: 3:15.37
(43.86)
300m: 4:00.36
(44.99)
350m: 4:36.02
(35.66)
400m: 5:10.15
(34.13)
10 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.73 423 5:12.68 +30.78
Entry time: 5:14.67 (-1.99)
50m: 32.69
100m: 1:10.38
(37.69)
150m: 1:52.84
(42.46)
200m: 2:35.86
(43.02)
250m: 3:17.22
(41.36)
300m: 4:00.05
(42.83)
350m: 4:36.35
(36.30)
400m: 5:12.68
(36.33)
11 Niko Nokikuru 2005 Riihimäen Uimaseura +0.67 418 5:13.92 +32.02
Entry time: 5:25.31 (-11.39)
50m: 33.02
100m: 1:14.62
(41.60)
150m: 1:54.68
(40.06)
200m: 2:34.58
(39.90)
250m: 3:20.08
(45.50)
300m: 4:06.16
(46.08)
350m: 4:42.56
(36.40)
400m: 5:13.92
(31.36)
12 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 405 5:17.31 +35.41
Entry time: 5:12.26 (+5.05)
50m: 31.17
100m: 1:07.53
(36.36)
150m: 1:48.56
(41.03)
200m: 2:29.77
(41.21)
250m: 3:14.66
(44.89)
300m: 4:01.38
(46.72)
350m: 4:40.16
(38.78)
400m: 5:17.31
(37.15)
13 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.79 392 5:20.68 +38.78
Entry time: 5:17.21 (+3.47)
50m: 33.61
100m: 1:13.08
(39.47)
150m: 1:57.33
(44.25)
200m: 2:39.47
(42.14)
250m: 3:24.21
(44.74)
300m: 4:09.61
(45.40)
350m: 4:46.64
(37.03)
400m: 5:20.68
(34.04)
14 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani +0.65 392 5:20.71 +38.81
Entry time: 5:17.85 (+2.86)
50m: 34.14
100m: 1:15.06
(40.92)
150m: 1:55.68
(40.62)
200m: 2:35.91
(40.23)
250m: 3:21.55
(45.64)
300m: 4:08.28
(46.73)
350m: 4:44.92
(36.64)
400m: 5:20.71
(35.79)
15 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.69 378 5:24.52 +42.62
Entry time: 5:22.63 (+1.89)
50m: 32.97
100m: 1:14.30
(41.33)
150m: 1:53.78
(39.48)
200m: 2:33.99
(40.21)
250m: 3:19.61
(45.62)
300m: 4:06.97
(47.36)
350m: 4:46.39
(39.42)
400m: 5:24.52
(38.13)
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09
Laji 18, P13,14,15,16 400m SKU 13 years - Finaali
CR 13 4:49.08 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 14 4:41.81 Aleksi Koprinen 2017
CR 15 4:30.60 Jesper Lietzen 2017
CR 16 4:30.16 Atte Moilanen 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet +0.75 535 4:49.08 CR 13
Entry time: 4:51.97 (-2.89)
50m: 29.14
100m: 1:02.92
(33.78)
150m: 1:43.17
(40.25)
200m: 2:21.86
(38.69)
250m: 3:02.28
(40.42)
300m: 3:43.32
(41.04)
350m: 4:16.72
(33.40)
400m: 4:49.08
(32.36)
2 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.70 461 5:03.85 +14.77
Entry time: 5:06.28 (-2.43)
50m: 33.73
100m: 1:12.99
(39.26)
150m: 1:52.57
(39.58)
200m: 2:31.59
(39.02)
250m: 3:12.31
(40.72)
300m: 3:54.34
(42.03)
350m: 4:29.81
(35.47)
400m: 5:03.85
(34.04)
3 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.79 439 5:08.75 +19.67
Entry time: 5:09.35 (-0.60)
50m: 31.57
100m: 1:08.75
(37.18)
150m: 1:48.87
(40.12)
200m: 2:28.93
(40.06)
250m: 3:12.62
(43.69)
300m: 3:57.15
(44.53)
350m: 4:33.36
(36.21)
400m: 5:08.75
(35.39)
4 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.82 408 5:16.44 +27.36
Entry time: 5:20.49 (-4.05)
50m: 34.32
100m: 1:14.65
(40.33)
150m: 1:55.60
(40.95)
200m: 2:35.35
(39.75)
250m: 3:20.91
(45.56)
300m: 4:06.69
(45.78)
350m: 4:42.25
(35.56)
400m: 5:16.44
(34.19)
5 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.70 393 5:20.52 +31.44
Entry time: 5:17.59 (+2.93)
50m: 35.85
100m: 1:18.18
(42.33)
150m: 2:01.57
(43.39)
200m: 2:43.57
(42.00)
250m: 3:26.92
(43.35)
300m: 4:11.89
(44.97)
350m: 4:47.78
(35.89)
400m: 5:20.52
(32.74)
6 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 389 5:21.49 +32.41
Entry time: 5:24.38 (-2.89)
50m: 36.09
100m: 1:18.40
(42.31)
150m: 1:58.69
(40.29)
200m: 2:38.52
(39.83)
250m: 3:26.30
(47.78)
300m: 4:13.90
(47.60)
350m: 4:48.63
(34.73)
400m: 5:21.49
(32.86)
7 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet +0.70 375 5:25.44 +36.36
Entry time: 5:33.59 (-8.15)
50m: 36.18
100m: 1:19.07
(42.89)
150m: 2:02.25
(43.18)
200m: 2:43.19
(40.94)
250m: 3:28.37
(45.18)
300m: 4:14.54
(46.17)
350m: 4:51.36
(36.82)
400m: 5:25.44
(34.08)
8 Samuli Liikamaa 2008 Vanders +0.74 374 5:25.87 +36.79
Entry time: 5:30.91 (-5.04)
50m: 33.44
100m: 1:16.08
(42.64)
150m: 1:58.55
(42.47)
200m: 2:38.54
(39.99)
250m: 3:23.84
(45.30)
300m: 4:10.14
(46.30)
350m: 4:49.92
(39.78)
400m: 5:25.87
(35.95)
9 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani +0.67 370 5:26.88 +37.80
Entry time: 5:26.17 (+0.71)
50m: 37.33
100m: 1:20.26
(42.93)
150m: 2:01.19
(40.93)
200m: 2:43.54
(42.35)
250m: 3:28.90
(45.36)
300m: 4:16.27
(47.37)
350m: 4:51.96
(35.69)
400m: 5:26.88
(34.92)
10 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet +0.63 370 5:27.00 +37.92
Entry time: 5:29.54 (-2.54)
50m: 34.36
100m: 1:16.97
(42.61)
150m: 1:59.51
(42.54)
200m: 2:41.42
(41.91)
250m: 3:26.85
(45.43)
300m: 4:12.27
(45.42)
350m: 4:49.99
(37.72)
400m: 5:27.00
(37.01)
11 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.71 362 5:29.33 +40.25
Entry time: 5:38.20 (-8.87)
50m: 33.83
100m: 1:13.68
(39.85)
150m: 1:58.92
(45.24)
200m: 2:42.94
(44.02)
250m: 3:28.30
(45.36)
300m: 4:14.64
(46.34)
350m: 4:53.13
(38.49)
400m: 5:29.33
(36.20)
12 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo +0.47 342 5:35.51 +46.43
Entry time: 5:33.59 (+1.92)
50m: 36.23
100m: 1:18.59
(42.36)
150m: 2:02.01
(43.42)
200m: 2:44.59
(42.58)
250m: 3:31.68
(47.09)
300m: 4:19.73
(48.05)
350m: 4:59.18
(39.45)
400m: 5:35.51
(36.33)
13 Lauri Rantsi 2008 Vanders +0.78 341 5:36.07 +46.99
Entry time: 5:37.39 (-1.32)
50m: 34.58
100m: 1:17.13
(42.55)
150m: 2:01.53
(44.40)
200m: 2:44.55
(43.02)
250m: 3:31.93
(47.38)
300m: 4:20.58
(48.65)
350m: 4:59.19
(38.61)
400m: 5:36.07
(36.88)
14 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.70 321 5:42.65 +53.57
Entry time: 5:37.79 (+4.86)
50m: 36.98
100m: 1:21.04
(44.06)
150m: 2:05.88
(44.84)
200m: 2:49.94
(44.06)
250m: 3:41.42
(51.48)
300m: 4:29.42
(48.00)
350m: 5:06.44
(37.02)
400m: 5:42.65
(36.21)
15 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 +0.70 306 5:48.33 +59.25
Entry time: 5:51.99 (-3.66)
50m: 36.60
100m: 1:19.70
(43.10)
150m: 2:04.05
(44.35)
200m: 2:47.85
(43.80)
250m: 3:36.99
(49.14)
300m: 4:28.43
(51.44)
350m: 5:08.27
(39.84)
400m: 5:48.33
(40.06)
- Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.76 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 4.12.2021 14.20.09
04-12-2021 14.20.49 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner