2022-08-15   11:55:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för IKM finaalit 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lauantaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 17, T12,13,14,15 400m SKU 13 years - Finaali
CR 15 4:42.14 Louna Kasvio 2021 (FIN) 1.1.2000
CR 14 4:47.16 Patricia Aschan 2008
CR 12 5:23.82 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 13 4:56.79 Lotta Pälsi 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.76 566 5:13.01
Entry time: 5:10.23 (+2.78)
50m: 34.37
100m: 1:16.01
(41.64)
150m: 1:58.17
(42.16)
200m: 2:38.80
(40.63)
250m: 3:20.81
(42.01)
300m: 4:03.19
(42.38)
350m: 4:38.78
(35.59)
400m: 5:13.01
(34.23)
2 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.77 542 5:17.48 +4.47
Entry time: 5:24.97 (-7.49)
50m: 32.82
100m: 1:11.03
(38.21)
150m: 1:54.41
(43.38)
200m: 2:36.02
(41.61)
250m: 3:19.07
(43.05)
300m: 4:01.76
(42.69)
350m: 4:41.12
(39.36)
400m: 5:17.48
(36.36)
3 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit +0.85 540 5:17.81 +4.80
Entry time: 5:22.89 (-5.08)
50m: 34.05
100m: 1:14.53
(40.48)
150m: 1:55.79
(41.26)
200m: 2:36.11
(40.32)
250m: 3:23.02
(46.91)
300m: 4:10.21
(47.19)
350m: 4:44.93
(34.72)
400m: 5:17.81
(32.88)
4 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.74 533 5:19.18 +6.17
Entry time: 5:22.65 (-3.47)
50m: 33.76
100m: 1:14.63
(40.87)
150m: 1:55.78
(41.15)
200m: 2:36.21
(40.43)
250m: 3:22.10
(45.89)
300m: 4:08.83
(46.73)
350m: 4:44.65
(35.82)
400m: 5:19.18
(34.53)
5 Melissa Paukkunen 2008 Vanders +0.77 524 5:21.01 +8.00
Entry time: 5:29.80 (-8.79)
50m: 33.04
100m: 1:12.60
(39.56)
150m: 1:54.51
(41.91)
200m: 2:35.23
(40.72)
250m: 3:20.89
(45.66)
300m: 4:07.63
(46.74)
350m: 4:45.15
(37.52)
400m: 5:21.01
(35.86)
6 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.86 517 5:22.56 +9.55
Entry time: 5:20.14 (+2.42)
50m: 33.70
100m: 1:13.24
(39.54)
150m: 1:54.51
(41.27)
200m: 2:36.90
(42.39)
250m: 3:23.94
(47.04)
300m: 4:11.51
(47.57)
350m: 4:47.85
(36.34)
400m: 5:22.56
(34.71)
7 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.74 497 5:26.69 +13.68
Entry time: 5:17.89 (+8.80)
50m: 35.44
100m: 1:18.40
(42.96)
150m: 1:59.43
(41.03)
200m: 2:39.36
(39.93)
250m: 3:26.57
(47.21)
300m: 4:14.63
(48.06)
350m: 4:51.56
(36.93)
400m: 5:26.69
(35.13)
8 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.80 485 5:29.57 +16.56
Entry time: 5:32.93 (-3.36)
50m: 33.83
100m: 1:16.11
(42.28)
150m: 1:58.37
(42.26)
200m: 2:39.36
(40.99)
250m: 3:27.65
(48.29)
300m: 4:16.67
(49.02)
350m: 4:54.53
(37.86)
400m: 5:29.57
(35.04)
9 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.70 483 5:29.97 +16.96
Entry time: 5:38.63 (-8.66)
50m: 33.48
100m: 1:15.95
(42.47)
150m: 1:58.82
(42.87)
200m: 2:41.07
(42.25)
250m: 3:27.38
(46.31)
300m: 4:14.86
(47.48)
350m: 4:53.54
(38.68)
400m: 5:29.97
(36.43)
10 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 477 5:31.36 +18.35
Entry time: 5:30.46 (+0.90)
50m: 36.84
100m: 1:19.35
(42.51)
150m: 2:01.87
(42.52)
200m: 2:43.91
(42.04)
250m: 3:30.38
(46.47)
300m: 4:15.85
(45.47)
350m: 4:55.10
(39.25)
400m: 5:31.36
(36.26)
11 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.74 471 5:32.67 +19.66
Entry time: 5:33.11 (-0.44)
50m: 32.48
100m: 1:12.65
(40.17)
150m: 1:55.83
(43.18)
200m: 2:38.72
(42.89)
250m: 3:26.76
(48.04)
300m: 4:16.91
(50.15)
350m: 4:55.59
(38.68)
400m: 5:32.67
(37.08)
12 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere +0.67 470 5:32.97 +19.96
Entry time: 5:34.14 (-1.17)
50m: 35.15
100m: 1:18.47
(43.32)
150m: 2:03.40
(44.93)
200m: 2:47.59
(44.19)
250m: 3:32.93
(45.34)
300m: 4:18.15
(45.22)
350m: 4:57.14
(38.99)
400m: 5:32.97
(35.83)
13 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet +0.74 466 5:33.97 +20.96
Entry time: 5:36.05 (-2.08)
50m: 34.89
100m: 1:18.27
(43.38)
150m: 2:02.36
(44.09)
200m: 2:44.43
(42.07)
250m: 3:32.11
(47.68)
300m: 4:21.29
(49.18)
350m: 4:58.81
(37.52)
400m: 5:33.97
(35.16)
14 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 445 5:38.98 +25.97
Entry time: 5:35.62 (+3.36)
50m: 34.17
100m: 1:18.08
(43.91)
150m: 2:02.29
(44.21)
200m: 2:45.70
(43.41)
250m: 3:33.40
(47.70)
300m: 4:21.95
(48.55)
350m: 5:01.13
(39.18)
400m: 5:38.98
(37.85)
- Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry +0.74 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura DNF
Laji virallinen: 4.12.2021 13.26.51
Laji 17, T12,13,14,15 400m SKU 14 years - Finaali
CR 15 4:42.14 Louna Kasvio 2021 (FIN) 1.1.2000
CR 14 4:47.16 Patricia Aschan 2008
CR 12 5:23.82 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 13 4:56.79 Lotta Pälsi 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.73 615 5:04.41
Entry time: 5:06.23 (-1.82)
50m: 33.02
100m: 1:12.06
(39.04)
150m: 1:49.66
(37.60)
200m: 2:27.11
(37.45)
250m: 3:10.83
(43.72)
300m: 3:54.70
(43.87)
350m: 4:30.41
(35.71)
400m: 5:04.41
(34.00)
2 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 599 5:07.15 +2.74
Entry time: 5:11.49 (-4.34)
50m: 32.14
100m: 1:11.15
(39.01)
150m: 1:51.09
(39.94)
200m: 2:29.87
(38.78)
250m: 3:14.81
(44.94)
300m: 3:58.91
(44.10)
350m: 4:33.82
(34.91)
400m: 5:07.15
(33.33)
3 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.74 595 5:07.78 +3.37
Entry time: 5:11.17 (-3.39)
50m: 32.74
100m: 1:10.91
(38.17)
150m: 1:48.75
(37.84)
200m: 2:26.62
(37.87)
250m: 3:12.27
(45.65)
300m: 3:58.92
(46.65)
350m: 4:34.54
(35.62)
400m: 5:07.78
(33.24)
4 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.72 592 5:08.26 +3.85
Entry time: 5:15.49 (-7.23)
50m: 33.36
100m: 1:11.99
(38.63)
150m: 1:51.72
(39.73)
200m: 2:30.44
(38.72)
250m: 3:14.11
(43.67)
300m: 3:57.55
(43.44)
350m: 4:33.67
(36.12)
400m: 5:08.26
(34.59)
5 Anni Frusti 2007 Nokian Pyry +0.75 545 5:16.84 +12.43
Entry time: 5:23.88 (-7.04)
50m: 32.21
100m: 1:12.30
(40.09)
150m: 1:52.86
(40.56)
200m: 2:32.79
(39.93)
250m: 3:18.24
(45.45)
300m: 4:05.34
(47.10)
350m: 4:41.71
(36.37)
400m: 5:16.84
(35.13)
6 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.78 537 5:18.40 +13.99
Entry time: 5:16.89 (+1.51)
50m: 32.22
100m: 1:11.64
(39.42)
150m: 1:53.24
(41.60)
200m: 2:33.75
(40.51)
250m: 3:18.66
(44.91)
300m: 4:05.04
(46.38)
350m: 4:42.58
(37.54)
400m: 5:18.40
(35.82)
7 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.80 529 5:20.09 +15.68
Entry time: 5:21.55 (-1.46)
50m: 32.68
100m: 1:12.08
(39.40)
150m: 1:53.33
(41.25)
200m: 2:33.19
(39.86)
250m: 3:18.24
(45.05)
300m: 4:04.76
(46.52)
350m: 4:43.59
(38.83)
400m: 5:20.09
(36.50)
8 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 528 5:20.29 +15.88
Entry time: 5:23.08 (-2.79)
50m: 33.71
100m: 1:12.71
(39.00)
150m: 1:53.39
(40.68)
200m: 2:34.85
(41.46)
250m: 3:20.98
(46.13)
300m: 4:08.07
(47.09)
350m: 4:45.25
(37.18)
400m: 5:20.29
(35.04)
9 Petra Soini 2007 Nokian Pyry +0.79 525 5:20.88 +16.47
Entry time: 5:21.67 (-0.79)
50m: 33.84
100m: 1:12.22
(38.38)
150m: 1:52.59
(40.37)
200m: 2:33.55
(40.96)
250m: 3:21.06
(47.51)
300m: 4:09.26
(48.20)
350m: 4:46.59
(37.33)
400m: 5:20.88
(34.29)
10 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura +0.74 523 5:21.29 +16.88
Entry time: 5:16.94 (+4.35)
50m: 32.40
100m: 1:10.18
(37.78)
150m: 1:51.63
(41.45)
200m: 2:32.89
(41.26)
250m: 3:19.26
(46.37)
300m: 4:06.96
(47.70)
350m: 4:45.31
(38.35)
400m: 5:21.29
(35.98)
11 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 488 5:28.71 +24.30
Entry time: 5:26.61 (+2.10)
50m: 32.79
100m: 1:13.76
(40.97)
150m: 1:56.76
(43.00)
200m: 2:39.39
(42.63)
250m: 3:25.55
(46.16)
300m: 4:12.48
(46.93)
350m: 4:51.28
(38.80)
400m: 5:28.71
(37.43)
12 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet +0.78 483 5:30.00 +25.59
Entry time: 5:41.38 (-11.38)
50m: 33.64
100m: 1:13.96
(40.32)
150m: 1:56.99
(43.03)
200m: 2:40.45
(43.46)
250m: 3:27.57
(47.12)
300m: 4:16.57
(49.00)
350m: 4:54.78
(38.21)
400m: 5:30.00
(35.22)
13 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 +0.87 445 5:39.12 +34.71
Entry time: 5:40.49 (-1.37)
50m: 34.55
100m: 1:16.52
(41.97)
150m: 2:02.12
(45.60)
200m: 2:46.01
(43.89)
250m: 3:30.79
(44.78)
300m: 4:18.03
(47.24)
350m: 4:58.76
(40.73)
400m: 5:39.12
(40.36)
14 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.87 444 5:39.17 +34.76
Entry time: 5:37.03 (+2.14)
50m: 35.56
100m: 1:17.86
(42.30)
150m: 1:58.58
(40.72)
200m: 2:38.75
(40.17)
250m: 3:29.14
(50.39)
300m: 4:20.72
(51.58)
350m: 5:00.39
(39.67)
400m: 5:39.17
(38.78)
15 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.78 440 5:40.38 +35.97
Entry time: 5:43.89 (-3.51)
50m: 33.28
100m: 1:16.42
(43.14)
150m: 1:59.95
(43.53)
200m: 2:43.16
(43.21)
250m: 3:31.65
(48.49)
300m: 4:20.77
(49.12)
350m: 5:00.93
(40.16)
400m: 5:40.38
(39.45)
- Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 +0.74 DNF
Laji virallinen: 4.12.2021 13.26.51
Laji 17, T12,13,14,15 400m SKU 15 years - Finaali
CR 15 4:42.14 Louna Kasvio 2021 (FIN) 1.1.2000
CR 14 4:47.16 Patricia Aschan 2008
CR 12 5:23.82 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 13 4:56.79 Lotta Pälsi 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Louna Kasvio 2006 Simmis Grani +0.68 758 4:43.90
Entry time: 4:42.14 (+1.76)
50m: 30.45
100m: 1:06.04
(35.59)
150m: 1:41.83
(35.79)
200m: 2:16.71
(34.88)
250m: 2:57.46
(40.75)
300m: 3:38.88
(41.42)
350m: 4:12.35
(33.47)
400m: 4:43.90
(31.55)
2 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani +0.72 620 5:03.60 +19.70
Entry time: 5:02.28 (+1.32)
50m: 32.58
100m: 1:10.84
(38.26)
150m: 1:49.43
(38.59)
200m: 2:27.18
(37.75)
250m: 3:10.77
(43.59)
300m: 3:54.06
(43.29)
350m: 4:29.92
(35.86)
400m: 5:03.60
(33.68)
3 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.86 567 5:12.80 +28.90
Entry time: 5:10.72 (+2.08)
50m: 32.25
100m: 1:10.57
(38.32)
150m: 1:51.87
(41.30)
200m: 2:32.94
(41.07)
250m: 3:17.63
(44.69)
300m: 4:02.21
(44.58)
350m: 4:38.80
(36.59)
400m: 5:12.80
(34.00)
4 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.76 550 5:15.95 +32.05
Entry time: 5:21.47 (-5.52)
50m: 33.14
100m: 1:12.20
(39.06)
150m: 1:52.58
(40.38)
200m: 2:32.68
(40.10)
250m: 3:16.76
(44.08)
300m: 4:02.59
(45.83)
350m: 4:40.69
(38.10)
400m: 5:15.95
(35.26)
5 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.80 530 5:19.92 +36.02
Entry time: 5:26.87 (-6.95)
50m: 31.97
100m: 1:10.47
(38.50)
150m: 1:50.95
(40.48)
200m: 2:30.46
(39.51)
250m: 3:18.35
(47.89)
300m: 4:06.12
(47.77)
350m: 4:44.93
(38.81)
400m: 5:19.92
(34.99)
6 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 529 5:20.08 +36.18
Entry time: 5:23.81 (-3.73)
50m: 33.20
100m: 1:14.18
(40.98)
150m: 1:56.83
(42.65)
200m: 2:37.81
(40.98)
250m: 3:20.01
(42.20)
300m: 4:04.75
(44.74)
350m: 4:42.82
(38.07)
400m: 5:20.08
(37.26)
7 Tinka Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.80 497 5:26.74 +42.84
Entry time: 5:21.59 (+5.15)
50m: 32.54
100m: 1:13.77
(41.23)
150m: 1:56.87
(43.10)
200m: 2:38.70
(41.83)
250m: 3:25.08
(46.38)
300m: 4:11.64
(46.56)
350m: 4:49.61
(37.97)
400m: 5:26.74
(37.13)
8 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.79 479 5:30.92 +47.02
Entry time: 5:30.21 (+0.71)
50m: 33.43
100m: 1:14.46
(41.03)
150m: 1:56.37
(41.91)
200m: 2:37.96
(41.59)
250m: 3:25.72
(47.76)
300m: 4:14.50
(48.78)
350m: 4:54.19
(39.69)
400m: 5:30.92
(36.73)
9 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.73 471 5:32.80 +48.90
Entry time: 5:25.73 (+7.07)
50m: 35.12
100m: 1:18.17
(43.05)
150m: 2:00.47
(42.30)
200m: 2:41.84
(41.37)
250m: 3:26.16
(44.32)
300m: 4:11.86
(45.70)
350m: 4:53.60
(41.74)
400m: 5:32.80
(39.20)
10 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.74 454 5:36.67 +52.77
Entry time: 5:34.11 (+2.56)
50m: 35.79
100m: 1:19.41
(43.62)
150m: 2:01.68
(42.27)
200m: 2:42.45
(40.77)
250m: 3:30.06
(47.61)
300m: 4:18.45
(48.39)
350m: 4:58.69
(40.24)
400m: 5:36.67
(37.98)
11 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit +0.64 439 5:40.51 +56.61
Entry time: 5:45.47 (-4.96)
50m: 34.85
100m: 1:18.03
(43.18)
150m: 2:04.09
(46.06)
200m: 2:48.53
(44.44)
250m: 3:36.11
(47.58)
300m: 4:25.46
(49.35)
350m: 5:03.94
(38.48)
400m: 5:40.51
(36.57)
12 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.78 379 5:57.63 +1:13.73
Entry time: 5:57.49 (+0.14)
50m: 38.12
100m: 1:24.10
(45.98)
150m: 2:12.94
(48.84)
200m: 3:01.60
(48.66)
250m: 3:47.35
(45.75)
300m: 4:34.07
(46.72)
350m: 5:16.93
(42.86)
400m: 5:57.63
(40.70)
13 Lovisa Karlsson 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.87 312 6:21.65 +1:37.75
Entry time: 6:20.38 (+1.27)
50m: 42.70
100m: 1:34.02
(51.32)
150m: 2:21.33
(47.31)
200m: 3:07.21
(45.88)
250m: 4:04.93
(57.72)
300m: 5:01.80
(56.87)
350m: 5:42.86
(41.06)
400m: 6:21.65
(38.79)
- Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit +0.72 DNF
- Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo DNS
Laji virallinen: 4.12.2021 13.26.51
Laji 17, T12,13,14,15 400m SKU 12 years - Finaali
CR 15 4:42.14 Louna Kasvio 2021 (FIN) 1.1.2000
CR 14 4:47.16 Patricia Aschan 2008
CR 12 5:23.82 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki (FIN) Tampere (FIN) 4.12.2021
CR 13 4:56.79 Lotta Pälsi 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki +0.78 511 5:23.82 CR 12
Entry time: 5:27.13 (-3.31)
50m: 34.44
100m: 1:14.52
(40.08)
150m: 1:56.81
(42.29)
200m: 2:37.79
(40.98)
250m: 3:24.71
(46.92)
300m: 4:12.78
(48.07)
350m: 4:48.29
(35.51)
400m: 5:23.82
(35.53)
2 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.74 486 5:29.17 +5.35
Entry time: 5:31.62 (-2.45)
50m: 34.40
100m: 1:16.19
(41.79)
150m: 1:58.25
(42.06)
200m: 2:39.25
(41.00)
250m: 3:26.81
(47.56)
300m: 4:14.44
(47.63)
350m: 4:52.40
(37.96)
400m: 5:29.17
(36.77)
3 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere +0.76 482 5:30.14 +6.32
Entry time: 5:33.18 (-3.04)
50m: 36.88
100m: 1:20.54
(43.66)
150m: 2:04.50
(43.96)
200m: 2:47.75
(43.25)
250m: 3:32.55
(44.80)
300m: 4:17.50
(44.95)
350m: 4:55.07
(37.57)
400m: 5:30.14
(35.07)
4 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.76 469 5:33.08 +9.26
Entry time: 5:37.77 (-4.69)
50m: 34.73
100m: 1:16.10
(41.37)
150m: 1:58.31
(42.21)
200m: 2:40.10
(41.79)
250m: 3:28.69
(48.59)
300m: 4:18.70
(50.01)
350m: 4:56.18
(37.48)
400m: 5:33.08
(36.90)
5 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 +0.75 451 5:37.49 +13.67
Entry time: 5:34.91 (+2.58)
50m: 35.74
100m: 1:18.33
(42.59)
150m: 2:04.98
(46.65)
200m: 2:48.01
(43.03)
250m: 3:37.21
(49.20)
300m: 4:26.52
(49.31)
350m: 5:04.22
(37.70)
400m: 5:37.49
(33.27)
6 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat +0.85 450 5:37.83 +14.01
Entry time: 5:38.53 (-0.70)
50m: 38.30
100m: 1:19.57
(41.27)
150m: 2:06.10
(46.53)
200m: 2:50.02
(43.92)
250m: 3:35.44
(45.42)
300m: 4:22.97
(47.53)
350m: 5:02.93
(39.96)
400m: 5:37.83
(34.90)
7 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.83 447 5:38.60 +14.78
Entry time: 5:39.48 (-0.88)
50m: 34.24
100m: 1:16.14
(41.90)
150m: 1:58.99
(42.85)
200m: 2:41.11
(42.12)
250m: 3:31.75
(50.64)
300m: 4:22.09
(50.34)
350m: 5:01.23
(39.14)
400m: 5:38.60
(37.37)
8 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 +0.77 439 5:40.54 +16.72
Entry time: 5:43.34 (-2.80)
50m: 37.26
100m: 1:23.07
(45.81)
150m: 2:08.25
(45.18)
200m: 2:51.92
(43.67)
250m: 3:38.92
(47.00)
300m: 4:25.97
(47.05)
350m: 5:05.07
(39.10)
400m: 5:40.54
(35.47)
9 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet +0.74 428 5:43.45 +19.63
Entry time: 5:44.91 (-1.46)
50m: 36.83
100m: 1:21.52
(44.69)
150m: 2:05.60
(44.08)
200m: 2:48.81
(43.21)
250m: 3:37.20
(48.39)
300m: 4:26.91
(49.71)
350m: 5:06.20
(39.29)
400m: 5:43.45
(37.25)
10 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.71 425 5:44.26 +20.44
Entry time: 5:50.62 (-6.36)
50m: 37.08
100m: 1:22.63
(45.55)
150m: 2:05.67
(43.04)
200m: 2:48.72
(43.05)
250m: 3:36.76
(48.04)
300m: 4:26.02
(49.26)
350m: 5:06.11
(40.09)
400m: 5:44.26
(38.15)
11 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 +0.72 425 5:44.35 +20.53
Entry time: 5:45.18 (-0.83)
50m: 37.66
100m: 1:23.98
(46.32)
150m: 2:07.63
(43.65)
200m: 2:51.50
(43.87)
250m: 3:40.70
(49.20)
300m: 4:29.62
(48.92)
350m: 5:07.57
(37.95)
400m: 5:44.35
(36.78)
12 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry +0.86 421 5:45.25 +21.43
Entry time: 5:49.22 (-3.97)
50m: 35.95
100m: 1:18.69
(42.74)
150m: 2:03.19
(44.50)
200m: 2:46.26
(43.07)
250m: 3:37.81
(51.55)
300m: 4:29.49
(51.68)
350m: 5:07.63
(38.14)
400m: 5:45.25
(37.62)
13 Helmi Hinkka 2009 TaTu Tampere +0.76 416 5:46.82 +23.00
Entry time: 5:41.00 (+5.82)
50m: 34.53
100m: 1:17.52
(42.99)
150m: 2:03.55
(46.03)
200m: 2:48.89
(45.34)
250m: 3:38.13
(49.24)
300m: 4:28.70
(50.57)
350m: 5:08.44
(39.74)
400m: 5:46.82
(38.38)
14 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.76 408 5:48.89 +25.07
Entry time: 5:50.87 (-1.98)
50m: 37.58
100m: 1:22.92
(45.34)
150m: 2:06.97
(44.05)
200m: 2:49.89
(42.92)
250m: 3:40.68
(50.79)
300m: 4:30.78
(50.10)
350m: 5:10.27
(39.49)
400m: 5:48.89
(38.62)
15 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere +0.72 406 5:49.55 +25.73
Entry time: 5:43.41 (+6.14)
50m: 34.55
100m: 1:18.80
(44.25)
150m: 2:04.22
(45.42)
200m: 2:48.88
(44.66)
250m: 3:38.00
(49.12)
300m: 4:28.58
(50.58)
350m: 5:09.84
(41.26)
400m: 5:49.55
(39.71)
16 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.78 381 5:57.13 +33.31
Entry time: 5:47.02 (+10.11)
50m: 38.07
100m: 1:24.16
(46.09)
150m: 2:11.22
(47.06)
200m: 2:57.05
(45.83)
250m: 3:45.96
(48.91)
300m: 4:35.83
(49.87)
350m: 5:17.04
(41.21)
400m: 5:57.13
(40.09)
Laji virallinen: 4.12.2021 13.26.51
04-12-2021 13.42.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner