2022-05-23   17:50:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM finaalit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 12, P13,14,15,16 100m VU 13 years - Finaali
CR 13 55.20 Sergey Kuznetsov 2013
CR 14 52.13 Sergey Kuznetsov 2014
CR 15 50.95 Danil Seksenov 2004 Vanders (FIN) Vaasan Uimahalli (FIN) 30.11.2019
CR 16 50.09 Sergey Kuznetsov 2016
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet +0.79 527 55.63
Entry time: 56.57 (-0.94)
50m: 26.74
100m: 55.63
(28.89)
2 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry +0.71 513 56.13 +0.50
Entry time: 55.99 (+0.14)
50m: 26.61
100m: 56.13
(29.52)
3 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila +0.71 475 57.59 +1.96
Entry time: 58.70 (-1.11)
50m: 27.96
100m: 57.59
(29.63)
4 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.78 468 57.85 +2.22
Entry time: 58.60 (-0.75)
50m: 27.15
100m: 57.85
(30.70)
5 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.64 456 58.35 +2.72
Entry time: 58.56 (-0.21)
50m: 27.71
100m: 58.35
(30.64)
6 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani +0.63 409 1:00.51 +4.88
Entry time: 1:01.18 (-0.67)
50m: 29.41
100m: 1:00.51
(31.10)
7 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.65 405 1:00.73 +5.10
Entry time: 1:00.56 (+0.17)
50m: 28.98
100m: 1:00.73
(31.75)
8 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.76 400 1:00.95 +5.32
Entry time: 1:00.49 (+0.46)
50m: 28.89
100m: 1:00.95
(32.06)
9 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.76 400 1:00.99 +5.36
Entry time: 59.83 (+1.16)
50m: 28.80
100m: 1:00.99
(32.19)
10 Alvar Tuomenoksa 2008 Octopus Lohja +0.83 393 1:01.33 +5.70
Entry time: 1:01.41 (-0.08)
50m: 29.50
100m: 1:01.33
(31.83)
11 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit +0.80 389 1:01.53 +5.90
Entry time: 1:01.42 (+0.11)
50m: 29.30
100m: 1:01.53
(32.23)
12 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit +0.84 388 1:01.61 +5.98
Entry time: 1:01.65 (-0.04)
50m: 29.15
100m: 1:01.61
(32.46)
13 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.66 382 1:01.91 +6.28
Entry time: 1:00.54 (+1.37)
50m: 29.61
100m: 1:01.91
(32.30)
14 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere +0.72 380 1:02.01 +6.38
Entry time: 1:00.87 (+1.14)
50m: 29.63
100m: 1:02.01
(32.38)
15 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.69 364 1:02.92 +7.29
Entry time: 1:01.73 (+1.19)
50m: 29.89
100m: 1:02.92
(33.03)
Laji virallinen: 4.12.2021 10.41.04
Laji 12, P13,14,15,16 100m VU 14 years - Finaali
CR 13 55.20 Sergey Kuznetsov 2013
CR 14 52.13 Sergey Kuznetsov 2014
CR 15 50.95 Danil Seksenov 2004 Vanders (FIN) Vaasan Uimahalli (FIN) 30.11.2019
CR 16 50.09 Sergey Kuznetsov 2016
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.65 558 54.58
Entry time: 56.51 (-1.93)
50m: 25.91
100m: 54.58
(28.67)
2 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.69 552 54.76 +0.18
Entry time: 56.25 (-1.49)
50m: 26.35
100m: 54.76
(28.41)
3 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura +0.62 534 55.38 +0.80
Entry time: 56.13 (-0.75)
50m: 26.78
100m: 55.38
(28.60)
4 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.61 523 55.77 +1.19
Entry time: 56.95 (-1.18)
50m: 26.05
100m: 55.77
(29.72)
5 Mark Kellinsalmi 2007 ORCA Helsinki +0.65 511 56.19 +1.61
Entry time: 56.52 (-0.33)
50m: 26.60
100m: 56.19
(29.59)
6 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura +0.69 509 56.25 +1.67
Entry time: 57.41 (-1.16)
50m: 26.86
100m: 56.25
(29.39)
7 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani +0.68 486 57.14 +2.56
Entry time: 57.88 (-0.74)
50m: 27.72
100m: 57.14
(29.42)
8 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.75 472 57.71 +3.13
Entry time: 57.15 (+0.56)
50m: 27.43
100m: 57.71
(30.28)
9 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 465 57.98 +3.40
Entry time: 59.46 (-1.48)
50m: 27.51
100m: 57.98
(30.47)
10 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 461 58.16 +3.58
Entry time: 58.68 (-0.52)
50m: 27.83
100m: 58.16
(30.33)
11 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura +0.71 445 58.85 +4.27
Entry time: 1:00.16 (-1.31)
50m: 28.16
100m: 58.85
(30.69)
12 Sisu Siitonen 2007 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.72 428 59.60 +5.02
Entry time: 59.11 (+0.49)
50m: 27.77
100m: 59.60
(31.83)
13 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit +0.74 406 1:00.66 +6.08
Entry time: 1:00.05 (+0.61)
50m: 28.07
100m: 1:00.66
(32.59)
14 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.74 401 1:00.92 +6.34
Entry time: 59.90 (+1.02)
50m: 28.79
100m: 1:00.92
(32.13)
- Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry +0.24 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 4.12.2021 10.41.04
Laji 12, P13,14,15,16 100m VU 15 years - Finaali
CR 13 55.20 Sergey Kuznetsov 2013
CR 14 52.13 Sergey Kuznetsov 2014
CR 15 50.95 Danil Seksenov 2004 Vanders (FIN) Vaasan Uimahalli (FIN) 30.11.2019
CR 16 50.09 Sergey Kuznetsov 2016
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.69 669 51.38
Entry time: 52.67 (-1.29)
50m: 24.54
100m: 51.38
(26.84)
2 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 +0.66 612 52.91 +1.53
Entry time: 53.36 (-0.45)
50m: 25.25
100m: 52.91
(27.66)
3 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.67 595 53.41 +2.03
Entry time: 54.16 (-0.75)
50m: 25.83
100m: 53.41
(27.58)
4 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat +0.68 568 54.25 +2.87
Entry time: 54.44 (-0.19)
50m: 25.53
100m: 54.25
(28.72)
5 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.65 552 54.77 +3.39
Entry time: 54.82 (-0.05)
50m: 26.49
100m: 54.77
(28.28)
6 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb +0.65 544 55.03 +3.65
Entry time: 55.41 (-0.38)
50m: 26.19
100m: 55.03
(28.84)
7 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere +0.65 528 55.60 +4.22
Entry time: 56.26 (-0.66)
50m: 26.49
100m: 55.60
(29.11)
8 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi +0.69 520 55.86 +4.48
Entry time: 56.58 (-0.72)
50m: 26.66
100m: 55.86
(29.20)
9 Kaapo Laaja 2006 Keuruun Toverit +0.72 519 55.90 +4.52
Entry time: 56.24 (-0.34)
50m: 26.73
100m: 55.90
(29.17)
10 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere +0.74 498 56.68 +5.30
Entry time: 56.28 (+0.40)
50m: 27.12
100m: 56.68
(29.56)
11 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.66 496 56.74 +5.36
Entry time: 56.76 (-0.02)
50m: 26.85
100m: 56.74
(29.89)
12 Erik Kotanen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.67 494 56.82 +5.44
Entry time: 57.45 (-0.63)
50m: 27.48
100m: 56.82
(29.34)
13 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.71 493 56.87 +5.49
Entry time: 57.20 (-0.33)
50m: 26.93
100m: 56.87
(29.94)
14 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja +0.76 476 57.55 +6.17
Entry time: 56.95 (+0.60)
50m: 26.77
100m: 57.55
(30.78)
15 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo +0.77 472 57.68 +6.30
Entry time: 57.47 (+0.21)
50m: 27.54
100m: 57.68
(30.14)
Laji virallinen: 4.12.2021 10.41.04
Laji 12, P13,14,15,16 100m VU 16 years - Finaali
CR 13 55.20 Sergey Kuznetsov 2013
CR 14 52.13 Sergey Kuznetsov 2014
CR 15 50.95 Danil Seksenov 2004 Vanders (FIN) Vaasan Uimahalli (FIN) 30.11.2019
CR 16 50.09 Sergey Kuznetsov 2016
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuomas Lehtonen 2005 Uinti Tampere +0.68 626 52.52
Entry time: 54.01 (-1.49)
50m: 25.26
100m: 52.52
(27.26)
2 Sakari Korri 2005 TaTu Tampere +0.70 603 53.17 +0.65
Entry time: 54.23 (-1.06)
50m: 25.05
100m: 53.17
(28.12)
3 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.69 590 53.56 +1.04
Entry time: 54.71 (-1.15)
50m: 25.60
100m: 53.56
(27.96)
4 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura +0.66 576 54.00 +1.48
Entry time: 55.30 (-1.30)
50m: 25.61
100m: 54.00
(28.39)
5 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.66 552 54.76 +2.24
Entry time: 55.69 (-0.93)
50m: 25.80
100m: 54.76
(28.96)
6 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.77 533 55.42 +2.90
Entry time: 55.48 (-0.06)
50m: 26.72
100m: 55.42
(28.70)
7 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 +0.69 530 55.51 +2.99
Entry time: 56.62 (-1.11)
50m: 26.43
100m: 55.51
(29.08)
8 Jasper Oikarainen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.68 517 55.97 +3.45
Entry time: 57.30 (-1.33)
50m: 26.59
100m: 55.97
(29.38)
9 Arttu Venemies 2005 Jyväskylän Aalto +0.63 515 56.06 +3.54
Entry time: 55.99 (+0.07)
50m: 26.77
100m: 56.06
(29.29)
10 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.92 496 56.75 +4.23
Entry time: 57.95 (-1.20)
50m: 27.67
100m: 56.75
(29.08)
11 Miro Järvinen 2005 Kouvolan Uimarit +0.67 487 57.11 +4.59
Entry time: 56.89 (+0.22)
50m: 26.85
100m: 57.11
(30.26)
12 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.69 485 57.17 +4.65
Entry time: 56.97 (+0.20)
50m: 26.92
100m: 57.17
(30.25)
13 Joel Korte 2005 Swimming Team Rauma +0.76 459 58.23 +5.71
Entry time: 58.00 (+0.23)
50m: 27.55
100m: 58.23
(30.68)
14 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura +0.69 454 58.45 +5.93
Entry time: 57.02 (+1.43)
50m: 27.87
100m: 58.45
(30.58)
Laji virallinen: 4.12.2021 10.41.04
04-12-2021 10.41.28 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner