2022-05-23   15:38:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM finaalit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 12 years - Finaali
CR 15 55.30 Reetta Kanervo 2014
CR 14 56.50 Rebekka Luoto 2017
CR 12 59.68 Roosa Mört 2011
CR 13 57.48 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa S Vaasan Uimahalli (FIN) 1.12.2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.73 558 1:01.01
Entry time: 1:02.28 (-1.27)
50m: 28.86
100m: 1:01.01
(32.15)
2 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.75 540 1:01.69 +0.68
Entry time: 1:02.10 (-0.41)
50m: 28.89
100m: 1:01.69
(32.80)
3 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki +0.58 529 1:02.11 +1.10
Entry time: 1:02.46 (-0.35)
50m: 29.57
100m: 1:02.11
(32.54)
4 Helmi Hinkka 2009 TaTu Tampere +0.79 528 1:02.15 +1.14
Entry time: 1:02.75 (-0.60)
50m: 29.38
100m: 1:02.15
(32.77)
5 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat +0.79 495 1:03.52 +2.51
Entry time: 1:04.01 (-0.49)
50m: 29.97
100m: 1:03.52
(33.55)
6 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.80 493 1:03.58 +2.57
Entry time: 1:03.14 (+0.44)
50m: 29.89
100m: 1:03.58
(33.69)
7 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.70 487 1:03.84 +2.83
Entry time: 1:03.27 (+0.57)
50m: 30.48
100m: 1:03.84
(33.36)
8 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere +0.74 487 1:03.85 +2.84
Entry time: 1:04.74 (-0.89)
50m: 30.78
100m: 1:03.85
(33.07)
9 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet +0.71 482 1:04.06 +3.05
Entry time: 1:02.30 (+1.76)
50m: 30.27
100m: 1:04.06
(33.79)
10 Miina Vatanen 2009 Joensuun Uimaseura ry +0.71 478 1:04.25 +3.24
Entry time: 1:04.10 (+0.15)
50m: 30.81
100m: 1:04.25
(33.44)
11 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura +0.68 475 1:04.39 +3.38
Entry time: 1:05.88 (-1.49)
50m: 31.63
100m: 1:04.39
(32.76)
12 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.60 473 1:04.45 +3.44
Entry time: 1:06.16 (-1.71)
50m: 31.13
100m: 1:04.45
(33.32)
13 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 467 1:04.75 +3.74
Entry time: 1:05.70 (-0.95)
50m: 31.37
100m: 1:04.75
(33.38)
14 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.74 455 1:05.33 +4.32
Entry time: 1:05.77 (-0.44)
50m: 30.97
100m: 1:05.33
(34.36)
15 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.72 446 1:05.75 +4.74
Entry time: 1:05.97 (-0.22)
50m: 31.38
100m: 1:05.75
(34.37)
16 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.70 428 1:06.65 +5.64
Entry time: 1:05.31 (+1.34)
50m: 31.52
100m: 1:06.65
(35.13)
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 13 years - Finaali
CR 15 55.30 Reetta Kanervo 2014
CR 14 56.50 Rebekka Luoto 2017
CR 12 59.68 Roosa Mört 2011
CR 13 57.48 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa S Vaasan Uimahalli (FIN) 1.12.2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit +0.77 647 58.09
Entry time: 58.88 (-0.79)
50m: 27.98
100m: 58.09
(30.11)
2 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 +0.82 645 58.15 +0.06
Entry time: 57.74 (+0.41)
50m: 27.97
100m: 58.15
(30.18)
3 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.63 605 59.40 +1.31
Entry time: 59.60 (-0.20)
50m: 28.86
100m: 59.40
(30.54)
4 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.69 593 59.80 +1.71
Entry time: 1:00.67 (-0.87)
50m: 28.49
100m: 59.80
(31.31)
5 Venla Päivärinta 2008 Ilmajoen Kisailijat +0.75 567 1:00.71 +2.62
Entry time: 1:00.57 (+0.14)
50m: 28.39
100m: 1:00.71
(32.32)
6 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.72 539 1:01.71 +3.62
Entry time: 1:00.76 (+0.95)
50m: 29.32
100m: 1:01.71
(32.39)
7 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura +0.78 535 1:01.87 +3.78
Entry time: 1:03.03 (-1.16)
50m: 29.55
100m: 1:01.87
(32.32)
8 Nelli Kiho 2008 Jyväskylän Aalto +0.78 525 1:02.28 +4.19
Entry time: 1:02.58 (-0.30)
50m: 29.54
100m: 1:02.28
(32.74)
9 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.64 523 1:02.34 +4.25
Entry time: 1:02.65 (-0.31)
50m: 29.87
100m: 1:02.34
(32.47)
10 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.74 517 1:02.60 +4.51
Entry time: 1:03.15 (-0.55)
50m: 29.86
100m: 1:02.60
(32.74)
11 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura +0.68 513 1:02.77 +4.68
Entry time: 1:03.32 (-0.55)
50m: 30.41
100m: 1:02.77
(32.36)
12 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.71 509 1:02.93 +4.84
Entry time: 1:02.89 (+0.04)
50m: 29.82
100m: 1:02.93
(33.11)
13 Sofia Räihä 2008 Jyväskylän Aalto +0.69 508 1:02.96 +4.87
Entry time: 1:03.01 (-0.05)
50m: 29.95
100m: 1:02.96
(33.01)
14 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.76 501 1:03.24 +5.15
Entry time: 1:03.68 (-0.44)
50m: 30.45
100m: 1:03.24
(32.79)
15 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto +0.83 500 1:03.29 +5.20
Entry time: 1:02.98 (+0.31)
50m: 30.29
100m: 1:03.29
(33.00)
16 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 +0.68 483 1:04.04 +5.95
Entry time: 1:03.32 (+0.72)
50m: 30.46
100m: 1:04.04
(33.58)
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 14 years - Finaali
CR 15 55.30 Reetta Kanervo 2014
CR 14 56.50 Rebekka Luoto 2017
CR 12 59.68 Roosa Mört 2011
CR 13 57.48 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa S Vaasan Uimahalli (FIN) 1.12.2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.69 680 57.14
Entry time: 57.95 (-0.81)
50m: 27.11
100m: 57.14
(30.03)
2 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.68 665 57.55 +0.41
Entry time: 59.05 (-1.50)
50m: 27.33
100m: 57.55
(30.22)
3 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 614 59.11 +1.97
Entry time: 59.63 (-0.52)
50m: 28.51
100m: 59.11
(30.60)
4 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere +0.78 610 59.24 +2.10
Entry time: 59.95 (-0.71)
50m: 28.11
100m: 59.24
(31.13)
5 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.67 608 59.29 +2.15
Entry time: 59.56 (-0.27)
50m: 28.73
100m: 59.29
(30.56)
6 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 599 59.59 +2.45
Entry time: 59.93 (-0.34)
50m: 28.45
100m: 59.59
(31.14)
7 Emilia Isoviita 2007 Jyväskylän Aalto +0.70 597 59.65 +2.51
Entry time: 59.61 (+0.04)
50m: 27.92
100m: 59.65
(31.73)
8 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.76 593 59.81 +2.67
Entry time: 1:00.07 (-0.26)
50m: 28.61
100m: 59.81
(31.20)
9 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.65 576 1:00.38 +3.24
Entry time: 59.67 (+0.71)
50m: 27.88
100m: 1:00.38
(32.50)
10 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.78 565 1:00.77 +3.63
Entry time: 1:00.68 (+0.09)
50m: 28.84
100m: 1:00.77
(31.93)
11 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 546 1:01.45 +4.31
Entry time: 1:01.12 (+0.33)
50m: 29.18
100m: 1:01.45
(32.27)
12 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.78 543 1:01.59 +4.45
Entry time: 1:01.47 (+0.12)
50m: 29.22
100m: 1:01.59
(32.37)
13 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet +0.66 537 1:01.82 +4.68
Entry time: 1:01.54 (+0.28)
50m: 29.29
100m: 1:01.82
(32.53)
14 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura +0.77 524 1:02.30 +5.16
Entry time: 1:01.61 (+0.69)
50m: 29.72
100m: 1:02.30
(32.58)
15 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat +0.57 519 1:02.49 +5.35
Entry time: 1:00.75 (+1.74)
50m: 29.28
100m: 1:02.49
(33.21)
16 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.77 503 1:03.16 +6.02
Entry time: 1:01.39 (+1.77)
50m: 29.76
100m: 1:03.16
(33.40)
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22
Laji 11, T12,13,14,15 100m VU 15 years - Finaali
CR 15 55.30 Reetta Kanervo 2014
CR 14 56.50 Rebekka Luoto 2017
CR 12 59.68 Roosa Mört 2011
CR 13 57.48 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa S Vaasan Uimahalli (FIN) 1.12.2019
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.69 673 57.32
Entry time: 58.39 (-1.07)
50m: 27.45
100m: 57.32
(29.87)
2 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat +0.76 658 57.77 +0.45
Entry time: 57.88 (-0.11)
50m: 27.56
100m: 57.77
(30.21)
3 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 +0.75 650 57.98 +0.66
Entry time: 58.03 (-0.05)
50m: 28.16
100m: 57.98
(29.82)
4 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.73 623 58.82 +1.50
Entry time: 58.47 (+0.35)
50m: 28.69
100m: 58.82
(30.13)
5 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.72 618 58.97 +1.65
Entry time: 59.61 (-0.64)
50m: 28.93
100m: 58.97
(30.04)
6 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.63 607 59.33 +2.01
Entry time: 1:00.14 (-0.81)
50m: 28.71
100m: 59.33
(30.62)
6 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.78 607 59.33 +2.01
Entry time: 1:00.69 (-1.36)
50m: 28.55
100m: 59.33
(30.78)
8 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.77 592 59.82 +2.50
Entry time: 1:00.23 (-0.41)
50m: 28.81
100m: 59.82
(31.01)
9 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.71 591 59.85 +2.53
Entry time: 58.82 (+1.03)
50m: 28.81
100m: 59.85
(31.04)
10 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 584 1:00.09 +2.77
Entry time: 1:00.25 (-0.16)
50m: 28.82
100m: 1:00.09
(31.27)
11 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.81 576 1:00.38 +3.06
Entry time: 1:00.52 (-0.14)
50m: 28.88
100m: 1:00.38
(31.50)
12 Tinka Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.82 556 1:01.10 +3.78
Entry time: 1:01.32 (-0.22)
50m: 29.17
100m: 1:01.10
(31.93)
13 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb +0.82 551 1:01.29 +3.97
Entry time: 1:00.75 (+0.54)
50m: 28.97
100m: 1:01.29
(32.32)
14 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.82 545 1:01.50 +4.18
Entry time: 1:01.42 (+0.08)
50m: 29.70
100m: 1:01.50
(31.80)
15 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 525 1:02.27 +4.95
Entry time: 1:01.54 (+0.73)
50m: 29.80
100m: 1:02.27
(32.47)
16 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra +0.78 516 1:02.62 +5.30
Entry time: 1:01.54 (+1.08)
50m: 29.64
100m: 1:02.62
(32.98)
Laji virallinen: 4.12.2021 10.20.22
04-12-2021 10.20.37 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner