2024-06-23   04:52:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM finaalit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2021 Finaalit
Paikka: Järjestäjä: UiTa & TaTU Tampere
Allas: 25m Päivämäärä: 03 12 2021 - 05 12 2021
Laji 9, T13,14,15 200m PU 13 years - Finaali
CR 15 2:12.51 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:15.57 Laura Lahtinen 2017
CR 13 2:21.79 Lotta Pälsi 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit +0.82 505 2:30.20
Entry time: 2:32.24 (-2.04)
50m: 32.14
100m: 1:10.47
(38.33)
150m: 1:50.72
(40.25)
200m: 2:30.20
(39.48)
2 Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet +0.68 500 2:30.61 +0.41
Entry time: 2:42.75 (-12.14)
50m: 32.10
100m: 1:09.10
(37.00)
150m: 1:48.55
(39.45)
200m: 2:30.61
(42.06)
3 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit +0.83 464 2:34.49 +4.29
Entry time: 2:35.08 (-0.59)
50m: 34.24
100m: 1:14.55
(40.31)
150m: 1:55.36
(40.81)
200m: 2:34.49
(39.13)
4 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.83 452 2:35.75 +5.55
Entry time: 2:43.52 (-7.77)
50m: 32.69
100m: 1:12.31
(39.62)
150m: 1:53.88
(41.57)
200m: 2:35.75
(41.87)
5 Melissa Paukkunen 2008 Vanders +0.76 424 2:39.10 +8.90
Entry time: 2:44.76 (-5.66)
50m: 33.99
100m: 1:13.10
(39.11)
150m: 1:55.68
(42.58)
200m: 2:39.10
(43.42)
6 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry +0.79 412 2:40.69 +10.49
Entry time: 2:39.98 (+0.71)
50m: 32.78
100m: 1:12.95
(40.17)
150m: 1:54.39
(41.44)
200m: 2:40.69
(46.30)
7 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.72 409 2:41.08 +10.88
Entry time: 2:34.11 (+6.97)
50m: 33.38
100m: 1:13.35
(39.97)
150m: 1:57.22
(43.87)
200m: 2:41.08
(43.86)
8 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 405 2:41.65 +11.45
Entry time: 2:39.89 (+1.76)
50m: 34.69
100m: 1:15.93
(41.24)
150m: 1:58.62
(42.69)
200m: 2:41.65
(43.03)
9 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.68 392 2:43.40 +13.20
Entry time: 2:42.94 (+0.46)
50m: 35.41
100m: 1:17.51
(42.10)
150m: 2:01.19
(43.68)
200m: 2:43.40
(42.21)
10 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry +0.81 377 2:45.54 +15.34
Entry time: 2:45.09 (+0.45)
50m: 35.37
100m: 1:17.25
(41.88)
150m: 2:01.38
(44.13)
200m: 2:45.54
(44.16)
11 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.68 373 2:46.14 +15.94
Entry time: 2:49.42 (-3.28)
50m: 33.96
100m: 1:15.27
(41.31)
150m: 2:00.60
(45.33)
200m: 2:46.14
(45.54)
12 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo +0.75 362 2:47.82 +17.62
Entry time: 2:47.28 (+0.54)
50m: 35.14
100m: 1:19.22
(44.08)
150m: 2:04.06
(44.84)
200m: 2:47.82
(43.76)
13 Liine Raantse 2008 Gladius Kirkkonummi +0.68 336 2:52.03 +21.83
Entry time: 2:51.34 (+0.69)
50m: 37.60
100m: 1:21.18
(43.58)
150m: 2:06.14
(44.96)
200m: 2:52.03
(45.89)
14 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere +0.67 334 2:52.29 +22.09
Entry time: 2:50.82 (+1.47)
50m: 36.30
100m: 1:20.80
(44.50)
150m: 2:07.66
(46.86)
200m: 2:52.29
(44.63)
15 Hanna Zautasvili 2008 Uinti Tampere +0.75 327 2:53.60 +23.40
Entry time: 2:48.76 (+4.84)
50m: 37.15
100m: 1:21.29
(44.14)
150m: 2:07.43
(46.14)
200m: 2:53.60
(46.17)
16 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.84 325 2:53.83 +23.63
Entry time: 2:47.69 (+6.14)
50m: 35.93
100m: 1:20.39
(44.46)
150m: 2:08.50
(48.11)
200m: 2:53.83
(45.33)
Laji virallinen: 3.12.2021 19.17.02
Laji 9, T13,14,15 200m PU 14 years - Finaali
CR 15 2:12.51 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:15.57 Laura Lahtinen 2017
CR 13 2:21.79 Lotta Pälsi 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.72 555 2:25.47
Entry time: 2:27.87 (-2.40)
50m: 31.60
100m: 1:08.18
(36.58)
150m: 1:46.36
(38.18)
200m: 2:25.47
(39.11)
2 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura +0.77 555 2:25.51 +0.04
Entry time: 2:28.54 (-3.03)
50m: 34.17
100m: 1:09.80
(35.63)
150m: 1:48.17
(38.37)
200m: 2:25.51
(37.34)
3 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 +0.75 536 2:27.23 +1.76
Entry time: 2:23.64 (+3.59)
50m: 31.84
100m: 1:08.35
(36.51)
150m: 1:47.24
(38.89)
200m: 2:27.23
(39.99)
4 Petra Soini 2007 Nokian Pyry +0.79 534 2:27.36 +1.89
Entry time: 2:33.47 (-6.11)
50m: 33.51
100m: 1:11.22
(37.71)
150m: 1:49.71
(38.49)
200m: 2:27.36
(37.65)
5 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.72 526 2:28.14 +2.67
Entry time: 2:36.47 (-8.33)
50m: 32.53
100m: 1:10.32
(37.79)
150m: 1:50.21
(39.89)
200m: 2:28.14
(37.93)
6 Enna Äyrämöinen 2007 Cetus Espoo +0.64 523 2:28.44 +2.97
Entry time: 2:30.51 (-2.07)
50m: 32.58
100m: 1:10.20
(37.62)
150m: 1:49.17
(38.97)
200m: 2:28.44
(39.27)
7 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.72 508 2:29.82 +4.35
Entry time: 2:38.42 (-8.60)
50m: 33.25
100m: 1:11.37
(38.12)
150m: 1:50.27
(38.90)
200m: 2:29.82
(39.55)
8 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.64 501 2:30.57 +5.10
Entry time: 2:35.73 (-5.16)
50m: 33.04
100m: 1:10.86
(37.82)
150m: 1:50.53
(39.67)
200m: 2:30.57
(40.04)
9 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.74 497 2:30.94 +5.47
Entry time: 2:30.83 (+0.11)
50m: 33.17
100m: 1:11.23
(38.06)
150m: 1:50.51
(39.28)
200m: 2:30.94
(40.43)
10 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.85 457 2:35.27 +9.80
Entry time: 2:35.91 (-0.64)
50m: 32.52
100m: 1:11.22
(38.70)
150m: 1:52.70
(41.48)
200m: 2:35.27
(42.57)
11 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet +0.74 391 2:43.57 +18.10
Entry time: 2:41.76 (+1.81)
50m: 35.62
100m: 1:16.68
(41.06)
150m: 2:00.29
(43.61)
200m: 2:43.57
(43.28)
12 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 383 2:44.62 +19.15
Entry time: 2:51.05 (-6.43)
50m: 36.46
100m: 1:18.58
(42.12)
150m: 2:02.98
(44.40)
200m: 2:44.62
(41.64)
13 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.72 381 2:44.86 +19.39
Entry time: 2:53.78 (-8.92)
50m: 35.30
100m: 1:16.51
(41.21)
150m: 2:01.19
(44.68)
200m: 2:44.86
(43.67)
14 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo +0.72 329 2:53.11 +27.64
Entry time: 2:48.55 (+4.56)
50m: 34.94
100m: 1:18.65
(43.71)
150m: 2:05.37
(46.72)
200m: 2:53.11
(47.74)
15 Emma Autio 2007 Oulun Lohet +0.53 327 2:53.49 +28.02
Entry time: 2:56.22 (-2.73)
50m: 38.13
100m: 1:20.13
(42.00)
150m: 2:06.85
(46.72)
200m: 2:53.49
(46.64)
- Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.74 DSQ
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 3.12.2021 19.17.02
Laji 9, T13,14,15 200m PU 15 years - Finaali
CR 15 2:12.51 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:15.57 Laura Lahtinen 2017
CR 13 2:21.79 Lotta Pälsi 2017
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Louna Kasvio 2006 Simmis Grani +0.74 697 2:14.84
Entry time: 2:17.42 (-2.58)
50m: 29.72
100m: 1:04.57
(34.85)
150m: 1:40.26
(35.69)
200m: 2:14.84
(34.58)
2 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.78 534 2:27.37 +12.53
Entry time: 2:32.95 (-5.58)
50m: 32.01
100m: 1:09.62
(37.61)
150m: 1:48.15
(38.53)
200m: 2:27.37
(39.22)
3 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.84 530 2:27.75 +12.91
Entry time: 2:30.33 (-2.58)
50m: 32.39
100m: 1:09.97
(37.58)
150m: 1:48.85
(38.88)
200m: 2:27.75
(38.90)
4 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.77 494 2:31.24 +16.40
Entry time: 2:31.90 (-0.66)
50m: 32.23
100m: 1:10.49
(38.26)
150m: 1:50.78
(40.29)
200m: 2:31.24
(40.46)
5 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.83 482 2:32.55 +17.71
Entry time: 2:35.18 (-2.63)
50m: 33.23
100m: 1:11.66
(38.43)
150m: 1:52.18
(40.52)
200m: 2:32.55
(40.37)
6 Meri Elo 2006 Jyväskylän Aalto +0.79 467 2:34.11 +19.27
Entry time: 2:33.88 (+0.23)
50m: 32.96
100m: 1:12.31
(39.35)
150m: 1:52.80
(40.49)
200m: 2:34.11
(41.31)
7 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.82 461 2:34.76 +19.92
Entry time: 2:35.56 (-0.80)
50m: 33.51
100m: 1:12.64
(39.13)
150m: 1:53.47
(40.83)
200m: 2:34.76
(41.29)
8 Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.71 457 2:35.27 +20.43
Entry time: 2:36.12 (-0.85)
50m: 34.41
100m: 1:13.85
(39.44)
150m: 1:54.71
(40.86)
200m: 2:35.27
(40.56)
9 Tinka Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.82 452 2:35.82 +20.98
Entry time: 2:43.56 (-7.74)
50m: 32.18
100m: 1:10.38
(38.20)
150m: 1:51.17
(40.79)
200m: 2:35.82
(44.65)
10 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.83 395 2:42.95 +28.11
Entry time: 2:54.61 (-11.66)
50m: 33.94
100m: 1:14.91
(40.97)
150m: 1:57.10
(42.19)
200m: 2:42.95
(45.85)
11 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.79 391 2:43.54 +28.70
Entry time: 2:41.95 (+1.59)
50m: 33.58
100m: 1:14.71
(41.13)
150m: 1:58.95
(44.24)
200m: 2:43.54
(44.59)
12 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere +0.74 374 2:45.97 +31.13
Entry time: 2:49.18 (-3.21)
50m: 35.17
100m: 1:17.65
(42.48)
150m: 2:01.49
(43.84)
200m: 2:45.97
(44.48)
13 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit +0.68 347 2:50.10 +35.26
Entry time: 2:49.61 (+0.49)
50m: 33.58
100m: 1:16.16
(42.58)
150m: 2:02.69
(46.53)
200m: 2:50.10
(47.41)
14 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.76 345 2:50.53 +35.69
Entry time: 2:50.81 (-0.28)
50m: 37.23
100m: 1:19.51
(42.28)
150m: 2:03.52
(44.01)
200m: 2:50.53
(47.01)
15 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö +0.89 342 2:50.97 +36.13
Entry time: 2:49.57 (+1.40)
50m: 37.37
100m: 1:21.21
(43.84)
150m: 2:05.78
(44.57)
200m: 2:50.97
(45.19)
16 Lovisa Karlsson 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.91 242 3:11.73 +56.89
Entry time: 3:12.20 (-0.47)
50m: 41.47
100m: 1:31.00
(49.53)
150m: 2:21.50
(50.50)
200m: 3:11.73
(50.23)
Laji virallinen: 3.12.2021 19.17.02
03-12-2021 19.26.27 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner