Tulokset IKM aluekilpailut 2021 Pohjois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU, OuLo, HaHe, KemPy |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.10 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.53 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.84 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.22 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
48.11 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.84 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
49.38 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.85 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.89 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.34 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.24 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:04.19 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.10 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.07 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
45.40 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.49 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.40 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
52.12 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.82 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.87 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
54.86 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.67 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
56.86 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.99 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.53 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.15 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
35.17 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.85 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petrus Bergman |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
37.54 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
37.71 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.79 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
40.49 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.3 |
|
|
|
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 18.10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 18.10.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|