Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Pori keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
Porin uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 11 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Nornickel Harjavalta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Jungner |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
38.53 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paavo Jokiranta |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
44.86 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.02 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lehto |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
48.39 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Ketola |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
49.02 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sisu Eino Antero Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
51.21 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.72 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
51.57 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
53.01 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.78 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Julius Peric |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
35m |
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 12 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Nornickel Harjavalta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
32.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Luomala |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
33.91 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Qvisén |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
36.52 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konstantinos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
36.70 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Pihlaja |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
37.51 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Lintilä |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
40.45 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.28 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Tavast |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
42.18 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.42 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Elonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
42.79 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
43.78 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
44.92 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
45.73 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
46.55 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eeli Mikkonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
47.78 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.30 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
49.90 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Nikko |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
51.54 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.10 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 13-16 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Nornickel Harjavalta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
26.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
|
27.06 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Korte |
2005 |
Swimming Team Rauma |
|
|
27.80 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
27.91 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
28.12 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Arponen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
|
|
28.64 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joa Metsola |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
28.69 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.02 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
30.14 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
31.41 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
32.88 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
35.26 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
35.57 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Verneri Viljanen |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
37.42 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valtteri Lahtinen |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
37.68 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemil Sytchak |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
38.01 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vili Lahtinen |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
38.41 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eero Silander |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
39.50 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
39.77 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.35 |
(-9.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
41.27 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ali Mäkelä |
2008 |
Alavuden Urheilijat |
|
|
43.07 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
46.28 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.87 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Friman |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
46.37 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.82 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vili Niemelä |
2007 |
Alavuden Urheilijat |
|
|
47.06 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.90 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
51.29 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oskari Salminen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
52.99 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Heino |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Topias Myllykoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
45m |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2021 12.19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12.25.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|