Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
330 |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.39 |
(-12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
239 |
2:56.65 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(-8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
216 |
3:02.53 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.96 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
204 |
3:06.19 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
201 |
3:06.99 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.96 |
(-28.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:20:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
445 |
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.98 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
411 |
2:27.36 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.76 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
392 |
2:29.70 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.59 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
369 |
2:32.71 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.85 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
359 |
2:34.17 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.83 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Eriksen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
346 |
2:36.10 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.83 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
336 |
2:37.58 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.37 |
(-15.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
334 |
2:37.97 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.82 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
323 |
2:39.75 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.13 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
274 |
2:48.61 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.35 |
(-13.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
271 |
2:49.36 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.50 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edvin Smajic |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
266 |
2:50.38 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.70 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Skjødt Broe |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
255 |
2:52.81 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.89 |
(-18.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
220 |
3:01.60 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.17 |
(-26.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
185 |
3:12.24 |
+48.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.97 |
(-24.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
174 |
3:16.17 |
+52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
170 |
3:17.61 |
+54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
142 |
3:30.10 |
+1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:20:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
441 |
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.33 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Stilling |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
423 |
2:26.00 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.50 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dyrbye |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
396 |
2:29.24 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.95 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
392 |
2:29.72 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.34 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Kjær Laugesen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
363 |
2:33.57 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.41 |
(-12.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
340 |
2:36.95 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.45 |
(-26.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
286 |
2:46.27 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.73 |
(-17.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Jarnum |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
256 |
2:52.44 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
251 |
2:53.68 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.41 |
(-21.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslut på mave 100m |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Mads Kjær Balling |
2006 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:20:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer 2004 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
586 |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.28 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kris Jensen |
2004 |
Aars Svømmeklub |
|
448 |
2:23.21 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.97 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Albæk |
2004 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
424 |
2:25.89 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.08 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
|
423 |
2:26.02 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.48 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
382 |
2:30.98 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
351 |
2:35.30 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.38 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
336 |
2:37.62 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.90 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 10:20:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 10:20.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|