Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
234 |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.75 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 15:08:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
365 |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.16 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
341 |
1:20.81 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
299 |
1:24.43 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
277 |
1:26.64 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.99 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
265 |
1:27.95 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.26 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
259 |
1:28.59 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
257 |
1:28.79 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
246 |
1:30.14 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.71 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
218 |
1:33.83 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
198 |
1:36.84 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.97 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
197 |
1:37.09 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.42 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
162 |
1:43.46 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.28 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
159 |
1:44.19 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
145 |
1:47.49 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
112 |
1:56.92 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.93 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
112 |
1:57.18 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
109 |
1:58.00 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
91 |
2:05.26 |
+46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Brogård Laursen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
- |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
2 armtag 50m |
|
|
|
|
- |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
- |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
- |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 15:08:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 15:14.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|