Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
312 |
3:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.59 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
135 |
4:21.85 |
+1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
133 |
4:23.30 |
+1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 14:32:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
370 |
3:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.16 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
361 |
3:08.86 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.22 |
(-18.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
360 |
3:09.00 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.18 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
352 |
3:10.59 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.36 |
(-13.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
351 |
3:10.68 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.50 |
(-28.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
320 |
3:16.60 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.74 |
(-42.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
304 |
3:20.01 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.36 |
(-50.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
296 |
3:21.72 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.09 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
283 |
3:24.86 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.93 |
(-20.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
279 |
3:25.79 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
267 |
3:28.85 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.78 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
225 |
3:40.94 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
215 |
3:44.47 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.66 |
(-45.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
182 |
3:57.40 |
+50.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.32 |
(-17.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
182 |
3:57.41 |
+50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
167 |
4:04.08 |
+56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya L. H. Christensen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ekstra armtag u/ vand ef |
|
|
|
|
- |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 14:32:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
393 |
3:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.26 |
(+10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 14:32:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 14:59.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|