Tulokset Region Midtjylland Mesterskaber 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 45.01 | 1:35.67 | |||||
2 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 46.65 | 1:36.57 | |||||
3 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 47.65 | 1:39.04 | |||||
4 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 48.04 | 1:42.56 | |||||
5 | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 48.72 | 1:44.90 | |||||
6 | Freja Dahl | 2010 | Viborg Svømme Klub | 49.61 | 1:46.14 | |||||
7 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 49.65 | 1:46.17 | |||||
8 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 52.90 | 1:48.40 | |||||
9 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 54.40 | 1:52.23 | |||||
10 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 53.71 | 1:52.75 | |||||
11 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 53.15 | 1:54.09 | |||||
12 | Signe Flarup | 2010 | Viborg Svømme Klub | 54.22 | 1:54.95 | |||||
13 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 55.10 | 1:55.00 | |||||
14 | Sheila Mortensgaard | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 58.67 | 1:59.53 | |||||
15 | Ida Carlson | 2012 | Struer Svømmeklub | 57.50 | 1:59.99 | |||||
16 | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | 57.04 | 2:01.56 | |||||
17 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 59.76 | 2:03.81 | |||||
18 | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.63 | 2:13.10 | |||||
- | Ellen Binderup Trudslev | 2010 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v vend 75m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | 1:27.90 | |||||
2 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.52 | 1:29.11 | |||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 44.11 | 1:34.90 | |||||
4 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.14 | 1:34.98 | |||||
5 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 45.47 | 1:36.34 | |||||
6 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 46.22 | 1:36.91 | |||||
7 | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | 47.26 | 1:37.86 | |||||
8 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.73 | 1:39.06 | |||||
9 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 49.08 | 1:39.60 | |||||
10 | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 48.97 | 1:41.60 | |||||
11 | Amalie Breum Nielsen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 47.51 | 1:41.96 | |||||
12 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 49.45 | 1:42.21 | |||||
13 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.86 | 1:42.61 | |||||
14 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 48.32 | 1:43.75 | |||||
15 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 50.37 | 1:44.33 | |||||
16 | Josephine Siggaard Kraul | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.10 | 1:44.56 | |||||
17 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 49.94 | 1:45.01 | |||||
18 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 50.04 | 1:46.23 | |||||
19 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.98 | 1:46.50 | |||||
20 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 54.09 | 1:51.11 | |||||
21 | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | 54.05 | 1:54.88 | |||||
22 | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | 53.33 | 1:55.94 | |||||
23 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 55.37 | 1:56.36 | |||||
24 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 55.67 | 1:57.88 | |||||
- | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | asynkron ben 20m | |||||
- | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 flybn u ven v25m | |||||
- | Sofia Nørremark | 2009 | Struer Svømmeklub | DSQ | 3 flyb v udsvm v 10m | |||||
- | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.24 | 1:22.33 | |||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 40.99 | 1:24.92 | |||||
3 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.35 | 1:25.81 | |||||
4 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.40 | 1:25.98 | |||||
5 | Sophie Hvergel | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.30 | 1:35.51 | |||||
6 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.12 | 1:35.91 | |||||
7 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.27 | 1:37.62 | |||||
8 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.74 | 1:38.32 | |||||
9 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 45.85 | 1:38.41 | |||||
10 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.90 | 1:38.62 | |||||
11 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.99 | 1:39.57 | |||||
12 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 46.92 | 1:39.73 | |||||
13 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.80 | 1:40.88 | |||||
14 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 48.96 | 1:44.07 | |||||
15 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 49.71 | 1:45.54 | |||||
16 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.65 | 1:45.76 | |||||
17 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 51.79 | 1:49.59 | |||||
18 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 58.61 | 2:04.49 | |||||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Mogensen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNF | ||||||
- | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | DSQ | 2 armt u vand v 27m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.61 | 1:22.77 | |||||
2 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 39.89 | 1:24.05 | |||||
3 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 39.68 | 1:24.15 | |||||
4 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 38.53 | 1:24.28 | |||||
5 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.58 | 1:30.69 | |||||
6 | Ida Siegumfeldt | 2007 | Swim Team Neptun | 43.72 | 1:31.63 | |||||
7 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.96 | 1:34.98 | |||||
8 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 44.99 | 1:35.26 | |||||
9 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.50 | 1:37.69 | |||||
10 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.74 | 1:38.47 | |||||
11 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.86 | 1:40.15 | |||||
12 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 47.91 | 1:40.73 | |||||
13 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 47.86 | 1:44.95 | |||||
14 | Liv Holst Andersen | 2007 | TST Svømning | 54.73 | 1:55.89 | |||||
15 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 1:01.07 | 2:10.59 | |||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Yasmin B. Andreasen | 2007 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.28 | 1:15.38 | |||||
2 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.55 | 1:20.22 | |||||
3 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 38.31 | 1:20.69 | |||||
4 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.00 | 1:25.92 | |||||
5 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.21 | 1:27.03 | |||||
6 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.44 | 1:30.46 | |||||
7 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 43.82 | 1:32.07 | |||||
8 | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | 50.38 | 1:44.00 | |||||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |