Resultat för Region Midtjylland Mesterskaber 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 30.95 | ||||||
2 | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 32.67 | ||||||
3 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 33.33 | ||||||
4 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 33.51 | ||||||
5 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 36.05 | ||||||
6 | Wilma Karlberg | 2010 | Herning Svømmeklub | 36.63 | ||||||
7 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 37.45 | ||||||
8 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 37.69 | ||||||
9 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 37.96 | ||||||
10 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 38.04 | ||||||
11 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 38.12 | ||||||
12 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 38.43 | ||||||
13 | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 38.57 | ||||||
14 | Emma Dürr Toft-Jensen | 2010 | Herning Svømmeklub | 38.76 | ||||||
15 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 38.88 | ||||||
16 | Signe Flarup | 2010 | Viborg Svømme Klub | 38.94 | ||||||
17 | Karoline Sommer Søndergaard | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.02 | ||||||
18 | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | Horsens Svømmeklub | 39.34 | ||||||
19 | Nina Frederikke Toft | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 40.28 | ||||||
20 | Emma Vendelbo | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.47 | ||||||
21 | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | 40.51 | ||||||
22 | Freja Dahl | 2010 | Viborg Svømme Klub | 41.38 | ||||||
23 | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 42.11 | ||||||
24 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 42.26 | ||||||
25 | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | 42.39 | ||||||
26 | Anna Westing | 2011 | Viborg Svømme Klub | 42.44 | ||||||
27 | Naya Brendholdt | 2011 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.46 | ||||||
28 | Emma Sofie Elkjær | 2011 | Viborg Svømme Klub | 44.83 | ||||||
29 | Amalie Mejer Lehmann | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.47 | ||||||
30 | Ellen Binderup Trudslev | 2010 | Viborg Svømme Klub | 47.04 | ||||||
31 | Nicoline Condrup Mortensen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.83 | ||||||
32 | Esther Greve | 2013 | Odder Svømmeklub | 47.93 | ||||||
33 | Caroline Ishøi | 2011 | Struer Svømmeklub | 52.77 | ||||||
- | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sheila Mortensgaard | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.99 | ||||||
2 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 31.68 | ||||||
3 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 31.77 | ||||||
4 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 31.88 | ||||||
5 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.16 | ||||||
6 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 33.46 | ||||||
7 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 33.52 | ||||||
8 | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | 33.85 | ||||||
9 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.13 | ||||||
10 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | ||||||
11 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 34.23 | ||||||
12 | Silje Würtz | 2009 | Viborg Svømme Klub | 34.26 | ||||||
13 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 34.27 | ||||||
14 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 34.30 | ||||||
15 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 34.32 | ||||||
16 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 34.33 | ||||||
17 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 34.72 | ||||||
18 | Freya Tormod | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 35.69 | ||||||
19 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 35.77 | ||||||
20 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 35.91 | ||||||
21 | Ida Egelund Jespersen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 36.66 | ||||||
22 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 36.86 | ||||||
23 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 36.96 | ||||||
24 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 37.67 | ||||||
25 | Karen Holst Jacobsen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.76 | ||||||
26 | Leonora Nielsen Mahnkopf | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.03 | ||||||
27 | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 38.16 | ||||||
28 | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | 38.21 | ||||||
29 | Isabella Schøler Jönsson | 2009 | Viborg Svømme Klub | 38.25 | ||||||
30 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.27 | ||||||
31 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 38.50 | ||||||
32 | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | ||||||
33 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 39.24 | ||||||
34 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 39.73 | ||||||
35 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 40.48 | ||||||
36 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 41.33 | ||||||
37 | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.26 | ||||||
38 | Sofia Nørremark | 2009 | Struer Svømmeklub | 43.62 | ||||||
39 | SIF Klarskov Nielsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.76 | ||||||
40 | Asta Marie Skougaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 44.08 | ||||||
41 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 45.08 | ||||||
42 | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | 46.37 | ||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 27.75 | ||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 28.83 | ||||||
3 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 30.80 | ||||||
4 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 30.89 | ||||||
5 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 31.20 | ||||||
6 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 31.30 | ||||||
7 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 31.56 | ||||||
8 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 31.70 | ||||||
9 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 31.97 | ||||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 32.10 | ||||||
11 | Nanna Rønnow | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.14 | ||||||
12 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 32.54 | ||||||
13 | Filippa Holst Rasmussen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.96 | ||||||
14 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 33.02 | ||||||
15 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.43 | ||||||
15 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.43 | ||||||
17 | Cassandra Weibrecht | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.48 | ||||||
18 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 33.75 | ||||||
19 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.85 | ||||||
20 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 34.03 | ||||||
21 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.01 | ||||||
22 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 35.51 | ||||||
23 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 35.54 | ||||||
24 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 35.55 | ||||||
25 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 35.76 | ||||||
26 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 35.78 | ||||||
27 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 36.10 | ||||||
28 | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 36.16 | ||||||
29 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 36.45 | ||||||
30 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 36.97 | ||||||
31 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.43 | ||||||
32 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.72 | ||||||
33 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 37.73 | ||||||
34 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.92 | ||||||
35 | Frida Sand Kloster | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.52 | ||||||
36 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.80 | ||||||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.18 | ||||||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.84 | ||||||
3 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 30.06 | ||||||
4 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 30.10 | ||||||
5 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 30.12 | ||||||
6 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 31.18 | ||||||
7 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 31.30 | ||||||
8 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 31.96 | ||||||
9 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 32.08 | ||||||
10 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 32.37 | ||||||
11 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 32.95 | ||||||
12 | Liva Riisgaard | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.58 | ||||||
13 | Tilde Ask Hansen | 2007 | Swim Team Neptun | 35.03 | ||||||
14 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 35.36 | ||||||
15 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 35.74 | ||||||
16 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.49 | ||||||
17 | Liv Holst Andersen | 2007 | TST Svømning | 37.19 | ||||||
18 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 42.80 | ||||||
- | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Filippa Fiskaali | 2007 | TST Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.50 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.12 | ||||||
3 | Sidney Sørensen | 2004 | Struer Svømmeklub | 29.33 | ||||||
4 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 29.43 | ||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 29.64 | ||||||
6 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 29.88 | ||||||
7 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 29.95 | ||||||
8 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 30.19 | ||||||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 30.31 | ||||||
10 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.67 | ||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.84 | ||||||
12 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 31.07 | ||||||
13 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 31.24 | ||||||
14 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 31.26 | ||||||
15 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.79 | ||||||
16 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 31.82 | ||||||
17 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.73 | ||||||
18 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.27 | ||||||
19 | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.61 | ||||||
20 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 43.06 | ||||||
- | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |