Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
59.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.35 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
|
1:00.46 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.38 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:03.34 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.23 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:03.40 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
|
1:07.40 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.90 |
|
1:07.85 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:09.55 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
59.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.79 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.78 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
1:01.92 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
1:03.62 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.43 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
1:07.44 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:07.54 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.20 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
1:07.76 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linn Melander |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
1:08.32 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
|
1:12.64 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Bjerstedt |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
|
1:18.31 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:01.81 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
1:02.48 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
1:03.39 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.87 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
1:03.53 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.36 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.59 |
|
1:04.59 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.48 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
1:05.24 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
|
1:05.56 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
1:06.93 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
1:07.16 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
|
1:07.92 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.58 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
1:08.26 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:09.08 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.80 |
|
1:09.38 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:10.66 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
+0.74 |
|
1:17.45 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.62 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.74 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
1:02.20 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
1:04.71 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.50 |
|
1:06.45 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.57 |
|
1:06.91 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
|
1:08.84 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:08.97 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:09.16 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.90 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:09.17 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
1:09.31 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:09.37 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.54 |
|
1:10.60 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.60 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.88 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
1:11.52 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
1:13.64 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lou Gemzell Åström |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
1:13.83 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
1:14.03 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.62 |
|
1:14.40 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
|
1:14.91 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.02 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
|
1:15.28 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elina Rodemar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:15.36 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Overödder |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
1:15.44 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
+0.90 |
|
1:15.77 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.56 |
|
1:15.99 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
|
1:16.10 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
|
1:16.71 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.93 |
|
1:19.48 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.69 |
|
1:20.13 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.83 |
|
1:25.63 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.80 |
|
1:27.81 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jaroslava Agnija Lapchine |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.48 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:05.03 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:06.01 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:06.55 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.40 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
1:07.67 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
|
1:07.71 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
|
1:07.80 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
1:07.86 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.53 |
|
1:08.19 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.98 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Gustafson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.33 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.61 |
|
1:08.44 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.61 |
|
1:08.74 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:08.75 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
|
1:09.66 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:10.14 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.86 |
|
1:10.39 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.42 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:11.37 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.51 |
|
1:11.53 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.60 |
|
1:12.14 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvi |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
|
1:12.75 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Téa Brännström |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.78 |
|
1:13.81 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.99 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:14.06 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
1:14.75 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.10 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
1:16.12 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
|
1:17.17 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ester Kågedal |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
|
1:18.32 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
1:18.81 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
|
1:19.13 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
1:19.21 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
1:20.31 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:22.29 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.24 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Celeste Rickberg |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.01 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.33 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.84 |
|
1:29.33 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.49 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.40 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 16:34:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|