2021-12-06   18:20:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Stockholm (Eriksdalsbadet)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.73 2:17.53
Entry time: 2:18.01 (-0.48)
50m: 31.50
100m: 1:05.72
(34.22)
150m: 1:41.34
(35.62)
200m: 2:17.53
(36.19)
2 Michelle Wissinger 2004 Spårvägen Simförening +0.71 2:19.40 +1.87
Entry time: 2:09.22 (+10.18)
50m: 30.78
100m: 1:05.11
(34.33)
150m: 1:41.44
(36.33)
200m: 2:19.40
(37.96)
3 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.79 2:22.79 +5.26
Entry time: 2:25.57 (-2.78)
50m: 32.41
100m: 1:08.88
(36.47)
150m: 1:46.80
(37.92)
200m: 2:22.79
(35.99)
4 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 2:32.52 +14.99
Entry time: 2:37.92 (-5.40)
50m: 34.84
100m: 1:13.18
(38.34)
150m: 1:52.61
(39.43)
200m: 2:32.52
(39.91)
5 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.70 2:37.67 +20.14
Entry time: 2:34.54 (+3.13)
50m: 35.23
100m: 1:15.20
(39.97)
150m: 1:56.76
(41.56)
200m: 2:37.67
(40.91)
6 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 2:40.59 +23.06
50m: 35.43
100m: 1:15.20
(39.77)
150m: 1:58.01
(42.81)
200m: 2:40.59
(42.58)
7 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.51 2:49.39 +31.86
Entry time: 2:49.11 (+0.28)
50m: 36.21
100m: 1:19.31
(43.10)
150m: 2:04.71
(45.40)
200m: 2:49.39
(44.68)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:34:13
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.65 2:11.77
Entry time: 2:14.94 (-3.17)
50m: 30.77
100m: 1:03.87
(33.10)
150m: 1:37.81
(33.94)
200m: 2:11.77
(33.96)
2 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.68 2:15.86 +4.09
Entry time: 2:20.00 (-4.14)
50m: 30.39
100m: 1:04.56
(34.17)
150m: 1:39.86
(35.30)
200m: 2:15.86
(36.00)
3 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.67 2:18.36 +6.59
Entry time: 2:20.77 (-2.41)
50m: 30.76
100m: 1:05.35
(34.59)
150m: 1:41.47
(36.12)
200m: 2:18.36
(36.89)
4 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.78 2:23.22 +11.45
Entry time: 2:20.05 (+3.17)
50m: 32.73
100m: 1:09.45
(36.72)
150m: 1:46.67
(37.22)
200m: 2:23.22
(36.55)
5 Linn Melander 2005 Spårvägen Simförening 2:26.84 +15.07
Entry time: 2:11.20 (+15.64)
50m: 33.58
100m: 1:10.52
(36.94)
150m: 1:48.79
(38.27)
200m: 2:26.84
(38.05)
5 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.60 2:26.84 +15.07
Entry time: 2:28.69 (-1.85)
50m: 33.01
100m: 1:10.77
(37.76)
150m: 1:49.21
(38.44)
200m: 2:26.84
(37.63)
7 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.66 2:28.49 +16.72
Entry time: 2:40.93 (-12.44)
50m: 34.39
100m: 1:12.17
(37.78)
150m: 1:49.74
(37.57)
200m: 2:28.49
(38.75)
8 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.85 2:30.18 +18.41
Entry time: 2:25.91 (+4.27)
50m: 34.36
100m: 1:12.35
(37.99)
150m: 1:51.33
(38.98)
200m: 2:30.18
(38.85)
9 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 2:37.67 +25.90 S10
Entry time: 2:32.16 (+5.51)
50m: 34.92
100m: 1:13.49
(38.57)
150m: 1:55.40
(41.91)
200m: 2:37.67
(42.27)
10 Melanie Blix Grimaldi 2005 Simklubben Neptun +0.64 2:37.91 +26.14
Entry time: 2:32.17 (+5.74)
50m: 35.78
100m: 1:15.94
(40.16)
150m: 1:57.71
(41.77)
200m: 2:37.91
(40.20)
11 Matilda Pettersson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 2:46.07 +34.30
50m: 38.61
100m: 1:20.54
(41.93)
150m: 2:04.24
(43.70)
200m: 2:46.07
(41.83)
- Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 09:34:13
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.68 2:16.90
Entry time: 2:19.90 (-3.00)
50m: 31.34
100m: 1:06.56
(35.22)
150m: 1:41.87
(35.31)
200m: 2:16.90
(35.03)
2 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.66 2:18.85 +1.95
Entry time: 2:19.68 (-0.83)
50m: 31.76
100m: 1:05.98
(34.22)
150m: 1:42.33
(36.35)
200m: 2:18.85
(36.52)
3 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap 2:20.93 +4.03
Entry time: 2:22.22 (-1.29)
50m: 31.41
100m: 1:06.94
(35.53)
150m: 1:43.71
(36.77)
200m: 2:20.93
(37.22)
4 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.59 2:22.31 +5.41
Entry time: 2:25.87 (-3.56)
50m: 32.27
100m: 1:09.19
(36.92)
150m: 1:46.90
(37.71)
200m: 2:22.31
(35.41)
5 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.76 2:26.97 +10.07
Entry time: 2:49.09 (-22.12)
50m: 32.15
100m: 1:09.26
(37.11)
150m: 1:48.53
(39.27)
200m: 2:26.97
(38.44)
6 Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.66 2:32.73 +15.83
Entry time: 2:58.50 (-25.77)
50m: 33.95
100m: 1:12.60
(38.65)
150m: 1:53.31
(40.71)
200m: 2:32.73
(39.42)
7 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 2:33.56 +16.66
Entry time: 2:38.32 (-4.76)
50m: 34.72
100m: 1:13.58
(38.86)
150m: 1:54.16
(40.58)
200m: 2:33.56
(39.40)
8 Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:48.57 +31.67
Entry time: 3:00.95 (-12.38)
50m: 36.79
100m: 1:19.27
(42.48)
150m: 2:04.50
(45.23)
200m: 2:48.57
(44.07)
9 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.77 2:53.00 +36.10
Entry time: 3:14.52 (-21.52)
50m: 37.48
100m: 1:22.45
(44.97)
150m: 2:08.25
(45.80)
200m: 2:53.00
(44.75)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:34:13
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap +0.62 2:24.80
Entry time: 2:49.71 (-24.91)
50m: 31.73
100m: 1:08.12
(36.39)
150m: 1:46.63
(38.51)
200m: 2:24.80
(38.17)
2 Grace Yang 2007 Simklubben Neptun +0.61 2:25.28 +0.48
Entry time: 2:24.38 (+0.90)
50m: 32.87
100m: 1:09.43
(36.56)
150m: 1:47.53
(38.10)
200m: 2:25.28
(37.75)
3 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap +0.77 2:26.56 +1.76
Entry time: 2:22.51 (+4.05)
50m: 31.70
100m: 1:07.54
(35.84)
150m: 1:46.54
(39.00)
200m: 2:26.56
(40.02)
4 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 2:26.59 +1.79
Entry time: 2:30.62 (-4.03)
50m: 32.73
100m: 1:09.98
(37.25)
150m: 1:48.66
(38.68)
200m: 2:26.59
(37.93)
5 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 2:30.39 +5.59
Entry time: 2:34.64 (-4.25)
50m: 34.88
100m: 1:13.72
(38.84)
150m: 1:52.44
(38.72)
200m: 2:30.39
(37.95)
6 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap +0.56 2:36.18 +11.38
Entry time: 2:43.65 (-7.47)
50m: 34.50
100m: 1:13.33
(38.83)
150m: 1:55.31
(41.98)
200m: 2:36.18
(40.87)
7 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 2:36.46 +11.66
Entry time: 2:31.50 (+4.96)
50m: 36.04
100m: 1:15.67
(39.63)
150m: 1:56.81
(41.14)
200m: 2:36.46
(39.65)
8 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.76 2:37.62 +12.82
Entry time: 2:32.23 (+5.39)
50m: 34.02
100m: 1:13.68
(39.66)
150m: 1:55.77
(42.09)
200m: 2:37.62
(41.85)
9 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.74 2:39.22 +14.42
Entry time: 2:44.29 (-5.07)
50m: 33.02
100m: 1:12.98
(39.96)
150m: 1:56.09
(43.11)
200m: 2:39.22
(43.13)
10 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 2:40.77 +15.97
Entry time: 2:46.43 (-5.66)
50m: 35.15
100m: 1:14.79
(39.64)
150m: 1:57.44
(42.65)
200m: 2:40.77
(43.33)
11 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun +0.77 2:49.07 +24.27
Entry time: 2:49.91 (-0.84)
50m: 37.30
100m: 1:20.11
(42.81)
150m: 2:05.60
(45.49)
200m: 2:49.07
(43.47)
12 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening +0.75 2:49.14 +24.34
Entry time: 2:47.38 (+1.76)
50m: 37.41
100m: 1:20.35
(42.94)
150m: 2:06.55
(46.20)
200m: 2:49.14
(42.59)
13 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb 2:51.18 +26.38
50m: 39.12
100m: 1:22.93
(43.81)
150m: 2:08.63
(45.70)
200m: 2:51.18
(42.55)
14 Tilda Petruson 2007 Tyresö Simsällskap +0.85 3:15.56 +50.76
50m: 43.52
100m: 1:32.80
(49.28)
150m: 2:25.52
(52.72)
200m: 3:15.56
(50.04)
15 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 3:28.40 +1:03.60
50m: 41.73
100m: 1:35.38
(53.65)
150m: 2:33.38
(58.00)
200m: 3:28.40
(55.02)
- Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 09:34:13
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.67 2:22.97
Entry time: 2:25.62 (-2.65)
50m: 32.22
100m: 1:08.88
(36.66)
150m: 1:46.91
(38.03)
200m: 2:22.97
(36.06)
2 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.65 2:27.10 +4.13
Entry time: 2:28.99 (-1.89)
50m: 33.04
100m: 1:11.23
(38.19)
150m: 1:49.82
(38.59)
200m: 2:27.10
(37.28)
3 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap 2:27.54 +4.57
Entry time: 2:28.77 (-1.23)
50m: 33.21
100m: 1:11.51
(38.30)
150m: 1:50.18
(38.67)
200m: 2:27.54
(37.36)
4 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 2:27.93 +4.96
Entry time: 2:29.86 (-1.93)
50m: 33.67
100m: 1:11.19
(37.52)
150m: 1:49.35
(38.16)
200m: 2:27.93
(38.58)
5 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 2:28.70 +5.73
Entry time: 2:30.95 (-2.25)
50m: 34.00
100m: 1:11.49
(37.49)
150m: 1:49.53
(38.04)
200m: 2:28.70
(39.17)
6 Thea Severinsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.81 2:29.42 +6.45
Entry time: 2:31.00 (-1.58)
50m: 32.43
100m: 1:10.01
(37.58)
150m: 1:51.22
(41.21)
200m: 2:29.42
(38.20)
7 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.47 2:29.96 +6.99
Entry time: 2:29.26 (+0.70)
50m: 33.05
100m: 1:11.47
(38.42)
150m: 1:50.96
(39.49)
200m: 2:29.96
(39.00)
8 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun +0.65 2:31.10 +8.13
Entry time: 2:29.22 (+1.88)
50m: 34.60
100m: 1:12.98
(38.38)
150m: 1:52.95
(39.97)
200m: 2:31.10
(38.15)
9 emilia säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 2:35.31 +12.34
50m: 34.37
100m: 1:13.64
(39.27)
150m: 1:55.60
(41.96)
200m: 2:35.31
(39.71)
10 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:35.80 +12.83
Entry time: 2:42.56 (-6.76)
50m: 35.93
100m: 1:15.52
(39.59)
150m: 1:55.80
(40.28)
200m: 2:35.80
(40.00)
11 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.20 2:37.91 +14.94
Entry time: 2:35.83 (+2.08)
50m: 35.00
100m: 1:15.27
(40.27)
150m: 1:56.61
(41.34)
200m: 2:37.91
(41.30)
12 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.79 2:41.70 +18.73
Entry time: 2:44.52 (-2.82)
50m: 35.67
100m: 1:17.16
(41.49)
150m: 2:00.83
(43.67)
200m: 2:41.70
(40.87)
13 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.68 2:44.41 +21.44
Entry time: 2:58.55 (-14.14)
50m: 36.02
100m: 1:18.78
(42.76)
150m: 2:03.09
(44.31)
200m: 2:44.41
(41.32)
14 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.77 2:45.35 +22.38
Entry time: 2:42.99 (+2.36)
50m: 35.86
100m: 1:17.39
(41.53)
150m: 2:01.54
(44.15)
200m: 2:45.35
(43.81)
15 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 2:46.45 +23.48
Entry time: 3:17.41 (-30.96)
50m: 37.14
100m: 1:19.00
(41.86)
150m: 2:03.76
(44.76)
200m: 2:46.45
(42.69)
16 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.66 2:47.42 +24.45
Entry time: 2:58.73 (-11.31)
50m: 37.10
100m: 1:21.39
(44.29)
150m: 2:05.94
(44.55)
200m: 2:47.42
(41.48)
17 Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.78 2:50.24 +27.27
50m: 39.80
100m: 1:23.99
(44.19)
150m: 2:08.37
(44.38)
200m: 2:50.24
(41.87)
18 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.71 2:50.89 +27.92
Entry time: 2:52.30 (-1.41)
50m: 36.95
100m: 1:20.45
(43.50)
150m: 2:07.76
(47.31)
200m: 2:50.89
(43.13)
19 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap 2:52.09 +29.12
Entry time: 2:57.45 (-5.36)
50m: 35.22
100m: 1:20.14
(44.92)
150m: 2:08.03
(47.89)
200m: 2:52.09
(44.06)
20 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb +0.59 2:52.86 +29.89
50m: 38.95
100m: 1:24.01
(45.06)
150m: 2:09.34
(45.33)
200m: 2:52.86
(43.52)
21 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.66 2:53.41 +30.44
50m: 38.13
100m: 1:24.17
(46.04)
150m: 2:09.78
(45.61)
200m: 2:53.41
(43.63)
22 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 2:54.33 +31.36
Entry time: 3:24.72 (-30.39)
50m: 38.88
100m: 1:22.95
(44.07)
150m: 2:09.56
(46.61)
200m: 2:54.33
(44.77)
23 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap 2:55.26 +32.29
Entry time: 3:26.06 (-30.80)
50m: 38.66
100m: 1:23.19
(44.53)
150m: 2:09.78
(46.59)
200m: 2:55.26
(45.48)
24 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 2:56.89 +33.92
50m: 39.38
100m: 1:23.76
(44.38)
150m: 2:10.75
(46.99)
200m: 2:56.89
(46.14)
25 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 3:02.78 +39.81
50m: 39.57
100m: 1:25.95
(46.38)
150m: 2:15.40
(49.45)
200m: 3:02.78
(47.38)
26 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 3:09.96 +46.99
50m: 38.39
100m: 1:27.13
(48.74)
150m: 2:20.61
(53.48)
200m: 3:09.96
(49.35)
27 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 3:15.08 +52.11
50m: 42.94
100m: 1:33.85
(50.91)
150m: 2:27.74
(53.89)
200m: 3:15.08
(47.34)
28 Elsa Sandahl 2008 Tyresö Simsällskap 3:15.17 +52.20
50m: 43.35
100m: 1:34.07
(50.72)
150m: 2:27.42
(53.35)
200m: 3:15.17
(47.75)
29 Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening +0.80 3:45.56 +1:22.59
50m: 49.13
100m: 1:46.59
(57.46)
150m: 2:46.60
(1:00.01)
200m: 3:45.56
(58.96)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:34:13
2021-10-16 09:34:18 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun +0.60 1:02.58
Entry time: 1:04.57 (-1.99)
50m: 28.51
100m: 1:02.58
(34.07)
2 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening +0.58 1:04.48 +1.90
Entry time: 1:07.99 (-3.51)
50m: 28.33
100m: 1:04.48
(36.15)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:43:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.59 1:01.86
Entry time: 1:03.45 (-1.59)
50m: 28.50
100m: 1:01.86
(33.36)
2 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 1:02.89 +1.03
Entry time: 1:02.42 (+0.47)
50m: 29.52
100m: 1:02.89
(33.37)
3 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.73 1:03.80 +1.94
Entry time: 1:08.44 (-4.64)
50m: 29.17
100m: 1:03.80
(34.63)
4 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:03.99 +2.13
Entry time: 1:07.74 (-3.75)
50m: 29.75
100m: 1:03.99
(34.24)
5 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 1:06.26 +4.40
Entry time: 1:06.48 (-0.22)
50m: 29.85
100m: 1:06.26
(36.41)
6 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun +0.72 1:08.00 +6.14
Entry time: 1:09.06 (-1.06)
50m: 30.94
100m: 1:08.00
(37.06)
7 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:08.01 +6.15
Entry time: 1:06.32 (+1.69)
50m: 31.44
100m: 1:08.01
(36.57)
8 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.90 1:24.61 +22.75
Entry time: 1:34.21 (-9.60)
50m: 38.18
100m: 1:24.61
(46.43)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:43:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.62 1:00.97
Entry time: 1:01.74 (-0.77)
50m: 28.55
100m: 1:00.97
(32.42)
2 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun +0.63 1:01.57 +0.60
Entry time: 1:03.65 (-2.08)
50m: 28.47
100m: 1:01.57
(33.10)
3 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:03.84 +2.87
Entry time: 1:04.09 (-0.25)
50m: 29.27
100m: 1:03.84
(34.57)
4 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap 1:05.21 +4.24
Entry time: 1:10.52 (-5.31)
50m: 30.50
100m: 1:05.21
(34.71)
5 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.67 1:06.31 +5.34
Entry time: 1:09.61 (-3.30)
50m: 30.63
100m: 1:06.31
(35.68)
6 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.67 1:07.81 +6.84
Entry time: 1:07.89 (-0.08)
50m: 30.90
100m: 1:07.81
(36.91)
7 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:08.59 +7.62
Entry time: 1:10.70 (-2.11)
50m: 31.49
100m: 1:08.59
(37.10)
8 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.71 1:20.44 +19.47
Entry time: 1:23.39 (-2.95)
50m: 35.61
100m: 1:20.44
(44.83)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:43:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.79 1:08.22
Entry time: 1:07.87 (+0.35)
50m: 31.69
100m: 1:08.22
(36.53)
2 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.48 1:13.09 +4.87
Entry time: 1:27.72 (-14.63)
50m: 33.07
100m: 1:13.09
(40.02)
3 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.64 1:16.51 +8.29
Entry time: 1:18.28 (-1.77)
50m: 33.00
100m: 1:16.51
(43.51)
4 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun +0.75 1:21.43 +13.21
Entry time: 1:26.26 (-4.83)
50m: 35.93
100m: 1:21.43
(45.50)
5 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:24.18 +15.96
50m: 34.64
100m: 1:24.18
(49.54)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:43:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 1:02.46
Entry time: 1:04.17 (-1.71)
50m: 29.23
100m: 1:02.46
(33.23)
2 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.62 1:07.00 +4.54
Entry time: 1:07.84 (-0.84)
50m: 30.42
100m: 1:07.00
(36.58)
3 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun +0.73 1:09.52 +7.06
50m: 31.57
100m: 1:09.52
(37.95)
4 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun +0.59 1:12.14 +9.68
Entry time: 1:13.22 (-1.08)
50m: 32.80
100m: 1:12.14
(39.34)
5 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.54 1:19.57 +17.11
Entry time: 1:22.27 (-2.70)
50m: 35.21
100m: 1:19.57
(44.36)
6 Jonatan Edin 2008 Simklubben Neptun 1:20.87 +18.41
50m: 36.25
100m: 1:20.87
(44.62)
7 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:22.11 +19.65
Entry time: 1:26.26 (-4.15)
50m: 37.08
100m: 1:22.11
(45.03)
8 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap +0.57 1:22.91 +20.45
50m: 37.21
100m: 1:22.91
(45.70)
9 Arvid Lidjan 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.67 1:38.19 +35.73
50m: 40.74
100m: 1:38.19
(57.45)
- Lorenzo De Petris 2008 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 09:43:38
2021-10-16 09:43:42 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 1:19.69
Entry time: 1:25.64 (-5.95)
50m: 37.15
100m: 1:19.69
(42.54)
2 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.82 1:23.11 +3.42
Entry time: 1:25.36 (-2.25)
50m: 38.37
100m: 1:23.11
(44.74)
3 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 1:23.85 +4.16
Entry time: 1:22.40 (+1.45)
50m: 39.44
100m: 1:23.85
(44.41)
4 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:32.15 +12.46
50m: 42.99
100m: 1:32.15
(49.16)
5 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 1:37.54 +17.85
Entry time: 1:41.71 (-4.17)
50m: 45.30
100m: 1:37.54
(52.24)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.56 1:20.58
Entry time: 1:20.68 (-0.10)
50m: 38.06
100m: 1:20.58
(42.52)
2 Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun 1:25.64 +5.06
Entry time: 1:29.27 (-3.63)
50m: 39.48
100m: 1:25.64
(46.16)
3 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:28.73 +8.15
Entry time: 1:35.35 (-6.62)
50m: 41.75
100m: 1:28.73
(46.98)
4 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:28.79 +8.21
Entry time: 1:27.95 (+0.84)
50m: 41.92
100m: 1:28.79
(46.87)
5 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun +0.77 1:29.51 +8.93
Entry time: 1:26.74 (+2.77)
50m: 41.78
100m: 1:29.51
(47.73)
6 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.87 1:37.67 +17.09
Entry time: 1:37.28 (+0.39)
50m: 46.13
100m: 1:37.67
(51.54)
7 Ebba Bjerstedt 2005 Simklubben Neptun +0.81 1:44.70 +24.12
50m: 48.47
100m: 1:44.70
(56.23)
- Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb DNS
- Sonia Asmani 2005 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.66 1:14.54
Entry time: 1:14.66 (-0.12)
50m: 35.14
100m: 1:14.54
(39.40)
2 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun 1:16.03 +1.49
Entry time: 1:15.10 (+0.93)
50m: 35.60
100m: 1:16.03
(40.43)
3 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.68 1:20.62 +6.08
Entry time: 1:20.89 (-0.27)
50m: 37.90
100m: 1:20.62
(42.72)
4 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.70 1:20.74 +6.20
Entry time: 1:23.19 (-2.45)
50m: 38.18
100m: 1:20.74
(42.56)
5 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.59 1:21.32 +6.78
Entry time: 1:18.15 (+3.17)
50m: 38.02
100m: 1:21.32
(43.30)
6 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun +0.76 1:25.63 +11.09
Entry time: 1:23.83 (+1.80)
50m: 39.55
100m: 1:25.63
(46.08)
7 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap +0.87 1:27.42 +12.88
Entry time: 1:25.76 (+1.66)
50m: 41.15
100m: 1:27.42
(46.27)
8 Chléa Henneville-Wedholm 2006 Södertörns Simsällskap +0.74 1:30.52 +15.98
Entry time: 1:32.24 (-1.72)
50m: 41.17
100m: 1:30.52
(49.35)
9 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.76 1:33.22 +18.68
Entry time: 1:26.26 (+6.96)
50m: 42.95
100m: 1:33.22
(50.27)
10 Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.66 1:34.20 +19.66
Entry time: 1:35.94 (-1.74)
50m: 43.88
100m: 1:34.20
(50.32)
11 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.76 1:36.08 +21.54
Entry time: 1:38.09 (-2.01)
50m: 45.21
100m: 1:36.08
(50.87)
12 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.82 1:44.18 +29.64
Entry time: 1:50.91 (-6.73)
50m: 47.63
100m: 1:44.18
(56.55)
- Alexandra Lemmel 2006 Tyresö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.66 1:23.43
Entry time: 1:20.85 (+2.58)
50m: 37.57
100m: 1:23.43
(45.86)
2 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 1:24.49 +1.06
Entry time: 1:32.61 (-8.12)
50m: 39.65
100m: 1:24.49
(44.84)
3 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun +0.70 1:25.47 +2.04
Entry time: 1:27.51 (-2.04)
50m: 39.79
100m: 1:25.47
(45.68)
4 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.68 1:25.89 +2.46
Entry time: 1:29.66 (-3.77)
50m: 40.40
100m: 1:25.89
(45.49)
5 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap 1:27.34 +3.91
Entry time: 1:26.24 (+1.10)
50m: 40.23
100m: 1:27.34
(47.11)
6 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap +0.84 1:29.08 +5.65
Entry time: 1:28.93 (+0.15)
50m: 42.07
100m: 1:29.08
(47.01)
7 Stella Forsell 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:30.04 +6.61
Entry time: 1:37.54 (-7.50)
50m: 40.81
100m: 1:30.04
(49.23)
8 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:31.31 +7.88
Entry time: 1:37.71 (-6.40)
50m: 43.11
100m: 1:31.31
(48.20)
9 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun +0.77 1:32.47 +9.04
Entry time: 1:32.60 (-0.13)
50m: 44.18
100m: 1:32.47
(48.29)
10 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:34.36 +10.93
Entry time: 1:30.36 (+4.00)
50m: 43.52
100m: 1:34.36
(50.84)
11 Julia Overödder 2007 Simklubben Neptun +0.82 1:35.52 +12.09
50m: 43.75
100m: 1:35.52
(51.77)
12 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.69 1:35.87 +12.44
Entry time: 1:34.72 (+1.15)
50m: 44.35
100m: 1:35.87
(51.52)
13 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.78 1:37.11 +13.68
Entry time: 1:30.89 (+6.22)
50m: 45.78
100m: 1:37.11
(51.33)
14 Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap +0.84 1:37.22 +13.79
Entry time: 1:42.09 (-4.87)
50m: 45.68
100m: 1:37.22
(51.54)
15 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:39.27 +15.84
Entry time: 1:45.30 (-6.03)
50m: 46.31
100m: 1:39.27
(52.96)
16 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.78 1:44.57 +21.14
50m: 49.81
100m: 1:44.57
(54.76)
17 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.81 1:44.64 +21.21
Entry time: 1:42.51 (+2.13)
50m: 47.18
100m: 1:44.64
(57.46)
18 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:52.00 +28.57
50m: 51.19
100m: 1:52.00
(1:00.81)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:17.62
Entry time: 1:20.60 (-2.98)
50m: 36.20
100m: 1:17.62
(41.42)
2 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.51 1:18.38 +0.76
Entry time: 1:19.04 (-0.66)
50m: 37.03
100m: 1:18.38
(41.35)
3 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun +0.68 1:21.49 +3.87
Entry time: 1:22.39 (-0.90)
50m: 38.22
100m: 1:21.49
(43.27)
4 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.85 1:23.26 +5.64
Entry time: 1:23.44 (-0.18)
50m: 38.85
100m: 1:23.26
(44.41)
5 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.68 1:23.93 +6.31
Entry time: 1:26.52 (-2.59)
50m: 39.15
100m: 1:23.93
(44.78)
6 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.79 1:27.16 +9.54
Entry time: 1:26.14 (+1.02)
50m: 40.14
100m: 1:27.16
(47.02)
7 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.68 1:29.20 +11.58
Entry time: 1:28.29 (+0.91)
50m: 41.30
100m: 1:29.20
(47.90)
8 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 1:31.24 +13.62
Entry time: 1:29.43 (+1.81)
50m: 42.88
100m: 1:31.24
(48.36)
9 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.58 1:35.31 +17.69
Entry time: 1:32.90 (+2.41)
50m: 44.98
100m: 1:35.31
(50.33)
10 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.64 1:37.18 +19.56
Entry time: 1:38.32 (-1.14)
50m: 45.23
100m: 1:37.18
(51.95)
11 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap 1:38.73 +21.11
Entry time: 1:38.03 (+0.70)
50m: 46.12
100m: 1:38.73
(52.61)
12 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.81 1:39.22 +21.60
50m: 46.98
100m: 1:39.22
(52.24)
13 Nancy Karlmark 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.48 1:40.93 +23.31
Entry time: 1:49.61 (-8.68)
50m: 48.47
100m: 1:40.93
(52.46)
14 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:41.19 +23.57
Entry time: 1:51.98 (-10.79)
50m: 45.71
100m: 1:41.19
(55.48)
15 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 1:41.74 +24.12
Entry time: 2:00.72 (-18.98)
50m: 49.61
100m: 1:41.74
(52.13)
16 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.64 1:42.34 +24.72
Entry time: 1:40.71 (+1.63)
50m: 47.37
100m: 1:42.34
(54.97)
17 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 1:43.87 +26.25
Entry time: 1:47.43 (-3.56)
50m: 48.14
100m: 1:43.87
(55.73)
18 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.91 1:46.41 +28.79
Entry time: 1:45.44 (+0.97)
50m: 49.79
100m: 1:46.41
(56.62)
19 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:46.63 +29.01
50m: 50.83
100m: 1:46.63
(55.80)
20 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 1:47.23 +29.61
50m: 48.48
100m: 1:47.23
(58.75)
21 Elsa Sandahl 2008 Tyresö Simsällskap +0.95 1:47.85 +30.23
Entry time: 1:45.29 (+2.56)
50m: 51.20
100m: 1:47.85
(56.65)
22 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:49.23 +31.61
Entry time: 2:14.66 (-25.43)
50m: 50.16
100m: 1:49.23
(59.07)
23 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb +0.64 1:52.06 +34.44
50m: 51.17
100m: 1:52.06
(1:00.89)
24 Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening +0.85 2:04.83 +47.21
Entry time: 2:24.35 (-19.52)
50m: 57.05
100m: 2:04.83
(1:07.78)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:03:03
2021-10-16 10:03:05 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.63 2:27.15
Entry time: 2:27.40 (-0.25)
50m: 32.41
100m: 1:09.62
(37.21)
150m: 1:48.39
(38.77)
200m: 2:27.15
(38.76)
2 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.67 2:32.41 +5.26
Entry time: 2:34.40 (-1.99)
50m: 33.87
100m: 1:12.21
(38.34)
150m: 1:51.86
(39.65)
200m: 2:32.41
(40.55)
3 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 2:40.15 +13.00
Entry time: 2:28.30 (+11.85)
50m: 36.19
100m: 1:17.06
(40.87)
150m: 1:58.87
(41.81)
200m: 2:40.15
(41.28)
4 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.79 2:46.58 +19.43
Entry time: 2:55.65 (-9.07)
50m: 38.17
100m: 1:21.87
(43.70)
150m: 2:06.32
(44.45)
200m: 2:46.58
(40.26)
5 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 2:47.54 +20.39
Entry time: 3:00.07 (-12.53)
50m: 38.01
100m: 1:22.09
(44.08)
150m: 2:06.12
(44.03)
200m: 2:47.54
(41.42)
6 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.66 2:49.96 +22.81
Entry time: 2:48.07 (+1.89)
50m: 35.91
100m: 1:17.37
(41.46)
150m: 2:02.27
(44.90)
200m: 2:49.96
(47.69)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:14:27
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.61 2:34.84
Entry time: 2:38.87 (-4.03)
50m: 34.67
100m: 1:13.66
(38.99)
150m: 1:54.36
(40.70)
200m: 2:34.84
(40.48)
2 Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun +0.56 2:38.52 +3.68
Entry time: 2:47.42 (-8.90)
50m: 35.76
100m: 1:17.23
(41.47)
150m: 1:58.04
(40.81)
200m: 2:38.52
(40.48)
3 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.66 2:47.90 +13.06
Entry time: 2:52.05 (-4.15)
50m: 36.25
100m: 1:18.82
(42.57)
150m: 2:02.84
(44.02)
200m: 2:47.90
(45.06)
4 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap +0.79 3:04.05 +29.21
Entry time: 3:13.46 (-9.41)
50m: 40.61
100m: 1:27.42
(46.81)
150m: 2:15.79
(48.37)
200m: 3:04.05
(48.26)
- Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.58 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 10:14:27
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 2:55.21
Entry time: 2:59.69 (-4.48)
50m: 38.69
100m: 1:23.31
(44.62)
150m: 2:10.79
(47.48)
200m: 2:55.21
(44.42)
2 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.71 2:56.33 +1.12
Entry time: 3:25.87 (-29.54)
50m: 38.11
100m: 1:23.10
(44.99)
150m: 2:10.87
(47.77)
200m: 2:56.33
(45.46)
3 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.59 3:04.41 +9.20
Entry time: 3:28.32 (-23.91)
50m: 42.04
100m: 1:29.41
(47.37)
150m: 2:18.66
(49.25)
200m: 3:04.41
(45.75)
4 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.64 3:10.56 +15.35
Entry time: 3:37.12 (-26.56)
50m: 42.79
100m: 1:31.67
(48.88)
150m: 2:22.56
(50.89)
200m: 3:10.56
(48.00)
5 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 3:11.20 +15.99
Entry time: 3:54.11 (-42.91)
50m: 44.42
100m: 1:33.42
(49.00)
150m: 2:23.25
(49.83)
200m: 3:11.20
(47.95)
- Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:14:27
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: JSM/SM 2021
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 3:07.73
Entry time: 3:12.66 (-4.93)
50m: 40.98
100m: 1:28.16
(47.18)
150m: 2:17.51
(49.35)
200m: 3:07.73
(50.22)
2 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 3:37.62 +29.89
50m: 48.06
100m: 1:43.68
(55.62)
150m: 2:40.96
(57.28)