2021-12-06   18:43:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Stockholm (Norrtälje)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
UGP3, 2021, Norrtälje
Plats: Norrtälje Simhall Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 1:04.31
50m: 29.10
100m: 1:04.31
(35.21)
2 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap 1:06.48 +2.17
50m: 30.88
100m: 1:06.48
(35.60)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:40:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim 1:01.16
50m: 28.05
100m: 1:01.16
(33.11)
2 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb 1:01.29 +0.13
50m: 28.78
100m: 1:01.29
(32.51)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 1:02.97 +1.81
50m: 29.40
100m: 1:02.97
(33.57)
4 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb 1:03.99 +2.83
50m: 28.63
100m: 1:03.99
(35.36)
5 Erik Dahle 2005 Lidingö Simklubb 1:11.31 +10.15
50m: 32.13
100m: 1:11.31
(39.18)
6 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb 1:13.15 +11.99
50m: 31.09
100m: 1:13.15
(42.06)
7 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb 1:17.92 +16.76
50m: 34.56
100m: 1:17.92
(43.36)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:40:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 1:01.08
50m: 28.81
100m: 1:01.08
(32.27)
2 Eric Risland 2006 Täby Sim 1:03.31 +2.23
50m: 29.07
100m: 1:03.31
(34.24)
3 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap 1:04.39 +3.31
50m: 29.45
100m: 1:04.39
(34.94)
4 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 1:06.36 +5.28
50m: 30.72
100m: 1:06.36
(35.64)
5 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 1:09.71 +8.63
50m: 32.40
100m: 1:09.71
(37.31)
6 Emil Fällgren 2006 Lidingö Simklubb 1:16.94 +15.86
50m: 32.85
100m: 1:16.94
(44.09)
7 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 1:27.87 +26.79
50m: 38.93
100m: 1:27.87
(48.94)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:40:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lagerlöf 2007 Täby Sim 1:03.32
50m: 29.65
100m: 1:03.32
(33.67)
2 Filip Lindeberg 2007 Väsby Simsällskap 1:04.21 +0.89
50m: 29.45
100m: 1:04.21
(34.76)
3 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim 1:09.89 +6.57
50m: 31.58
100m: 1:09.89
(38.31)
4 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:10.66 +7.34
50m: 31.16
100m: 1:10.66
(39.50)
5 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 1:11.21 +7.89
50m: 32.67
100m: 1:11.21
(38.54)
6 Sixten Ersson 2007 Täby Sim 1:13.43 +10.11
50m: 32.58
100m: 1:13.43
(40.85)
7 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap 1:13.51 +10.19
50m: 33.52
100m: 1:13.51
(39.99)
8 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 1:17.76 +14.44
50m: 32.99
100m: 1:17.76
(44.77)
9 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 1:19.28 +15.96
50m: 34.70
100m: 1:19.28
(44.58)
10 Erik Talipov 2007 Täby Sim 1:20.03 +16.71
50m: 35.81
100m: 1:20.03
(44.22)
11 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim 1:21.78 +18.46
50m: 35.71
100m: 1:21.78
(46.07)
12 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim 1:23.07 +19.75
50m: 36.12
100m: 1:23.07
(46.95)
13 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 1:25.08 +21.76
50m: 39.11
100m: 1:25.08
(45.97)
14 Linus Alm 2007 Åkersberga Simsällskap 1:25.22 +21.90
50m: 38.18
100m: 1:25.22
(47.04)
15 Algot Sjölin 2007 Väsby Simsällskap 1:46.19 +42.87
50m: 43.45
100m: 1:46.19
(1:02.74)
- Elias Steinle 2007 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 09:40:38
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap 1:04.72
50m: 30.48
100m: 1:04.72
(34.24)
2 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap 1:07.49 +2.77
50m: 30.95
100m: 1:07.49
(36.54)
3 Troy Sevonen 2008 Täby Sim 1:10.44 +5.72
50m: 32.47
100m: 1:10.44
(37.97)
4 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 1:11.82 +7.10
50m: 32.66
100m: 1:11.82
(39.16)
5 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap 1:12.49 +7.77
50m: 33.11
100m: 1:12.49
(39.38)
6 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 1:13.94 +9.22
50m: 34.45
100m: 1:13.94
(39.49)
7 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap 1:16.57 +11.85
50m: 35.14
100m: 1:16.57
(41.43)
8 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap 1:17.05 +12.33
50m: 34.42
100m: 1:17.05
(42.63)
9 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap 1:17.73 +13.01
50m: 34.73
100m: 1:17.73
(43.00)
10 Ian Kim 2008 Danderyd Simklubb 1:20.36 +15.64
50m: 35.91
100m: 1:20.36
(44.45)
11 Algot Augustsson Spets 2008 Järfälla Simsällskap 1:20.64 +15.92
50m: 36.21
100m: 1:20.64
(44.43)
12 Carl Olsson 2008 Täby Sim 1:22.81 +18.09
50m: 36.12
100m: 1:22.81
(46.69)
13 Oliver Martin 2008 Väsby Simsällskap 1:22.87 +18.15
50m: 38.12
100m: 1:22.87
(44.75)
14 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap 1:24.16 +19.44
50m: 37.59
100m: 1:24.16
(46.57)
15 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim 1:49.82 +45.10
50m: 48.28
100m: 1:49.82
(1:01.54)
- Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 09:40:38
2021-10-16 09:42:10 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Norrtälje Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner