Tulokset Swimshop-uinnit 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23 10 2021 - 23 10 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m su, T13, T15, N 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
SR |
57.51 |
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
|
17.11.2018 |
|
|
|
|
SJR |
59.92 |
|
|
|
Lotta Upanne |
1998 |
HSS (FIN) |
|
23.11.2014 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.77 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.14 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:18.95 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.45 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.85 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:36.86 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:43.87 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.92 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:45.21 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:46.10 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.10.2021 12.59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m su, T13, T15, N 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
SR |
57.51 |
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
|
17.11.2018 |
|
|
|
|
SJR |
59.92 |
|
|
|
Lotta Upanne |
1998 |
HSS (FIN) |
|
23.11.2014 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:13.18 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:14.81 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.59 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Turpeinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:17.87 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:18.28 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.51 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:18.75 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:20.41 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:22.54 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minni-Maria Vesma |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:30.82 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.94 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.10.2021 12.59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m su, T13, T15, N 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
SR |
57.51 |
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
|
17.11.2018 |
|
|
|
|
SJR |
59.92 |
|
|
|
Lotta Upanne |
1998 |
HSS (FIN) |
|
23.11.2014 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Pärnänen |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.81 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.70 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:07.06 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.65 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jessika Markkanen |
1999 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:20.86 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:23.08 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Lehtinen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:23.35 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.10.2021 12.59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-10-2021 13.02.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|