2022-08-15   05:13:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sim à Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 27 nov Insim 7.45 Start 9.00

Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 4, 200m Medley  Damer        13-14 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelina Bech Malmö Kappsimningsklubb +0.79 486 2:34.95
Entry time: 2:36.02 (-1.07)
50m: 34.05
100m: 1:14.22
(40.17)
150m: 1:59.93
(45.71)
200m: 2:34.95
(35.02)
2 Tyra Rundgren Ystads Simsällskap +0.76 465 2:37.23 +2.28
Entry time: 2:35.35 (+1.88)
50m: 32.90
100m: 1:13.50
(40.60)
150m: 1:59.87
(46.37)
200m: 2:37.23
(37.36)
3 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap +0.66 456 2:38.30 +3.35
Entry time: 2:36.19 (+2.11)
50m: 34.95
100m: 1:15.36
(40.41)
150m: 2:04.09
(48.73)
200m: 2:38.30
(34.21)
4 Alicia Olsson Malmö Kappsimningsklubb -.-- 415 2:43.34 +8.39
Entry time: 2:45.17 (-1.83)
50m: 34.33
100m: 1:15.91
(41.58)
150m: 2:07.06
(51.15)
200m: 2:43.34
(36.28)
5 Freja Malmgren S 71 +0.62 411 2:43.83 +8.88
Entry time: 2:35.43 (+8.40)
50m: 34.81
100m: 1:15.58
(40.77)
150m: 2:04.34
(48.76)
200m: 2:43.83
(39.49)
6 Malva Collvin Malmö Kappsimningsklubb -.-- 406 2:44.45 +9.50
Entry time: 2:44.05 (+0.40)
50m: 34.47
100m: 1:16.08
(41.61)
150m: 2:05.67
(49.59)
200m: 2:44.45
(38.78)
7 Tyra Ekeberg Simklubben Poseidon +0.82 405 2:44.64 +9.69
Entry time: 2:44.77 (-0.13)
50m: 36.14
100m: 1:18.96
(42.82)
150m: 2:04.60
(45.64)
200m: 2:44.64
(40.04)
8 Celina Seuranen Malmö Kappsimningsklubb +0.76 400 2:45.33 +10.38
Entry time: 2:49.64 (-4.31)
50m: 36.67
100m: 1:19.55
(42.88)
150m: 2:10.23
(50.68)
200m: 2:45.33
(35.10)
9 Fanny Paulsson Malmö Kappsimningsklubb +0.59 388 2:46.99 +12.04
Entry time: 2:46.13 (+0.86)
50m: 34.83
100m: 1:16.69
(41.86)
150m: 2:07.81
(51.12)
200m: 2:46.99
(39.18)
10 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap +0.77 372 2:49.39 +14.44
Entry time: 2:55.74 (-6.35)
50m: 35.57
100m: 1:19.16
(43.59)
150m: 2:10.65
(51.49)
200m: 2:49.39
(38.74)
11 Sanna Bankert Helsingborgs Simsällskap +0.74 345 2:53.67 +18.72
Entry time: 2:51.01 (+2.66)
50m: 38.07
100m: 1:22.67
(44.60)
150m: 2:12.99
(50.32)
200m: 2:53.67
(40.68)
12 Tilda Widerfors Kristianstads SLS +0.78 338 2:54.86 +19.91
Entry time: 2:50.22 (+4.64)
50m: 38.34
100m: 1:23.59
(45.25)
150m: 2:15.48
(51.89)
200m: 2:54.86
(39.38)
13 Axelina Kläfverud Karlshamns Simklubb -.-- 318 2:58.50 +23.55
Entry time: 2:56.98 (+1.52)
50m: 37.73
100m: 1:24.77
(47.04)
150m: 2:17.49
(52.72)
200m: 2:58.50
(41.01)
14 Valentina Fanu S 71 +0.83 314 2:59.14 +24.19
Entry time: 2:50.04 (+9.10)
50m: 38.39
100m: 1:23.46
(45.07)
150m: 2:16.85
(53.39)
200m: 2:59.14
(42.29)
15 Selma Lindell Simklubben Lödde -.-- 309 3:00.16 +25.21
Entry time: 2:58.70 (+1.46)
50m: 41.54
100m: 1:26.48
(44.94)
150m: 2:20.09
(53.61)
200m: 3:00.16
(40.07)
16 Sienna Anker Simklubben Poseidon +0.58 300 3:01.97 +27.02
Entry time: 2:56.87 (+5.10)
50m: 42.15
100m: 1:32.48
(50.33)
150m: 2:21.60
(49.12)
200m: 3:01.97
(40.37)
17 Sara Matoussi Malmö Kappsimningsklubb +0.91 294 3:03.23 +28.28
Entry time: 3:00.95 (+2.28)
50m: 41.71
100m: 1:27.40
(45.69)
150m: 2:23.43
(56.03)
200m: 3:03.23
(39.80)
18 Hillevi Furöy Malmö Kappsimningsklubb +0.91 273 3:07.71 +32.76
Entry time: 2:58.04 (+9.67)
50m: 42.22
100m: 1:33.45
(51.23)
150m: 2:27.46
(54.01)
200m: 3:07.71
(40.25)
19 Adéle Plosjö Helsingborgs Simsällskap +0.72 271 3:08.27 +33.32
Entry time: 3:08.19 (+0.08)
50m: 40.41
100m: 1:30.53
(50.12)
150m: 2:26.87
(56.34)
200m: 3:08.27
(41.40)
20 Elin Delfin Simklubben Lödde +0.84 269 3:08.65 +33.70
50m: 42.35
100m: 1:29.88
(47.53)
150m: 2:25.92
(56.04)
200m: 3:08.65
(42.73)
21 Ingrid Chrintz-Gath Simklubben Lödde +0.82 265 3:09.50 +34.55
Entry time: 3:15.75 (-6.25)
50m: 41.82
100m: 1:28.16
(46.34)
150m: 2:26.49
(58.33)
200m: 3:09.50
(43.01)
22 Selma Isaksson Simklubben Sydsim +0.78 263 3:10.12 +35.17
Entry time: 3:13.71 (-3.59)
50m: 44.44
100m: 1:35.61
(51.17)
150m: 2:26.45
(50.84)
200m: 3:10.12
(43.67)
23 Olivia Stenberg Ystads Simsällskap -.-- 256 3:11.69 +36.74
Entry time: 3:26.00 (-14.31)
50m: 43.19
100m: 1:29.81
(46.62)
150m: 2:29.48
(59.67)
200m: 3:11.69
(42.21)
24 Alicia Christensen Vatsa Malmö Kappsimningsklubb +0.70 216 3:23.01 +48.06
Entry time: 3:23.48 (-0.47)
50m: 42.66
100m: 1:34.85
(52.19)
150m: 2:36.91
(1:02.06)
200m: 3:23.01
(46.10)
- Denise Brönjemark Simsällskapet Delfin +0.38 DSQ
- Alma Liljenberg-Löfgren Föreningen Trelleborg Sim -.-- DNS
- Emelie Skoog Simsällskapet Delfin -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-27 10:58:07
Gren 4, 200m Medley  Damer        15-16 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Olsson Malmö Kappsimningsklubb -.-- 508 2:32.65
Entry time: 2:32.29 (+0.36)
50m: 34.64
100m: 1:14.88
(40.24)
150m: 1:57.13
(42.25)
200m: 2:32.65
(35.52)
2 Isa Ståhl Simklubben Poseidon +0.64 478 2:35.85 +3.20
Entry time: 2:33.63 (+2.22)
50m: 31.74
100m: 1:12.38
(40.64)
150m: 1:57.92
(45.54)
200m: 2:35.85
(37.93)
3 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap +0.80 475 2:36.12 +3.47
Entry time: 2:38.32 (-2.20)
50m: 32.89
100m: 1:16.89
(44.00)
150m: 2:00.01
(43.12)
200m: 2:36.12
(36.11)
4 Olivia Malmborg Ystads Simsällskap +0.63 473 2:36.37 +3.72
Entry time: 2:42.05 (-5.68)
50m: 33.44
100m: 1:13.23
(39.79)
150m: 2:00.63
(47.40)
200m: 2:36.37
(35.74)
5 Nellie Emilsson Ystads Simsällskap -.-- 460 2:37.83 +5.18
Entry time: 2:37.26 (+0.57)
50m: 34.26
100m: 1:13.69
(39.43)
150m: 2:00.33
(46.64)
200m: 2:37.83
(37.50)
6 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap +0.74 444 2:39.68 +7.03
Entry time: 2:43.99 (-4.31)
50m: 34.60
100m: 1:15.18
(40.58)
150m: 2:03.28
(48.10)
200m: 2:39.68
(36.40)
7 Tindra Alstierna Ystads Simsällskap -.-- 431 2:41.23 +8.58
Entry time: 2:38.02 (+3.21)
50m: 32.28
100m: 1:13.19
(40.91)
150m: 2:02.97
(49.78)
200m: 2:41.23
(38.26)
8 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap +0.77 431 2:41.26 +8.61
Entry time: 2:41.28 (-0.02)
50m: 34.44
100m: 1:15.91
(41.47)
150m: 2:05.66
(49.75)
200m: 2:41.26
(35.60)
9 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap +0.77 425 2:42.04 +9.39
Entry time: 2:45.88 (-3.84)
50m: 34.97
100m: 1:14.68
(39.71)
150m: 2:03.74
(49.06)
200m: 2:42.04
(38.30)
10 Felicia Leo Ystads Simsällskap -.-- 424 2:42.11 +9.46
Entry time: 2:48.92 (-6.81)
50m: 33.79
100m: 1:15.29
(41.50)
150m: 2:05.01
(49.72)
200m: 2:42.11
(37.10)
11 Maja Rödin Vellinge-Näsets Simklubb +0.59 423 2:42.28 +9.63
Entry time: 2:44.44 (-2.16)
50m: 35.88
100m: 1:16.52
(40.64)
150m: 2:05.53
(49.01)
200m: 2:42.28
(36.75)
12 Ella Bodell Simklubben Sydsim +0.78 422 2:42.37 +9.72
Entry time: 2:38.57 (+3.80)
50m: 34.12
100m: 1:14.09
(39.97)
150m: 2:05.81
(51.72)
200m: 2:42.37
(36.56)
13 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon +0.56 392 2:46.41 +13.76
Entry time: 2:40.69 (+5.72)
50m: 37.41
100m: 1:19.00
(41.59)
150m: 2:07.45
(48.45)
200m: 2:46.41
(38.96)
14 Matilda Chenon Samuelsson Karlskrona Simsällskap +0.75 367 2:50.10 +17.45
Entry time: 2:58.22 (-8.12)
50m: 34.52
100m: 1:19.33
(44.81)
150m: 2:11.58
(52.25)
200m: 2:50.10
(38.52)
15 Elsa Nordanstig Helsingborgs Simsällskap +0.84 366 2:50.27 +17.62
Entry time: 2:48.77 (+1.50)
50m: 38.34
100m: 1:22.28
(43.94)
150m: 2:10.65
(48.37)
200m: 2:50.27
(39.62)
16 Yendi Bou Absi Kristianstads SLS +0.63 362 2:50.83 +18.18
50m: 34.50
100m: 1:18.50
(44.00)
150m: 2:09.98
(51.48)
200m: 2:50.83
(40.85)
17 Hanna Karlsson Helsingborgs Simsällskap +0.55 342 2:54.12 +21.47
Entry time: 2:55.98 (-1.86)
50m: 36.43
100m: 1:20.76
(44.33)
150m: 2:14.20
(53.44)
200m: 2:54.12
(39.92)
18 Emmy Hulte Karlshamns Simklubb +0.93 338 2:54.82 +22.17
Entry time: 2:56.59 (-1.77)
50m: 39.29
100m: 1:24.35
(45.06)
150m: 2:13.65
(49.30)
200m: 2:54.82
(41.17)
19 Tigra Salomonsson Kristianstads SLS +0.67 314 2:59.26 +26.61
Entry time: 2:52.29 (+6.97)
50m: 38.23
100m: 1:22.95
(44.72)
150m: 2:17.69
(54.74)
200m: 2:59.26
(41.57)
20 Freja Persson Simklubben Lödde +0.81 267 3:09.16 +36.51
50m: 40.30
100m: 1:26.39
(46.09)
150m: 2:24.75
(58.36)
200m: 3:09.16
(44.41)
21 Clara Lindell Simklubben Lödde +0.88 246 3:14.40 +41.75
50m: 45.52
100m: 1:33.22
(47.70)
150m: 2:28.10
(54.88)
200m: 3:14.40
(46.30)
- Elly Petersson Kristianstads SLS -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-27 10:58:07
Gren 4, 200m Medley  Damer        17-18 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap +0.62 550 2:28.66
Entry time: 2:29.42 (-0.76)
50m: 31.53
100m: 1:10.46
(38.93)
150m: 1:54.49
(44.03)
200m: 2:28.66
(34.17)
2 Olivia Olsson Simklubben Poseidon +0.75 436 2:40.65 +11.99
Entry time: 2:35.19 (+5.46)
50m: 34.85
100m: 1:15.27
(40.42)
150m: 2:01.44
(46.17)
200m: 2:40.65
(39.21)
3 Emily Li Malmö Kappsimningsklubb +0.72 383 2:47.68 +19.02
Entry time: 2:49.20 (-1.52)
50m: 35.61
100m: 1:19.51
(43.90)
150m: 2:10.60
(51.09)
200m: 2:47.68
(37.08)
4 Rebecka Ungureanu S 71 +0.67 356 2:51.92 +23.26
Entry time: 2:48.08 (+3.84)
50m: 37.07
100m: 1:21.88
(44.81)
150m: 2:11.21
(49.33)
200m: 2:51.92
(40.71)
5 Emilia Sandström Simklubben Sydsim +0.78 277 3:06.90 +38.24
Entry time: 3:08.07 (-1.17)
50m: 41.81
100m: 1:31.84
(50.03)
150m: 2:25.07
(53.23)
200m: 3:06.90
(41.83)
Grenen officiell:  2021-11-27 10:58:07
2021-11-27 10:58:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner