2024-07-19   17:10:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vejle International Swim Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag

Document
Resultater
Vejle Swim Cup 2022
Placering: Arrangør Vejle Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 21. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.61 762 29.53 QA
Entry time: 28.58 (+0.95)
2 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.58 719 30.11 +0.58 QA
Entry time: 29.06 (+1.05)
3 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub +0.56 699 30.40 +0.87 QA
Entry time: 28.72 (+1.68)
4 Melanie Eggertsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.49 693 30.48 +0.95 QA
Entry time: 29.09 (+1.39)
5 Lærke Rask Sander 2002 Svømmeklubben MK31 +0.58 675 30.75 +1.22 QA
Entry time: 29.53 (+1.22)
6 Mathilde Hvidberg 2007 Ringe Svømme Klub +0.64 672 30.80 +1.27 QA
Entry time: 30.33 (+0.47)
7 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub 658 31.01 +1.48 QA
Entry time: 29.91 (+1.10)
8 Rikke Friis Kanstrup 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin +0.57 632 31.43 +1.90 QA
Entry time: 29.90 (+1.53)
9 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.56 628 31.50 +1.97 QB
Entry time: 30.40 (+1.10)
10 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.68 618 31.67 +2.14 QB
Entry time: 30.66 (+1.01)
11 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub 613 31.76 +2.23 QB
Entry time: 30.14 (+1.62)
12 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 +0.69 597 32.04 +2.51 QB
Entry time: 30.96 (+1.08)
13 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.66 589 32.17 +2.64 DI
Entry time: 30.37 (+1.80)
14 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub +0.73 586 32.24 +2.71 QB
Entry time: 30.50 (+1.74)
15 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.69 574 32.45 +2.92 QB
Entry time: 32.50 (-0.05)
16 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.59 571 32.51 +2.98 QB
Entry time: 32.38 (+0.13)
17 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub 567 32.59 +3.06 QB
Entry time: 30.23 (+2.36)
18 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.74 562 32.69 +3.16
Entry time: 31.51 (+1.18)
19 Eva Hjort 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.70 549 32.93 +3.40
Entry time: 34.81 (-1.88)
20 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 +0.67 546 32.99 +3.46
Entry time: 32.89 (+0.10)
21 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.67 507 33.82 +4.29
Entry time: 32.41 (+1.41)
=22 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.62 505 33.86 +4.33
Entry time: 32.70 (+1.16)
=22 Nikoline Sejr 2006 Lyseng IF +0.69 505 33.86 +4.33
Entry time: 36.48 (-2.62)
24 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub +0.81 501 33.97 +4.44
Entry time: 32.06 (+1.91)
25 Clara Cavo Jørgensen 2007 Lyseng IF +0.61 496 34.07 +4.54
Entry time: 32.77 (+1.30)
26 Johanne Heilmann 2005 Kolding Svømmeklub +0.65 483 34.38 +4.85
Entry time: 33.15 (+1.23)
27 Ella Christiansen 2003 Vejle Svømmeklub +0.70 469 34.72 +5.19
Entry time: 32.00 (+2.72)
28 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun 461 34.91 +5.38
Entry time: 33.36 (+1.55)
29 Maja Brøndum 2006 Swim Team Neptun +0.70 461 34.92 +5.39
Entry time: 35.00 (-0.08)
30 Ida Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.63 447 35.28 +5.75
Entry time: 33.27 (+2.01)
31 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 +0.68 443 35.37 +5.84
Entry time: 35.08 (+0.29)
32 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.63 434 35.63 +6.10
Entry time: 35.32 (+0.31)
33 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.68 432 35.68 +6.15
Entry time: 34.77 (+0.91)
34 Maya Jacobsen 2007 Svømmeklubben MK31 +0.66 428 35.78 +6.25
Entry time: 33.71 (+2.07)
35 Anna Dora Bernsdorf 2006 Fredericia Svømmeklub +0.67 423 35.94 +6.41
Entry time: 33.66 (+2.28)
36 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 +0.67 415 36.16 +6.63
Entry time: 36.33 (-0.17)
37 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.81 413 36.22 +6.69
Entry time: 37.82 (-1.60)
38 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub +0.66 411 36.26 +6.73
Entry time: 38.00 (-1.74)
39 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 410 36.29 +6.76
Entry time: 36.30 (-0.01)
40 Line Knudsen 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.75 408 36.36 +6.83
Entry time: 35.96 (+0.40)
41 Mia Borup Mølgaard 2006 Silkeborg Svømmeklub +0.64 406 36.41 +6.88
Entry time: 35.20 (+1.21)
42 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.71 396 36.73 +7.20
Entry time: 36.99 (-0.26)
43 Aia Caroline Abel 2006 Svømmeklubben Nord 393 36.82 +7.29
Entry time: 35.31 (+1.51)
44 Emma Kidmose Hansen 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.59 393 36.83 +7.30
Entry time: 39.45 (-2.62)
45 Paula Lindberg 2007 Silkeborg Svømmeklub 392 36.86 +7.33
Entry time: 36.42 (+0.44)
46 Cathrine Høst 2004 Nyborg Svømmeklub +0.74 383 37.15 +7.62
Entry time: 35.76 (+1.39)
47 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding Svømmeklub +0.63 376 37.35 +7.82
Entry time: 36.00 (+1.35)
48 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 +0.67 376 37.38 +7.85
Entry time: 37.19 (+0.19)
49 Sofie Skibelund 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 364 37.77 +8.24
Entry time: 37.88 (-0.11)
50 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.76 348 38.35 +8.82
Entry time: 36.58 (+1.77)
51 Signe Kristensen 2006 Horsens Svømmeklub +0.66 340 38.62 +9.09
Entry time: 36.04 (+2.58)
52 Louise Kipper Pedersen 2006 Nyborg Svømmeklub 339 38.67 +9.14
Entry time: 38.49 (+0.18)
53 Katrine Elholm Juliussen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.73 304 40.10 +10.57
Entry time: 40.53 (-0.43)
54 Marie Thorup 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.69 302 40.21 +10.68
Entry time: 43.03 (-2.82)
55 Trine Pors Rasmussen 2007 Svømmeklubben Koral +0.72 291 40.71 +11.18
Entry time: 40.00 (+0.71)
56 Frederikke M. Kejlstrup 2008 Kolding Svømmeklub 289 40.78 +11.25
Entry time: 41.79 (-1.01)
57 Alberte Raunskov 2009 Kolding Svømmeklub +0.83 280 41.22 +11.69
Entry time: 40.00 (+1.22)
58 Sofia Cecilia Dam Lisby 2009 Horsens Svømmeklub +0.66 264 42.01 +12.48
Entry time: 41.78 (+0.23)
59 Rebecca Pedersen 2008 Svømmeklubben Koral +0.65 252 42.71 +13.18
Entry time: 44.03 (-1.32)
60 Tilde Ask Hansen 2007 Swim Team Neptun +0.89 227 44.19 +14.66
Entry time: 40.00 (+4.19)
61 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord +0.79 223 44.44 +14.91
Entry time: 43.28 (+1.16)
62 Stine Pedersen 2008 Kolding Svømmeklub +0.74 209 45.40 +15.87
Entry time: 45.00 (+0.40)
63 Hannah Mlijevska Boe 2009 Svømmeklubben Koral +0.67 198 46.25 +16.72
Entry time: 46.00 (+0.25)
- Sara Holst Gregersen 2006 Svømmeklubben Koral DNS
- Laura Dahl 2007 Svømmeklubben Koral DNS
Løb officielt kl.: 21-01-2022 19:08:41
21-01-2022 19:08.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vejle Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner