2024-06-22   12:23:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vejle International Swim Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Vejle Swim Cup 2022
Placering: Arrangør Vejle Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 21. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 2, 100m Frisvømning Damer - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.70 697 58.32 QA
Entry time: 56.08 (+2.24)
50m: 28.13
100m: 58.32
(30.19)
2 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.64 670 59.09 +0.77 QA
Entry time: 58.81 (+0.28)
50m: 28.22
100m: 59.09
(30.87)
3 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 668 59.13 +0.81 QA
Entry time: 58.02 (+1.11)
50m: 28.70
100m: 59.13
(30.43)
4 Caroline Wiuff Jensen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 667 59.16 +0.84 QA
Entry time: 59.46 (-0.30)
50m: 28.62
100m: 59.16
(30.54)
5 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 662 59.31 +0.99 DI
Entry time: 58.61 (+0.70)
50m: 28.29
100m: 59.31
(31.02)
6 Lærke Rask Sander 2002 Svømmeklubben MK31 +0.65 633 1:00.22 +1.90 QA
Entry time: 1:00.95 (-0.73)
50m: 28.77
100m: 1:00.22
(31.45)
7 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.68 630 1:00.31 +1.99 QA
Entry time: 57.87 (+2.44)
50m: 28.77
100m: 1:00.31
(31.54)
8 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub +0.67 629 1:00.35 +2.03 QA
Entry time: 59.58 (+0.77)
50m: 29.52
100m: 1:00.35
(30.83)
9 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.67 626 1:00.43 +2.11 QA
Entry time: 58.50 (+1.93)
50m: 29.22
100m: 1:00.43
(31.21)
10 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.65 622 1:00.57 +2.25 QB
Entry time: 1:00.57 (=)
50m: 28.94
100m: 1:00.57
(31.63)
11 Caroline Laursen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.75 621 1:00.60 +2.28 QB
Entry time: 58.64 (+1.96)
50m: 29.09
100m: 1:00.60
(31.51)
12 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.68 618 1:00.68 +2.36 QB
Entry time: 1:00.17 (+0.51)
50m: 28.99
100m: 1:00.68
(31.69)
13 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.69 618 1:00.70 +2.38 QB
Entry time: 1:01.74 (-1.04)
50m: 29.15
100m: 1:00.70
(31.55)
14 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub +0.67 612 1:00.90 +2.58 QB
Entry time: 57.96 (+2.94)
50m: 28.81
100m: 1:00.90
(32.09)
15 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.74 610 1:00.95 +2.63 QB
Entry time: 58.85 (+2.10)
50m: 29.31
100m: 1:00.95
(31.64)
16 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub +0.65 610 1:00.97 +2.65 QB
Entry time: 1:02.27 (-1.30)
50m: 29.03
100m: 1:00.97
(31.94)
17 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.71 608 1:01.01 +2.69 QB
Entry time: 1:00.29 (+0.72)
50m: 29.52
100m: 1:01.01
(31.49)
18 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.73 595 1:01.45 +3.13
Entry time: 1:02.00 (-0.55)
50m: 29.65
100m: 1:01.45
(31.80)
19 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub +0.66 595 1:01.47 +3.15
Entry time: 1:01.00 (+0.47)
50m: 29.52
100m: 1:01.47
(31.95)
20 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.72 583 1:01.89 +3.57
Entry time: 1:03.99 (-2.10)
50m: 30.28
100m: 1:01.89
(31.61)
21 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun +0.69 576 1:02.13 +3.81
Entry time: 1:01.56 (+0.57)
50m: 29.97
100m: 1:02.13
(32.16)
22 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.67 561 1:02.67 +4.35
Entry time: 1:01.08 (+1.59)
50m: 30.24
100m: 1:02.67
(32.43)
23 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 560 1:02.70 +4.38
Entry time: 1:02.97 (-0.27)
50m: 30.19
100m: 1:02.70
(32.51)
24 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.64 559 1:02.76 +4.44
Entry time: 1:03.01 (-0.25)
50m: 29.94
100m: 1:02.76
(32.82)
25 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 556 1:02.86 +4.54
Entry time: 1:03.37 (-0.51)
50m: 30.17
100m: 1:02.86
(32.69)
26 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub +0.75 555 1:02.90 +4.58
Entry time: 1:02.06 (+0.84)
50m: 30.68
100m: 1:02.90
(32.22)
27 Sofie Nielsen 2001 Hovedstadens Svømmeklub 538 1:03.54 +5.22
Entry time: 1:00.74 (+2.80)
50m: 30.51
100m: 1:03.54
(33.03)
28 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub +0.63 535 1:03.66 +5.34
Entry time: 1:01.10 (+2.56)
50m: 30.50
100m: 1:03.66
(33.16)
29 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.70 531 1:03.82 +5.50
Entry time: 1:03.22 (+0.60)
50m: 30.50
100m: 1:03.82
(33.32)
30 Kristine Kipper Pedersen 2004 Nyborg Svømmeklub +0.71 530 1:03.88 +5.56
Entry time: 1:04.71 (-0.83)
50m: 30.32
100m: 1:03.88
(33.56)
31 Frederikke Skau Hansen 2002 Kolding Svømmeklub +0.65 523 1:04.16 +5.84
Entry time: 1:02.76 (+1.40)
50m: 30.61
100m: 1:04.16
(33.55)
32 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 +0.65 523 1:04.18 +5.86
Entry time: 1:03.73 (+0.45)
50m: 30.94
100m: 1:04.18
(33.24)
33 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.69 517 1:04.41 +6.09
Entry time: 1:04.99 (-0.58)
50m: 30.98
100m: 1:04.41
(33.43)
34 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.74 514 1:04.52 +6.20
Entry time: 1:02.49 (+2.03)
50m: 30.62
100m: 1:04.52
(33.90)
35 Ane Christensen 2006 Kolding Svømmeklub +0.71 512 1:04.63 +6.31
Entry time: 1:06.13 (-1.50)
50m: 31.20
100m: 1:04.63
(33.43)
36 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.69 510 1:04.70 +6.38
Entry time: 1:04.77 (-0.07)
50m: 30.71
100m: 1:04.70
(33.99)
37 Victoria Fræhr Piihl 2005 Kolding Svømmeklub +0.71 509 1:04.75 +6.43
Entry time: 1:03.55 (+1.20)
50m: 30.90
100m: 1:04.75
(33.85)
38 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 +0.81 505 1:04.91 +6.59
Entry time: 1:05.03 (-0.12)
50m: 30.86
100m: 1:04.91
(34.05)
39 Line Knudsen 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.73 503 1:05.00 +6.68
Entry time: 1:05.69 (-0.69)
50m: 30.77
100m: 1:05.00
(34.23)
40 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.68 497 1:05.28 +6.96
Entry time: 1:01.78 (+3.50)
50m: 31.09
100m: 1:05.28
(34.19)
41 Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.70 494 1:05.40 +7.08
Entry time: 1:03.72 (+1.68)
50m: 31.06
100m: 1:05.40
(34.34)
42 Sophie Møller Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.71 488 1:05.66 +7.34
Entry time: 1:04.81 (+0.85)
50m: 31.23
100m: 1:05.66
(34.43)
43 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.75 487 1:05.72 +7.40
Entry time: 1:05.76 (-0.04)
50m: 30.91
100m: 1:05.72
(34.81)
44 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.67 483 1:05.90 +7.58
Entry time: 1:04.40 (+1.50)
50m: 31.83
100m: 1:05.90
(34.07)
45 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.73 482 1:05.93 +7.61
Entry time: 1:04.57 (+1.36)
50m: 31.37
100m: 1:05.93
(34.56)
46 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 +0.78 478 1:06.12 +7.80
Entry time: 1:03.82 (+2.30)
50m: 31.52
100m: 1:06.12
(34.60)
47 Anna Dora Bernsdorf 2006 Fredericia Svømmeklub +0.67 475 1:06.23 +7.91
Entry time: 1:04.94 (+1.29)
50m: 31.22
100m: 1:06.23
(35.01)
48 Tilde Søe Bach 2005 Thisted Svømmeklub +0.80 470 1:06.49 +8.17
Entry time: 1:05.15 (+1.34)
50m: 31.27
100m: 1:06.49
(35.22)
49 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.74 460 1:06.97 +8.65
Entry time: 1:07.51 (-0.54)
50m: 32.05
100m: 1:06.97
(34.92)
50 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 +0.67 460 1:06.98 +8.66
Entry time: 1:07.35 (-0.37)
50m: 31.80
100m: 1:06.98
(35.18)
51 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub +0.70 454 1:07.27 +8.95
Entry time: 1:04.03 (+3.24)
50m: 32.37
100m: 1:07.27
(34.90)
52 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.58 450 1:07.43 +9.11
Entry time: 1:09.30 (-1.87)
50m: 32.26
100m: 1:07.43
(35.17)
53 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub 445 1:07.73 +9.41
Entry time: 1:10.00 (-2.27)
50m: 32.44
100m: 1:07.73
(35.29)
54 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 443 1:07.81 +9.49
Entry time: 1:06.53 (+1.28)
50m: 31.12
100m: 1:07.81
(36.69)
55 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.56 436 1:08.18 +9.86
Entry time: 1:06.39 (+1.79)
50m: 32.61
100m: 1:08.18
(35.57)
56 Simone Trekær Klausen 2007 Horsens Svømmeklub +0.68 433 1:08.30 +9.98
Entry time: 1:07.74 (+0.56)
50m: 32.59
100m: 1:08.30
(35.71)
57 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.77 433 1:08.31 +9.99
Entry time: 1:05.03 (+3.28)
50m: 32.40
100m: 1:08.31
(35.91)
58 Emma Kidmose Hansen 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.68 431 1:08.42 +10.10
Entry time: 1:07.68 (+0.74)
50m: 31.96
100m: 1:08.42
(36.46)
59 Maya Jacobsen 2007 Svømmeklubben MK31 +0.72 430 1:08.49 +10.17
Entry time: 1:08.83 (-0.34)
50m: 32.74
100m: 1:08.49
(35.75)
60 Mia Borup Mølgaard 2006 Silkeborg Svømmeklub +0.76 428 1:08.61 +10.29
Entry time: 1:08.46 (+0.15)
50m: 33.27
100m: 1:08.61
(35.34)
61 Sarah Hansen 2005 Kolding Svømmeklub +0.74 423 1:08.85 +10.53
Entry time: 1:08.73 (+0.12)
50m: 33.11
100m: 1:08.85
(35.74)
62 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 422 1:08.90 +10.58
Entry time: 1:08.18 (+0.72)
50m: 33.38
100m: 1:08.90
(35.52)
63 Signe Kristensen 2006 Horsens Svømmeklub +0.68 417 1:09.18 +10.86
Entry time: 1:06.28 (+2.90)
50m: 31.92
100m: 1:09.18
(37.26)
64 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub +0.78 416 1:09.26 +10.94
Entry time: 1:08.63 (+0.63)
50m: 32.91
100m: 1:09.26
(36.35)
65 Aia Caroline Abel 2006 Svømmeklubben Nord +0.76 405 1:09.86 +11.54
Entry time: 1:09.37 (+0.49)
50m: 33.44
100m: 1:09.86
(36.42)
66 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding Svømmeklub +0.67 399 1:10.20 +11.88
Entry time: 1:07.75 (+2.45)
50m: 31.93
100m: 1:10.20
(38.27)
67 Louise Kipper Pedersen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.73 397 1:10.34 +12.02
Entry time: 1:15.40 (-5.06)
50m: 33.96
100m: 1:10.34
(36.38)
68 Paula Lindberg 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.85 384 1:11.11 +12.79
Entry time: 1:12.73 (-1.62)
50m: 34.17
100m: 1:11.11
(36.94)
69 Filippa Juul Jensen 2007 Horsens Svømmeklub +0.71 383 1:11.16 +12.84
Entry time: 1:11.00 (+0.16)
50m: 34.01
100m: 1:11.16
(37.15)
70 Alberte Raunskov 2009 Kolding Svømmeklub +0.85 380 1:11.38 +13.06
Entry time: 1:15.00 (-3.62)
50m: 33.94
100m: 1:11.38
(37.44)
71 Sofie Skibelund 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.75 378 1:11.47 +13.15
Entry time: 1:09.57 (+1.90)
50m: 33.43
100m: 1:11.47
(38.04)
72 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.72 378 1:11.50 +13.18
Entry time: 1:14.24 (-2.74)
50m: 33.35
100m: 1:11.50
(38.15)
73 Ida Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.68 342 1:13.89 +15.57
Entry time: 1:06.63 (+7.26)
50m: 34.30
100m: 1:13.89
(39.59)
74 Sofie Damm Johansen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 341 1:14.00 +15.68
Entry time: 1:11.44 (+2.56)
50m: 35.18
100m: 1:14.00
(38.82)
75 Camilla Bitz Witt 2003 Fredericia Svømmeklub +0.67 335 1:14.45 +16.13
Entry time: 1:12.21 (+2.24)
50m: 35.45
100m: 1:14.45
(39.00)
76 Katrine Elholm Juliussen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.79 330 1:14.81 +16.49
Entry time: 1:14.81 (=)
50m: 35.76
100m: 1:14.81
(39.05)
77 Signe Magelund Møller 2006 Kolding Svømmeklub +0.68 328 1:14.91 +16.59
Entry time: 1:14.41 (+0.50)
50m: 35.93
100m: 1:14.91
(38.98)
78 Tilde Ask Hansen 2007 Swim Team Neptun +0.72 326 1:15.09 +16.77
Entry time: 1:20.00 (-4.91)
50m: 34.42
100m: 1:15.09
(40.67)
79 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.81 324 1:15.24 +16.92
Entry time: 1:14.06 (+1.18)
50m: 35.46
100m: 1:15.24
(39.78)
80 Rebecca Pedersen 2008 Svømmeklubben Koral +0.76 316 1:15.85 +17.53
Entry time: 1:18.73 (-2.88)
50m: 35.42
100m: 1:15.85
(40.43)
81 Freya Thorsgaard 2006 Svømmeklubben Koral +0.73 309 1:16.48 +18.16
Entry time: 1:20.00 (-3.52)
50m: 35.48
100m: 1:16.48
(41.00)
82 Cathrine Høst 2004 Nyborg Svømmeklub +0.93 308 1:16.52 +18.20
Entry time: 1:11.97 (+4.55)
50m: 34.99
100m: 1:16.52
(41.53)
83 Sofia Cecilia Dam Lisby 2009 Horsens Svømmeklub +0.68 304 1:16.88 +18.56
Entry time: 1:16.26 (+0.62)
50m: 35.23
100m: 1:16.88
(41.65)
84 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord 294 1:17.70 +19.38
Entry time: 1:18.78 (-1.08)
50m: 37.68
100m: 1:17.70
(40.02)
85 Elena Mendoza 2009 Kolding Svømmeklub +0.78 284 1:18.64 +20.32
Entry time: 1:19.92 (-1.28)
50m: 38.15
100m: 1:18.64
(40.49)
86 Stine Pedersen 2008 Kolding Svømmeklub +0.75 283 1:18.76 +20.44
Entry time: 1:20.89 (-2.13)
50m: 36.26
100m: 1:18.76
(42.50)
87 Laura Dahl 2007 Svømmeklubben Koral +0.78 266 1:20.31 +21.99
Entry time: 1:30.00 (-9.69)
50m: 37.06
100m: 1:20.31
(43.25)
88 Hannah Mlijevska Boe 2009 Svømmeklubben Koral +0.78 179 1:31.69 +33.37
Entry time: 1:35.00 (-3.31)
50m: 43.47
100m: 1:31.69
(48.22)
- Trine Pors Rasmussen 2007 Svømmeklubben Koral +0.46 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Lise Serritzlew-Kristensen 2006 Esbjerg Svømmeklub DNS
- Rikke Friis Kanstrup 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin DNS
- Mille-Marie Dalby Sternbe 2007 Svømmeklubben Koral DNS
- Sara Holst Gregersen 2006 Svømmeklubben Koral DNS
Løb officielt kl.: 21-01-2022 17:22:32
21-01-2022 17:22.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vejle Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner