2024-06-22   12:48:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vejle International Swim Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Vejle Swim Cup 2022
Placering: Arrangør Vejle Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 21. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 10, 200m Medley Damer Gruppe A - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.73 741 2:19.37
Entry time: 2:14.31 (+5.06)
50m: 30.08
100m: 1:06.62
(36.54)
150m: 1:44.96
(38.34)
200m: 2:19.37
(34.41)
2 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 700 2:22.01 +2.64
Entry time: 2:16.39 (+5.62)
50m: 30.26
100m: 1:08.84
(38.58)
150m: 1:48.52
(39.68)
200m: 2:22.01
(33.49)
3 Mia Borgensgaard 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.67 678 2:23.56 +4.19
Entry time: 2:18.04 (+5.52)
50m: 30.44
100m: 1:08.52
(38.08)
150m: 1:51.09
(42.57)
200m: 2:23.56
(32.47)
4 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.67 670 2:24.07 +4.70
Entry time: 2:20.45 (+3.62)
50m: 29.59
100m: 1:07.79
(38.20)
150m: 1:49.94
(42.15)
200m: 2:24.07
(34.13)
5 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 670 2:24.09 +4.72
Entry time: 2:14.83 (+9.26)
50m: 30.90
100m: 1:07.66
(36.76)
150m: 1:50.11
(42.45)
200m: 2:24.09
(33.98)
6 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 604 2:29.13 +9.76
Entry time: 2:21.88 (+7.25)
50m: 30.98
100m: 1:11.42
(40.44)
150m: 1:55.72
(44.30)
200m: 2:29.13
(33.41)
7 Lærke Rask Sander 2002 Svømmeklubben MK31 +0.69 598 2:29.67 +10.30
Entry time: 2:28.40 (+1.27)
50m: 31.06
100m: 1:09.30
(38.24)
150m: 1:55.19
(45.89)
200m: 2:29.67
(34.48)
8 Caroline Wiuff Jensen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 595 2:29.87 +10.50
Entry time: 2:27.21 (+2.66)
50m: 32.25
100m: 1:11.68
(39.43)
150m: 1:56.99
(45.31)
200m: 2:29.87
(32.88)
9 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.68 575 2:31.62 +12.25
Entry time: 2:22.76 (+8.86)
50m: 31.56
100m: 1:12.62
(41.06)
150m: 1:54.85
(42.23)
200m: 2:31.62
(36.77)
10 Cille Christensen 2004 Kolding Svømmeklub +0.68 556 2:33.33 +13.96
Entry time: 2:28.22 (+5.11)
50m: 30.92
100m: 1:11.93
(41.01)
150m: 1:56.95
(45.02)
200m: 2:33.33
(36.38)
11 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.78 553 2:33.64 +14.27
Entry time: 2:22.26 (+11.38)
50m: 34.69
100m: 1:17.25
(42.56)
150m: 1:57.13
(39.88)
200m: 2:33.64
(36.51)
12 Sofie Nielsen 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 545 2:34.34 +14.97
Entry time: 2:28.35 (+5.99)
50m: 32.48
100m: 1:12.48
(40.00)
150m: 1:58.65
(46.17)
200m: 2:34.34
(35.69)
13 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.74 504 2:38.45 +19.08
Entry time: 2:33.44 (+5.01)
50m: 34.51
100m: 1:19.70
(45.19)
150m: 2:02.31
(42.61)
200m: 2:38.45
(36.14)
14 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.64 474 2:41.75 +22.38
Entry time: 2:38.18 (+3.57)
50m: 34.40
100m: 1:21.52
(47.12)
150m: 2:05.36
(43.84)
200m: 2:41.75
(36.39)
15 Frederikke Skau Hansen 2002 Kolding Svømmeklub +0.68 467 2:42.54 +23.17
Entry time: 2:30.61 (+11.93)
50m: 32.10
100m: 1:15.58
(43.48)
150m: 2:05.19
(49.61)
200m: 2:42.54
(37.35)
16 Camilla Bitz Witt 2003 Fredericia Svømmeklub +0.78 262 3:16.92 +57.55
Entry time: 3:16.62 (+0.30)
50m: 44.90
100m: 1:34.69
(49.79)
150m: 2:34.44
(59.75)
200m: 3:16.92
(42.48)
Løb officielt kl.: 21-01-2022 19:25:10
Løb 10, 200m Medley Damer Gruppe B - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.69 656 2:25.11
Entry time: 2:19.32 (+5.79)
50m: 30.17
100m: 1:07.65
(37.48)
150m: 1:50.18
(42.53)
200m: 2:25.11
(34.93)
2 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.73 637 2:26.52 +1.41
Entry time: 2:19.05 (+7.47)
50m: 32.41
100m: 1:11.60
(39.19)
150m: 1:53.28
(41.68)
200m: 2:26.52
(33.24)
3 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 634 2:26.77 +1.66
Entry time: 2:22.50 (+4.27)
50m: 33.79
100m: 1:13.00
(39.21)
200m: 2:26.77
(2:26.77)
4 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.69 628 2:27.24 +2.13
Entry time: 2:25.14 (+2.10)
50m: 30.68
100m: 1:09.72
(39.04)
200m: 2:27.24
(2:27.24)
5 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 596 2:29.85 +4.74
Entry time: 2:22.06 (+7.79)
50m: 32.60
100m: 1:10.40
(37.80)
200m: 2:29.85
(2:29.85)
6 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 588 2:30.46 +5.35
Entry time: 2:24.56 (+5.90)
50m: 31.84
100m: 1:08.93
(37.09)
150m: 1:53.69
(44.76)
200m: 2:30.46
(36.77)
7 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.76 588 2:30.52 +5.41
Entry time: 2:30.27 (+0.25)
50m: 31.39
100m: 1:11.58
(40.19)
150m: 1:56.53
(44.95)
200m: 2:30.52
(33.99)
8 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub +0.66 578 2:31.36 +6.25
Entry time: 2:24.42 (+6.94)
50m: 32.11
100m: 1:09.48
(37.37)
200m: 2:31.36
(2:31.36)
9 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 568 2:32.28 +7.17
Entry time: 2:36.26 (-3.98)
50m: 32.93
100m: 1:12.83
(39.90)
150m: 1:55.48
(42.65)
200m: 2:32.28
(36.80)
10 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.71 539 2:34.89 +9.78
Entry time: 2:31.74 (+3.15)
50m: 31.20
100m: 1:10.87
(39.67)
150m: 1:58.61
(47.74)
200m: 2:34.89
(36.28)
11 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub +0.76 539 2:34.97 +9.86
Entry time: 2:29.09 (+5.88)
50m: 32.38
100m: 1:12.92
(40.54)
150m: 1:58.20
(45.28)
200m: 2:34.97
(36.77)
12 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.69 515 2:37.32 +12.21
Entry time: 2:40.00 (-2.68)
50m: 32.65
100m: 1:13.90
(41.25)
150m: 2:00.75
(46.85)
200m: 2:37.32
(36.57)
13 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.73 504 2:38.44 +13.33
Entry time: 2:45.99 (-7.55)
50m: 34.72
100m: 1:15.96
(41.24)
150m: 2:02.27
(46.31)
200m: 2:38.44
(36.17)
14 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 494 2:39.53 +14.42
Entry time: 2:39.20 (+0.33)
50m: 32.88
100m: 1:18.84
(45.96)
150m: 2:02.37
(43.53)
200m: 2:39.53
(37.16)
15 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub +0.72 491 2:39.78 +14.67
Entry time: 2:35.82 (+3.96)
50m: 32.79
100m: 1:13.95
(41.16)
150m: 2:04.20
(50.25)
200m: 2:39.78
(35.58)
16 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 489 2:40.01 +14.90
Entry time: 2:40.31 (-0.30)
50m: 33.75
100m: 1:16.86
(43.11)
150m: 2:02.09
(45.23)
200m: 2:40.01
(37.92)
17 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub +0.74 485 2:40.42 +15.31
Entry time: 2:37.90 (+2.52)
50m: 32.42
100m: 1:17.82
(45.40)
150m: 2:05.54
(47.72)
200m: 2:40.42
(34.88)
18 Alma Bach Larsen 2006 Aalborg Svømmeklub +0.73 485 2:40.47 +15.36
Entry time: 2:36.37 (+4.10)
50m: 32.91
100m: 1:15.76
(42.85)
150m: 2:03.83
(48.07)
200m: 2:40.47
(36.64)
19 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.91 483 2:40.67 +15.56
Entry time: 2:31.75 (+8.92)
50m: 35.22
100m: 1:14.52
(39.30)
150m: 2:01.18
(46.66)
200m: 2:40.67
(39.49)
20 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 475 2:41.56 +16.45
Entry time: 2:47.75 (-6.19)
50m: 34.85
100m: 1:15.90
(41.05)
150m: 2:05.61
(49.71)
200m: 2:41.56
(35.95)
21 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub +0.68 475 2:41.63 +16.52
Entry time: 2:34.00 (+7.63)
50m: 35.69
100m: 1:18.61
(42.92)
150m: 2:03.88
(45.27)
200m: 2:41.63
(37.75)
22 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub +0.60 458 2:43.56 +18.45
Entry time: 2:38.01 (+5.55)
50m: 32.78
100m: 1:17.79
(45.01)
150m: 2:04.54
(46.75)
200m: 2:43.56
(39.02)
23 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.73 456 2:43.83 +18.72
Entry time: 2:50.01 (-6.18)
50m: 34.69
100m: 1:18.31
(43.62)
150m: 2:07.17
(48.86)
200m: 2:43.83
(36.66)
24 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.74 455 2:43.90 +18.79
Entry time: 2:37.95 (+5.95)
50m: 33.48
100m: 1:19.02
(45.54)
150m: 2:05.18
(46.16)
200m: 2:43.90
(38.72)
25 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub +0.74 454 2:44.00 +18.89
Entry time: 2:37.63 (+6.37)
50m: 33.33
100m: 1:17.52
(44.19)
150m: 2:04.68
(47.16)
200m: 2:44.00
(39.32)
26 Signe Christensen 2008 Kolding Svømmeklub +0.69 447 2:44.89 +19.78
Entry time: 2:51.45 (-6.56)
50m: 33.55
100m: 1:15.92
(42.37)
150m: 2:06.89
(50.97)
200m: 2:44.89
(38.00)
27 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 +0.82 439 2:45.86 +20.75
Entry time: 2:41.87 (+3.99)
50m: 35.53
100m: 1:16.55
(41.02)
150m: 2:09.49
(52.94)
200m: 2:45.86
(36.37)
28 Lærke Kristensen 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.69 426 2:47.57 +22.46
Entry time: 2:44.00 (+3.57)
50m: 35.84
100m: 1:21.59
(45.75)
150m: 2:07.66
(46.07)
200m: 2:47.57
(39.91)
29 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 +0.72 421 2:48.24 +23.13
Entry time: 2:50.35 (-2.11)
50m: 37.37
100m: 1:18.06
(40.69)
150m: 2:13.52
(55.46)
200m: 2:48.24
(34.72)
30 Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.70 419 2:48.41 +23.30
Entry time: 2:40.00 (+8.41)
50m: 32.34
100m: 1:13.63
(41.29)
150m: 2:07.51
(53.88)
200m: 2:48.41
(40.90)
31 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub +0.70 413 2:49.30 +24.19
Entry time: 2:50.31 (-1.01)
50m: 35.99
100m: 1:19.50
(43.51)
150m: 2:10.89
(51.39)
200m: 2:49.30
(38.41)
32 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 412 2:49.38 +24.27
Entry time: 2:54.14 (-4.76)
50m: 36.52
100m: 1:19.62
(43.10)
150m: 2:11.88
(52.26)
200m: 2:49.38
(37.50)
33 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.74 406 2:50.30 +25.19
Entry time: 2:40.15 (+10.15)
50m: 34.54
100m: 1:19.47
(44.93)
150m: 2:08.68
(49.21)
200m: 2:50.30
(41.62)
34 Sarah Højlund 2006 Svømmeklubben MK31 +0.72 405 2:50.44 +25.33
Entry time: 2:43.51 (+6.93)
50m: 35.55
100m: 1:21.79
(46.24)
150m: 2:10.80
(49.01)
200m: 2:50.44
(39.64)
35 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 +0.67 403 2:50.73 +25.62
Entry time: 2:55.08 (-4.35)
50m: 40.11
100m: 1:24.23
(44.12)
150m: 2:13.65
(49.42)
200m: 2:50.73
(37.08)
36 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.74 401 2:51.00 +25.89
Entry time: 2:50.27 (+0.73)
50m: 37.61
100m: 1:21.16
(43.55)
150m: 2:14.12
(52.96)
200m: 2:51.00
(36.88)
37 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.75 393 2:52.16 +27.05
Entry time: 2:51.03 (+1.13)
50m: 35.68
100m: 1:22.31
(46.63)
150m: 2:15.39
(53.08)
200m: 2:52.16
(36.77)
38 Nanna Højstrøm 2007 Kolding Svømmeklub +0.71 382 2:53.75 +28.64
Entry time: 2:53.22 (+0.53)
50m: 37.98
100m: 1:23.62
(45.64)
150m: 2:13.35
(49.73)
200m: 2:53.75
(40.40)
39 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub +0.74 376 2:54.66 +29.55
Entry time: 3:04.69 (-10.03)
50m: 37.76
100m: 1:19.82
(42.06)
150m: 2:15.57
(55.75)
200m: 2:54.66
(39.09)
40 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub +0.81 360 2:57.14 +32.03
Entry time: 3:02.86 (-5.72)
50m: 39.94
100m: 1:28.95
(49.01)
150m: 2:16.41
(47.46)
200m: 2:57.14
(40.73)
41 Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun +0.76 315 3:05.29 +40.18
Entry time: 2:58.47 (+6.82)
50m: 39.61
100m: 1:27.69
(48.08)
150m: 2:20.85
(53.16)
200m: 3:05.29
(44.44)
42 Sofia Cecilia Dam Lisby 2009 Horsens Svømmeklub +0.72 284 3:11.78 +46.67
Entry time: 3:14.36 (-2.58)
50m: 40.97
100m: 1:30.22
(49.25)
150m: 2:28.77
(58.55)
200m: 3:11.78
(43.01)
43 Sarah Hansen 2005 Kolding Svømmeklub +0.74 272 3:14.64 +49.53
Entry time: 2:57.64 (+17.00)
50m: 35.24
100m: 1:22.71
(47.47)
150m: 2:22.37
(59.66)
200m: 3:14.64
(52.27)
44 Elena Mendoza 2009 Kolding Svømmeklub 265 3:16.11 +51.00
Entry time: 3:13.28 (+2.83)
50m: 40.36
100m: 1:30.73
(50.37)
150m: 2:29.56
(58.83)
200m: 3:16.11
(46.55)
45 Signe Magelund Møller 2006 Kolding Svømmeklub +0.71 261 3:17.18 +52.07
Entry time: 3:11.50 (+5.68)
50m: 45.53
100m: 1:34.56
(49.03)
150m: 2:33.46
(58.90)
200m: 3:17.18
(43.72)
- Johanna Rasmussen 2006 Svømmeklubben MK31 +0.73 DSQ Ej ryglig v100
- Emilie Boulund 2006 Kolding Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 21-01-2022 19:25:10
21-01-2022 19:25.15 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vejle Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner