Results for STT Klubmesterskab
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.52 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.95 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.30 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.56 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.70 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:15.33 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.83 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.22 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.26 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.98 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.32 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.09 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.15 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.29 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.58 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.35 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.67 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.50 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:23.00 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.01 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.57 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Høffer |
2001 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:29.81 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.34 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:32.00 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:38.24 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.79 |
(-20.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:06:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:32.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:05.92 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:06.48 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:07.27 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:07.50 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:08.00 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.10 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.20 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.38 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.38 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:12.90 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.59 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:15.67 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:16.68 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.43 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.78 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.45 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.60 |
(-20.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.96 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.11 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:28.16 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:29.92 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.13 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:11:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:12.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
45.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
56.48 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.17 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
58.69 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.29 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:12:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:12.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
45.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.86 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-27.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:13:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:13.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
49.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:13:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:33.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:12.72 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.67 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:33.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
41.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.54 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
50.34 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.25 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:15:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:15.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.42 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:15.60 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:19.74 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.03 |
(+8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:26.29 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.86 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:27.15 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.13 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:27.86 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.09 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.36 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.57 |
(+6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.87 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.13 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:32.10 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.22 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:32.19 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.44 |
(+10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:32.64 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.55 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:33.41 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.94 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:33.88 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.16 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:34.18 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.75 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:35.40 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.44 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:36.09 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.80 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:36.94 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.67 |
(-19.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:38.63 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.84 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:39.55 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.43 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:49.43 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:56.34 |
+47.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.42 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:13.10 |
+1:04.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.94 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:19:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:19.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:37.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.96 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:50.56 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.15 |
(-48.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:26.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:00.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.30 |
(-31.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:26:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:34.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY, SK, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.91 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.81 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.07 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.17 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.46 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:25.62 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:25.68 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.65 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.85 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.43 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:31.84 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.28 |
(-17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:31.90 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.13 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:31.93 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:32.09 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.99 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:33.44 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.70 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:34.42 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.97 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:34.80 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:35.83 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.36 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:39.36 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.87 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:40.74 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.57 |
(+7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:41.52 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.45 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:42.07 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Høffer |
2001 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:42.57 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:50.47 |
+38.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.06 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:29:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:29.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer J/S, ÅÆ, ÅY, SK, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.59 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.34 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.84 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:15.92 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.09 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.50 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.68 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.14 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.19 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.39 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.85 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.90 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:29.68 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.05 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.25 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(+7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.89 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:31.35 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.65 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:32.00 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.36 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:40.83 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.69 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:41.95 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.60 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:42.25 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.83 |
(-9.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:57.51 |
+46.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.75 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:37:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:38.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Damer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.78 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:39.21 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.80 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:42.36 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:38.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer SK - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:07.83 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:14.69 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:38:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:39.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:33.06 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.21 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:37.13 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.81 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:41.46 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.13 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:42.69 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.87 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:43.20 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.86 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:47.19 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.25 |
(+7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:49.17 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.84 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:51.33 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.36 |
(-21.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:54.83 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(+8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:57.23 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.18 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:58.97 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.52 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:00.10 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.25 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:17.51 |
+52.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+17.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:30.76 |
+1:06.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+30.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:41:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:41.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer J/S, ÅÆ, ÅY - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.96 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:24.80 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.16 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:25.66 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.01 |
(+11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:30.96 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.57 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.21 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.37 |
(-21.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.41 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.60 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.72 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.32 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:34.23 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:34.91 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:35.28 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.18 |
(-23.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:56.67 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.96 |
(+10.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:58.04 |
+36.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:58.97 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:00.25 |
+38.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:02.14 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:11.59 |
+50.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+21.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:44.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
696 |
4:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.73 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
548 |
4:45.79 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.35 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
519 |
4:50.93 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.77 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
436 |
5:08.33 |
+44.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.00 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
412 |
5:14.14 |
+50.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.00 |
(+19.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
401 |
5:17.20 |
+53.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.86 |
(-50.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
381 |
5:22.67 |
+58.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.00 |
(+12.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
378 |
5:23.43 |
+59.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.29 |
(-24.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
361 |
5:28.29 |
+1:04.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.00 |
(+13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
342 |
5:34.18 |
+1:10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
241 |
6:15.61 |
+1:51.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(+25.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 19:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer J/S, ÅÆ, ÅY - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
592 |
4:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.90 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
556 |
4:18.02 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.55 |
(+17.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
506 |
4:26.19 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.81 |
(-15.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
482 |
4:30.67 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
479 |
4:31.11 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.73 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
465 |
4:33.84 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.72 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
455 |
4:35.87 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.62 |
(-55.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
449 |
4:37.06 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.30 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
434 |
4:40.15 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.73 |
(-52.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
428 |
4:41.63 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.49 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
318 |
5:10.92 |
+58.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.00 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
315 |
5:11.83 |
+59.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.00 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
289 |
5:20.85 |
+1:08.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(-19.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
277 |
5:25.27 |
+1:12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
276 |
5:25.90 |
+1:13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.00 |
(+5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
257 |
5:33.81 |
+1:21.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
239 |
5:41.83 |
+1:29.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 19:59:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
358 |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.29 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
348 |
2:48.99 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
342 |
2:49.97 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.37 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
306 |
2:56.38 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.28 |
(-33.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
292 |
2:59.24 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.71 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
2:59.53 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.27 |
(-23.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
278 |
3:02.06 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
225 |
3:15.28 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.21 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:24:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.09 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
266 |
2:44.13 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.80 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:25:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer K - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Hansen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
85 |
58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
80 |
59.39 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nurhayal Özcan |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Hira Døne Simsek |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:27:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer K - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
31 |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
28 |
1:12.33 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Brystsvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
638 |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.70 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
454 |
2:55.08 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.71 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
452 |
2:55.23 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.19 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
431 |
2:58.07 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.95 |
(-16.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
416 |
3:00.24 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
403 |
3:02.15 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.62 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
383 |
3:05.24 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.77 |
(+5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
358 |
3:09.41 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.14 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
358 |
3:09.48 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.75 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
338 |
3:13.05 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.22 |
(+8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
334 |
3:13.88 |
+37.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.30 |
(-19.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
318 |
3:17.14 |
+40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
3:23.22 |
+46.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.31 |
(-33.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
274 |
3:26.95 |
+50.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.28 |
(+10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
265 |
3:29.41 |
+53.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+19.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
252 |
3:32.79 |
+56.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
247 |
3:34.26 |
+57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
196 |
3:51.53 |
+1:15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.84 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Høffer |
2001 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:05:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
461 |
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.19 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
450 |
2:36.78 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.51 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
445 |
2:37.29 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.57 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
401 |
2:42.88 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.98 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
385 |
2:45.15 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.93 |
(-33.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
379 |
2:45.94 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.16 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
379 |
2:45.95 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.43 |
(-41.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
373 |
2:46.80 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.55 |
(-35.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
366 |
2:47.98 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.44 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
359 |
2:48.96 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.62 |
(-17.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
319 |
2:55.79 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.92 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
289 |
3:01.69 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.74 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
278 |
3:04.01 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.85 |
(-37.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
252 |
3:10.14 |
+34.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
231 |
3:15.76 |
+40.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
217 |
3:19.69 |
+44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
193 |
3:27.61 |
+52.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.00 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
180 |
3:32.47 |
+56.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.37 |
(-30.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
176 |
3:34.38 |
+58.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.13 |
(-26.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:09:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Frisvømning Damer K - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
98 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hira Døne Simsek |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
72 |
54.90 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Hansen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
72 |
55.10 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nurhayal Özcan |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
68 |
55.91 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:09:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:50.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Frisvømning Herrer K - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
44 |
56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
33 |
1:02.83 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:51.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 47, 100m Frisvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
702 |
56.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.62 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
521 |
1:02.41 |
+5.88 |
|
OD1 |
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
521 |
1:02.41 |
+5.88 |
|
OD2 |
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
437 |
1:06.21 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.34 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
409 |
1:07.66 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
407 |
1:07.77 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
406 |
1:07.86 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
399 |
1:08.23 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
379 |
1:09.42 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
371 |
1:09.89 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
357 |
1:10.77 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
356 |
1:10.89 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
339 |
1:12.00 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
336 |
1:12.24 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
326 |
1:12.95 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
324 |
1:13.16 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
291 |
1:15.80 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
1:15.87 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
244 |
1:20.34 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Høffer |
2001 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:15:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:51.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2021 to 31. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 48, 100m Frisvømning Herrer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
527 |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.94 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
491 |
56.95 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
487 |
57.09 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.30 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
476 |
57.52 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.64 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
442 |
58.98 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
436 |
59.25 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.05 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
435 |
59.31 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.37 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
430 |
59.53 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
1:00.21 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.93 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
413 |
1:00.32 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.93 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
362 |
1:03.01 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
309 |
1:06.41 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
276 |
1:08.97 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
267 |
1:09.72 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.89 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
264 |
1:09.98 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
254 |
1:10.92 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
250 |
1:11.30 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
239 |
1:12.32 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
239 |
1:12.35 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.63 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2021 20:18:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2021 20:51.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|