2022-08-15   20:26:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Linköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen 16/10 2021 kl 1000

Document
Resultat
UGP 3
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 441 1:03.12
Entry time: 1:03.31 (-0.19)
50m: 29.19
100m: 1:03.12
(33.93)
2 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS 265 1:14.84 +11.72
Entry time: 1:16.21 (-1.37)
50m: 34.71
100m: 1:14.84
(40.13)
3 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.83 256 1:15.64 +12.52
Entry time: 1:19.31 (-3.67)
50m: 35.19
100m: 1:15.64
(40.45)
4 Kasper Glawing 2008 Finspångs Simklubb +0.80 245 1:16.79 +13.67
Entry time: 1:18.72 (-1.93)
50m: 35.37
100m: 1:16.79
(41.42)
5 Max König 2008 Linköpings Allmänna SS +0.57 224 1:19.09 +15.97
Entry time: 1:21.45 (-2.36)
50m: 35.55
100m: 1:19.09
(43.54)
6 Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap +0.77 217 1:19.93 +16.81
Entry time: 1:23.89 (-3.96)
50m: 35.75
100m: 1:19.93
(44.18)
7 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap 160 1:28.47 +25.35
50m: 38.53
100m: 1:28.47
(49.94)
8 Vilgot Grimvall 2008 Västerviks Simsällskap +0.72 139 1:32.76 +29.64
50m: 42.01
100m: 1:32.76
(50.75)
- Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.57 DSQ
- Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 10:37:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.74 410 1:04.68
Entry time: 1:05.40 (-0.72)
50m: 29.96
100m: 1:04.68
(34.72)
2 Elias Gustafsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.70 376 1:06.56 +1.88
Entry time: 1:04.46 (+2.10)
50m: 30.58
100m: 1:06.56
(35.98)
3 Jonathan Granqvist 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.58 339 1:08.91 +4.23
Entry time: 1:09.99 (-1.08)
50m: 31.76
100m: 1:08.91
(37.15)
4 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap 316 1:10.52 +5.84
Entry time: 1:15.65 (-5.13)
50m: 32.26
100m: 1:10.52
(38.26)
5 Jakob Kramer 2007 Jönköpings Simsällskap 310 1:11.01 +6.33
Entry time: 1:33.67 (-22.66)
50m: 32.04
100m: 1:11.01
(38.97)
6 Hugo Danielsson 2007 Linköpings Allmänna SS 266 1:14.75 +10.07
Entry time: 1:21.35 (-6.60)
50m: 34.01
100m: 1:14.75
(40.74)
7 Emil Östemar 2007 Finspångs Simklubb 207 1:21.23 +16.55
50m: 36.21
100m: 1:21.23
(45.02)
8 Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb +0.79 196 1:22.66 +17.98
Entry time: 1:28.76 (-6.10)
50m: 35.54
100m: 1:22.66
(47.12)
9 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS 178 1:25.33 +20.65
Entry time: 1:22.27 (+3.06)
50m: 36.32
100m: 1:25.33
(49.01)
- Bertil Jöngren 2007 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 10:37:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fredrik Höglund 2006 Linköpings Allmänna SS 496 1:00.72
Entry time: 1:02.34 (-1.62)
50m: 28.00
100m: 1:00.72
(32.72)
2 Justin Rineholm 2006 Linköpings Allmänna SS +0.52 340 1:08.87 +8.15
Entry time: 1:09.87 (-1.00)
50m: 31.35
100m: 1:08.87
(37.52)
3 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap 320 1:10.23 +9.51
Entry time: 1:08.17 (+2.06)
50m: 31.81
100m: 1:10.23
(38.42)
4 Simon Axelsson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.47 279 1:13.52 +12.80
Entry time: 1:18.62 (-5.10)
50m: 34.42
100m: 1:13.52
(39.10)
5 Vilgot Westman 2006 Jönköpings Simsällskap +0.64 266 1:14.75 +14.03
Entry time: 1:20.90 (-6.15)
50m: 34.28
100m: 1:14.75
(40.47)
- Teodor Röme 2006 Jönköpings Simsällskap +0.55 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 10:37:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap +0.65 426 1:03.86
Entry time: 1:04.44 (-0.58)
50m: 29.29
100m: 1:03.86
(34.57)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:37:58
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 452 1:02.62
Entry time: 1:03.21 (-0.59)
50m: 29.53
100m: 1:02.62
(33.09)
2 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb +0.72 347 1:08.42 +5.80
Entry time: 1:09.49 (-1.07)
50m: 31.79
100m: 1:08.42
(36.63)
3 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.66 345 1:08.49 +5.87
Entry time: 1:12.25 (-3.76)
50m: 31.56
100m: 1:08.49
(36.93)
4 Leo Bovinder 2005 Västerviks Simsällskap +0.77 201 1:22.06 +19.44
50m: 34.79
100m: 1:22.06
(47.27)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:37:58
2021-10-16 13:25:15 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner