Resultater for Regionsstævne Sjælland Nord
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:18.84 | 1:18.84 | |||||
2 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.00 | 1:20.00 | |||||
3 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.57 | 1:21.57 | |||||
4 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:22.12 | 1:22.12 | |||||
5 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:25.56 | 1:25.56 | |||||
6 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.10 | 1:26.10 | |||||
7 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:27.79 | 1:27.79 | |||||
8 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.23 | 1:28.23 | |||||
9 | Victoria Nørgaard | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.13 | 1:29.13 | |||||
10 | Aleksandra Dragieva | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.66 | 1:29.66 | |||||
11 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.33 | 1:30.33 | |||||
12 | Sophia Scheel Orloff | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.52 | 1:30.52 | |||||
13 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:30.75 | 1:30.75 | |||||
14 | Elin Ingemann Hansen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.84 | 1:30.84 | |||||
15 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.68 | 1:31.68 | |||||
16 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.80 | 1:32.80 | |||||
17 | Mathilde Drescher | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.42 | 1:33.42 | |||||
18 | Freya H. Rasmussen | 2010 | Herlev Svømning | 1:37.12 | 1:37.12 | |||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Esther Glad | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:27.01 | 1:27.01 | |||||
2 | Caroline Møllebro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.63 | 1:27.63 | |||||
3 | Camilla Vastrup | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.36 | 1:29.36 | |||||
4 | Sofie Holstein Grynnerup | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:30.47 | 1:30.47 | |||||
5 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.64 | 1:32.64 | |||||
6 | Sarah Marie Andersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:35.83 | 1:35.83 | |||||
7 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:38.55 | 1:38.55 | |||||
8 | Vigga Lou Holte Hansen | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.82 | 1:39.82 | |||||
9 | Lea Pedersen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 1:41.10 | 1:41.10 | |||||
10 | Katixa Gudme | 2011 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.66 | 1:41.66 | |||||
11 | Magda Fosbøl | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.18 | 1:48.18 | |||||
12 | Clara Nymark Føge | 2011 | Herlev Svømning | 1:49.29 | 1:49.29 | |||||
13 | Karla Bjerre Pedersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:49.54 | 1:49.54 | |||||
14 | Irma-Elvira Hempel | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.11 | 1:50.11 | |||||
15 | Clara Weng Lind-Christensen | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:54.18 | 1:54.18 | |||||
- | Emily Novak Bro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fortsat bev 50 m | |||||
- | Teresa Novak Bro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fortsat bev. 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.31 | 1:16.31 | |||||
2 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.39 | 1:16.39 | |||||
3 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:19.36 | 1:19.36 | |||||
4 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.33 | 1:20.33 | |||||
5 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.39 | 1:20.39 | |||||
6 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:20.99 | 1:20.99 | |||||
7 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.59 | 1:22.59 | |||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:22.91 | 1:22.91 | |||||
9 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.05 | 1:23.05 | |||||
10 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:25.04 | 1:25.04 | |||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.94 | 1:19.94 | |||||
2 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.62 | 1:20.62 | |||||
3 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.97 | 1:20.97 | |||||
4 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.89 | 1:21.89 | |||||
5 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.17 | 1:24.17 | |||||
6 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.93 | 1:27.93 | |||||
7 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.55 | 1:29.55 | |||||
8 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.78 | 1:29.78 | |||||
9 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.50 | 1:30.50 | |||||
10 | Ming Qi | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.24 | 1:31.24 | |||||
11 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.46 | 1:31.46 | |||||
12 | Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.61 | 1:33.61 | |||||
13 | Noah Dietrichsen | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:38.00 | ||||||
14 | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.67 | 1:38.67 | |||||
15 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.99 | ||||||
16 | Wille Ask Bargmann | 2010 | Herlev Svømning | 1:39.60 | ||||||
- | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 31.16 | ||||||
2 | Frida Lund Kilen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.54 | ||||||
3 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 32.88 | ||||||
4 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 33.77 | ||||||
5 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 33.90 | ||||||
6 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 34.17 | ||||||
7 | Sara Gaudesen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 34.47 | ||||||
8 | Aleksandra Dragieva | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.83 | ||||||
9 | Alba Kunak | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 35.39 | ||||||
10 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 35.44 | ||||||
11 | Vigga Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.33 | ||||||
12 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 36.60 | ||||||
13 | Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 36.85 | ||||||
14 | Amalie Witt | 2010 | Herlev Svømning | 37.72 | ||||||
15 | Anna Dencher Nielsen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 38.11 | ||||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Hougaard Lading | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Juhl Hansen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.70 | ||||||
2 | Sofie Holstein Grynnerup | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 37.83 | ||||||
3 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 39.08 | ||||||
4 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 39.32 | ||||||
5 | Sarah Marie Andersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 39.77 | ||||||
6 | Clara Nymark Føge | 2011 | Herlev Svømning | 39.93 | ||||||
7 | Lærke Nygaard Henriksen | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 40.16 | ||||||
8 | Esther Lindemark Hinrichsen | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 40.32 | ||||||
9 | Lara Viig Seitzberg | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.43 | ||||||
10 | Katixa Gudme | 2011 | Helsingør Svømmeklub | 40.53 | ||||||
11 | Emma Klug Christensen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.61 | ||||||
12 | Karla Bjerre Pedersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 40.73 | ||||||
13 | Summer Jorgensen | 2011 | Gentofte Svømme Klub | 41.22 | ||||||
14 | Vigga Lou Holte Hansen | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 41.30 | ||||||
15 | Ida Melholt Gentin | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 41.31 | ||||||
16 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.85 | ||||||
17 | Filippa Transel | 2011 | Helsingør Svømmeklub | 42.10 | ||||||
18 | Irma-Elvira Hempel | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 42.39 | ||||||
19 | Matilde Melholt Gentin | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 42.60 | ||||||
20 | Olivia Mai Stigsnaes | 2011 | Herlev Svømning | 43.96 | ||||||
21 | Clara Weng Lind-Christensen | 2011 | Sigma Swim Allerød | 45.45 | ||||||
- | Magda Fosbøl | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Vastrup | 2011 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 28.95 | ||||||
2 | Oliver Ogstrup | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.15 | ||||||
3 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 30.97 | ||||||
4 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 31.08 | ||||||
4 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | ||||||
6 | Bertil West | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 31.46 | ||||||
7 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.02 | ||||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 32.13 | ||||||
9 | Isaac Hammer Toftkær | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 33.00 | ||||||
10 | Dominic Torkamani | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.09 | ||||||
11 | Mehmet Fener | 2009 | Herlev Svømning | 33.26 | ||||||
12 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 33.44 | MD1 | |||||
13 | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 33.44 | MD2 | |||||
14 | Tobias Gorm | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.28 | ||||||
- | Anton Wichmann Christensen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Liam Jonasen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Moesgaard | 2010 | Sigma Swim Allerød | 31.51 | ||||||
2 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 31.69 | ||||||
3 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 31.91 | ||||||
4 | Elliot Leifelt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 33.27 | ||||||
5 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 33.56 | ||||||
6 | Frederik Gunni Bergh | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 34.58 | ||||||
7 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 34.64 | ||||||
8 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | ||||||
9 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 35.47 | ||||||
10 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 35.54 | ||||||
11 | Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 35.57 | ||||||
12 | Emil Tihic Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.86 | ||||||
13 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 36.83 | ||||||
14 | Mathias Bendtsen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 36.85 | ||||||
14 | Theo Schmidt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 36.85 | ||||||
16 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 37.01 | ||||||
17 | Daniel Harboe Dalhoff | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 37.45 | ||||||
18 | Storm Federspiel | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 38.02 | ||||||
19 | Max Schou-Sørensen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 38.18 | ||||||
20 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 38.23 | ||||||
21 | Albert Redestam | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 38.43 | ||||||
22 | Noah Dietrichsen | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 38.59 | ||||||
23 | Frederik Lollike | 2010 | Sigma Swim Allerød | 38.67 | ||||||
24 | Carl Emil Mainz Rode | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | ||||||
25 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 39.12 | ||||||
26 | Elias Brøndum Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 39.27 | ||||||
27 | Gustav Skov | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 39.72 | ||||||
28 | Nicklas Kofoed | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 40.42 | ||||||
29 | Storm Brinch | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 40.80 | ||||||
30 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.98 | ||||||
- | Mikas van Deurs | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:17.33 | 1:17.33 | |||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.45 | 1:20.45 | |||||
3 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:21.39 | 1:21.39 | |||||
4 | Frida Lund Kilen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.30 | 1:22.30 | |||||
5 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.48 | 1:24.48 | |||||
6 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:25.19 | 1:25.19 | |||||
7 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:25.20 | 1:25.20 | |||||
8 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.40 | 1:27.40 | |||||
9 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.12 | 1:30.12 | |||||
10 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.15 | 1:30.15 | |||||
11 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.27 | 1:32.27 | |||||
12 | Aleksandra Dragieva | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.55 | 1:32.55 | |||||
13 | Victoria Nørgaard | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.66 | 1:32.66 | |||||
14 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:33.13 | 1:33.13 | |||||
15 | Vigga Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.81 | 1:33.81 | |||||
16 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.87 | 1:33.87 | |||||
17 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.97 | 1:33.97 | |||||
18 | Emilie Lauritzen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.84 | 1:37.84 | |||||
19 | Elin Ingemann Hansen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.62 | 1:38.62 | |||||
20 | Sophia Scheel Orloff | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.36 | 1:39.36 | |||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Esther Glad | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend 75 m | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:27.72 | 1:27.72 | |||||
2 | Camilla Vastrup | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.93 | 1:27.93 | |||||
3 | Caroline Møllebro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.80 | 1:29.80 | |||||
4 | Sofie Juhl Hansen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.86 | 1:36.86 | |||||
5 | Sarah Marie Andersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.22 | 1:38.22 | |||||
6 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.03 | 1:39.03 | |||||
7 | Emma Klug Christensen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.20 | 1:39.20 | |||||
8 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:42.11 | 1:42.11 | |||||
9 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.98 | 1:43.98 | |||||
10 | Clara Nymark Føge | 2011 | Herlev Svømning | 1:45.17 | 1:45.17 | |||||
11 | Lara Viig Seitzberg | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.18 | 1:48.18 | |||||
12 | Lærke Nygaard Henriksen | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.78 | 1:48.78 | |||||
13 | Karla Bjerre Pedersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:49.89 | 1:49.89 | |||||
14 | Agnes Kølle Frøjk | 2011 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.27 | 1:55.27 | |||||
15 | Emily Novak Bro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:58.55 | 1:58.55 | |||||
16 | Clara Weng Lind-Christensen | 2011 | Sigma Swim Allerød | 2:05.14 | 2:05.14 | |||||
- | Teresa Novak Bro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | afslut på mave 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Ogstrup | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.75 | 1:14.75 | |||||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 1:17.34 | 1:17.34 | |||||
3 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.92 | 1:17.92 | |||||
4 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.07 | 1:19.07 | |||||
5 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.98 | 1:19.98 | |||||
6 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.12 | 1:20.12 | |||||
7 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.44 | 1:20.44 | |||||
8 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.79 | 1:20.79 | |||||
9 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.66 | 1:21.66 | |||||
10 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:21.74 | 1:21.74 | |||||
11 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.30 | 1:22.30 | |||||
12 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.23 | 1:23.23 | |||||
13 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.33 | 1:23.33 | |||||
14 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:23.37 | 1:23.37 | |||||
15 | Dominic Torkamani | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.56 | 1:23.56 | |||||
16 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:24.18 | 1:24.18 | |||||
17 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:27.18 | 1:27.18 | |||||
18 | Mehmet Fener | 2009 | Herlev Svømning | 1:27.67 | 1:27.67 | |||||
19 | Erik Gamborg-Nielsen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.89 | 1:27.89 | |||||
20 | Anton Wichmann Christensen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.93 | 1:28.93 | |||||
21 | Liam Jonasen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.09 | 1:30.09 | |||||
22 | Alexander Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.13 | 1:31.13 | |||||
- | Bertil West | 2009 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.23 | 1:23.23 | |||||
2 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.61 | 1:24.61 | |||||
3 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.89 | 1:25.89 | |||||
4 | Andreas Moesgaard | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:26.14 | 1:26.14 | |||||
5 | Elliot Leifelt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.17 | 1:26.17 | |||||
6 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.42 | 1:26.42 | |||||
7 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.48 | 1:26.48 | |||||
8 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:26.87 | 1:26.87 | |||||
9 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.12 | 1:28.12 | |||||
10 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.79 | 1:28.79 | |||||
11 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.99 | 1:28.99 | |||||
12 | Mikas van Deurs | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.67 | 1:30.67 | |||||
13 | Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.56 | 1:32.56 | |||||
14 | Ming Qi | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.85 | 1:33.85 | |||||
15 | Emil Tihic Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.17 | 1:34.17 | |||||
16 | Theo Schmidt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.65 | 1:34.65 | |||||
17 | Frederik Gunni Bergh | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.66 | 1:34.66 | |||||
18 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.53 | 1:36.53 | |||||
19 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.86 | 1:36.86 | |||||
20 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.87 | 1:36.87 | |||||
21 | Storm Federspiel | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.58 | 1:37.58 | |||||
22 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:38.73 | 1:38.73 | |||||
23 | Elias Brøndum Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.26 | 1:39.26 | |||||
24 | Jens Ole H. Frederiksen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.48 | 1:39.48 | |||||
25 | Daniel Harboe Dalhoff | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.95 | 1:39.95 | |||||
26 | Max Schou-Sørensen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:40.99 | 1:40.99 | |||||
27 | Storm Fogtmann | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.82 | 1:41.82 | |||||
28 | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:42.54 | 1:42.54 | |||||
29 | Frederik Lollike | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:47.58 | 1:47.58 | |||||
30 | Emil Slot Jacobsen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.78 | 1:50.78 | |||||
- | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Lund Kilen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.01 | ||||||
2 | Amalie Witt | 2010 | Herlev Svømning | 43.79 | ||||||
3 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 43.87 | ||||||
4 | Josephine Esther Glad | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 44.50 | ||||||
5 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 44.72 | ||||||
6 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 46.35 | ||||||
7 | Sara Gaudesen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 46.45 | ||||||
8 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 47.62 | ||||||
9 | Mathilde Drescher | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 48.09 | ||||||
10 | Victoria Nørgaard | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 48.50 | ||||||
11 | Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 49.64 | ||||||
12 | Freya H. Rasmussen | 2010 | Herlev Svømning | 49.66 | ||||||
13 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.76 | ||||||
14 | Anna Dencher Nielsen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 52.33 | ||||||
- | Emilie Hougaard Lading | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Møllebro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 46.74 | ||||||
2 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 48.57 | ||||||
3 | Emma Klug Christensen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.80 | ||||||
4 | Sofie Holstein Grynnerup | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 49.16 | ||||||
5 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.84 | ||||||
6 | Sofie Juhl Hansen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.64 | ||||||
7 | Lea Pedersen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 52.84 | ||||||
8 | Esther Lindemark Hinrichsen | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 53.82 | ||||||
9 | Karla Bjerre Pedersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 54.34 | ||||||
- | Clara Nymark Føge | 2011 | Herlev Svømning | DSQ | sw7.5 | |||||
- | Magda Fosbøl | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw7.1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.80 | ||||||
2 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.76 | ||||||
3 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.09 | ||||||
4 | Bertil West | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 42.04 | ||||||
5 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 42.16 | ||||||
6 | Tobias Gorm | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.65 | MD1 | |||||
7 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.65 | MD2 | |||||
8 | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 43.30 | ||||||
9 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.40 | ||||||
10 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 44.60 | ||||||
11 | Mehmet Fener | 2009 | Herlev Svømning | 44.70 | ||||||
12 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.79 | ||||||
13 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.66 | ||||||
14 | Mathias Flygenring | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 47.73 | ||||||
- | Alfred J. R. Pedas | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Tihic Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.30 | ||||||
2 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 42.38 | ||||||
3 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 43.44 | ||||||
4 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 45.21 | ||||||
5 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.50 | ||||||
6 | Ludvig Rasmussen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 46.24 | ||||||
7 | Kasper Han Cai | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 47.19 | ||||||
8 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 48.97 | ||||||
9 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 49.52 | ||||||
10 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.36 | ||||||
11 | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 50.85 | ||||||
12 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.93 | ||||||
13 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 50.96 | ||||||
14 | Mathias Bendtsen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 51.70 | ||||||
15 | Nicolaj Bülow | 2010 | A6 Svømmeklubben Laksen | 52.22 | ||||||
16 | Wille Ask Bargmann | 2010 | Herlev Svømning | 52.66 | ||||||
17 | Ming Qi | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 53.91 | ||||||
18 | Albert Redestam | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 54.21 | ||||||
19 | Jens Ole H. Frederiksen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.10 | ||||||
20 | Nicklas Kofoed | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 57.27 | ||||||
21 | Storm Fogtmann | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 57.64 | ||||||
22 | Gustav Skov | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.20 | ||||||
- | Emil Slot Jacobsen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw7.3 | |||||
- | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | sw4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:31.72 | 2:31.72 | |||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:34.53 | 2:34.53 | |||||
3 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.43 | 2:36.43 | |||||
4 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.02 | 2:42.02 | |||||
5 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:42.80 | 2:42.80 | |||||
6 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.07 | 2:44.07 | |||||
7 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:45.93 | 2:45.93 | |||||
8 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:50.78 | 2:50.78 | |||||
9 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:51.69 | 2:51.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:23.08 | 2:23.08 | |||||
2 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.63 | 2:26.63 | |||||
3 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:29.04 | 2:29.04 | |||||
4 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.75 | 2:30.75 | |||||
5 | Liam Jonasen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.71 | 2:32.71 | |||||
6 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.95 | 2:32.95 | |||||
7 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:33.59 | 2:33.59 | |||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 2:34.08 | 2:34.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger | 2010 | Sigma Swim | 2:29.99 | ||||||
Siri Egholm Høgh | 2010 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Ida Langseth | 2010 | 1:50.33 | 2:29.99 | |||||||
Madicken Markussen | 2010 | |||||||||
Caroline Leander Søltoft | 2010 | 2:29.99 | 2:29.99 | |||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.05 | ||||||
Elin Ingemann Hansen | 2010 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Josephine Esther Glad | 2010 | 1:55.32 | 2:37.05 | |||||||
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | |||||||||
Sophia Scheel Orloff | 2010 | 2:37.05 | 2:37.05 | |||||||
3 | Lsk Piger | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:39.22 | ||||||
Maria Holstein Arnesen | 2010 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Emilia Hartvigsen | 2010 | 1:58.96 | 2:39.22 | |||||||
Rosa Marie Sandgaard | 2010 | |||||||||
Amanda Hartvigsen | 2010 | 2:39.22 | 2:39.22 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.50 | ||||||
Vigga Rasmussen | 2010 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Frida Lund Kilen | 2010 | |||||||||
Aleksandra Dragieva | 2010 | |||||||||
Emma Klug Christensen | 2011 | 2:42.50 | 2:42.50 | |||||||
5 | Sigma Piger 2 | 2010 | Sigma Swim | 2:45.81 | ||||||
Caroline Møllebro | 2011 | 40.44 | 40.44 | |||||||
Alberte K. Jacobsen | 2010 | 2:05.37 | 2:45.81 | |||||||
Silja Sofia Linderoth | 2011 | |||||||||
Camilla Vastrup | 2011 | 2:45.81 | 2:45.81 | |||||||
6 | Helsingør Piger | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 2:48.21 | ||||||
Katixa Gudme | 2011 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Sara Gaudesen | 2010 | 2:01.87 | 2:48.21 | |||||||
Emma Søgaard Pedersen | 2010 | |||||||||
Filippa Transel | 2011 | 2:48.21 | 2:48.21 | |||||||
7 | Gentofte Piger 2 | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 3:10.02 | ||||||
Summer Jorgensen | 2011 | 50.91 | 50.91 | |||||||
Emilie Lauritzen | 2010 | 2:19.11 | 3:10.02 | |||||||
Mathilde Drescher | 2010 | |||||||||
Agnes Kølle Frøjk | 2011 | 3:10.02 | 3:10.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.67 | ||||||
Alfred J. R. Pedas | 2009 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Johan Damkjær Bartels | 2009 | 1:43.05 | 2:19.67 | |||||||
Oliver Ogstrup | 2009 | |||||||||
Liam Jonasen | 2009 | 2:19.67 | 2:19.67 | |||||||
2 | Lsk Drenge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.05 | ||||||
Frederik Salling | 2009 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Conrad Buhl | 2009 | 1:47.53 | 2:24.05 | |||||||
Matti Lundin Brockdorff | 2010 | |||||||||
Mathias Hald | 2009 | 2:24.05 | 2:24.05 | |||||||
3 | Søllerød Sharks 1 | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:24.84 | ||||||
Sophus Fosbøl | 2009 | 37.50 | 37.50 | |||||||
August Drucker | 2009 | 1:47.34 | 2:24.84 | |||||||
Carl August Scheel | 2009 | |||||||||
Anton Wichmann Christensen | 2009 | 2:24.84 | 2:24.84 | |||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:32.44 | ||||||
Alexander Andersen | 2009 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Storm Krogh Kaastrup | 2009 | 1:54.94 | 2:32.44 | |||||||
Daniel Raahauge Jensen | 2010 | |||||||||
Erik Gamborg-Nielsen | 2009 | 2:32.44 | 2:32.44 | |||||||
5 | Sigma Drenge | 2009 | Sigma Swim | 2:32.83 | ||||||
Peter Klitvang | 2010 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Aksel Danielsen | 2009 | 1:53.73 | 2:32.83 | |||||||
Axel Bonke Jensen | 2009 | |||||||||
Andreas Moesgaard | 2010 | 2:32.83 | 2:32.83 | |||||||
6 | Helsingør Drenge | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.10 | ||||||
Mathias Bendtsen | 2010 | 44.27 | 44.27 | |||||||
Bertil West | 2009 | 1:50.83 | 2:35.10 | |||||||
Lauritz Klint Poulsen | 2009 | |||||||||
Eskild T. Hvilsom | 2009 | 2:35.10 | 2:35.10 | |||||||
7 | Lsk Drenge Ii | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.70 | ||||||
Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Bastian Johnsen | 2010 | 1:56.57 | 2:36.70 | |||||||
Victor Ploug Mattson | 2010 | |||||||||
Rares Enache | 2010 | 2:36.70 | 2:36.70 | |||||||
8 | Sigma Drenge 2 | 2009 | Sigma Swim | 2:39.23 | ||||||
Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Storm Federspiel | 2010 | 2:01.93 | 2:39.23 | |||||||
Theo Schmidt | 2010 | |||||||||
Axel Skov Andersson | 2010 | 2:39.23 | 2:39.23 | |||||||
9 | Triton Drenge 1 | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.95 | ||||||
Silas Argueta Andersen | 2010 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | 2:00.13 | 2:41.95 | |||||||
Marcus Albjerg | 2009 | |||||||||
Oliver Christensen | 2009 | 2:41.95 | 2:41.95 | |||||||
10 | Søllerød Sharks 2 | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:42.18 | ||||||
William Henry Hartvigsen | 2010 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Lucas Ammons | 2009 | |||||||||
Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | |||||||||
Mathias Flygenring | 2009 | 2:42.18 | 2:42.18 | |||||||
11 | Fs Drenge | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 2:47.68 | ||||||
Gustav Skov | 2010 | 48.83 | 48.83 | |||||||
Ludvig Rasmussen | 2010 | 1:58.85 | 2:47.68 | |||||||
Gustavs Lopacinskis | 2009 | |||||||||
Malthe Enemark Cruse | 2010 | 2:47.68 | 2:47.68 | |||||||
12 | Gentofte Drenge 2 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.20 | ||||||
Storm Fogtmann | 2010 | 47.83 | 47.83 | |||||||
Kasper Han Cai | 2010 | 2:07.37 | 2:55.20 | |||||||
Frederik Gunni Bergh | 2010 | |||||||||
Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | 2:55.20 | 2:55.20 | |||||||
13 | A6 Drenge | 2009 | A6 | 2:55.99 | ||||||
Silas Hammer Toftkær | 2009 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Nicklas Kofoed | 2010 | 2:16.79 | 2:55.99 | |||||||
Noah Dietrichsen | 2010 | |||||||||
Isaac Hammer Toftkær | 2009 | 2:55.99 | 2:55.99 | |||||||
- | Gsc Drenge 2 | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:05.38 | 1:05.38 | |||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:07.62 | 1:07.62 | |||||
3 | Frida Lund Kilen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.62 | 1:12.62 | |||||
4 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.67 | 1:12.67 | |||||
5 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:14.29 | 1:14.29 | |||||
6 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.53 | 1:14.52 | od1 | ||||
7 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.50 | 1:14.52 | od2 | ||||
8 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:15.06 | 1:15.06 | |||||
9 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:15.11 | 1:15.11 | |||||
10 | Josephine Esther Glad | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.44 | 1:15.44 | |||||
11 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:17.26 | 1:17.26 | |||||
12 | Aleksandra Dragieva | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.64 | 1:17.64 | |||||
13 | Selma Langkjær | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:19.73 | 1:19.73 | |||||
14 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.88 | 1:22.88 | |||||
15 | Victoria Nørgaard | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.01 | 1:23.01 | |||||
16 | Emilie Lauritzen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.46 | 1:26.46 | |||||
17 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.67 | 1:28.67 | |||||
- | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Hougaard Lading | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:16.72 | 1:16.72 | |||||
2 | Camilla Vastrup | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.21 | 1:17.21 | |||||
3 | Caroline Møllebro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.34 | 1:17.34 | |||||
4 | Sofie Juhl Hansen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.86 | 1:22.86 | |||||
5 | Sarah Marie Andersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.68 | 1:23.68 | |||||
6 | Sofie Holstein Grynnerup | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:24.92 | 1:24.92 | |||||
7 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.48 | 1:26.48 | |||||
8 | Emma Klug Christensen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.97 | 1:26.97 | |||||
9 | Clara Nymark Føge | 2011 | Herlev Svømning | 1:27.04 | 1:27.04 | |||||
10 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:28.80 | 1:28.80 | |||||
11 | Filippa Transel | 2011 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.21 | 1:33.21 | |||||
12 | Ida Melholt Gentin | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:36.36 | 1:36.36 | |||||
13 | Matilde Melholt Gentin | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:36.85 | 1:36.85 | |||||
14 | Olivia Mai Stigsnaes | 2011 | Herlev Svømning | 1:40.88 | 1:40.88 | |||||
15 | Emma Smed | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.04 | 1:54.04 | |||||
- | Ella Maria Schønnemann | 2011 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Summer Jorgensen | 2011 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 1:03.93 | 1:03.93 | |||||
2 | Oliver Ogstrup | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.42 | 1:04.42 | |||||
3 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.43 | 1:06.43 | |||||
4 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.59 | 1:07.59 | |||||
5 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.25 | 1:08.25 | |||||
6 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.53 | 1:08.53 | |||||
7 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.26 | 1:09.26 | |||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:09.72 | 1:09.72 | |||||
9 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.27 | 1:10.27 | |||||
10 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.37 | 1:10.37 | |||||
11 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.74 | 1:10.74 | |||||
12 | Erik Gamborg-Nielsen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.18 | 1:14.18 | |||||
13 | Dominic Torkamani | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.24 | 1:14.24 | |||||
14 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:14.59 | 1:14.59 | |||||
15 | Alexander Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.77 | 1:14.77 | |||||
16 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:14.85 | 1:14.85 | |||||
17 | Isaac Hammer Toftkær | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:16.35 | 1:16.35 | |||||
18 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.91 | 1:16.91 | |||||
19 | Sebastian Rønnoe | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.44 | 1:17.44 | |||||
20 | Mathias Flygenring | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.09 | 1:22.09 | |||||
- | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.34 | 1:08.34 | |||||
2 | Andreas Moesgaard | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:09.04 | 1:09.04 | |||||
3 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.19 | 1:10.19 | |||||
4 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.13 | 1:12.13 | |||||
5 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.89 | 1:12.89 | |||||
6 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.27 | 1:13.27 | |||||
7 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.49 | 1:13.49 | |||||
8 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.86 | 1:14.86 | |||||
9 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.82 | 1:16.82 | |||||
10 | Mikas van Deurs | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.13 | 1:17.13 | |||||
11 | Elliot Leifelt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.46 | 1:17.46 | |||||
12 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.69 | 1:17.69 | |||||
13 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.29 | 1:18.29 | |||||
14 | Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.32 | 1:19.32 | |||||
15 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.28 | 1:20.28 | |||||
16 | Ming Qi | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.38 | 1:21.38 | |||||
17 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.24 | 1:22.24 | |||||
18 | Frederik Gunni Bergh | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.95 | 1:22.95 | |||||
19 | Daniel Harboe Dalhoff | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.01 | 1:23.01 | |||||
20 | Theo Schmidt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.38 | 1:23.38 | |||||
21 | Emil Tihic Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.47 | 1:23.47 | |||||
22 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 1:23.67 | 1:23.67 | |||||
23 | Kasper Han Cai | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.82 | 1:25.82 | |||||
24 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.85 | 1:26.85 | |||||
25 | Noah Dietrichsen | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:27.40 | 1:27.40 | |||||
26 | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.07 | 1:28.07 | |||||
27 | Carl Emil Mainz Rode | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.33 | 1:28.33 | |||||
28 | Storm Brinch | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.73 | 1:32.73 | |||||
- | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 34.22 | ||||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 35.08 | ||||||
3 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | ||||||
4 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 37.16 | ||||||
5 | Aleksandra Dragieva | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.32 | ||||||
6 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 38.16 | ||||||
7 | Josephine Esther Glad | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 38.93 | ||||||
8 | Frida Lund Kilen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.98 | ||||||
9 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 40.55 | ||||||
10 | Alba Kunak | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 40.92 | ||||||
11 | Sara Gaudesen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 43.16 | ||||||
12 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 43.74 | ||||||
- | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josefine Færg Bork | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Vastrup | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 41.23 | ||||||
2 | Sofie Holstein Grynnerup | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 41.48 | ||||||
3 | Sarah Marie Andersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 41.87 | ||||||
4 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 42.84 | ||||||
5 | Caroline Møllebro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 44.03 | ||||||
6 | Clara Nymark Føge | 2011 | Herlev Svømning | 47.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Ogstrup | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.57 | ||||||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 33.05 | ||||||
3 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.77 | ||||||
4 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 34.78 | ||||||
5 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 35.42 | ||||||
6 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 35.67 | ||||||
7 | Liam Jonasen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.96 | ||||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 36.26 | ||||||
9 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 37.14 | ||||||
10 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 37.62 | ||||||
11 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.71 | ||||||
12 | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 38.08 | ||||||
13 | Anton Wichmann Christensen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 38.71 | ||||||
14 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 39.36 | ||||||
15 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 39.70 | ||||||
16 | Sebastian Rønnoe | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 40.16 | ||||||
- | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 34.16 | ||||||
2 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 36.15 | ||||||
3 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 36.92 | ||||||
4 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.62 | ||||||
5 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 37.84 | ||||||
6 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 38.50 | ||||||
7 | Mikas van Deurs | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.69 | ||||||
8 | Andreas Moesgaard | 2010 | Sigma Swim Allerød | 39.96 | ||||||
9 | Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 40.81 | ||||||
10 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 43.00 | ||||||
11 | Ludvig Rasmussen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 43.80 | ||||||
12 | Daniel Harboe Dalhoff | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 43.97 | ||||||
13 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.40 | ||||||
14 | Theo Schmidt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 44.60 | ||||||
15 | Frederik Gunni Bergh | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 45.42 | ||||||
16 | Elliot Leifelt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 45.51 | ||||||
17 | Storm Fogtmann | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 48.08 | ||||||
18 | Noah Dietrichsen | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 51.98 | ||||||
- | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:49.62 | 2:49.62 | |||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.65 | 2:51.65 | |||||
3 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:58.20 | 2:58.20 | |||||
4 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 3:04.58 | 3:04.58 | |||||
5 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 3:05.19 | 3:05.19 | |||||
6 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.04 | 3:15.04 | |||||
7 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.33 | 3:16.33 | |||||
8 | Mathilde Drescher | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 3:22.40 | 3:22.40 | |||||
9 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.60 | 3:27.60 | |||||
- | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW 6.4 | |||||
- | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 8.1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.30 | 2:44.30 | |||||
2 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:47.12 | 2:47.12 | |||||
3 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.73 | 2:48.73 | |||||
4 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 2:50.85 | 2:50.85 | |||||
5 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 38.33 | 2:52.11 | 2:52.11 | ||||
6 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:52.52 | 2:52.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 36.33 | ||||||
2 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 37.38 | ||||||
3 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 37.60 | ||||||
4 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 38.35 | ||||||
5 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 38.77 | ||||||
6 | Josephine Esther Glad | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 39.27 | ||||||
7 | Selma Langkjær | 2010 | Sigma Swim Allerød | 39.85 | ||||||
8 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.97 | ||||||
9 | Alba Kunak | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 41.18 | ||||||
10 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 41.37 | ||||||
11 | Sara Gaudesen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 41.41 | ||||||
12 | Sophia Scheel Orloff | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 41.59 | ||||||
13 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 41.70 | ||||||
14 | Emilie Lauritzen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | ||||||
15 | Vigga Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.28 | ||||||
16 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 43.06 | ||||||
17 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 43.16 | ||||||
18 | Elin Ingemann Hansen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 43.36 | ||||||
19 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 43.65 | ||||||
20 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 44.10 | ||||||
21 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 44.25 | ||||||
22 | Anna Dencher Nielsen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 44.58 | ||||||
- | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Møllebro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 40.35 | ||||||
2 | Camilla Vastrup | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 41.17 | ||||||
3 | Sofie Juhl Hansen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.53 | ||||||
4 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 44.30 | ||||||
5 | Sarah Marie Andersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 44.31 | ||||||
6 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 44.38 | ||||||
7 | Vigga Lou Holte Hansen | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 44.64 | ||||||
8 | Katixa Gudme | 2011 | Helsingør Svømmeklub | 45.41 | ||||||
9 | Emma Klug Christensen | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.32 | ||||||
10 | Lea Pedersen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 46.57 | ||||||
11 | Filippa Transel | 2011 | Helsingør Svømmeklub | 46.89 | ||||||
12 | Irma-Elvira Hempel | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 47.32 | ||||||
13 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.48 | ||||||
14 | Karla Bjerre Pedersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 48.61 | ||||||
15 | Esther Lindemark Hinrichsen | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 48.77 | ||||||
16 | Agnes Kølle Frøjk | 2011 | Gentofte Svømme Klub | 49.72 | ||||||
17 | Olivia Mai Stigsnaes | 2011 | Herlev Svømning | 50.24 | ||||||
18 | Summer Jorgensen | 2011 | Gentofte Svømme Klub | 52.48 | ||||||
19 | Ida Melholt Gentin | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 52.55 | ||||||
20 | Matilde Melholt Gentin | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 53.30 | ||||||
- | Ella Maria Schønnemann | 2011 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Smed | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 35.02 | ||||||
2 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 35.29 | ||||||
3 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 36.33 | ||||||
4 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 36.42 | ||||||
5 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.43 | ||||||
6 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 36.95 | ||||||
7 | Alexander Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 38.60 | ||||||
8 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 39.07 | ||||||
9 | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 39.74 | ||||||
10 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 40.65 | ||||||
11 | Isaac Hammer Toftkær | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 41.06 | ||||||
12 | Sebastian Rønnoe | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 41.63 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 36.58 | ||||||
2 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 36.84 | ||||||
3 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 37.87 | ||||||
4 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 38.69 | ||||||
5 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 39.35 | ||||||
6 | Andreas Moesgaard | 2010 | Sigma Swim Allerød | 39.92 | ||||||
7 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 40.45 | ||||||
8 | Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 40.91 | ||||||
9 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.92 | ||||||
10 | Ming Qi | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 41.44 | ||||||
11 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 42.03 | ||||||
12 | Frederik Gunni Bergh | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 42.37 | ||||||
13 | Georg Jørgensen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 42.53 | ||||||
14 | Theo Schmidt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 43.07 | ||||||
15 | Max Schou-Sørensen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 43.22 | ||||||
16 | Elliot Leifelt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 43.61 | ||||||
17 | Mathias Bendtsen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 43.92 | ||||||
18 | Elias Brøndum Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 43.99 | ||||||
19 | Albert Redestam | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 44.11 | ||||||
20 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 44.59 | ||||||
21 | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 44.80 | ||||||
22 | Luca Storm | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 45.78 | ||||||
23 | Wille Ask Bargmann | 2010 | Herlev Svømning | 45.86 | ||||||
24 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 45.88 | ||||||
25 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.96 | ||||||
26 | Noah Dietrichsen | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 46.05 | ||||||
27 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.36 | ||||||
28 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 46.95 | ||||||
29 | Storm Fogtmann | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 47.86 | ||||||
30 | Gustav Skov | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 48.30 | ||||||
31 | Nicolaj Bülow | 2010 | A6 Svømmeklubben Laksen | 48.40 | ||||||
32 | Frederik Lollike | 2010 | Sigma Swim Allerød | 48.90 | ||||||
33 | Storm Brinch | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 49.33 | ||||||
- | Carl Emil Mainz Rode | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 6,2 | |||||
- | Nicklas Kofoed | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | DSQ | SW 6,4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Lund Kilen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.88 | 1:29.88 | |||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:31.22 | 1:31.22 | |||||
3 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.71 | 1:33.71 | |||||
4 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:33.93 | 1:33.93 | |||||
5 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.63 | 1:35.63 | |||||
6 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:35.74 | 1:35.74 | |||||
7 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.34 | 1:36.34 | |||||
8 | Amalie Witt | 2010 | Herlev Svømning | 1:37.97 | 1:37.97 | |||||
9 | Freya H. Rasmussen | 2010 | Herlev Svømning | 1:45.09 | 1:45.09 | |||||
10 | Selma Langkjær | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:58.11 | 1:58.11 | |||||
- | Josefine Færg Bork | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:45.13 | 1:45.13 | |||||
2 | Sofie Holstein Grynnerup | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:47.15 | 1:47.15 | |||||
3 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:49.43 | 1:49.43 | |||||
4 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:54.20 | 1:54.20 | |||||
5 | Karla Bjerre Pedersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:56.40 | 1:56.40 | |||||
6 | Lea Pedersen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.49 | 1:57.49 | |||||
- | Agnes Kølle Frøjk | 2011 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 7.1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.79 | 1:27.79 | |||||
2 | Bertil West | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.49 | 1:28.49 | |||||
3 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.77 | 1:29.77 | |||||
4 | Oliver Ogstrup | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.82 | 1:29.82 | |||||
5 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:29.91 | 1:29.91 | |||||
6 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.09 | 1:34.09 | |||||
7 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:35.84 | 1:35.84 | |||||
8 | Tobias Gorm | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.24 | 1:36.24 | |||||
9 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.73 | 1:36.73 | |||||
10 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:42.78 | 1:42.78 | |||||
11 | Mathias Flygenring | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.43 | 1:45.43 | |||||
- | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.49 | 1:33.49 | |||||
2 | Emil Tihic Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.06 | 1:35.06 | |||||
3 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.32 | 1:35.32 | |||||
4 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.29 | 1:36.29 | |||||
5 | Ludvig Rasmussen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 1:41.71 | 1:41.71 | |||||
6 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.83 | 1:43.83 | |||||
7 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.63 | 1:44.63 | |||||
8 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.23 | 1:45.23 | |||||
9 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.28 | 1:48.28 | |||||
10 | Wille Ask Bargmann | 2010 | Herlev Svømning | 1:59.33 | 1:59.33 | |||||
11 | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 2:00.89 | 2:00.89 | |||||
12 | Luca Storm | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.86 | 2:14.86 | |||||
- | Emil Slot Jacobsen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Mollerup | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kasper Han Cai | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger | 2010 | Sigma Swim | 2:08.46 | ||||||
Caroline Leander Søltoft | 2010 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Ida Langseth | 2010 | 1:38.50 | 2:08.46 | |||||||
Silke Holtz | 2010 | |||||||||
Siri Egholm Høgh | 2010 | 2:08.46 | 2:08.46 | |||||||
2 | Sigma Piger 2 | 2010 | Sigma Swim | 2:18.99 | ||||||
Camilla Vastrup | 2011 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Caroline Møllebro | 2011 | 1:43.98 | 2:18.99 | |||||||
Madicken Markussen | 2010 | |||||||||
Silja Sofia Linderoth | 2011 | 2:18.99 | 2:18.99 | |||||||
3 | Lsk Piger | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.17 | ||||||
Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Emilia Hartvigsen | 2010 | 1:49.18 | 2:21.17 | |||||||
Amanda Hartvigsen | 2010 | |||||||||
Maria Holstein Arnesen | 2010 | 2:21.17 | 2:21.17 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.77 | ||||||
Frida Lund Kilen | 2010 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Aleksandra Dragieva | 2010 | 1:49.23 | 2:22.77 | |||||||
Vigga Rasmussen | 2010 | |||||||||
Sofie Juhl Hansen | 2011 | 2:22.77 | 2:22.77 | |||||||
5 | Gentofte Piger 2 | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.53 | ||||||
Mathilde Drescher | 2010 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Elin Ingemann Hansen | 2010 | 2:06.57 | 2:42.53 | |||||||
Agnes Kølle Frøjk | 2011 | |||||||||
Summer Jorgensen | 2011 | 2:42.53 | 2:42.53 | |||||||
- | Lsk Piger Ii | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Piger 1 | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 10.11 | |||||
Emilie Lauritzen | 2010 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Josephine Esther Glad | 2010 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.33 | ||||||
Oliver Ogstrup | 2009 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Liam Jonasen | 2009 | 1:34.13 | 2:03.33 | |||||||
Johan Damkjær Bartels | 2009 | |||||||||
Alfred J. R. Pedas | 2009 | 2:03.33 | 2:03.33 | |||||||
2 | Lsk Drenge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.87 | ||||||
Conrad Buhl | 2009 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 1:33.14 | 2:04.87 | |||||||
Frederik Salling | 2009 | |||||||||
Mathias Hald | 2009 | 2:04.87 | 2:04.87 | |||||||
3 | Søllerød Sharks 1 | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:09.96 | ||||||
Carl August Scheel | 2009 | 31.52 | 31.52 | |||||||
William Henry Hartvigsen | 2010 | 1:38.44 | 2:09.96 | |||||||
August Drucker | 2009 | |||||||||
Anton Wichmann Christensen | 2009 | 2:09.96 | 2:09.96 | |||||||
4 | Sigma Drenge | 2009 | Sigma Swim | 2:10.82 | ||||||
Andreas Moesgaard | 2010 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Axel Bonke Jensen | 2009 | 1:38.10 | 2:10.82 | |||||||
Axel Skov Andersson | 2010 | |||||||||
Elliot Leifelt | 2010 | 2:10.82 | 2:10.82 | |||||||
5 | Helsingør Drenge | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.18 | ||||||
Eskild T. Hvilsom | 2009 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Mathias Bendtsen | 2010 | 1:38.80 | 2:11.18 | |||||||
Bertil West | 2009 | |||||||||
Lauritz Klint Poulsen | 2009 | 2:11.18 | 2:11.18 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 1 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.20 | ||||||
Daniel Raahauge Jensen | 2010 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Storm Krogh Kaastrup | 2009 | 1:40.87 | 2:15.20 | |||||||
Frederik Gunni Bergh | 2010 | |||||||||
Alexander Andersen | 2009 | 2:15.20 | 2:15.20 | |||||||
7 | Sigma Drenge 2 | 2009 | Sigma Swim | 2:16.30 | ||||||
Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Peter Klitvang | 2010 | 1:42.63 | 2:16.30 | |||||||
Aksel Danielsen | 2009 | |||||||||
Sebastian Rønnoe | 2009 | 2:16.30 | 2:16.30 | |||||||
8 | Lsk Drenge Ii | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.94 | ||||||
Victor Ploug Mattson | 2010 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 1:43.76 | 2:18.94 | |||||||
Mikkel Skou Elgaard | 2010 | |||||||||
Bastian Johnsen | 2010 | 2:18.94 | 2:18.94 | |||||||
9 | Triton Drenge 1 | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.67 | ||||||
Marcus Albjerg | 2009 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | 1:51.21 | 2:22.67 | |||||||
Oliver Christensen | 2009 | |||||||||
Silas Argueta Andersen | 2010 | 2:22.67 | 2:22.67 | |||||||
10 | A6 Drenge | 2009 | A6 | 2:26.34 | ||||||
Noah Dietrichsen | 2010 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Isaac Hammer Toftkær | 2009 | 1:47.12 | 2:26.34 | |||||||
Nicklas Kofoed | 2010 | |||||||||
Silas Hammer Toftkær | 2009 | 2:26.34 | 2:26.34 | |||||||
11 | Søllerød Sharks 2 | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 2:27.90 | ||||||
Elias Brøndum Andersen | 2010 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Mathias Flygenring | 2009 | 1:49.80 | 2:27.90 | |||||||
Lucas Ammons | 2009 | |||||||||
Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | 2:27.90 | 2:27.90 | |||||||
12 | Fs Drenge | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 2:29.38 | ||||||
Malthe Enemark Cruse | 2010 | 39.31 | 39.31 | |||||||
Ludvig Rasmussen | 2010 | 1:50.07 | 2:29.38 | |||||||
Gustav Skov | 2010 | |||||||||
Gustavs Lopacinskis | 2009 | 2:29.38 | 2:29.38 | |||||||
13 | Gentofte Drenge 2 | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.95 | ||||||
Ming Qi | 2010 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | 1:55.19 | 2:30.95 | |||||||
Kasper Han Cai | 2010 | |||||||||
Carl Emil Mainz Rode | 2010 | 2:30.95 | 2:30.95 | |||||||
- | Gsc Drenge 2 | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:38 |