Resultater for STT Efterårsstævne 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
36.17 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
|
46.60 |
+10.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
30.72 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
31.15 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.16 |
+0.44 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
32.17 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
32.22 |
+1.50 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
32.43 |
+1.71 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
32.49 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
33.18 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
|
33.21 |
+2.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
33.88 |
+3.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
34.54 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
35.81 |
+5.09 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.58 |
|
36.43 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.73 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
41.55 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-34.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(-29.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
27.04 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.55 |
|
27.05 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.17 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
27.50 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.54 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
27.60 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
27.80 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
27.97 |
+0.93 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
28.01 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
28.78 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
28.79 |
+1.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.69 |
|
28.82 |
+1.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
28.87 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
28.92 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
29.62 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.12 |
+4.08 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.43 |
|
31.61 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.09 |
+5.05 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.95 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
34.31 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-30.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Knakkergaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 20:18.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|