2021-11-30   19:40:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Simbadoppet Swimcamp Borås 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 1, 25m Frisim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Signe Ahlström 2014 Simklubben Elfsborg 33.62
Ella Aledal 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 23.59
Kajsa Anderberg 2011 Göteborg Sim 22.81
Felicia Andersson 2011 Skara Simsällskap 19.75
Filippa Andersson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.72
Ingrid Axemo 2011 Göteborg Sim 22.87
Ida Backestedt 2011 Simklubben 1970 18.93
Frida Berling 2012 Göteborg Sim 18.48
Ida Billström 2011 Kungsbacka Simsällskap 20.23
Elmina Bjerling 2011 Simklubben Elfsborg 33.63
Isabelle Bjärmark 2012 Simklubben S02 22.63
Tyra Blank 2012 Alingsås SLS 19.59
Ebba Breding 2012 Kungsbacka Simsällskap 20.16
Emma Dahlberg 2011 Alingsås SLS 23.88
Svea Ekblad 2011 Alingsås SLS 30.87
Nea Emanuelsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 18.70
Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 18.51
Moa Esquivel 2012 Alingsås SLS 28.15
Inez Everding 2011 Simklubben Elfsborg 25.34
Alicia Fahlgren 2011 Skara Simsällskap 17.90
Elsa Falk Asp 2012 Alingsås SLS 19.04
Freja Fletcher 2011 Kungsbacka Simsällskap 19.47
Astrid Frisberg 2014 Skara Simsällskap DSQ
Alexandra Granberg 2011 Simklubben Elfsborg 22.60
Doris Gunnarsson 2011 Simklubben 1970 20.98
Molly Halldén 2011 Simklubben Elfsborg 23.58
Elisabeth Henly 2011 Simklubben Elfsborg 20.66
Evelina Hillertz 2011 Kungsbacka Simsällskap 25.64
Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 19.28
Victoria Hugosson 2011 Simklubben Elfsborg 24.05
Alice Ilisei Svensson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.68
Rihanna Jan Ali 2013 Alingsås SLS 28.93
Naemi Johansson 2011 Kungsbacka Simsällskap 23.97
Evangeline Jonsson 2012 Simklubben Elfsborg 22.25
Emilie Keen 2012 Göteborg Sim 18.54
Eva Kiousis 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 22.05
Elin Koldrup 2011 Göteborg Sim 20.93
Lova Larsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 22.17
Smilla Larsson 2011 Simklubben Elfsborg 24.55
Kiyara Lennartsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 21.63
Stina Linder 2011 Alingsås SLS 32.14
Emily Lindstrand-Ribberström 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 20.90
Amanda Loftegård 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Liv Lorén 2012 Simklubben Elfsborg 18.79
Alice Magnusson 2012 Simklubben Elfsborg 28.54
Evelina Mårtensson 2011 Alingsås SLS 26.92
Astrid Nejderås 2011 Simklubben Elfsborg 20.52
Elin Nelsén 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 19.39
Alva Nilsson 2012 Simklubben Elfsborg 21.54
Lisa Nilsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 21.47
Molly Nordelöf 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 25.92
Alicia Nyhrén 2012 Kungsbacka Simsällskap 21.32
Filippa Nyström 2011 Kungsbacka Simsällskap 18.53
Olivia Nyström 2011 Alingsås SLS 24.66
Maja Olsson 2011 Simklubben Elfsborg 25.36
Iris Papagianni 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.85
Tilde Paraniak 2012 Simklubben 1970 21.79
Astrid Peters 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 25.24
Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 21.45
Olivia Reismer 2011 Kungsbacka Simsällskap 17.82
Ester Rydin 2012 Simklubben Elfsborg 29.65
Carolina Savi 2011 Alingsås SLS 27.98
Signe Skogh 2011 Simklubben Elfsborg 22.15
Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 16.82
Nova Skyttberg 2011 Kungsbacka Simsällskap 22.85
Nellie Spets 2011 Simklubben Elfsborg 22.86
Leia Stenman 2012 Simklubben Elfsborg 20.57
Josefin Stoppenbach 2011 Kungsbacka Simsällskap 21.50
Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 16.44
Miranda Svedensten 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Isadora Svensson Rudenstén 2012 Simklubben Elfsborg 21.91
Emilia Särén 2012 Simklubben Elfsborg 18.43
Sandra Söderhäll 2011 Alingsås SLS 27.87
Elin Tullberg Ledel 2012 Kungsbacka Simsällskap 17.35
Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg 24.68
Tella Walette 2011 Skara Simsällskap 20.70
Belle Winberg 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 28.42
Sienna Xavier 2012 Simklubben 1970 18.73
Freja Örn Heijel 2011 Kungsbacka Simsällskap 24.93
2021-10-30 10:25:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 2, 25m Frisim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ville Börås 2011 Kungsbacka Simsällskap 29.55
Hjalmar Carlsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.08
Jason Chan 2011 Kungsbacka Simsällskap 20.29
Maximus Collstedt 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 22.18
Vidar Ekblad 2012 Alingsås SLS 25.60
Oliver Fihn 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Simon Flinta 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 19.01
Maximilian Fougelberg 2012 Simklubben S02 21.58
Ebbe Franzén 2013 Skara Simsällskap 25.69
Gustaf Fredgren 2011 Kungsbacka Simsällskap 22.09
Filip Friman 2011 Kungsbacka Simsällskap 25.15
Adam Holmqvist 2013 Simklubben S02 30.64
Valdemar Häger-Olsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 19.65
Melker Jakobsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 25.59
Karl Johansson 2011 Simklubben S02 18.38
Levi Johnsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 19.43
Anton Karlsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 20.96
Alfred Knutsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 34.42
Vincent Ljungberg 2011 Skara Simsällskap 20.95
Nils Malmberg 2011 Göteborg Sim 19.17
Rasmus Myreen 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 22.77
Joel Nordin 2011 Simklubben Elfsborg 19.96
Michael Svensson 2012 Simklubben Elfsborg 19.76
Chris Söderqvist 2012 Simklubben Elfsborg 25.65
Armin Tahmasebi 2012 Simklubben Elfsborg 28.42
Viggo Thomas 2011 Simklubben Elfsborg 20.79
Adrian Toumari 2012 Alingsås SLS 37.12
Ivar Ulfsbäcker 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Anton Wennerberg 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.78
Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg 17.12
Hugo Zetterdahl 2013 Alingsås SLS 31.29
2021-10-30 10:41:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 3, 25m Bröstsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Signe Ahlström 2014 Simklubben Elfsborg DSQ
Ella Aledal 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Kajsa Anderberg 2011 Göteborg Sim 23.50
Felicia Andersson 2011 Skara Simsällskap 26.03
Filippa Andersson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 25.51
Ingrid Axemo 2011 Göteborg Sim DSQ
Frida Berling 2012 Göteborg Sim 23.24
Ida Billström 2011 Kungsbacka Simsällskap 24.31
Elmina Bjerling 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Isabelle Bjärmark 2012 Simklubben S02 26.67
Tyra Blank 2012 Alingsås SLS 24.20
Ebba Breding 2012 Kungsbacka Simsällskap 28.47
Emma Dahlberg 2011 Alingsås SLS DSQ
Svea Ekblad 2011 Alingsås SLS 32.43
Nea Emanuelsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.10
Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 24.55
Beatriz Eriksson 2011 Simklubben 1970 24.35
Moa Esquivel 2012 Alingsås SLS DSQ
Inez Everding 2011 Simklubben Elfsborg 30.00
Alicia Fahlgren 2011 Skara Simsällskap 22.75
Elsa Falk Asp 2012 Alingsås SLS 23.91
Freja Fletcher 2011 Kungsbacka Simsällskap 25.09
Astrid Frisberg 2014 Skara Simsällskap DSQ
Alexandra Granberg 2011 Simklubben Elfsborg 30.02
Doris Gunnarsson 2011 Simklubben 1970 28.87
Molly Halldén 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Elisabeth Henly 2011 Simklubben Elfsborg 23.67
Evelina Hillertz 2011 Kungsbacka Simsällskap 28.84
Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 DSQ
Victoria Hugosson 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Lova-Lee Hultgren 2011 Skara Simsällskap DSQ
Rihanna Jan Ali 2013 Alingsås SLS DSQ
Naemi Johansson 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Evangeline Jonsson 2012 Simklubben Elfsborg DSQ
Emilie Keen 2012 Göteborg Sim 27.33
Eva Kiousis 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.44
Elin Koldrup 2011 Göteborg Sim DSQ
Lova Larsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.12
Smilla Larsson 2011 Simklubben Elfsborg 25.77
Kiyara Lennartsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.87
Stina Linder 2011 Alingsås SLS DSQ
Emily Lindstrand-Ribberström 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.15
Amanda Loftegård 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Liv Lorén 2012 Simklubben Elfsborg 25.77
Alice Magnusson 2012 Simklubben Elfsborg DSQ
Evelina Mårtensson 2011 Alingsås SLS DSQ
Astrid Nejderås 2011 Simklubben Elfsborg 24.83
Elin Nelsén 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 24.68
Alva Nilsson 2012 Simklubben Elfsborg 28.61
Lisa Nilsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 25.17
Molly Nordelöf 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.01
Alicia Nyhrén 2012 Kungsbacka Simsällskap 27.27
Filippa Nyström 2011 Kungsbacka Simsällskap 23.37
Olivia Nyström 2011 Alingsås SLS 31.91
Maja Olsson 2011 Simklubben Elfsborg 28.37
Tilde Paraniak 2012 Simklubben 1970 25.27
Astrid Peters 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 25.70
Olivia Reismer 2011 Kungsbacka Simsällskap 21.63
Ester Rydin 2012 Simklubben Elfsborg DSQ
Carolina Savi 2011 Alingsås SLS 33.58
Signe Skogh 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 22.60
Nova Skyttberg 2011 Kungsbacka Simsällskap 34.10
Nellie Spets 2011 Simklubben Elfsborg 27.66
Leia Stenman 2012 Simklubben Elfsborg 28.93
Josefin Stoppenbach 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.63
Miranda Svedensten 2011 Simklubben Elfsborg 24.04
Isadora Svensson Rudenstén 2012 Simklubben Elfsborg 26.18
Emilia Särén 2012 Simklubben Elfsborg 25.88
Sandra Söderhäll 2011 Alingsås SLS 36.17
Ellen Thörne 2011 Simklubben 1970 29.11
Elin Tullberg Ledel 2012 Kungsbacka Simsällskap 26.14
Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg 25.17
Belle Winberg 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 28.82
Sienna Xavier 2012 Simklubben 1970 DSQ
Freja Örn Heijel 2011 Kungsbacka Simsällskap 27.58
2021-10-30 11:06:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alexander Assarsson 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Ville Börås 2011 Kungsbacka Simsällskap 30.97
Hjalmar Carlsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.11
Jason Chan 2011 Kungsbacka Simsällskap 23.13
Vidar Ekblad 2012 Alingsås SLS DSQ
Oliver Fihn 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Simon Flinta 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 28.47
Maximilian Fougelberg 2012 Simklubben S02 31.45
Ebbe Franzén 2013 Skara Simsällskap 28.34
Gustaf Fredgren 2011 Kungsbacka Simsällskap 30.03
Filip Friman 2011 Kungsbacka Simsällskap 28.44
Adam Holmqvist 2013 Simklubben S02 DSQ
Melker Jakobsson 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Karl Johansson 2011 Simklubben S02 24.30
Levi Johnsson 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Anton Karlsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Alfred Knutsson 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Vincent Ljungberg 2011 Skara Simsällskap 25.10
Nils Malmberg 2011 Göteborg Sim DSQ
Rasmus Myreen 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Joel Nordin 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Michael Svensson 2012 Simklubben Elfsborg DSQ
Chris Söderqvist 2012 Simklubben Elfsborg DSQ
Armin Tahmasebi 2012 Simklubben Elfsborg 35.16
Viggo Thomas 2011 Simklubben Elfsborg 30.93
Adrian Toumari 2012 Alingsås SLS 36.03
Ivar Ulfsbäcker 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Anton Wennerberg 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg 25.57
Hugo Zetterdahl 2013 Alingsås SLS 39.87
2021-10-30 11:14:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 5, 25m Ryggsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Signe Ahlström 2014 Simklubben Elfsborg 34.43
Kajsa Anderberg 2011 Göteborg Sim 27.91
Felicia Andersson 2011 Skara Simsällskap 26.20
Filippa Andersson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 23.85
Ingrid Axemo 2011 Göteborg Sim DSQ
Ida Backestedt 2011 Simklubben 1970 23.14
Frida Berling 2012 Göteborg Sim 26.06
Ida Billström 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.17
Elmina Bjerling 2011 Simklubben Elfsborg 40.53
Isabelle Bjärmark 2012 Simklubben S02 31.67
Tyra Blank 2012 Alingsås SLS 24.84
Ebba Breding 2012 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Nea Emanuelsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 21.59
Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 22.93
Beatriz Eriksson 2011 Simklubben 1970 24.63
Moa Esquivel 2012 Alingsås SLS 35.60
Inez Everding 2011 Simklubben Elfsborg 36.65
Alicia Fahlgren 2011 Skara Simsällskap 23.33
Elsa Falk Asp 2012 Alingsås SLS 23.12
Freja Fletcher 2011 Kungsbacka Simsällskap 24.96
Alexandra Granberg 2011 Simklubben Elfsborg 26.31
Molly Halldén 2011 Simklubben Elfsborg 32.02
Elisabeth Henly 2011 Simklubben Elfsborg 23.38
Evelina Hillertz 2011 Kungsbacka Simsällskap 27.91
Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 22.57
Victoria Hugosson 2011 Simklubben Elfsborg 28.81
Lova-Lee Hultgren 2011 Skara Simsällskap 26.62
Alice Ilisei Svensson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.01
Rihanna Jan Ali 2013 Alingsås SLS 31.33
Naemi Johansson 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.37
Evangeline Jonsson 2012 Simklubben Elfsborg 28.20
Emilie Keen 2012 Göteborg Sim 23.55
Eva Kiousis 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 24.65
Elin Koldrup 2011 Göteborg Sim 26.03
Lova Larsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Smilla Larsson 2011 Simklubben Elfsborg 33.03
Kiyara Lennartsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 25.70
Amanda Loftegård 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Liv Lorén 2012 Simklubben Elfsborg 24.77
Alice Magnusson 2012 Simklubben Elfsborg 29.37
Astrid Nejderås 2011 Simklubben Elfsborg 23.34
Alva Nilsson 2012 Simklubben Elfsborg 25.83
Lisa Nilsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 30.00
Molly Nordelöf 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.97
Alicia Nyhrén 2012 Kungsbacka Simsällskap 22.84
Filippa Nyström 2011 Kungsbacka Simsällskap 22.25
Olivia Nyström 2011 Alingsås SLS 28.37
Maja Olsson 2011 Simklubben Elfsborg 29.44
Iris Papagianni 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 28.73
Tilde Paraniak 2012 Simklubben 1970 25.61
Mona Peng Amini 2011 Alingsås SLS 29.59
Astrid Peters 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 25.77
Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 26.12
Olivia Reismer 2011 Kungsbacka Simsällskap 21.57
Ester Rydin 2012 Simklubben Elfsborg 33.17
Signe Skogh 2011 Simklubben Elfsborg 26.88
Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 20.39
Nova Skyttberg 2011 Kungsbacka Simsällskap 27.26
Nellie Spets 2011 Simklubben Elfsborg 26.62
Leia Stenman 2012 Simklubben Elfsborg 26.79
Josefin Stoppenbach 2011 Kungsbacka Simsällskap 27.77
Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.12
Miranda Svedensten 2011 Simklubben Elfsborg 23.99
Isadora Svensson Rudenstén 2012 Simklubben Elfsborg 27.30
Emilia Särén 2012 Simklubben Elfsborg DSQ
Sandra Söderhäll 2011 Alingsås SLS 29.94
Ellen Thörne 2011 Simklubben 1970 26.96
Elin Tullberg Ledel 2012 Kungsbacka Simsällskap 23.70
Livia Vasiliagou Petersen 2011 Simklubben Elfsborg 26.71
Tella Walette 2011 Skara Simsällskap 23.69
Sienna Xavier 2012 Simklubben 1970 23.93
Freja Örn Heijel 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.23
2021-10-30 11:29:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ville Börås 2011 Kungsbacka Simsällskap 31.92
Hjalmar Carlsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 24.82
Jason Chan 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Maximus Collstedt 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.02
Oliver Fihn 2011 Kungsbacka Simsällskap DNS
Simon Flinta 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.71
Maximilian Fougelberg 2012 Simklubben S02 27.07
Ebbe Franzén 2013 Skara Simsällskap 30.56
Gustaf Fredgren 2011 Kungsbacka Simsällskap 30.87
Filip Friman 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.90
Adam Holmqvist 2013 Simklubben S02 34.59
Valdemar Häger-Olsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.98
Melker Jakobsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 34.37
Karl Johansson 2011 Simklubben S02 22.71
Levi Johnsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 25.38
Anton Karlsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.08
Alfred Knutsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 34.27
Nils Malmberg 2011 Göteborg Sim 25.69
Rasmus Myreen 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 25.55
Joel Nordin 2011 Simklubben Elfsborg DSQ
Elias Peng Amini 2013 Alingsås SLS 34.86
Michael Svensson 2012 Simklubben Elfsborg 25.35
Chris Söderqvist 2012 Simklubben Elfsborg 31.11
Armin Tahmasebi 2012 Simklubben Elfsborg DSQ
Viggo Thomas 2011 Simklubben Elfsborg 28.09
Adrian Toumari 2012 Alingsås SLS 44.13
Ivar Ulfsbäcker 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 24.73
Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg 23.32
Hugo Zetterdahl 2013 Alingsås SLS 40.85
2021-10-30 11:44:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Felicia Andersson 2011 Skara Simsällskap 26.45
Frida Berling 2012 Göteborg Sim 25.44
Ida Billström 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.55
Ebba Breding 2012 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Nea Emanuelsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 23.53
Jonna Engstrand 2011 Simklubben Elfsborg 19.32
Inez Everding 2011 Simklubben Elfsborg 33.52
Elsa Falk Asp 2012 Alingsås SLS 23.84
Freja Fletcher 2011 Kungsbacka Simsällskap 23.07
Astrid Frisberg 2014 Skara Simsällskap DSQ
Alexandra Granberg 2011 Simklubben Elfsborg 28.33
Elisabeth Henly 2011 Simklubben Elfsborg 25.18
Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 24.02
Naemi Johansson 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Emilie Keen 2012 Göteborg Sim 23.41
Emily Lindstrand-Ribberström 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Liv Lorén 2012 Simklubben Elfsborg 22.89
Astrid Nejderås 2011 Simklubben Elfsborg 29.86
Elin Nelsén 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 23.38
Alicia Nyhrén 2012 Kungsbacka Simsällskap 22.38
Filippa Nyström 2011 Kungsbacka Simsällskap 22.35
Olivia Reismer 2011 Kungsbacka Simsällskap 21.39
Tuva Skoglind 2011 Simklubben Elfsborg 20.82
Nova Skyttberg 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 18.06
Miranda Svedensten 2011 Simklubben Elfsborg 27.14
Emilia Särén 2012 Simklubben Elfsborg 24.70
Elin Tullberg Ledel 2012 Kungsbacka Simsällskap 22.10
Sienna Xavier 2012 Simklubben 1970 25.00
2021-10-30 11:47:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Hjalmar Carlsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 27.47
Jason Chan 2011 Kungsbacka Simsällskap 27.42
Maximus Collstedt 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Gustaf Fredgren 2011 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Filip Friman 2011 Kungsbacka Simsällskap 32.58
Valdemar Häger-Olsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Levi Johnsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 27.92
Vincent Ljungberg 2011 Skara Simsällskap DSQ
Rasmus Myreen 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Joel Nordin 2011 Simklubben Elfsborg 26.53
Michael Svensson 2012 Simklubben Elfsborg 24.65
Viggo Thomas 2011 Simklubben Elfsborg 27.68
Anton Wennerberg 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Theodor Wickström 2011 Simklubben Elfsborg 21.07
2021-10-30 11:54:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 9, 4x25m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Snorklarna 10 1:21.76
Michael Svensson 2012 AB1512 20.82 20.82
Tuva Skoglind 2011 AF2611 18.29 39.11
Molly Halldén 2011 AI4211 24.63 1:03.74
Jonna Engstrand 2011 AG3811 18.02 1:21.76
2 Kungsbacka Simsällskap Havss 10 1:28.42 +6.66
Elin Tullberg Ledel 2012 AD3612 18.39 18.39
Freja Örn Heijel 2011 AN0211 27.30 45.69
Josefin Stoppenbach 2011 AN0411 22.68 1:08.37
Olivia Reismer 2011 AH8011 20.05 1:28.42
3 Göteborg Sim Lag 1 Pirayor 10 1:28.84 +7.08
Emilie Keen 2012 AE0412 19.78 19.78
Nils Malmberg 2011 22.30 42.08
Elin Koldrup 2011 20.65 1:02.73
Ingrid Axemo 2011 26.11 1:28.84
4 Simklubben 1970 10 1:29.01 +7.25
Sienna Xavier 2012 AC7412 20.35 20.35
Tilde Paraniak 2012 AF1412 24.23 44.58
Doris Gunnarsson 2011 AK3811 22.35 1:06.93
Ida Backestedt 2011 AK3411 22.08 1:29.01
5 Kungsbacka Simsällskap Späck 10 1:30.56 +8.80
Jason Chan 2011 AF2911 22.70 22.70
Gustaf Fredgren 2011 AE4111 22.70
Kiyara Lennartsson 2011 AN0611 1:08.65 1:08.65
Alicia Nyhrén 2012 AE3612 21.91 1:30.56
6 Fenorna 10 1:30.60 +8.84
Theodor Wickström 2011 AD5311 17.18 17.18
Maja Olsson 2011 AI5011 17.18
Astrid Nejderås 2011 AI4811 1:08.61 1:08.61
Elisabeth Henly 2011 AG4211 21.99 1:30.60
7 Paddlarna 10 1:30.97 +9.21
Joel Nordin 2011 AE2711 20.83 20.83
Signe Skogh 2011 AF2411 25.72 46.55
Miranda Svedensten 2011 AF2811 19.78 1:06.33
Nellie Spets 2011 AL9011 24.64 1:30.97
8 MASS Delfiner 10 1:32.08 +10.32
Iris Papagianni 2011 AL9611 23.53 23.53
Astrid Peters 2011 AM0811 23.53
Alice Ståhl 2011 AE4811 1:09.52 1:09.52
Ivar Ulfsbäcker 2011 AI1311 22.56 1:32.08
9 Simklubben S02 10 1:32.26 +10.50
Isabelle Bjärmark 2012 AF1612 25.85 25.85
Maximilian Fougelberg 2012 AE6712 23.92 49.77
Julia Holmqvist 2011 AA2611 19.85 1:09.62
Edith Pettersson 2012 AG2612 22.64 1:32.26
10 MASS Sjöhästar 10 1:32.28 +10.52
Simon Flinta 2011 AI0711 19.99 19.99
Valdemar Häger-Olsson 2012 AE3112 21.50 41.49
Alice Ilisei Svensson 2012 28.16 1:09.65
Eva Kiousis 2012 AG4212 22.63 1:32.28
11 MASS Späckhuggare 10 1:34.97 +13.21
Anton Karlsson 2011 AI1711 23.45 23.45
Lova Larsson 2011 AM0211 24.90 48.35
Emily Lindstrand-Ribberström 2011 AK7811 21.65 1:10.00
Rasmus Myreen 2011 AI1511 24.97 1:34.97
12 MASS Pingviner 10 1:37.17 +15.41
Ella Aledal 2011 AM1011 24.02 24.02
Filippa Andersson 2011 24.02
Maximus Collstedt 2012 AE2712 1:14.19 1:14.19
Hjalmar Carlsson 2012 AE2512 22.98 1:37.17
13 Plattorna 10 1:38.85 +17.09
Liv Lorén 2012 AC5612 20.33 20.33
Emilia Särén 2012 AC5812 23.39 43.72
Armin Tahmasebi 2012 AC7712 28.25 1:11.97
Inez Everding 2011 AI4011 26.88 1:38.85
14 Kungsbacka Simsällskap Delfin 10 1:40.53 +18.77
Lisa Nilsson 2011 AK2011 22.56 22.56
Nova Skyttberg 2011 AK1811 25.26 47.82
Nea Emanuelsson 2011 AF7411 19.01 1:06.83
Ville Börås 2011 AI5511 33.70 1:40.53
15 Kungsbacka Simsällskap Hajar 10 1:41.47 +19.71
Alfred Knutsson 2011 AI4911
Levi Johnsson 2011 AF5111 58.78 58.78
Filippa Nyström 2011 AE3611 58.78
Ida Billström 2011 AK2211 1:41.47 1:41.47
16 Dolmarna 10 1:42.77 +21.01
Viggo Thomas 2011 AC6911 23.78 23.78
Elmina Bjerling 2011 AI3811 31.20 54.98
Livia Vasiliagou Petersen 2011 AG4611 23.60 1:18.58
Evangeline Jonsson 2012 AG3412 24.19 1:42.77
17 MASS Hajar 10 1:44.42 +22.66
Molly Nordelöf 2012 AG4412 29.63 29.63
Elin Nelsén 2011 AM1411 29.63
Belle Winberg 2011 1:19.35 1:19.35
Anton Wennerberg 2012 AE3312 25.07 1:44.42
18 ASLS Delfiner 10 1:50.33 +28.57
Tyra Blank 2012 AC9612 20.83 20.83
Rihanna Jan Ali 2013 AC0213 29.09 49.92
Olivia Nyström 2011 AK7211 28.28 1:18.20
Vidar Ekblad 2012 AC1712 32.13 1:50.33
19 ASLS Späckhuggare 10 1:59.88 +38.12
Elsa Falk Asp 2012 AB9012 18.85 18.85
Svea Ekblad 2011 AH2411 18.85
Evelina Mårtensson 2011 AM2011 1:28.87 1:28.87
Stina Linder 2011 AM9611 31.01 1:59.88
20 Kungsbacka Simsällskap Stingr 10 2:35.38 +1:13.6
Naemi Johansson 2011 AK5211 25.05 25.05
Freja Fletcher 2011 AJ4411 22.87 47.92
Alexander Assarsson 2011 AI4711 1:25.96 2:13.88
Ebba Breding 2012 AE3212 21.50 2:35.38
- Kungsbacka Simsällskap Pingvi 10 DNS
Filip Friman 2011 AC2711
Elin Alvstrand 2011 AK5411
Evelina Hillertz 2011 AM9811
Melker Jakobsson 2011 AI5711
Grenen officiell:  2021-10-30 12:10:59
2021-10-30 12:11:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 10, 50m Frisim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 37.38
Elmira Amini 2009 Simklubben S02 47.18
Isabella Andersson 2010 Göteborg Sim 50.78
Svea Andersson 2009 Simklubben S02 45.19
Flora Anvell 2010 Simklubben Elfsborg 44.91
Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim 43.11
Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 39.12
Agnes Berg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.24
Alva Berglund 2009 Simklubben Elfsborg 39.14
Nike Bergstrand 2010 Simklubben Elfsborg 41.54
Astrid Bjerhem 2010 Göteborg Sim 37.99
Nova Blomdahl 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 42.93
Emma Brandt 2010 Simklubben S02 42.62
Lily Carlstöm Lund 2009 Simklubben S02 37.53
Katelin Chan 2010 Kungsbacka Simsällskap 39.05
Siri Dahlin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 45.52
Alva Dahlqvist 2009 Simklubben Elfsborg 41.28
Klara Dalqvist 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 42.61
Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.31
Astrid Edvall 2010 Göteborg Sim 43.52
Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 36.60
Elvira Eremark 2009 Simklubben 1970 50.29
Kordelia Fattahiyeh Nord 2009 Simklubben Elfsborg 40.10
Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.98
Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg 32.90
Elin Hedenquist 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.65
Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap 38.20
Hilde Holmer 2010 Göteborg Sim 48.34
Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.54
Molly Ilisei Svensson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Elna Isakson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 40.60
Emilia Jamei 2010 Simklubben Elfsborg DNS
Julia Jensen 2010 Göteborg Sim 44.90
Alva Jinnedal 2010 Simklubben Elfsborg 41.31
Elsa Johansson 2010 Skene Sim o Idrottssällskap 1:01.98
Emmie Johansson 2010 Skene Sim o Idrottssällskap 52.70
Tyra Karlsson Bender 2009 Alingsås SLS 37.13
Alma Kjell 2010 Alingsås SLS 1:09.63
Marylynn Koubeissi 2009 Göteborg Sim DSQ
Daphne Larsson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 45.76
Tyra Lenninger 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.17
Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg 38.56
Ellen Lundberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 42.09
Gemma Lundh 2009 Göteborg Sim 39.61
Agnes Lundqvist 2010 Alingsås SLS 38.98
Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg DSQ
Megi Mustafa 2009 Simklubben Elfsborg 32.73
Linnea Nestel Samuelsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 39.71
Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg 35.27
Alicia Nygren 2010 Simklubben Elfsborg 45.04
Aoife O`Connell 2010 Göteborg Sim 38.71
Ellie Oskarsson 2009 Alingsås SLS 39.23
Judith Petersson 2009 Alingsås SLS 38.35
Lilly Rydin 2010 Simklubben Elfsborg 53.38
Tyra Secund 2010 Kungsbacka Simsällskap 40.47
Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.91
Lea Westerberg 2009 Göteborg Sim 39.38
Meja Westerlund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.17
Leiah Winberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 44.67
Agnes Wollmersson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 37.16
Nelly Zetterdahl 2010 Alingsås SLS 37.85
Vida Åhman 2010 Simklubben Elfsborg DNS
2021-10-30 15:50:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg
Document
Resultat
Simbadoppet Swimcamp Borås 2021
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 okt 2021 till den 30 okt 2021
Gren 11, 50m Frisim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg 36.07
Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 36.17
Holger Bergendahl 2010 Kungsbacka Simsällskap 46.99
Ivar Bergnell 2010 Simklubben Elfsborg DNS
Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.69
Harry Bodin 2010 Göteborg Sim 40.47
Elis Brandberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.47
Benedikt Danielsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 39.54
Santos Englund 2010 Göteborg Sim 53.87
Theo Falkenberg 2009 Alingsås SLS 36.98
Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 32.03
Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.89
Benjamin Hellberg 2009 Göteborg Sim 49.59
Frank Hellström 2010 Simklubben Elfsborg 46.22
Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg 35.91
Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg 36.84
Alfred Ingelsten 2010 Göteborg Sim 50.18
Olle Jacobsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 39.81
Benjamin Jonsson 2009 Simklubben Elfsborg 42.66
Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg 32.79
Samuel Kapitanov 2010 Simklubben Elfsborg 30.39
Wilmer Lindberg 2010 Simklubben 1970 49.53
Elias Magnusson 2010 Kungsbacka Simsällskap 37.26
Alexander Neuman 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.68
Karl-Evert Pernheden 2010 Kungsbacka Simsällskap 38.87
Milian Roos 2010 Simklubben 1970 50.30