2021-12-06   19:34:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 25m VSSF 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
DM/JDM
Plats: Arena Skövde Arrangör: VSSF & Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 10, 1500m Frisim Herrar Juniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 16:35.25
50m: 30.07
100m: 1:03.46
(33.39)
150m: 1:36.90
(33.44)
200m: 2:10.31
(33.41)
250m: 2:43.60
(33.29)
300m: 3:17.13
(33.53)
350m: 3:50.48
(33.35)
400m: 4:23.78
(33.30)
450m: 4:56.94
(33.16)
500m: 5:30.27
(33.33)
550m: 6:03.77
(33.50)
600m: 6:37.31
(33.54)
650m: 7:10.65
(33.34)
700m: 7:43.73
(33.08)
750m: 8:16.98
(33.25)
800m: 8:50.42
(33.44)
850m: 9:23.71
(33.29)
900m: 9:57.15
(33.44)
950m: 10:30.43
(33.28)
1000m: 11:03.80
(33.37)
1050m: 11:37.07
(33.27)
1100m: 12:10.62
(33.55)
1150m: 12:44.32
(33.70)
1200m: 13:17.89
(33.57)
1250m: 13:51.71
(33.82)
1300m: 14:25.49
(33.78)
1350m: 14:59.38
(33.89)
1400m: 15:32.91
(33.53)
1450m: 16:06.43
(33.52)
1500m: 16:35.25
(28.82)
2 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 17:14.58 +39.33
50m: 30.86
100m: 1:04.65
(33.79)
150m: 1:38.73
(34.08)
200m: 2:13.25
(34.52)
250m: 2:47.34
(34.09)
300m: 3:21.98
(34.64)
350m: 3:57.05
(35.07)
400m: 4:32.17
(35.12)
450m: 5:06.86
(34.69)
500m: 5:41.24
(34.38)
550m: 6:15.95
(34.71)
600m: 6:50.64
(34.69)
650m: 7:25.19
(34.55)
700m: 7:59.70
(34.51)
750m: 8:33.71
(34.01)
800m: 9:08.55
(34.84)
850m: 9:43.78
(35.23)
900m: 10:18.29
(34.51)
950m: 10:53.54
(35.25)
1000m: 11:28.41
(34.87)
1050m: 12:03.07
(34.66)
1100m: 12:38.05
(34.98)
1150m: 13:13.02
(34.97)
1200m: 13:47.77
(34.75)
1250m: 14:22.84
(35.07)
1300m: 14:57.51
(34.67)
1350m: 15:32.41
(34.90)
1400m: 16:07.46
(35.05)
1450m: 16:42.16
(34.70)
1500m: 17:14.58
(32.42)
3 Hugo Koivumäki 2004 Föreningen Uddevalla Sim 17:18.54 +43.29
50m: 30.87
100m: 1:04.45
(33.58)
150m: 1:38.14
(33.69)
200m: 2:11.77
(33.63)
250m: 2:45.91
(34.14)
300m: 3:20.18
(34.27)
350m: 3:54.63
(34.45)
400m: 4:29.18
(34.55)
450m: 5:03.91
(34.73)
500m: 5:39.03
(35.12)
550m: 6:14.08
(35.05)
600m: 6:49.41
(35.33)
650m: 7:24.96
(35.55)
700m: 7:59.12
(34.16)
750m: 8:34.34
(35.22)
800m: 10:54.66
(2:20.32)
850m: 11:30.17
(35.51)
900m: 12:05.12
(34.95)
950m: 12:40.56
(35.44)
1000m: 13:15.50
(34.94)
1050m: 13:50.49
(34.99)
1100m: 14:25.85
(35.36)
1150m: 15:35.88
(1:10.03)
1200m: 16:10.35
(34.47)
1250m: 16:45.00
(34.65)
1300m: 17:18.54
(33.54)
1350m: 17:52.12
(33.58)
1500m: 17:18.54
(17:18.54)
4 Marcus Östblom 2005 Föreningen Uddevalla Sim 17:49.10 +1:13.85
50m: 31.27
100m: 1:05.68
(34.41)
150m: 1:40.01
(34.33)
200m: 2:14.72
(34.71)
250m: 2:49.75
(35.03)
300m: 3:25.03
(35.28)
350m: 4:01.08
(36.05)
400m: 4:36.76
(35.68)
450m: 5:12.86
(36.10)
500m: 5:49.28
(36.42)
550m: 6:25.43
(36.15)
600m: 7:01.93
(36.50)
650m: 7:38.76
(36.83)
700m: 8:15.18
(36.42)
750m: 8:51.72
(36.54)
800m: 9:28.15
(36.43)
850m: 10:04.91
(36.76)
900m: 10:41.15
(36.24)
950m: 11:17.33
(36.18)
1000m: 11:53.63
(36.30)
1050m: 12:29.11
(35.48)
1100m: 13:04.85
(35.74)
1150m: 13:40.85
(36.00)
1200m: 14:17.19
(36.34)
1250m: 14:52.75
(35.56)
1300m: 15:28.40
(35.65)
1350m: 16:04.23
(35.83)
1400m: 16:40.11
(35.88)
1450m: 17:15.57
(35.46)
1500m: 17:49.10
(33.53)
Grenen officiell:  2021-10-23 12:17:47
Gren 10, 1500m Frisim Herrar Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Berggren 1994 Simklubben Elfsborg 16:24.15
50m: 28.97
100m: 1:00.60
(31.63)
150m: 1:32.66
(32.06)
200m: 2:05.01
(32.35)
250m: 2:37.53
(32.52)
300m: 3:10.15
(32.62)
350m: 3:43.02
(32.87)
400m: 4:15.93
(32.91)
450m: 4:48.84
(32.91)
500m: 5:21.79
(32.95)
550m: 5:54.74
(32.95)
600m: 6:27.80
(33.06)
650m: 7:01.03
(33.23)
700m: 7:34.13
(33.10)
750m: 8:07.45
(33.32)
800m: 8:40.75
(33.30)
850m: 9:13.87
(33.12)
900m: 9:47.15
(33.28)
950m: 10:20.59
(33.44)
1000m: 10:54.04
(33.45)
1050m: 11:27.31
(33.27)
1100m: 12:00.87
(33.56)
1150m: 12:33.93
(33.06)
1200m: 13:07.39
(33.46)
1250m: 13:40.46
(33.07)
1300m: 14:13.88
(33.42)
1350m: 14:47.03
(33.15)
1400m: 15:20.03
(33.00)
1450m: 15:53.09
(33.06)
1500m: 16:24.15
(31.06)
2 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 16:35.25 +11.10
50m: 30.07
100m: 1:03.46
(33.39)
150m: 1:36.90
(33.44)
200m: 2:10.31
(33.41)
250m: 2:43.60
(33.29)
300m: 3:17.13
(33.53)
350m: 3:50.48
(33.35)
400m: 4:23.78
(33.30)
450m: 4:56.94
(33.16)
500m: 5:30.27
(33.33)
550m: 6:03.77
(33.50)
600m: 6:37.31
(33.54)
650m: 7:10.65
(33.34)
700m: 7:43.73
(33.08)
750m: 8:16.98
(33.25)
800m: 8:50.42
(33.44)
850m: 9:23.71
(33.29)
900m: 9:57.15
(33.44)
950m: 10:30.43
(33.28)
1000m: 11:03.80
(33.37)
1050m: 11:37.07
(33.27)
1100m: 12:10.62
(33.55)
1150m: 12:44.32
(33.70)
1200m: 13:17.89
(33.57)
1250m: 13:51.71
(33.82)
1300m: 14:25.49
(33.78)
1350m: 14:59.38
(33.89)
1400m: 15:32.91
(33.53)
1450m: 16:06.43
(33.52)
1500m: 16:35.25
(28.82)
3 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 17:14.58 +50.43
50m: 30.86
100m: 1:04.65
(33.79)
150m: 1:38.73
(34.08)
200m: 2:13.25
(34.52)
250m: 2:47.34
(34.09)
300m: 3:21.98
(34.64)
350m: 3:57.05
(35.07)
400m: 4:32.17
(35.12)
450m: 5:06.86
(34.69)
500m: 5:41.24
(34.38)
550m: 6:15.95
(34.71)
600m: 6:50.64
(34.69)
650m: 7:25.19
(34.55)
700m: 7:59.70
(34.51)
750m: 8:33.71
(34.01)
800m: 9:08.55
(34.84)
850m: 9:43.78
(35.23)
900m: 10:18.29
(34.51)
950m: 10:53.54
(35.25)
1000m: 11:28.41
(34.87)
1050m: 12:03.07
(34.66)
1100m: 12:38.05
(34.98)
1150m: 13:13.02
(34.97)
1200m: 13:47.77
(34.75)
1250m: 14:22.84
(35.07)
1300m: 14:57.51
(34.67)
1350m: 15:32.41
(34.90)
1400m: 16:07.46
(35.05)
1450m: 16:42.16
(34.70)
1500m: 17:14.58
(32.42)
4 Hugo Koivumäki 2004 Föreningen Uddevalla Sim 17:18.54 +54.39
50m: 30.87
100m: 1:04.45
(33.58)
150m: 1:38.14
(33.69)
200m: 2:11.77
(33.63)
250m: 2:45.91
(34.14)
300m: 3:20.18
(34.27)
350m: 3:54.63
(34.45)
400m: 4:29.18
(34.55)
450m: 5:03.91
(34.73)
500m: 5:39.03
(35.12)
550m: 6:14.08
(35.05)
600m: 6:49.41
(35.33)
650m: 7:24.96
(35.55)
700m: 7:59.12
(34.16)
750m: 8:34.34
(35.22)
800m: 10:54.66
(2:20.32)
850m: 11:30.17
(35.51)
900m: 12:05.12
(34.95)
950m: 12:40.56
(35.44)
1000m: 13:15.50
(34.94)
1050m: 13:50.49
(34.99)
1100m: 14:25.85
(35.36)
1150m: 15:35.88
(1:10.03)
1200m: 16:10.35
(34.47)
1250m: 16:45.00
(34.65)
1300m: 17:18.54
(33.54)
1350m: 17:52.12
(33.58)
1500m: 17:18.54
(17:18.54)
5 Marcus Östblom 2005 Föreningen Uddevalla Sim 17:49.10 +1:24.95
50m: 31.27
100m: 1:05.68
(34.41)
150m: 1:40.01
(34.33)
200m: 2:14.72
(34.71)
250m: 2:49.75
(35.03)
300m: 3:25.03
(35.28)
350m: 4:01.08
(36.05)
400m: 4:36.76
(35.68)
450m: 5:12.86
(36.10)
500m: 5:49.28
(36.42)
550m: 6:25.43
(36.15)
600m: 7:01.93
(36.50)
650m: 7:38.76
(36.83)
700m: 8:15.18
(36.42)
750m: 8:51.72
(36.54)
800m: 9:28.15
(36.43)
850m: 10:04.91
(36.76)
900m: 10:41.15
(36.24)
950m: 11:17.33
(36.18)
1000m: 11:53.63
(36.30)
1050m: 12:29.11
(35.48)
1100m: 13:04.85
(35.74)
1150m: 13:40.85
(36.00)
1200m: 14:17.19
(36.34)
1250m: 14:52.75
(35.56)
1300m: 15:28.40
(35.65)
1350m: 16:04.23
(35.83)
1400m: 16:40.11
(35.88)
1450m: 17:15.57
(35.46)
1500m: 17:49.10
(33.53)
Grenen officiell:  2021-10-23 12:17:47
2021-10-23 12:17:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skövde Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner