2021-12-06   18:50:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 25m VSSF 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
DM/JDM
Plats: Arena Skövde Arrangör: VSSF & Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 1, 4x50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Laxen 19 1:46.79
Hannah Fritz 2003 BB5603 27.98 27.98
Mellie Wijk 2002 AM1602 27.98 26.75 54.73
Moa Bergdahl 2003 BB8603 54.73 26.37 1:21.10
Tilde Morin 2002 AM5202 1:21.10 25.69 1:46.79
2 Simklubben Elfsborg 24 1:47.09 +0.30
Emma Varga 1997 AE1897 26.25 26.25
Amanda Böhrén 2005 AU8405 26.25 27.33 53.58
Matilda Stenberg 2001 AS5401 53.58 26.47 1:20.05
Clara Sandberg 2004 AH6604 1:20.05 27.04 1:47.09
3 Skövde Simsällskap 22 1:49.33 +2.54
Hilja Schimmel 2003 AV3603 26.89 26.89
Kerstin Landahl 2008 AA3608 26.89 26.98 53.87
Nikki Brockmar 1999 AR2299 53.87 27.39 1:21.26
Vera Emanuelsson Fransson 2001 AB7401 1:21.26 28.07 1:49.33
4 Göteborg Sim 18 1:50.64 +3.85
Lucie Hanquet 2003 CC2403 27.65 27.65
Amanda Cederqvist 2005 AY2405 27.65 26.82 54.47
Johanna Edgren 2004 AZ5604 54.47 27.66 1:22.13
Linnea Högstedt 2004 BK2404 1:22.13 28.51 1:50.64
5 Kungsbacka Simsällskap 18 1:51.15 +4.36
Rebecka Berlin 2005 AX4605 28.49 28.49
Thindra Hackwitz 2003 BG9403 28.49 27.85 56.34
Lina Dahlgren 2005 AD8805 56.34 27.17 1:23.51
Olivia Staafgård 2007 BE3607 1:23.51 27.64 1:51.15
6 MASS LAG 1 21 1:51.66 +4.87
Ida Swegmark 2000 AZ6600 27.64 27.64
Clara Sjöstedt 2003 BG6603 27.64 27.37 55.01
Anya Chen 2004 BH1604 55.01 28.24 1:23.25
Elin Ryman 2006 AZ7406 1:23.25 28.41 1:51.66
7 Uddevalla Sharks 1 19 1:51.70 +4.91
Frida Rångeby 2005 AZ8205 28.84 28.84
Sofia Abrahamsson 2005 AB8605 28.84 25.67 54.51
Marit Cuperus 2002 BD0202 54.51 28.22 1:22.73
Daniella Alström 2003 AM7203 1:22.73 28.97 1:51.70
8 Simklubben Elfsborg lag 2 15 1:52.19 +5.40
Elsa Sjöström 2006 AA0206 28.49 28.49
Agnes Holmblad 2006 AA5206 28.49 28.49 56.98
Ellen Johansson 2008 AB6208 56.98 27.54 1:24.52
Ella Flyckt 2007 AH7607 1:24.52 27.67 1:52.19
9 Föreningen Varbergs Sim 18 1:53.06 +6.27
Filippa Sjögren 2006 AD6406 27.54 27.54
Stella Warborn 2003 AW4603 27.54 28.88 56.42
Emma Johansson 2005 BG7805 56.42 28.47 1:24.89
Tilda Hilbert 2004 AZ0804 1:24.89 28.17 1:53.06
10 Simklubben Laxen lag 2 19 1:53.66 +6.87
Sophia Röhrle 2007 BI0607 28.67 28.67
Karin Widerberg 2003 AO3803 28.67 27.45 56.12
Petronella Ottosson 2002 AN8802 56.12 27.81 1:23.93
Emilia Karlberg 2002 AM0602 1:23.93 29.73 1:53.66
11 Uddevalla Sharks 2 17 1:54.28 +7.49
Matilda  Wassblad 2006 BA2806 29.40 29.40
Alva Rohman 2007 AC7807 29.40 28.29 57.69
Lina Nielsen 2005 AD5605 57.69 27.79 1:25.48
Evelina Wester 2004 AO6204 1:25.48 28.80 1:54.28
12 Kungsbacka Simsällskap lag 2 18 1:54.71 +7.92
Thura Snorradottir 2003 CE3203 28.80 28.80
Freja Håkansson 2007 AU3207 28.80 28.24 57.04
Alice Karlsson 2004 BJ3204 57.04 28.45 1:25.49
Sigrid Hildebrand 2006 AP3606 1:25.49 29.22 1:54.71
13 Kungsbacka Simsällskap lag 3 18 1:54.98 +8.19
Sigurjona Ragnheidardottir 2003 CE3003 27.91 27.91
Elin Billström 2008 AA6608 27.91 30.25 58.16
Julia Håkansson 2007 AU2207 58.16 27.80 1:25.96
Zoe Kanen 2007 AR2607 1:25.96 29.02 1:54.98
14 Simklubben S02 17 1:55.36 +8.57
Elsa Dittmer 2005 BR3805 28.89 28.89
Louise Ahlstedt 2008 AR7208 28.89 27.95 56.84
Tova Axelsson 2007 AY5807 56.84 28.87 1:25.71
Lia Bromander 2004 AZ4604 1:25.71 29.65 1:55.36
15 Göteborg Sim lag 2 19 1:55.63 +8.84
Saga Johannesson 2005 AE3705 28.78 28.78
Viola Berlin 2002 BO9602 28.78 28.88 57.66
Frida Skåring 2002 BO5602 57.66 28.92 1:26.58
Ebba Holmdahl 2003 BA2203 1:26.58 29.05 1:55.63
16 Simklubben Elfsborg lag 3 18 1:55.84 +9.05
Signe Wahlberg 2005 AA7805 28.99 28.99
Alma Strömberg 2007 AD0807 28.99 28.35 57.34
Emmy Fjeld 2006 AE6806 57.34 30.00 1:27.34
Cornelia Sundqvist 2003 BP3403 1:27.34 28.50 1:55.84
17 Skövde Simsällskap lag 2 17 1:56.07 +9.28
Ida Kristiansson 2004 AX8204 28.69 28.69
Sara Markevind 2006 AD7206 28.69 29.23 57.92
Ebba Jukic 2005 BF7205 57.92 29.11 1:27.03
Ines Pereira Garcia 2007 BL8007 1:27.03 29.04 1:56.07
18 MASS LAG 2 17 1:57.83 +11.04
Tuva Gustavsson 2004 AF5604 29.74 29.74
Astrid Virén 2004 AV5204 29.74 29.23 58.97
Frida Olofsson 2004 BF7804 58.97 28.60 1:27.57
Lovisa Stokke Eriksson 2006 AZ8406 1:27.57 30.26 1:57.83
19 Simklubben S02 lag 2 27 1:58.24 +11.45
Ella Holmqvist 2005 AY3405 29.24 29.24
Saga Sillerström 2006 AO2606 29.24 28.91 58.15
Ellen Vråmo 2004 BF8604 58.15 30.15 1:28.30
Pernilla Lindberg 1994 BA7694 1:28.30 29.94 1:58.24
20 Uddevalla Sharks 3 18 1:58.96 +12.17
Signe Malmeling 2008 AT6208 30.76 30.76
Emma Hejdengård 2006 AY7806 30.76 28.74 59.50
Kasandra Svan 2004 AQ0404 59.50 29.40 1:28.90
Pauline Grubb 2003 AA4403 1:28.90 30.06 1:58.96
21 Föreningen Varbergs Sim lag 2 18 1:59.74 +12.95
Ronja Berggren 2003 AE1403 29.89 29.89
Nikki Berggren 2005 AD9805 29.89 30.55 1:00.44
Elise Dalberg 2006 AY2806 1:00.44 29.37 1:29.81
Alva Tingstorp 2005 AB6405 1:29.81 29.93 1:59.74
Grenen officiell:  2021-10-23 12:18:40
2021-10-23 12:19:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
DM/JDM
Plats: Arena Skövde Arrangör: VSSF & Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 2, 200m Frisim Herrar Juniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:55.34
50m: 25.94
100m: 54.74
(28.80)
150m: 1:24.41
(29.67)
200m: 1:55.34
(30.93)
2 Oskar Gustafson 2002 Föreningen Uddevalla Sim 1:58.27 +2.93
50m: 26.97
100m: 56.45
(29.48)
150m: 1:27.14
(30.69)
200m: 1:58.27
(31.13)
3 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap 1:58.44 +3.10
50m: 26.75
100m: 55.80
(29.05)
150m: 1:26.35
(30.55)
200m: 1:58.44
(32.09)
4 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen 1:58.97 +3.63
50m: 27.29
100m: 57.58
(30.29)
150m: 1:28.53
(30.95)
200m: 1:58.97
(30.44)
5 Hektor Kvarnlöf 2004 Kungsbacka Simsällskap 2:01.40 +6.06
50m: 27.29
100m: 57.92
(30.63)
150m: 1:30.10
(32.18)
200m: 2:01.40
(31.30)
6 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 2:01.65 +6.31
50m: 27.52
100m: 58.15
(30.63)
150m: 1:30.08
(31.93)
200m: 2:01.65
(31.57)
7 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 2:02.22 +6.88
50m: 28.15
100m: 59.54
(31.39)
150m: 1:31.33
(31.79)
200m: 2:02.22
(30.89)
8 Leon Rössger 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:03.04 +7.70
50m: 27.57
100m: 58.97
(31.40)
150m: 1:31.51
(32.54)
200m: 2:03.04
(31.53)
9 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg 2:03.43 +8.09
50m: 28.19
100m: 59.53
(31.34)
150m: 1:31.34
(31.81)
200m: 2:03.43
(32.09)
10 Love Mellegård Fastén 2003 Göteborg Sim 2:03.48 +8.14
50m: 28.01
100m: 58.60
(30.59)
150m: 1:30.87
(32.27)
200m: 2:03.48
(32.61)
11 Oskar André 2004 Skövde Simsällskap 2:03.81 +8.47
50m: 28.31
100m: 59.73
(31.42)
150m: 1:32.16
(32.43)
200m: 2:03.81
(31.65)
12 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 2:04.67 +9.33
50m: 29.06
100m: 1:00.38
(31.32)
150m: 1:32.40
(32.02)
200m: 2:04.67
(32.27)
13 Lucas Nilsson 2003 Simklubben Laxen 2:05.02 +9.68
50m: 27.45
100m: 59.42
(31.97)
150m: 1:32.58
(33.16)
200m: 2:05.02
(32.44)
14 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:05.10 +9.76
50m: 27.70
100m: 59.97
(32.27)
150m: 1:32.87
(32.90)
200m: 2:05.10
(32.23)
15 Kailan Jimenez 2005 Föreningen Varbergs Sim 2:06.85 +11.51
50m: 29.07
100m: 1:01.60
(32.53)
150m: 1:34.80
(33.20)
200m: 2:06.85
(32.05)
16 Måns Bengtsson 2006 Föreningen Varbergs Sim 2:08.29 +12.95
50m: 28.92
100m: 1:01.37
(32.45)
150m: 1:34.83
(33.46)
200m: 2:08.29
(33.46)
17 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 2:09.12 +13.78
50m: 29.71
100m: 1:02.46
(32.75)
150m: 1:36.30
(33.84)
200m: 2:09.12
(32.82)
18 Albin Rilby 2004 Simklubben S02 2:09.95 +14.61
50m: 29.19
100m: 1:01.44
(32.25)
150m: 1:35.51
(34.07)
200m: 2:09.95
(34.44)
19 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim 2:10.66 +15.32
50m: 30.10
100m: 1:02.90
(32.80)
150m: 1:36.89
(33.99)
200m: 2:10.66
(33.77)
20 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap 2:12.56 +17.22
50m: 30.06
100m: 1:03.43
(33.37)
150m: 1:37.44
(34.01)
200m: 2:12.56
(35.12)
Grenen officiell:  2021-10-23 10:59:14
Gren 2, 200m Frisim Herrar Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:51.82
50m: 25.89
100m: 54.32
(28.43)
150m: 1:22.76
(28.44)
200m: 1:51.82
(29.06)
2 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:55.34 +3.52
50m: 25.94
100m: 54.74
(28.80)
150m: 1:24.41
(29.67)
200m: 1:55.34
(30.93)
3 Oskar Gustafson 2002 Föreningen Uddevalla Sim 1:58.27 +6.45
50m: 26.97
100m: 56.45
(29.48)
150m: 1:27.14
(30.69)
200m: 1:58.27
(31.13)
4 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap 1:58.44 +6.62
50m: 26.75
100m: 55.80
(29.05)
150m: 1:26.35
(30.55)
200m: 1:58.44
(32.09)
5 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen 1:58.97 +7.15
50m: 27.29
100m: 57.58
(30.29)
150m: 1:28.53
(30.95)
200m: 1:58.97
(30.44)
6 Hektor Kvarnlöf 2004 Kungsbacka Simsällskap 2:01.40 +9.58
50m: 27.29
100m: 57.92
(30.63)
150m: 1:30.10
(32.18)
200m: 2:01.40
(31.30)
7 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 2:01.65 +9.83
50m: 27.52
100m: 58.15
(30.63)
150m: 1:30.08
(31.93)
200m: 2:01.65
(31.57)
8 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 2:02.22 +10.40
50m: 28.15
100m: 59.54
(31.39)
150m: 1:31.33
(31.79)
200m: 2:02.22
(30.89)
9 Leon Rössger 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:03.04 +11.22
50m: 27.57
100m: 58.97
(31.40)
150m: 1:31.51
(32.54)
200m: 2:03.04
(31.53)
10 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg 2:03.43 +11.61
50m: 28.19
100m: 59.53
(31.34)
150m: 1:31.34
(31.81)
200m: 2:03.43
(32.09)
11 Love Mellegård Fastén 2003 Göteborg Sim 2:03.48 +11.66
50m: 28.01
100m: 58.60
(30.59)
150m: 1:30.87
(32.27)
200m: 2:03.48
(32.61)
12 Oskar André 2004 Skövde Simsällskap 2:03.81 +11.99
50m: 28.31
100m: 59.73
(31.42)
150m: 1:32.16
(32.43)
200m: 2:03.81
(31.65)
13 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 2:04.67 +12.85
50m: 29.06
100m: 1:00.38
(31.32)
150m: 1:32.40
(32.02)
200m: 2:04.67
(32.27)
14 Lucas Nilsson 2003 Simklubben Laxen 2:05.02 +13.20
50m: 27.45
100m: 59.42
(31.97)
150m: 1:32.58
(33.16)
200m: 2:05.02
(32.44)
15 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 2:05.10 +13.28
50m: 27.70
100m: 59.97
(32.27)
150m: 1:32.87
(32.90)
200m: 2:05.10
(32.23)
16 Kailan Jimenez 2005 Föreningen Varbergs Sim 2:06.85 +15.03
50m: 29.07
100m: 1:01.60
(32.53)
150m: 1:34.80
(33.20)
200m: 2:06.85
(32.05)
17 Måns Bengtsson 2006 Föreningen Varbergs Sim 2:08.29 +16.47
50m: 28.92
100m: 1:01.37
(32.45)
150m: 1:34.83
(33.46)
200m: 2:08.29
(33.46)
18 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 2:09.12 +17.30
50m: 29.71
100m: 1:02.46
(32.75)
150m: 1:36.30
(33.84)
200m: 2:09.12
(32.82)
19 Albin Rilby 2004 Simklubben S02 2:09.95 +18.13
50m: 29.19
100m: 1:01.44
(32.25)
150m: 1:35.51
(34.07)
200m: 2:09.95
(34.44)
20 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim 2:10.66 +18.84
50m: 30.10
100m: 1:02.90
(32.80)
150m: 1:36.89
(33.99)
200m: 2:10.66
(33.77)
21 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap 2:12.56 +20.74
50m: 30.06
100m: 1:03.43
(33.37)
150m: 1:37.44
(34.01)
200m: 2:12.56
(35.12)
Grenen officiell:  2021-10-23 10:59:14
2021-10-23 11:02:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
DM/JDM
Plats: Arena Skövde Arrangör: VSSF & Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 3, 400m Medley Damer Juniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim 4:51.99
50m: 32.03
100m: 1:07.94
(35.91)
150m: 1:45.38
(37.44)
200m: 2:21.38
(36.00)
250m: 3:04.49
(43.11)
300m: 3:47.54
(43.05)
350m: 4:20.26
(32.72)
400m: 4:51.99
(31.73)
2 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim 4:56.64 +4.65
50m: 32.57
100m: 1:09.36
(36.79)
150m: 1:46.99
(37.63)
200m: 2:25.33
(38.34)
250m: 3:05.21
(39.88)
300m: 3:47.80
(42.59)
350m: 4:22.91
(35.11)
400m: 4:56.64
(33.73)
3 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 5:04.62 +12.63
50m: 31.68
100m: 1:08.09
(36.41)
150m: 1:48.07
(39.98)
200m: 2:27.05
(38.98)
250m: 3:09.73
(42.68)
300m: 3:53.14
(43.41)
350m: 4:29.53
(36.39)
400m: 5:04.62
(35.09)
4 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim 5:11.47 +19.48
50m: 33.70
100m: 1:11.89
(38.19)
150m: 1:51.05
(39.16)
200m: 2:28.84
(37.79)
250m: 3:13.32
(44.48)
300m: 3:57.93
(44.61)
350m: 4:34.83
(36.90)
400m: 5:11.47
(36.64)
5 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 5:25.37 +33.38
50m: 35.27
100m: 1:16.77
(41.50)
150m: 1:59.59
(42.82)
200m: 2:40.74
(41.15)
250m: 3:25.39
(44.65)
300m: 4:10.93
(45.54)
350m: 4:49.13
(38.20)
400m: 5:25.37
(36.24)
6 Svava Björg Lárusdóttir 2003 Simklubben S02 5:37.84 +45.85
50m: 32.07
100m: 1:12.10
(40.03)
150m: 1:57.80
(45.70)
200m: 2:43.06
(45.26)
250m: 3:29.36
(46.30)
300m: 4:18.99
(49.63)
350m: 4:58.89
(39.90)
400m: 5:37.84
(38.95)
7 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 5:39.55 +47.56
50m: 35.35
100m: 1:16.61
(41.26)
150m: 2:01.20
(44.59)
200m: 2:43.38
(42.18)
250m: 3:34.52
(51.14)
300m: 4:25.71
(51.19)
350m: 5:03.90
(38.19)
400m: 5:39.55
(35.65)
8 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 5:40.01 +48.02
50m: 35.19
100m: 1:16.71
(41.52)
150m: 2:03.33
(46.62)
200m: 2:48.91
(45.58)
250m: 3:34.54
(45.63)
300m: 4:22.10
(47.56)
350m: 5:01.88
(39.78)
400m: 5:40.01
(38.13)
Grenen officiell:  2021-10-23 10:59:42
Gren 3, 400m Medley Damer Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim 4:51.99
50m: 32.03
100m: 1:07.94
(35.91)
150m: 1:45.38
(37.44)
200m: 2:21.38
(36.00)
250m: 3:04.49
(43.11)
300m: 3:47.54
(43.05)
350m: 4:20.26
(32.72)
400m: 4:51.99
(31.73)
2 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim 4:56.64 +4.65
50m: 32.57
100m: 1:09.36
(36.79)
150m: 1:46.99
(37.63)
200m: 2:25.33
(38.34)
250m: 3:05.21
(39.88)
300m: 3:47.80
(42.59)
350m: 4:22.91
(35.11)
400m: 4:56.64
(33.73)
3 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 5:04.62 +12.63
50m: 31.68
100m: 1:08.09
(36.41)
150m: 1:48.07
(39.98)
200m: 2:27.05
(38.98)
250m: 3:09.73
(42.68)
300m: 3:53.14
(43.41)
350m: 4:29.53
(36.39)
400m: 5:04.62
(35.09)
4 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim 5:11.47 +19.48
50m: 33.70
100m: 1:11.89
(38.19)
150m: 1:51.05
(39.16)
200m: 2:28.84
(37.79)
250m: 3:13.32
(44.48)
300m: 3:57.93
(44.61)
350m: 4:34.83
(36.90)
400m: 5:11.47
(36.64)
5 Pernilla Lindberg 1994 Simklubben S02 5:19.79 +27.80 SM14
50m: 35.14
100m: 1:14.81
(39.67)
150m: 1:57.26
(42.45)
200m: 2:38.33
(41.07)
250m: 3:23.27
(44.94)
300m: 4:08.48
(45.21)
350m: 4:44.94
(36.46)
400m: 5:19.79
(34.85)
6 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 5:25.37 +33.38
50m: 35.27
100m: 1:16.77
(41.50)
150m: 1:59.59
(42.82)
200m: 2:40.74
(41.15)
250m: 3:25.39
(44.65)
300m: 4:10.93
(45.54)
350m: 4:49.13
(38.20)
400m: 5:25.37
(36.24)
7 Svava Björg Lárusdóttir 2003 Simklubben S02 5:37.84 +45.85
50m: 32.07
100m: 1:12.10
(40.03)
150m: 1:57.80
(45.70)
200m: 2:43.06
(45.26)
250m: 3:29.36
(46.30)
300m: 4:18.99
(49.63)
350m: 4:58.89
(39.90)
400m: 5:37.84
(38.95)
8 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 5:39.55 +47.56
50m: 35.35
100m: 1:16.61
(41.26)
150m: 2:01.20
(44.59)
200m: 2:43.38
(42.18)
250m: 3:34.52
(51.14)
300m: 4:25.71
(51.19)
350m: 5:03.90
(38.19)
400m: 5:39.55
(35.65)
9 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 5:40.01 +48.02
50m: 35.19
100m: 1:16.71
(41.52)
150m: 2:03.33
(46.62)
200m: 2:48.91
(45.58)
250m: 3:34.54
(45.63)
300m: 4:22.10
(47.56)
350m: 5:01.88
(39.78)
400m: 5:40.01
(38.13)
Grenen officiell:  2021-10-23 10:59:42
2021-10-23 11:03:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
DM/JDM
Plats: Arena Skövde Arrangör: VSSF & Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar Juniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alvin Välkki 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 57.11
50m: 26.63
100m: 57.11
(30.48)
2 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 57.27 +0.16
50m: 26.58
100m: 57.27
(30.69)
3 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg 57.34 +0.23
50m: 26.78
100m: 57.34
(30.56)
4 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 57.62 +0.51
50m: 26.63
100m: 57.62
(30.99)
5 Max Swegmark 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 58.56 +1.45
50m: 27.22
100m: 58.56
(31.34)
6 Charlie Skoglund Macmillan 2004 Simklubben Elfsborg 58.58 +1.47
50m: 27.16
100m: 58.58
(31.42)
7 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 59.32 +2.21
50m: 27.71
100m: 59.32
(31.61)
8 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 59.54 +2.43
50m: 27.96
100m: 59.54
(31.58)
9 Malte Almqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim 59.69 +2.58
50m: 27.74
100m: 59.69
(31.95)
10 Philip Zasowski 2002 Simklubben S02 1:00.63 +3.52
50m: 28.02
100m: 1:00.63
(32.61)
11 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen 1:01.31 +4.20
50m: 29.17
100m: 1:01.31
(32.14)
12 Noah Emanuelsson 2003 Simklubben Elfsborg 1:03.00 +5.89
50m: 29.43
100m: 1:03.00
(33.57)
13 Isak Andersson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:03.66 +6.55
50m: 28.41
100m: 1:03.66
(35.25)
14 Alexander Lundberg 2002 Trollhättans Simsällskap 1:04.43 +7.32
50m: 29.12
100m: 1:04.43
(35.31)
15 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:04.64 +7.53
50m: 29.62
100m: 1:04.64
(35.02)
16 Arvid Höglund 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:05.16 +8.05
50m: 29.28
100m: 1:05.16
(35.88)
17 Kevin Chen 2004 Göteborg Sim 1:05.36 +8.25
50m: 30.39
100m: 1:05.36
(34.97)
18 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen 1:05.44 +8.33
50m: 29.59
100m: 1:05.44
(35.85)
19 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 1:05.94 +8.83
50m: 31.39
100m: 1:05.94
(34.55)
Grenen officiell:  2021-10-23 11:00:02
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alvin Välkki 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 57.11
50m: 26.63
100m: 57.11
(30.48)
2 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 57.27 +0.16
50m: 26.58
100m: 57.27
(30.69)
3 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg 57.34 +0.23
50m: 26.78
100m: 57.34
(30.56)
4 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 57.62 +0.51
50m: 26.63
100m: 57.62
(30.99)
5 Max Swegmark 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 58.56 +1.45
50m: 27.22
100m: 58.56
(31.34)
6 Charlie Skoglund Macmillan 2004 Simklubben Elfsborg 58.58 +1.47
50m: 27.16
100m: 58.58
(31.42)
7 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim 59.13 +2.02
50m: 26.89
100m: 59.13
(32.24)
8 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 59.32 +2.21
50m: 27.71
100m: 59.32
(31.61)
8 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap 59.32 +2.21
50m: 27.98
100m: 59.32
(31.34)
10 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 59.54 +2.43
50m: 27.96
100m: 59.54
(31.58)
11 Malte Almqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim 59.69 +2.58
50m: 27.74
100m: 59.69
(31.95)
12 Elliot Olsson 1999 Simklubben Elfsborg 1:00.49 +3.38
50m: 28.09
100m: 1:00.49
(32.40)
13 Philip Zasowski 2002 Simklubben S02 1:00.63 +3.52
50m: 28.02
100m: 1:00.63
(32.61)
14 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen 1:01.31 +4.20
50m: 29.17
100m: 1:01.31
(32.14)
15 Gunnar Widerberg 2000 Simklubben Laxen 1:02.35 +5.24
50m: 28.79
100m: 1:02.35
(33.56)
16 Noah Emanuelsson 2003 Simklubben Elfsborg 1:03.00 +5.89
50m: 29.43
100m: 1:03.00
(33.57)
17 Isak Andersson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:03.66 +6.55
50m: 28.41
100m: 1:03.66
(35.25)
18 Alexander Lundberg 2002 Trollhättans Simsällskap 1:04.43 +7.32
50m: 29.12
100m: 1:04.43
(35.31)
19 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:04.64 +7.53
50m: 29.62
100m: 1:04.64
(35.02)
20 Arvid Höglund 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:05.16 +8.05
50m: 29.28
100m: 1:05.16
(35.88)
21 Kevin Chen 2004 Göteborg Sim 1:05.36 +8.25
50m: 30.39
100m: 1:05.36
(34.97)
22 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen 1:05.44 +8.33
50m: 29.59
100m: 1:05.44
(35.85)
23 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 1:05.94 +8.83
50m: 31.39
100m: 1:05.94
(34.55)
Grenen officiell:  2021-10-23 11:00:02
2021-10-23 11:03:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
DM/JDM
Plats: Arena Skövde Arrangör: VSSF & Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 5, 100m Frisim Damer Juniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 57.48
50m: 27.72
100m: 57.48
(29.76)
2 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen 58.66 +1.18
50m: 28.33
100m: 58.66
(30.33)
3 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen 58.75 +1.27
50m: 28.30
100m: 58.75
(30.45)
4 Tilde Morin 2002 Simklubben Laxen 59.15 +1.67
50m: 28.65
100m: 59.15
(30.50)
5 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen 59.24 +1.76
50m: 28.88
100m: 59.24
(30.36)
6 Amanda Cederqvist 2005 Göteborg Sim 59.28 +1.80
50m: 28.90
100m: 59.28
(30.38)
7 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 59.68 +2.20
50m: 28.59
100m: 59.68
(31.09)
8 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap 1:00.07 +2.59
50m: 28.93
100m: 1:00.07
(31.14)
9 Filippa Sjögren 2006 Föreningen Varbergs Sim 1:00.44 +2.96
50m: 28.71
100m: 1:00.44
(31.73)
10 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim 1:00.49 +3.01
50m: 29.39
100m: 1:00.49
(31.10)
11 Clara Sandberg 2004 Simklubben Elfsborg 1:00.59 +3.11
50m: 29.49
100m: 1:00.59
(31.10)
12 Ellen Johansson 2008 Simklubben Elfsborg 1:01.36 +3.88
50m: 29.79
100m: 1:01.36
(31.57)
13 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 1:01.51 +4.03
50m: 29.64
100m: 1:01.51
(31.87)
14 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap 1:01.58 +4.10
50m: 29.71
100m: 1:01.58
(31.87)
15 Hannah Fritz 2003 Simklubben Laxen 1:01.69 +4.21
50m: 29.73
100m: 1:01.69
(31.96)
16 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 1:01.73 +4.25
50m: 29.33
100m: 1:01.73
(32.40)
17 Clara Sjöstedt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:01.88 +4.40
50m: 29.24
100m: 1:01.88
(32.64)
18 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 1:02.32 +4.84
50m: 30.26
100m: 1:02.32
(32.06)
19 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:02.36 +4.88
50m: 30.03
100m: 1:02.36
(32.33)
20 Frida Rångeby 2005 Föreningen Uddevalla Sim 1:02.47 +4.99
50m: 29.92
100m: 1:02.47
(32.55)
21 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 1:02.58 +5.10
50m: 29.58
100m: 1:02.58
(33.00)
22 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 1:02.59 +5.11
50m: 29.84
100m: 1:02.59
(32.75)
23 Agnes Holmblad 2006 Simklubben Elfsborg 1:02.75 +5.27
50m: 29.78
100m: 1:02.75
(32.97)
24 Sara Nyqvist 2003 Kungsbacka Simsällskap 1:02.85 +5.37
50m: 30.61
100m: 1:02.85
(32.24)
25 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:03.12 +5.64
50m: 30.61
100m: 1:03.12
(32.51)
26 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:03.13 +5.65
50m: 30.19
100m: 1:03.13
(32.94)
27 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg 1:03.28 +5.80
50m: 30.39
100m: 1:03.28
(32.89)
28 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:03.32 +5.84
50m: 30.51
100m: 1:03.32
(32.81)
29 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 1:03.36 +5.88
50m: 30.15
100m: 1:03.36
(33.21)
30 Petronella Ottosson 2002 Simklubben Laxen 1:03.42 +5.94
50m: 30.27
100m: 1:03.42
(33.15)
31 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 1:03.57 +6.09
50m: 30.31
100m: 1:03.57
(33.26)
31 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg 1:03.57 +6.09
50m: 30.59
100m: 1:03.57
(32.98)
33 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 1:03.65 +6.17
50m: 30.56
100m: 1:03.65
(33.09)
34 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 1:03.78 +6.30
50m: 30.46
100m: 1:03.78
(33.32)
35 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg 1:03.79 +6.31
50m: 30.85
100m: 1:03.79
(32.94)
36 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 1:04.09 +6.61
50m: 30.37
100m: 1:04.09
(33.72)
37 Linnea Högstedt 2004 Göteborg Sim 1:04.15 +6.67
50m: 30.78
100m: 1:04.15
(33.37)
38 Thindra Hackwitz 2003 Kungsbacka Simsällskap 1:04.36 +6.88
50m: 30.30
100m: 1:04.36
(34.06)
39 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 1:04.44 +6.96
50m: 30.42
100m: 1:04.44
(34.02)
40 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap 1:04.66 +7.18
50m: 30.50
100m: 1:04.66
(34.16)
41 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim 1:04.84 +7.36
50m: 31.30
100m: 1:04.84
(33.54)
42 Astrid Virén 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:04.93 +7.45
50m: 30.89
100m: 1:04.93
(34.04)
43 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:04.96 +7.48
50m: 31.29
100m: 1:04.96
(33.67)
44 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 1:05.04 +7.56
50m: 30.68
100m: 1:05.04
(34.36)
45 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:05.16 +7.68
50m: 30.96
100m: 1:05.16
(34.20)
46 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg 1:05.23 +7.75
50m: 31.14
100m: 1:05.23
(34.09)
47 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:05.47 +7.99
50m: 30.55
100m: 1:05.47
(34.92)
48 Frida Skåring 2002 Göteborg Sim 1:05.54 +8.06
50m: 31.83
100m: 1:05.54
(33.71)
49 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:05.60 +8.12
50m: 31.04
100m: 1:05.60
(34.56)
50 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 1:08.55 +11.07
50m: 33.25
100m: 1:08.55
(35.30)
- Elise Dalberg 2006 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Grenen officiell:  2021-10-23 11:00:47
Gren 5, 100m Frisim Damer Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Varga 1997 Simklubben Elfsborg 57.27
50m: 27.53
100m: 57.27
(29.74)
2 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 57.48 +0.21
50m: 27.72
100m: 57.48
(29.76)
3 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen 58.66 +1.39
50m: 28.33
100m: 58.66
(30.33)
4 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen 58.75 +1.48
50m: 28.30
100m: 58.75
(30.45)
5 Tilde Morin 2002 Simklubben Laxen 59.15 +1.88
50m: 28.65
100m: 59.15
(30.50)
6 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen 59.24 +1.97
50m: 28.88
100m: 59.24
(30.36)
7 Amanda Cederqvist 2005 Göteborg Sim 59.28 +2.01
50m: 28.90
100m: 59.28
(30.38)
8 Ida Swegmark 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap 59.29 +2.02
50m: 28.88
100m: 59.29
(30.41)
9 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 59.68 +2.41
50m: 28.59
100m: 59.68
(31.09)
10 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg 59.80 +2.53
50m: 28.89
100m: 59.80
(30.91)
11 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap 1:00.07 +2.80
50m: 28.93
100m: 1:00.07
(31.14)
12 Filippa Sjögren 2006 Föreningen Varbergs Sim 1:00.44 +3.17
50m: 28.71
100m: 1:00.44
(31.73)
13 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim 1:00.49 +3.22
50m: 29.39
100m: 1:00.49
(31.10)
14 Clara Sandberg 2004 Simklubben Elfsborg 1:00.59 +3.32
50m: 29.49
100m: 1:00.59
(31.10)
15 Ellen Johansson 2008 Simklubben Elfsborg 1:01.36 +4.09
50m: 29.79
100m: 1:01.36
(31.57)
16 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 1:01.51 +4.24
50m: 29.64
100m: 1:01.51
(31.87)
17 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap 1:01.58 +4.31
50m: 29.71
100m: 1:01.58
(31.87)
18 Hannah Fritz 2003 Simklubben Laxen 1:01.69 +4.42
50m: 29.73
100m: 1:01.69
(31.96)
19 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 1:01.73 +4.46
50m: 29.33
100m: 1:01.73
(32.40)
20 Clara Sjöstedt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:01.88 +4.61
50m: 29.24
100m: 1:01.88
(32.64)
21 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 1:02.32 +5.05
50m: 30.26
100m: 1:02.32
(32.06)
22 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:02.36 +5.09
50m: 30.03
100m: 1:02.36
(32.33)
23 Frida Rångeby 2005 Föreningen Uddevalla Sim 1:02.47 +5.20
50m: 29.92
100m: 1:02.47
(32.55)
24 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 1:02.58 +5.31
50m: 29.58
100m: 1:02.58
(33.00)
25 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 1:02.59 +5.32
50m: 29.84
100m: 1:02.59
(32.75)
26 Agnes Holmblad 2006 Simklubben Elfsborg 1:02.75 +5.48
50m: 29.78
100m: 1:02.75
(32.97)
27 Sara Nyqvist 2003 Kungsbacka Simsällskap 1:02.85 +5.58
50m: 30.61
100m: 1:02.85
(32.24)
28 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:03.12 +5.85
50m: 30.61
100m: 1:03.12
(32.51)
29 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:03.13 +5.86
50m: 30.19
100m: 1:03.13
(32.94)
30 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg 1:03.28 +6.01
50m: 30.39
100m: 1:03.28
(32.89)
31 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:03.32 +6.05
50m: 30.51
100m: 1:03.32
(32.81)
32 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg 1:03.36 +6.09
50m: 30.15
100m: 1:03.36
(33.21)
33 Petronella Ottosson 2002 Simklubben Laxen 1:03.42 +6.15
50m: 30.27
100m: 1:03.42
(33.15)
34 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg 1:03.57 +6.30
50m: 30.59
100m: 1:03.57
(32.98)
34 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 1:03.57 +6.30
50m: 30.31
100m: 1:03.57
(33.26)
36 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 1:03.65 +6.38
50m: 30.56
100m: 1:03.65
(33.09)
37 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 1:03.78 +6.51
50m: 30.46
100m: 1:03.78
(33.32)
38 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg 1:03.79 +6.52