Resultat för Speedo Cup 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 25, 2021 to Sep 26, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 50m Perhosuinti Pojat 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
185 |
38.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
173 |
39.03 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
112 |
45.11 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.94 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
108 |
45.56 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
93 |
47.86 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.96 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.26 |
83 |
49.78 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
80 |
50.36 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
73 |
51.92 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
72 |
52.28 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
70 |
52.58 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Aarnio |
2010 |
Cetus Espoo |
|
60 |
55.34 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
SW8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 16.59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 50m Perhosuinti Pojat 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
133 |
42.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.11 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
112 |
45.00 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inokentij Kucharev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
89 |
48.64 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
81 |
50.13 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
SW8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 16.59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 50m Perhosuinti Pojat 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
352 |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
298 |
32.53 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
251 |
34.47 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
+0.98 |
249 |
34.56 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.22 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.25 |
223 |
35.83 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
216 |
36.20 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Leisti |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
205 |
36.87 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
203 |
36.98 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
203 |
37.00 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
149 |
41.01 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.61 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.85 |
148 |
41.04 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
135 |
42.37 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
97 |
47.20 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(-12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
88 |
48.85 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
SW8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 16.59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 50m Perhosuinti Pojat 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
414 |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
315 |
31.94 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
274 |
33.47 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
236 |
35.15 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
+0.84 |
224 |
35.78 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.84 |
191 |
37.72 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.46 |
190 |
37.82 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
158 |
40.22 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 16.59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-26 20.11.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|