2022-08-15   05:39:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 3
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Föreningen Varberg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 +0.76 2:15.70
50m: 31.06
100m: 1:05.16
(34.10)
150m: 1:40.58
(35.42)
200m: 2:15.70
(35.12)
2 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.73 2:19.90 +4.20
50m: 31.14
100m: 1:06.04
(34.90)
150m: 1:43.02
(36.98)
200m: 2:19.90
(36.88)
3 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap +0.80 2:24.43 +8.73
50m: 31.49
100m: 1:08.01
(36.52)
150m: 1:46.38
(38.37)
200m: 2:24.43
(38.05)
4 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS +0.78 2:24.85 +9.15
50m: 31.89
100m: 1:07.54
(35.65)
150m: 1:45.71
(38.17)
200m: 2:24.85
(39.14)
5 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg +0.61 2:29.61 +13.91
50m: 32.67
100m: 1:11.06
(38.39)
150m: 1:50.43
(39.37)
200m: 2:29.61
(39.18)
6 Saga Nikumaa 2004 Simklubben Elfsborg +0.76 2:34.00 +18.30
50m: 34.32
100m: 1:13.00
(38.68)
150m: 1:54.29
(41.29)
200m: 2:34.00
(39.71)
7 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg +0.70 2:39.47 +23.77
50m: 36.26
100m: 1:16.15
(39.89)
150m: 1:57.94
(41.79)
200m: 2:39.47
(41.53)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:22:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.71 2:14.93
50m: 31.33
100m: 1:05.87
(34.54)
150m: 1:41.36
(35.49)
200m: 2:14.93
(33.57)
2 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.76 2:16.87 +1.94
50m: 30.46
100m: 1:04.49
(34.03)
150m: 1:40.35
(35.86)
200m: 2:16.87
(36.52)
3 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.79 2:18.94 +4.01
50m: 30.52
100m: 1:05.12
(34.60)
150m: 1:42.12
(37.00)
200m: 2:18.94
(36.82)
4 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.76 2:21.33 +6.40
50m: 32.71
100m: 1:07.97
(35.26)
150m: 1:44.35
(36.38)
200m: 2:21.33
(36.98)
5 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen +0.76 2:22.09 +7.16
50m: 32.23
100m: 1:08.02
(35.79)
150m: 1:44.98
(36.96)
200m: 2:22.09
(37.11)
6 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 +0.74 2:26.78 +11.85
50m: 32.27
100m: 1:09.67
(37.40)
150m: 1:48.94
(39.27)
200m: 2:26.78
(37.84)
7 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen +0.69 2:31.81 +16.88
50m: 34.47
100m: 1:13.23
(38.76)
150m: 1:53.14
(39.91)
200m: 2:31.81
(38.67)
8 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet +0.67 2:34.03 +19.10
50m: 34.59
100m: 1:13.28
(38.69)
150m: 1:53.86
(40.58)
200m: 2:34.03
(40.17)
9 Emma Curlow 2005 Falkenbergs Simklubb +0.58 2:35.96 +21.03
50m: 35.73
100m: 1:15.43
(39.70)
150m: 1:56.48
(41.05)
200m: 2:35.96
(39.48)
10 Juliette Erixon 2005 Simklubben Alingsås +0.61 2:50.21 +35.28
50m: 36.02
100m: 1:19.69
(43.67)
150m: 2:04.93
(45.24)
200m: 2:50.21
(45.28)
- Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 09:22:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.71 2:14.10
50m: 30.52
100m: 1:04.68
(34.16)
150m: 1:39.64
(34.96)
200m: 2:14.10
(34.46)
2 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen +0.66 2:30.77 +16.67
50m: 34.28
100m: 1:13.12
(38.84)
150m: 1:52.37
(39.25)
200m: 2:30.77
(38.40)
3 Clara Lövenkjaer 2006 Simklubben Stimmet +0.73 2:32.89 +18.79
50m: 34.23
100m: 1:13.29
(39.06)
150m: 1:53.94
(40.65)
200m: 2:32.89
(38.95)
4 Enna Karanovic 2006 Simklubben Elfsborg +0.73 2:39.33 +25.23
50m: 36.83
100m: 1:16.38
(39.55)
150m: 1:57.59
(41.21)
200m: 2:39.33
(41.74)
5 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap +0.77 2:43.17 +29.07
50m: 35.80
100m: 1:16.52
(40.72)
150m: 1:59.83
(43.31)
200m: 2:43.17
(43.34)
- Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 09:22:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen +0.78 2:21.43
50m: 31.82
100m: 1:07.23
(35.41)
150m: 1:44.46
(37.23)
200m: 2:21.43
(36.97)
2 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.70 2:22.64 +1.21
50m: 33.09
100m: 1:09.59
(36.50)
150m: 1:47.23
(37.64)
200m: 2:22.64
(35.41)
3 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.64 2:24.16 +2.73
50m: 32.46
100m: 1:08.33
(35.87)
150m: 1:46.24
(37.91)
200m: 2:24.16
(37.92)
4 Maya Möllborn 2007 Simklubben Laxen +0.66 2:25.37 +3.94
50m: 33.27
100m: 1:11.33
(38.06)
150m: 1:49.36
(38.03)
200m: 2:25.37
(36.01)
5 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.83 2:25.75 +4.32
50m: 32.53
100m: 1:09.19
(36.66)
150m: 1:47.50
(38.31)
200m: 2:25.75
(38.25)
6 Simona Gunnarsson 2007 Simklubben Stimmet +0.80 2:26.79 +5.36
50m: 32.70
100m: 1:10.41
(37.71)
150m: 1:49.22
(38.81)
200m: 2:26.79
(37.57)
7 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.63 2:28.14 +6.71
50m: 33.08
100m: 1:10.42
(37.34)
150m: 1:48.66
(38.24)
200m: 2:28.14
(39.48)
8 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.62 2:30.75 +9.32
50m: 34.49
100m: 1:12.47
(37.98)
150m: 1:52.16
(39.69)
200m: 2:30.75
(38.59)
9 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.69 2:38.70 +17.27
50m: 34.95
100m: 1:14.72
(39.77)
150m: 1:57.02
(42.30)
200m: 2:38.70
(41.68)
10 Stella Brofelth 2007 Simklubben Laxen +0.78 2:51.40 +29.97
50m: 38.50
100m: 1:22.60
(44.10)
150m: 2:08.61
(46.01)
200m: 2:51.40
(42.79)
11 Stella Förstberg 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.76 2:52.55 +31.12
50m: 38.78
100m: 1:22.28
(43.50)
150m: 2:08.00
(45.72)
200m: 2:52.55
(44.55)
12 Alma Göransson 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.75 2:55.42 +33.99
50m: 39.94
100m: 1:25.66
(45.72)
150m: 2:12.28
(46.62)
200m: 2:55.42
(43.14)
13 Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.80 2:59.70 +38.27
50m: 37.82
100m: 1:23.66
(45.84)
150m: 2:12.17
(48.51)
200m: 2:59.70
(47.53)
14 Alice Carlqvist 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.78 3:13.13 +51.70
50m: 41.01
100m: 1:28.45
(47.44)
150m: 2:21.14
(52.69)
200m: 3:13.13
(51.99)
- Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 09:22:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.69 2:21.82
50m: 31.29
100m: 1:06.38
(35.09)
150m: 1:44.17
(37.79)
200m: 2:21.82
(37.65)
2 Adiyat Coles 2008 Falkenbergs Simklubb +0.80 2:31.11 +9.29
50m: 34.16
100m: 1:12.52
(38.36)
150m: 1:52.45
(39.93)
200m: 2:31.11
(38.66)
3 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet +0.72 2:31.92 +10.10
50m: 33.10
100m: 1:12.19
(39.09)
150m: 1:53.33
(41.14)
200m: 2:31.92
(38.59)
4 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg +0.78 2:33.74 +11.92
50m: 34.36
100m: 1:13.23
(38.87)
150m: 1:53.72
(40.49)
200m: 2:33.74
(40.02)
5 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg +0.73 2:38.01 +16.19
50m: 34.50
100m: 1:13.52
(39.02)
150m: 1:55.70
(42.18)
200m: 2:38.01
(42.31)
6 Rebecka Viktorsson 2008 Simklubben Laxen +0.70 2:42.07 +20.25
50m: 36.32
100m: 1:18.94
(42.62)
150m: 2:02.61
(43.67)
200m: 2:42.07
(39.46)
7 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.71 2:42.65 +20.83
50m: 36.96
100m: 1:18.51
(41.55)
150m: 2:01.09
(42.58)
200m: 2:42.65
(41.56)
8 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg +0.69 2:44.19 +22.37
50m: 35.86
100m: 1:17.96
(42.10)
150m: 2:04.57
(46.61)
200m: 2:44.19
(39.62)
9 Edith Skogh 2008 Simklubben Elfsborg +0.89 2:44.91 +23.09
50m: 37.62
100m: 1:18.88
(41.26)
150m: 2:02.60
(43.72)
200m: 2:44.91
(42.31)
10 Amy Bladh 2008 Simklubben Laxen +0.64 2:45.04 +23.22
50m: 37.14
100m: 1:20.47
(43.33)
150m: 2:04.00
(43.53)
200m: 2:45.04
(41.04)
11 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg +0.73 2:53.77 +31.95
50m: 39.08
100m: 1:23.83
(44.75)
150m: 2:10.43
(46.60)
200m: 2:53.77
(43.34)
12 Jasmine Hesselgren 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.83 3:10.92 +49.10
50m: 39.77
100m: 1:28.26
(48.49)
150m: 2:20.28
(52.02)
200m: 3:10.92
(50.64)
13 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg +0.70 3:18.88 +57.06
50m: 40.61
100m: 1:30.52
(49.91)
150m: 2:24.84
(54.32)
200m: 3:18.88
(54.04)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:22:52
2021-10-16 10:06:16 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner