Resultater for Arena Lyngby Open 2022 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indl
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2022 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
21. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Gr. 2 - 2005-2007 - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
635 |
1:06.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
578 |
1:09.10 |
+2.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.58 |
545 |
1:10.45 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
515 |
1:11.79 |
+4.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
503 |
1:12.38 |
+5.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
494 |
1:12.79 |
+5.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
494 |
1:12.80 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
494 |
1:12.82 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
491 |
1:12.93 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elísabet Jóhannesdóttir |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.67 |
486 |
1:13.18 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.68 |
477 |
1:13.68 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.11 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
470 |
1:14.02 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
468 |
1:14.11 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
453 |
1:14.93 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.81 |
453 |
1:14.96 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.61 |
451 |
1:15.05 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emily Reuter |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
451 |
1:15.07 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
447 |
1:15.25 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.44 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
444 |
1:15.41 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(+6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.60 |
425 |
1:16.53 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
410 |
1:17.48 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.91 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
389 |
1:18.83 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.02 |
(-15.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thilde Hjortshøj |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.71 |
380 |
1:19.44 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
377 |
1:19.69 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Thomsen Lind |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
376 |
1:19.75 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Elster |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
375 |
1:19.78 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
363 |
1:20.69 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Astamaja Rought |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
342 |
1:22.31 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.91 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
328 |
1:23.42 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
324 |
1:23.75 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
322 |
1:23.91 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Christine Dalsgaard |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.73 |
322 |
1:23.93 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
306 |
1:25.37 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Bruun-Møller |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.75 |
303 |
1:25.67 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.77 |
296 |
1:26.35 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mie Bysand |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
294 |
1:26.53 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.48 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
278 |
1:28.13 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Gr. 1 - 2004 og ældre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
594 |
1:08.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
541 |
1:10.61 |
+2.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.90 |
426 |
1:16.50 |
+8.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.65 |
425 |
1:16.55 |
+8.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
364 |
1:20.56 |
+12.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
340 |
1:22.41 |
+13.94 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
335 |
1:22.86 |
+14.39 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.56 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Gr. 3 - 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
579 |
1:09.04 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
515 |
1:11.79 |
+2.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
467 |
1:14.18 |
+5.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
454 |
1:14.90 |
+5.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
426 |
1:16.48 |
+7.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
402 |
1:17.97 |
+8.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Gr. 4 - 2010 og yngre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
347 |
1:21.91 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
335 |
1:22.89 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
319 |
1:24.17 |
+2.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
312 |
1:24.84 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
294 |
1:26.54 |
+4.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
277 |
1:28.24 |
+6.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:40.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|