2022-08-15   20:32:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Arena Lyngby Open 2022 Stadion

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Arena Lyngby Open 2022 Stadion
Placering: Lyngby Stadion Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 21. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer - Indledende
Sponsor Lyngby Storcenter
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub 722 23.30 Q
Entry time: 22.27 (+1.03)
2 Tobias Daniel Larsen 2001 Svøm Slagelse Korsør 590 24.93 +1.63 Q
Entry time: 24.52 (+0.41)
3 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening 569 25.23 +1.93 Q
Entry time: 24.77 (+0.46)
=4 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub 560 25.36 +2.06 Q
Entry time: 24.47 (+0.89)
=4 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 560 25.36 +2.06 Q
Entry time: 24.60 (+0.76)
=6 Carlos Halawi 2006 Herlev Svømning 537 25.72 +2.42 Q
Entry time: 25.45 (+0.27)
=6 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub 537 25.72 +2.42 Q
Entry time: 24.38 (+1.34)
8 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub 532 25.80 +2.50 Q
Entry time: 24.83 (+0.97)
9 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub 530 25.83 +2.53 Q
Entry time: 25.84 (-0.01)
10 Fannar Snævar Hauksson 2004 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 528 25.86 +2.56 Q
Entry time: 24.96 (+0.90)
11 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 526 25.90 +2.60 Q
Entry time: 24.71 (+1.19)
12 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 523 25.94 +2.64 Q
Entry time: 25.56 (+0.38)
13 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub 520 25.99 +2.69
Entry time: 26.32 (-0.33)
14 Marcus Hiort 2003 Gladsaxe Svømmeklub 515 26.07 +2.77
Entry time: 26.27 (-0.20)
=15 Stefán Elías Berman 2003 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 514 26.09 +2.79
Entry time: 25.38 (+0.71)
=15 Oliver Thor Sørensen 2000 Gladsaxe Svømmeklub 514 26.09 +2.79
Entry time: 24.78 (+1.31)
17 Hjalte Petersen 2004 Næstved Svømmeklub 512 26.13 +2.83
Entry time: 25.92 (+0.21)
18 Harald Franck 2003 Næstved Svømmeklub 510 26.17 +2.87
Entry time: 25.66 (+0.51)
19 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim 499 26.35 +3.05
Entry time: 25.75 (+0.60)
20 William Leth 2004 Gladsaxe Svømmeklub 499 26.36 +3.06
Entry time: 26.12 (+0.24)
21 Bjørn Cramer Hansen 2004 Helsingør Svømmeklub 493 26.46 +3.16
Entry time: 26.13 (+0.33)
=22 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub 490 26.51 +3.21
Entry time: 26.69 (-0.18)
=22 Frederik Vestergaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 490 26.51 +3.21
Entry time: 26.13 (+0.38)
24 Francesco Corsini 1999 Lyngby Svømmeklub 489 26.53 +3.23
Entry time: 26.00 (+0.53)
25 Lucas Jul Pedersen 2003 Næstved Svømmeklub 489 26.54 +3.24
Entry time: 25.32 (+1.22)
26 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 484 26.62 +3.32
Entry time: 25.69 (+0.93)
27 Mikkel S. Hansen 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup 483 26.65 +3.35
Entry time: 25.78 (+0.87)
28 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 481 26.67 +3.37
Entry time: 25.75 (+0.92)
29 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 479 26.72 +3.42
Entry time: 26.70 (+0.02)
30 Guðmundur Leo Rafnsson 2006 Íþróttabandalag Reykjanesbæjar 478 26.73 +3.43
Entry time: 28.53 (-1.80)
31 Jacob Michael Madsen 2006 Værløse Svømmeklub 477 26.75 +3.45
Entry time: 26.74 (+0.01)
32 Sune Vergmann 2005 Swim Team Taastrup 456 27.16 +3.86
Entry time: 26.32 (+0.84)
33 Benjamin Schultz Hansen 2005 Farum Svømmeklub 452 27.24 +3.94
Entry time: 28.24 (-1.00)
=34 Jeppe Kjær 2004 Swim Team Taastrup 449 27.29 +3.99
Entry time: 28.08 (-0.79)
=34 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 449 27.29 +3.99
Entry time: 27.30 (-0.01)
36 Lucas Dybendal Maack 1999 Lyngby Svømmeklub 446 27.35 +4.05
Entry time: 26.66 (+0.69)
37 Emil Espinoza 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 442 27.43 +4.13
Entry time: 30.15 (-2.72)
38 Anton Magnussen 2006 Hørsholm Svømmeforening 434 27.60 +4.30
Entry time: 28.03 (-0.43)
39 Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup 424 27.82 +4.52
Entry time: 27.20 (+0.62)
40 Jonathan Rasmussen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 422 27.87 +4.57
Entry time: 27.89 (-0.02)
41 Stefan Angjelovski 2006 Farum Svømmeklub 419 27.93 +4.63
Entry time: 28.99 (-1.06)
42 Victor Hemmingsen 2006 Ringsted Svømme Klub 413 28.06 +4.76
Entry time: 28.23 (-0.17)
=43 Frederik Miland 2005 Vordingborg Svømme Klub 410 28.14 +4.84
Entry time: 28.00 (+0.14)
=43 Mathias Bidsted Hansen 2006 Hvidovre Svømmeklub 410 28.14 +4.84
Entry time: 28.25 (-0.11)
45 Sven Ole H. Frederiksen 2006 Gladsaxe Svømmeklub 393 28.54 +5.24
Entry time: 28.02 (+0.52)
46 Villads Hyllested 2006 Farum Svømmeklub 377 28.92 +5.62
Entry time: 29.77 (-0.85)
47 William Brix Søhoel 2006 Gladsaxe Svømmeklub 375 28.98 +5.68
Entry time: 31.73 (-2.75)
48 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 JGI-Swim 375 28.99 +5.69
Entry time: 27.09 (+1.90)
49 Alexander Nielsen 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup 360 29.38 +6.08
Entry time: 29.90 (-0.52)
50 Sebastian Svenningsen 2006 Næstved Svømmeklub 356 29.50 +6.20
Entry time: 30.11 (-0.61)
51 Daniel Thilker 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup 341 29.92 +6.62
Entry time: 30.37 (-0.45)
52 Victor Løber 2002 Lyngby Svømmeklub 316 30.69 +7.39
53 Gustav Storgaard 2006 Farum Svømmeklub 285 31.75 +8.45
Entry time: 32.40 (-0.65)
54 Kaare Asskildt 2006 Værløse Svømmeklub 236 33.81 +10.51
Entry time: 31.51 (+2.30)
55 Kerim Ünver 2006 Farum Svømmeklub 232 34.01 +10.71
Entry time: 35.39 (-1.38)
- Vincent Kay 2006 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Bjørn Andersen 2006 Farum Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Gustav Nissen 2001 Næstved Svømmeklub DNS
- Emanuele Holm Ciampi 2006 Farum Svømmeklub DNS
- Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
Løb officielt kl.: 21-01-2022 18:56:30
21-01-2022 19:45.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner