Resultater for Arena Lyngby Open 2022 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2022 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
21. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2007 - Finale |
|
|
Sponsor |
home Kgs. Lyngby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
574 |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.90 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
556 |
2:49.16 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.52 |
(+10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Reuter |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
481 |
2:57.51 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.02 |
(+9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
438 |
3:03.10 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.64 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
409 |
3:07.29 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.45 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
404 |
3:08.04 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.23 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Thomsen Lind |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
397 |
3:09.17 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.89 |
(+18.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astamaja Rought |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
397 |
3:09.21 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.59 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
389 |
3:10.47 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.29 |
(+10.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebekka Marín Arngeirsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
389 |
3:10.53 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.79 |
(+13.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
373 |
3:13.18 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.48 |
(-13.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viola Søbye |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
|
355 |
3:16.31 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.70 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
347 |
3:17.89 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.83 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
307 |
3:26.19 |
+38.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.99 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 12:11:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer 2004 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
home Kgs. Lyngby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
652 |
2:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.33 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
604 |
2:44.55 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.98 |
(+11.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
556 |
2:49.15 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.59 |
(+11.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sólveig María Baldursdottir |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
505 |
2:54.67 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.87 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
469 |
2:59.01 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.66 |
(+10.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
353 |
3:16.74 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.37 |
(+13.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 12:11:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 08:46.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|