2021-10-28   22:24:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nurmijärven Uinnin syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Tulokset
Nurmijärven Uinnin syysuinnit
Paikka: Rajamäen uimahalli Järjestäjä: Nurmijärven Uinti
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Konrad Bäckström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 1:12.86
50m: 35.35
100m: 1:12.86
(37.51)
2 Axel Mara 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 1:17.52 +4.66
50m: 37.62
100m: 1:17.52
(39.90)
3 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry +0.59 1:19.35 +6.49
50m: 38.04
100m: 1:19.35
(41.31)
4 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 1:19.56 +6.70
50m: 37.59
100m: 1:19.56
(41.97)
5 Lenni Parpola 2009 Simmis Wanda ry +0.62 1:20.01 +7.15
50m: 39.32
100m: 1:20.01
(40.69)
6 Topias Verneri Heikkinen 2009 Helsingin Uimarit +0.50 1:20.72 +7.86
50m: 38.26
100m: 1:20.72
(42.46)
7 Daniel Vinogradoff 2010 Helsingin Uimarit -.-- 1:23.54 +10.68
50m: 37.49
100m: 1:23.54
(46.05)
8 Kevin Hartman 2009 Järvenpään Uintiklubi ry +0.52 1:25.03 +12.17
50m: 39.68
100m: 1:25.03
(45.35)
9 Atte Antinkoski 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.86 1:25.29 +12.43
50m: 40.08
100m: 1:25.29
(45.21)
10 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.49 1:25.69 +12.83
50m: 40.62
100m: 1:25.69
(45.07)
11 Emil Mattila 2009 Helsingin Uimarit +0.55 1:28.95 +16.09
50m: 41.37
100m: 1:28.95
(47.58)
12 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry +0.77 1:29.63 +16.77
50m: 43.72
100m: 1:29.63
(45.91)
13 Roope Pirhonen 2009 Helsingin Uimarit +0.59 1:29.67 +16.81
50m: 43.47
100m: 1:29.67
(46.20)
14 Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 1:33.66 +20.80
50m: 42.89
100m: 1:33.66
(50.77)
15 Julius Lankila 2009 Simmis Wanda ry -.-- 1:34.03 +21.17
50m: 45.90
100m: 1:34.03
(48.13)
16 Lukas Kazak 2010 Hyvinkään Uimaseura +0.47 1:36.42 +23.56
50m: 46.68
100m: 1:36.42
(49.74)
17 Aapo Tikkanen 2012 Simmis Wanda ry +0.67 1:36.88 +24.02
50m: 46.20
100m: 1:36.88
(50.68)
18 Jerry Malin 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.70 1:38.69 +25.83
50m: 46.12
100m: 1:38.69
(52.57)
19 Ruu Marjola 2009 Helsingin Uimarit +0.47 1:39.40 +26.54
50m: 48.85
100m: 1:39.40
(50.55)
20 Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry -.-- 1:39.58 +26.72
50m: 46.56
100m: 1:39.58
(53.02)
21 Emil Pihlaja 2009 Nurmijärven Uinti +0.62 1:39.60 +26.74
50m: 44.69
100m: 1:39.60
(54.91)
22 Atte Tuulos 2009 Helsingin Uimarit -.-- 1:41.19 +28.33
50m: 46.41
100m: 1:41.19
(54.78)
23 Linus Löytäinen 2009 Nurmijärven Uinti -.-- 1:42.09 +29.23
50m: 48.44
100m: 1:42.09
(53.65)
24 Oskari Luopajärvi 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.60 1:49.97 +37.11
50m: 49.29
100m: 1:49.97
(1:00.68)
25 Samuel Togneri 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.74 1:55.30 +42.44
50m: 53.09
100m: 1:55.30
(1:02.21)
- Onni-Kalle Luomala 2002 Järvenpään Uintiklubi ry +0.60 54.15 -18.71
50m: 25.29
100m: 54.15
(28.86)
- Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.58 54.82 -18.04
50m: 25.96
100m: 54.82
(28.86)
- Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.60 56.04 -16.82
50m: 27.19
100m: 56.04
(28.85)
- Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.23 57.37 -15.49
50m: 27.43
100m: 57.37
(29.94)
- Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.58 57.51 -15.35
50m: 27.63
100m: 57.51
(29.88)
- Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.32 59.06 -13.80
50m: 28.13
100m: 59.06
(30.93)
- Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.31 1:00.59 -12.27
50m: 28.92
100m: 1:00.59
(31.67)
- Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.29 1:02.23 -10.63
50m: 29.25
100m: 1:02.23
(32.98)
- Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.45 1:02.66 -10.20
50m: 30.11
100m: 1:02.66
(32.55)
- Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.34 1:03.30 -9.56
50m: 30.46
100m: 1:03.30
(32.84)
- Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.28 1:03.82 -9.04
50m: 30.54
100m: 1:03.82
(33.28)
- Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 1:04.84 -8.02
50m: 31.09
100m: 1:04.84
(33.75)
- Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.29 1:04.89 -7.97
50m: 31.03
100m: 1:04.89
(33.86)
- Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.80 1:05.12 -7.74
50m: 30.90
100m: 1:05.12
(34.22)
- Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.50 1:05.15 -7.71
50m: 31.22
100m: 1:05.15
(33.93)
- Gleb Burakov 2007 Nurmijärven Uinti +0.64 1:07.92 -4.94
50m: 32.57
100m: 1:07.92
(35.35)
- Daniel Lehtisalo 2006 Nummelan Kisaajat +0.69 1:08.54 -4.32
50m: 31.50
100m: 1:08.54
(37.04)
- Simo-Pekka Torsti 1960 Cetus Espoo +0.77 1:09.23 -3.63
50m: 33.37
100m: 1:09.23
(35.86)
- Aaron Selehov 2007 Nurmijärven Uinti +0.32 1:09.36 -3.50
50m: 33.68
100m: 1:09.36
(35.68)
- Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.73 1:09.59 -3.27
50m: 33.23
100m: 1:09.59
(36.36)
- Mikko Forsberg 2004 Nummelan Kisaajat +0.75 1:10.27 -2.59
50m: 33.87
100m: 1:10.27
(36.40)
- Johannes Leisti 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.67 1:10.59 -2.27
50m: 32.72
100m: 1:10.59
(37.87)
- Yaroslav Uzlyakov 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.60 1:11.13 -1.73
50m: 33.98
100m: 1:11.13
(37.15)
- Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.34 1:11.48 -1.38
50m: 34.60
100m: 1:11.48
(36.88)
- Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.26 1:12.95 +0.09
50m: 34.45
100m: 1:12.95
(38.50)
- Kasperi Kenttä 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.50 1:14.36 +1.50
50m: 36.26
100m: 1:14.36
(38.10)
- Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 1:15.15 +2.29
50m: 36.08
100m: 1:15.15
(39.07)
- Nuutti Leppänen 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.51 1:20.95 +8.09
50m: 37.91
100m: 1:20.95
(43.04)
- Jere Wasenius 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.91 1:30.54 +17.68
50m: 43.70
100m: 1:30.54
(46.84)
- Daniel Mõsko 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.14 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.9.2021 16:56:49
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ville-Veikko Luomala 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.31 1:00.59
50m: 28.92
100m: 1:00.59
(31.67)
2 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit -.-- 1:04.84 +4.25
50m: 31.09
100m: 1:04.84
(33.75)
3 Gleb Burakov 2007 Nurmijärven Uinti +0.64 1:07.92 +7.33
50m: 32.57
100m: 1:07.92
(35.35)
4 Aaron Selehov 2007 Nurmijärven Uinti +0.32 1:09.36 +8.77
50m: 33.68
100m: 1:09.36
(35.68)
5 Johannes Leisti 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.67 1:10.59 +10.00
50m: 32.72
100m: 1:10.59
(37.87)
6 Yaroslav Uzlyakov 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.60 1:11.13 +10.54
50m: 33.98
100m: 1:11.13
(37.15)
7 Kasperi Kenttä 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.50 1:14.36 +13.77
50m: 36.26
100m: 1:14.36
(38.10)
8 Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 1:15.15 +14.56
50m: 36.08
100m: 1:15.15
(39.07)
9 Nuutti Leppänen 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.51 1:20.95 +20.36
50m: 37.91
100m: 1:20.95
(43.04)
10 Jere Wasenius 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.91 1:30.54 +29.95
50m: 43.70
100m: 1:30.54
(46.84)
- Daniel Mõsko 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.14 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.9.2021 16:56:49
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Onni-Kalle Luomala 2002 Järvenpään Uintiklubi ry +0.60 54.15
50m: 25.29
100m: 54.15
(28.86)
2 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.58 54.82 +0.67
50m: 25.96
100m: 54.82
(28.86)
3 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.60 56.04 +1.89
50m: 27.19
100m: 56.04
(28.85)
4 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.23 57.37 +3.22
50m: 27.43
100m: 57.37
(29.94)
5 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.58 57.51 +3.36
50m: 27.63
100m: 57.51
(29.88)
6 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.32 59.06 +4.91
50m: 28.13
100m: 59.06
(30.93)
7 Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.29 1:02.23 +8.08
50m: 29.25
100m: 1:02.23
(32.98)
8 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.45 1:02.66 +8.51
50m: 30.11
100m: 1:02.66
(32.55)
9 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.34 1:03.30 +9.15
50m: 30.46
100m: 1:03.30
(32.84)
10 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.28 1:03.82 +9.67
50m: 30.54
100m: 1:03.82
(33.28)
11 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.29 1:04.89 +10.74
50m: 31.03
100m: 1:04.89
(33.86)
12 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.80 1:05.12 +10.97
50m: 30.90
100m: 1:05.12
(34.22)
13 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.50 1:05.15 +11.00
50m: 31.22
100m: 1:05.15
(33.93)
14 Daniel Lehtisalo 2006 Nummelan Kisaajat +0.69 1:08.54 +14.39
50m: 31.50
100m: 1:08.54
(37.04)
15 Simo-Pekka Torsti 1960 Cetus Espoo +0.77 1:09.23 +15.08
50m: 33.37
100m: 1:09.23
(35.86)
16 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.73 1:09.59 +15.44
50m: 33.23
100m: 1:09.59
(36.36)
17 Mikko Forsberg 2004 Nummelan Kisaajat +0.75 1:10.27 +16.12
50m: 33.87
100m: 1:10.27
(36.40)
18 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.34 1:11.48 +17.33
50m: 34.60
100m: 1:11.48
(36.88)
19 Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.26 1:12.95 +18.80
50m: 34.45
100m: 1:12.95
(38.50)
Laji virallinen: 11.9.2021 16:56:49
11-09-2021 17:05:42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Nurmijärven Uinti

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner