Resultater for Sydbank Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2022 to 9. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
436 |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
422 |
1:13.16 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
360 |
1:17.10 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Lund Bro |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
306 |
1:21.41 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
296 |
1:22.27 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.78 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
293 |
1:22.57 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfrida Hacke |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
111 |
1:53.90 |
+41.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.95 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Hannah Eldon |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Annette Toft |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 15:19:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
471 |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
438 |
1:12.27 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
392 |
1:15.00 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
370 |
1:16.44 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
322 |
1:20.02 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
319 |
1:20.33 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
302 |
1:21.79 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
279 |
1:23.99 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
268 |
1:25.10 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
263 |
1:25.66 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.73 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
257 |
1:26.28 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
249 |
1:27.17 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
249 |
1:27.18 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.04 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
243 |
1:27.87 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
238 |
1:28.51 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.50 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
236 |
1:28.80 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.83 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
236 |
1:28.81 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
232 |
1:29.27 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
231 |
1:29.39 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.92 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Huus Møller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
208 |
1:32.58 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.15 |
(-13.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
187 |
1:35.90 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
112 |
1:53.56 |
+43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Haugbølle Johansen |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
107 |
1:55.55 |
+45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
82 |
2:05.95 |
+55.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.90 |
(+8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Petersen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 15:19:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
236 |
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.70 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Stolholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
212 |
1:31.97 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.82 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
210 |
1:32.30 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
163 |
1:40.33 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.34 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
|
116 |
1:52.24 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.85 |
(-13.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 15:19:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
147 |
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.09 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
142 |
1:45.20 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.40 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
102 |
1:57.42 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.68 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
101 |
1:57.55 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.90 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 15:19:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2022 15:27.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|