2021-12-08   07:11:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aquanetti-uinnit 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Session 1

Document
Tulokset
Aquanetti-kilpailut
Paikka: Järjestäjä: RaisU
Allas: 25m syys 18, 2021 to syys 18, 2021
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 10 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Siiri Alaluusua 2011 Raision Urheilijat 50.17
Entry time: 53.03 (-2.86)
2 Emma Oikarainen 2011 Raision Urheilijat 54.37 +4.20
Entry time: 53.22 (+1.15)
3 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 55.09 +4.92
Entry time: 1:02.28 (-7.19)
4 Eveliina Koivunen 2011 Raision Urheilijat 56.27 +6.10
Entry time: 55.88 (+0.39)
5 Paju Mäkihannu 2012 TaTu Tampere 56.90 +6.73
Entry time: 58.52 (-1.62)
6 Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb 57.06 +6.89
Entry time: 57.27 (-0.21)
7 Minttu Hellsten 2012 Rauman Uimaseura 58.30 +8.13
Entry time: 58.77 (-0.47)
8 Vilma Venttola 2011 Rauman Uimaseura 1:01.29 +11.12
9 Janina Nylund 2011 Rauman Uimaseura 1:13.98 +23.81
- Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 11-12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat 36.85
Entry time: 38.62 (-1.77)
2 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb 37.12 +0.27
Entry time: 37.38 (-0.26)
3 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 38.99 +2.14
Entry time: 41.52 (-2.53)
4 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 39.31 +2.46
Entry time: 42.10 (-2.79)
5 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat 40.46 +3.61
Entry time: 41.52 (-1.06)
6 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat 41.62 +4.77
Entry time: 41.68 (-0.06)
7 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb 41.71 +4.86
Entry time: 42.30 (-0.59)
8 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat 42.04 +5.19
Entry time: 40.84 (+1.20)
9 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat 45.39 +8.54
Entry time: 45.73 (-0.34)
10 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat 46.95 +10.10
Entry time: 46.60 (+0.35)
11 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina 48.09 +11.24
Entry time: 46.51 (+1.58)
12 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina 49.28 +12.43
Entry time: 46.94 (+2.34)
13 Renja Koskela 2010 Raision Urheilijat 51.12 +14.27
Entry time: 51.32 (-0.20)
14 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat 51.35 +14.50
Entry time: 53.11 (-1.76)
15 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat 52.01 +15.16
Entry time: 54.63 (-2.62)
16 Elsa Jokela 2010 Loimaan Uimaseura 53.73 +16.88
Entry time: 1:01.85 (-8.12)
17 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura 53.97 +17.12
Entry time: 1:00.16 (-6.19)
18 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb 54.36 +17.51
Entry time: 54.17 (+0.19)
19 Ella Kannisto 2010 Raision Urheilijat 56.91 +20.06
Entry time: 58.04 (-1.13)
20 Oosa Mäkipää 2010 Raision Urheilijat 57.88 +21.03
Entry time: 59.09 (-1.21)
21 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb 58.27 +21.42
22 Sara Kulmala 2009 Loimaan Uimaseura 58.44 +21.59
23 Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb 1:02.27 +25.42
Entry time: 1:05.97 (-3.70)
24 Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb 1:02.83 +25.98
Entry time: 59.97 (+2.86)
25 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb 1:06.26 +29.41
26 Milja Teräsjärvi 2010 Åbo Simklubb 1:11.23 +34.38
Entry time: 1:06.11 (+5.12)
27 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb 1:16.41 +39.56
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 13-14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 38.75
Entry time: 38.96 (-0.21)
2 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 38.93 +0.18
Entry time: 38.11 (+0.82)
3 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo 39.22 +0.47
Entry time: 38.65 (+0.57)
4 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry 39.30 +0.55
Entry time: 40.01 (-0.71)
5 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat 39.65 +0.90
Entry time: 40.44 (-0.79)
6 Kiia Koivisto 2007 Vesihelmen Uimaseura 40.17 +1.42
Entry time: 38.96 (+1.21)
7 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka 40.63 +1.88
Entry time: 40.93 (-0.30)
8 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 40.84 +2.09
Entry time: 44.19 (-3.35)
9 Nea Nirhamo 2008 Raision Urheilijat 41.25 +2.50
Entry time: 40.57 (+0.68)
10 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb 41.36 +2.61
Entry time: 42.90 (-1.54)
11 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat 42.11 +3.36
Entry time: 42.05 (+0.06)
12 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo 42.66 +3.91
Entry time: 41.80 (+0.86)
13 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry 42.70 +3.95
Entry time: 42.21 (+0.49)
14 Iina Pihlaja 2008 Raision Urheilijat 42.78 +4.03
Entry time: 49.97 (-7.19)
15 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb 43.27 +4.52
Entry time: 41.88 (+1.39)
16 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb 44.49 +5.74
Entry time: 43.63 (+0.86)
17 Emilia Leinonen 2007 Uimaseura Kaarina 44.63 +5.88
Entry time: 45.08 (-0.45)
18 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura 46.22 +7.47
Entry time: 48.11 (-1.89)
19 Celina Bäckström 2008 Raision Urheilijat 48.39 +9.64
Entry time: 50.43 (-2.04)
20 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb 49.11 +10.36
Entry time: 53.68 (-4.57)
21 Veera Hänninen 2008 Raision Urheilijat 56.02 +17.27
Entry time: 54.43 (+1.59)
- Aava Sulanterä 2007 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 15 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb 36.14
Entry time: 38.13 (-1.99)
2 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina 40.84 +4.70
Entry time: 42.84 (-2.00)
3 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti Ry 44.33 +8.19
Entry time: 44.58 (-0.25)
4 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina 45.26 +9.12
Entry time: 50.20 (-4.94)
5 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb 48.03 +11.89
Entry time: 50.22 (-2.19)
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
18-09-2021 13.07.45 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Raision Urheilijat

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner