2021-12-04   23:01:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Aquanetti-uinnit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Aquanetti-kilpailut
Paikka: Järjestäjä: RaisU
Allas: 25m syys 18, 2021 to syys 18, 2021
Laji 1, 50m vu N, T14, 12, 10, 9 9 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elsa Nevalainen 2012 Rauman Uimaseura 38.81
Entry time: 42.88 (-4.07)
2 Iida Korpi 2012 Åbo Simklubb 39.08 +0.27
Entry time: 39.23 (-0.15)
3 Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat 39.70 +0.89
Entry time: 39.46 (+0.24)
4 Paju Mäkihannu 2012 TaTu Tampere 39.89 +1.08
Entry time: 41.45 (-1.56)
5 Mia Murumäe 2012 Raision Urheilijat 45.74 +6.93
6 Minttu Hellsten 2012 Rauman Uimaseura 46.65 +7.84
Entry time: 45.78 (+0.87)
7 Kielo Kalliokoski 2012 Raision Urheilijat 49.97 +11.16
8 Adriana Viljanen 2013 Raision Urheilijat 51.57 +12.76
9 Senni Alaluusua 2013 Raision Urheilijat 52.00 +13.19
Entry time: 52.43 (-0.43)
10 Aada Rokka 2012 Raision Urheilijat 54.41 +15.60
11 Linnea Niemi 2012 Raision Urheilijat 55.00 +16.19
12 Amanda Kodisoja 2012 Raision Urheilijat 55.07 +16.26
13 Saana Kinos 2012 Raision Urheilijat 1:08.86 +30.05
Laji virallinen: 18.9.2021 12.24.24
Laji 1, 50m vu N, T14, 12, 10, 9 10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emma Oikarainen 2011 Raision Urheilijat 38.29
Entry time: 39.89 (-1.60)
2 Sienna Lehtola 2011 Rauman Uimaseura 38.82 +0.53
Entry time: 44.89 (-6.07)
3 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina 39.97 +1.68
Entry time: 40.57 (-0.60)
4 Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb 40.96 +2.67
Entry time: 39.79 (+1.17)
5 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb 41.65 +3.36
Entry time: 46.76 (-5.11)
6 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb 41.69 +3.40
Entry time: 42.62 (-0.93)
7 Jade Lehmusto 2011 Åbo Simklubb 42.80 +4.51
Entry time: 46.09 (-3.29)
8 Elsa Jussila 2011 Nummelan Kisaajat 42.98 +4.69
9 Eveliina Koivunen 2011 Raision Urheilijat 43.02 +4.73
Entry time: 41.87 (+1.15)
10 Maisa Törnström 2011 Raision Urheilijat 44.32 +6.03
Entry time: 43.45 (+0.87)
11 Matilda Ahokas 2011 Raision Urheilijat 44.45 +6.16
Entry time: 48.03 (-3.58)
12 Emma Myllymaa 2011 Raision Urheilijat 47.82 +9.53
Entry time: 45.20 (+2.62)
13 Vilma Venttola 2011 Rauman Uimaseura 48.52 +10.23
14 Matilda Toivonen 2011 Raision Urheilijat 48.89 +10.60
Entry time: 50.72 (-1.83)
15 Nea Winberg 2011 Raision Urheilijat 51.67 +13.38
16 Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb 52.40 +14.11
Entry time: 1:00.35 (-7.95)
17 Janina Nylund 2011 Rauman Uimaseura 53.23 +14.94
18 Heidi Heikkilä 2011 Uimaseura Kaarina 59.17 +20.88
Entry time: 1:06.09 (-6.92)
19 Emilia Lehtinen 2011 Raision Urheilijat 1:01.46 +23.17
Laji virallinen: 18.9.2021 12.24.24
Laji 1, 50m vu N, T14, 12, 10, 9 11-12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat 29.40
Entry time: 30.01 (-0.61)
2 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat 29.72 +0.32
Entry time: 30.20 (-0.48)
3 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat 32.76 +3.36
Entry time: 33.87 (-1.11)
4 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat 33.06 +3.66
Entry time: 33.99 (-0.93)
5 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 33.55 +4.15
Entry time: 33.65 (-0.10)
6 Renja Koskela 2010 Raision Urheilijat 33.66 +4.26
Entry time: 34.25 (-0.59)
7 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat 34.09 +4.69
Entry time: 36.81 (-2.72)
8 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat 35.39 +5.99
Entry time: 35.90 (-0.51)
9 Taimi Likki 2010 Rauman Uimaseura 36.86 +7.46
Entry time: 37.52 (-0.66)
10 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina 38.18 +8.78
Entry time: 36.63 (+1.55)
11 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat 38.20 +8.80
Entry time: 38.87 (-0.67)
12 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina 38.32 +8.92
Entry time: 37.10 (+1.22)
13 Sanni Tyrni 2010 Åbo Simklubb 39.08 +9.68
Entry time: 38.68 (+0.40)
14 Hanna Armanto 2009 Åbo Simklubb 39.94 +10.54
Entry time: 41.46 (-1.52)
15 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb 40.31 +10.91
Entry time: 43.02 (-2.71)
16 Saara Aaltonen 2010 Loimaan Uimaseura 40.32 +10.92
17 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb 40.52 +11.12
Entry time: 40.34 (+0.18)
18 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina 40.97 +11.57
Entry time: 38.41 (+2.56)
19 Oosa Mäkipää 2010 Raision Urheilijat 40.98 +11.58
Entry time: 41.70 (-0.72)
20 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura 41.13 +11.73
Entry time: 45.51 (-4.38)
21 Iida Berg 2010 Raision Urheilijat 41.16 +11.76
Entry time: 40.71 (+0.45)
22 Kaisla Hirvasniemi 2009 Nummelan Kisaajat 41.22 +11.82
23 Siiri Kaartinen 2009 Nummelan Kisaajat 41.45 +12.05
24 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb 41.81 +12.41
25 Aida Väliaho 2009 Raision Urheilijat 41.83 +12.43
Entry time: 42.04 (-0.21)
26 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb 42.52 +13.12
Entry time: 44.76 (-2.24)
27 Aleksandra Mattila 2010 Rauman Uimaseura 43.21 +13.81
Entry time: 46.83 (-3.62)
28 Ella Kannisto 2010 Raision Urheilijat 43.62 +14.22
Entry time: 44.63 (-1.01)
29 Olivia Pääkkö 2010 Nummelan Kisaajat 44.79 +15.39
30 Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb 45.55 +16.15
Entry time: 45.83 (-0.28)
31 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb 50.08 +20.68
32 Elsa Jokela 2010 Loimaan Uimaseura 51.08 +21.68
Entry time: 55.83 (-4.75)
33 Heli Kärnä 2010 Raision Urheilijat 52.29 +22.89
34 Milja Teräsjärvi 2010 Åbo Simklubb 53.66 +24.26
Entry time: 53.56 (+0.10)
35 Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb 54.98 +25.58
Entry time: 57.57 (-2.59)
36 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb 56.36 +26.96
Entry time: 54.77 (+1.59)
37 Ellinor Söderström 2010 Kimito Sportförening 58.84 +29.44
Laji virallinen: 18.9.2021 12.24.24
Laji 1, 50m vu N, T14, 12, 10, 9 13-14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb 30.04
Entry time: 29.22 (+0.82)
2 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry 30.16 +0.12
Entry time: 29.81 (+0.35)
3 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry 30.60 +0.56
Entry time: 30.64 (-0.04)
4 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat 30.65 +0.61
Entry time: 30.75 (-0.10)
5 Alicia Gültekin 2007 Cetus Espoo 31.38 +1.34
Entry time: 30.81 (+0.57)
6 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo 31.39 +1.35
Entry time: 30.74 (+0.65)
7 Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo 31.45 +1.41
Entry time: 30.06 (+1.39)
8 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo 31.51 +1.47
Entry time: 32.39 (-0.88)
9 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 31.59 +1.55
Entry time: 31.41 (+0.18)
10 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka 31.74 +1.70
Entry time: 32.50 (-0.76)
11 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat 32.10 +2.06
Entry time: 32.47 (-0.37)
12 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo 32.84 +2.80
Entry time: 32.49 (+0.35)
13 Emilia Leinonen 2007 Uimaseura Kaarina 33.56 +3.52
Entry time: 34.09 (-0.53)
14 Celina Bäckström 2008 Raision Urheilijat 33.61 +3.57
Entry time: 34.60 (-0.99)
15 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo 34.00 +3.96
Entry time: 34.78 (-0.78)
16 Aava Sulanterä 2007 Uimaseura Kaarina 37.21 +7.17
Entry time: 39.06 (-1.85)
17 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry 37.70 +7.66
Entry time: 36.89 (+0.81)
18 Veera Hänninen 2008 Raision Urheilijat 44.30 +14.26
Entry time: 43.75 (+0.55)
Laji virallinen: 18.9.2021 12.24.24
Laji 1, 50m vu N, T14, 12, 10, 9 14 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat 27.07
Entry time: 25.97 (+1.10)
2 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry 27.36 +0.29
Entry time: 27.16 (+0.20)
3 Aino-Kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat 27.57 +0.50
Entry time: 26.67 (+0.90)
4 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat 27.58 +0.51
Entry time: 26.49 (+1.09)
5 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb 27.97 +0.90
Entry time: 27.43 (+0.54)
6 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat 28.10 +1.03
Entry time: 27.29 (+0.81)
7 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat 28.24 +1.17
Entry time: 26.90 (+1.34)
8 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti Ry 28.63 +1.56
Entry time: 27.74 (+0.89)
9 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb 29.94 +2.87
Entry time: 28.91 (+1.03)
10 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb 30.04 +2.97
Entry time: 29.22 (+0.82)
11 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry 30.16 +3.09
Entry time: 29.81 (+0.35)
12 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry 30.37 +3.30
Entry time: 30.61 (-0.24)
13 Alicia Gültekin 2007 Cetus Espoo 31.38 +4.31
Entry time: 30.81 (+0.57)
14 Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo 31.45 +4.38
Entry time: 30.06 (+1.39)
15 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo 31.51 +4.44
Entry time: 32.39 (-0.88)
16 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 31.59 +4.52
Entry time: 31.41 (+0.18)
17 Inari Sonkkila 2006 Uimaseura Kaarina 31.69 +4.62
Entry time: 32.84 (-1.15)
18 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka 31.74 +4.67
Entry time: 32.50 (-0.76)
19 Roosa Lahti 2004 Aurajoen Uinti Ry 32.01 +4.94
Entry time: 32.73 (-0.72)
20 Mandi Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina 32.22 +5.15
Entry time: 33.91 (-1.69)
21 Laura Lilja 2004 Aurajoen Uinti Ry 33.04 +5.97
Entry time: 33.95 (-0.91)
22 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina 33.18 +6.11
Entry time: 35.54 (-2.36)
23 Emilia Leinonen 2007 Uimaseura Kaarina 33.56 +6.49
Entry time: 34.09 (-0.53)
24 Aava Sulanterä 2007 Uimaseura Kaarina 37.21 +10.14
Entry time: 39.06 (-1.85)
25 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry 37.70 +10.63
Entry time: 36.89 (+0.81)
Laji virallinen: 18.9.2021 12.24.24
18-09-2021 12.26.19 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Raision Urheilijat
Document
Tulokset
Aquanetti-kilpailut
Paikka: Järjestäjä: RaisU
Allas: 25m syys 18, 2021 to syys 18, 2021
Laji 2, 50m vu M, P15, 13, 11, 10 10 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Akseli Englund 2011 Raision Urheilijat 34.47
Entry time: 35.84 (-1.37)
2 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb 34.75 +0.28
Entry time: 37.29 (-2.54)
3 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb 37.12 +2.65
Entry time: 43.57 (-6.45)
4 Peetu Oksanen 2012 Raision Urheilijat 40.41 +5.94
Entry time: 42.56 (-2.15)
5 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura 41.46 +6.99
Entry time: 39.35 (+2.11)
6 Akseli Tauluvuori 2011 Rauman Uimaseura 41.82 +7.35
7 Eikka Laaksonen 2011 Åbo Simklubb 42.43 +7.96
Entry time: 53.64 (-11.21)
8 Ola Sipilä 2011 Raision Urheilijat 42.70 +8.23
Entry time: 51.71 (-9.01)
9 Santeri Heinikoski 2012 Vesihelmen Uimaseura 42.80 +8.33
Entry time: 43.53 (-0.73)
10 Tiitus Sirola 2011 Rauman Uimaseura 44.09 +9.62
Entry time: 44.17 (-0.08)
11 Veeti Kujala 2012 Raision Urheilijat 44.24 +9.77
12 Kristian Isotalo 2013 Raision Urheilijat 45.69 +11.22
Entry time: 48.14 (-2.45)
13 Jack Jensén 2011 Uimaseura Kaarina 45.80 +11.33
Entry time: 46.91 (-1.11)
14 Kevin Huldén 2011 Kimito Sportförening 47.37 +12.90
15 Justus Nieminen 2013 Loimaan Uimaseura 51.65 +17.18
16 Akseli Salonen 2011 Raision Urheilijat 54.57 +20.10
17 Topi Mäkinen 2012 Rauman Uimaseura 55.33 +20.86
18 Nestor Lindroos 2011 Kimito Sportförening 55.93 +21.46
19 Jan-Oskar Rantanen 2012 Uimaseura Kaarina 56.80 +22.33
Entry time: 55.28 (+1.52)
20 Akseli Lindqvist 2012 Uimaseura Kaarina 58.67 +24.20
Entry time: 52.50 (+6.17)
21 Jesper Wendelin 2012 Kimito Sportförening 58.91 +24.44
22 Casper Granroth 2013 Kimito Sportförening 1:14.55 +40.08
- Emil Paatos 2011 Raision Urheilijat DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.9.2021 12.47.36
Laji 2, 50m vu M, P15, 13, 11, 10 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina 33.88
Entry time: 33.66 (+0.22)
2 Julius Lehtojärvi 2010 Raision Urheilijat 37.23 +3.35
Entry time: 36.86 (+0.37)
3 Juuso Hurme 2010 Åbo Simklubb 38.93 +5.05
Entry time: 38.20 (+0.73)
4 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat 39.60 +5.72
Entry time: 36.95 (+2.65)
5 Renne Piironen 2010 Loimaan Uimaseura 40.16 +6.28
Entry time: 41.38 (-1.22)
6 Elias Hirvonen 2010 Raision Urheilijat 40.78 +6.90
Entry time: 44.36 (-3.58)
7 Mikael Hammarberg 2010 Rauman Uimaseura 41.29 +7.41
Entry time: 46.30 (-5.01)
8 Aatu Satola 2010 Rauman Uimaseura 41.75 +7.87
9 Elmer Eepo Mikael Wirth 2010 Åbo Simklubb 42.62 +8.74
Entry time: 45.17 (-2.55)
10 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina 43.07 +9.19
Entry time: 40.79 (+2.28)
11 Alfons Uggeldal 2010 Kimito Sportförening 43.42 +9.54
Entry time: 47.25 (-3.83)
12 Verneri Tenlén 2010 Raision Urheilijat 43.51 +9.63
Entry time: 44.50 (-0.99)
13 Eemil Piitari 2010 Uinti-Vakka 44.26 +10.38
Entry time: 47.05 (-2.79)
14 Eemeli Saarni 2010 Raision Urheilijat 45.52 +11.64
15 Algot Sundblom 2010 Raision Urheilijat 46.75 +12.87
Entry time: 50.12 (-3.37)
16 Eerikki Nisonen 2010 Åbo Simklubb 48.66 +14.78
Entry time: 48.76 (-0.10)
17 Taneli Nisonen 2010 Åbo Simklubb 49.28 +15.40
Entry time: 51.79 (-2.51)
18 Julius Paakki 2010 Uimaseura Kaarina 50.83 +16.95
Entry time: 1:02.50 (-11.67)
19 Kirill Gorokhov 2010 Raision Urheilijat 56.58 +22.70
Entry time: 1:00.80 (-4.22)
- Anto Loukine 2010 Raision Urheilijat DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Nikolai Klevtsov 2010 Raision Urheilijat DNS
Laji virallinen: 18.9.2021 12.47.36
Laji 2, 50m vu M, P15, 13, 11, 10 12-13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo 27.15
Entry time: 27.58 (-0.43)
2 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat 28.30 +1.15
Entry time: 28.42 (-0.12)
3 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb 28.55 +1.40
Entry time: 32.80 (-4.25)
4 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo 29.60 +2.45
Entry time: 28.71 (+0.89)
5 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo 29.66 +2.51
Entry time: 29.43 (+0.23)
6 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo 30.68 +3.53
Entry time: 32.76 (-2.08)
7 Miska Pajunen 2008 Raision Urheilijat 32.60 +5.45
Entry time: 36.38 (-3.78)
8 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo 33.78 +6.63
Entry time: 39.26 (-5.48)
9 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina 34.57 +7.42
Entry time: 35.74 (-1.17)
10 Alex Mäkelä 2009 Raision Urheilijat 34.66 +7.51
Entry time: 34.17 (+0.49)
11 Veeti Elonen 2009 Rauman Uimaseura 36.86 +9.71
Entry time: 37.17 (-0.31)
12 Veikko Mikander 2009 Uimaseura Kaarina 38.06 +10.91
Entry time: 37.67 (+0.39)
13 Emil Myllymaa 2009 Raision Urheilijat 38.37 +11.22
Entry time: 37.48 (+0.89)
14 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina 38.84 +11.69
Entry time: 42.32 (-3.48)
15 Miro Kuosmanen 2008 Raision Urheilijat 38.90 +11.75
16 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb 39.05 +11.90
Entry time: 39.51 (-0.46)
17 Werneri Toivanen 2008 Loimaan Uimaseura 39.07 +11.92
Entry time: 38.92 (+0.15)
18 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb 40.34 +13.19
Entry time: 41.33 (-0.99)
19 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina 40.80 +13.65
Entry time: 38.21 (+2.59)
20 Elian Sainio 2009 Raision Urheilijat 41.94 +14.79
Entry time: 40.97 (+0.97)
21 Henry Pettinen 2009 Loimaan Uimaseura 45.51 +18.36
Laji virallinen: 18.9.2021 12.47.36
Laji 2, 50m vu M, P15, 13, 11, 10 14-15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat 25.96
Entry time: 25.72 (+0.24)
2 Mark Korotykhin 2006 Raision Urheilijat 26.60 +0.64
Entry time: 26.39 (+0.21)
3 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat 27.01 +1.05
Entry time: 25.97 (+1.04)
4 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat 27.18 +1.22
Entry time: 27.73 (-0.55)
5 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat 27.43 +1.47
Entry time: 27.41 (+0.02)
6 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti Ry 28.48 +2.52
Entry time: 28.44 (+0.04)
7 Matias Lehtinen 2007 Raision Urheilijat 29.79 +3.83
Entry time: 30.81 (-1.02)
8 Patric Meriholvi 2007 Raision Urheilijat 30.12 +4.16
Entry time: 31.41 (-1.29)
9 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo 30.14 +4.18
Entry time: 31.10 (-0.96)
10 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo 30.18 +4.22
Entry time: 30.51 (-0.33)
11 Roope Piironen 2007 Loimaan Uimaseura 31.45 +5.49
Entry time: 32.95 (-1.50)
12 Arttu Carne 2007 Raision Urheilijat 31.63 +5.67
Entry time: 32.57 (-0.94)
13 Jesper Isotalo 2007 Raision Urheilijat 32.74 +6.78
Entry time: 32.44 (+0.30)
14 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat 32.95 +6.99
Entry time: 36.61 (-3.66)
15 Ivan Vasilev 2007 Raision Urheilijat 35.51 +9.55
Entry time: 37.07 (-1.56)
Laji virallinen: 18.9.2021 12.47.36
Laji 2, 50m vu M, P15, 13, 11, 10 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Roni Kallström 2001 Cetus Espoo 24.29
Entry time: 23.33 (+0.96)
2 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat 24.93 +0.64
Entry time: 23.86 (+1.07)
3 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat 25.39 +1.10
Entry time: 25.12 (+0.27)
4 Jaakko Kuusisto 2000 Åbo Simklubb 25.54 +1.25
Entry time: 25.03 (+0.51)
5 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry 27.49 +3.20
Entry time: 27.58 (-0.09)
6 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb 28.43 +4.14
Entry time: 31.06 (-2.63)
7 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat 29.14 +4.85
Entry time: 28.19 (+0.95)
8 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb 29.36 +5.07
Entry time: 28.76 (+0.60)
9 Miika Tuominen 2005 Uimaseura Kaarina 30.39 +6.10
Entry time: 32.23 (-1.84)
- Ivan Blagodetelev 2004 Nummelan Kisaajat DNS
Laji virallinen: 18.9.2021 12.47.36
18-09-2021 12.48.34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Raision Urheilijat
Document
Tulokset
Aquanetti-kilpailut
Paikka: Järjestäjä: RaisU
Allas: 25m syys 18, 2021 to syys 18, 2021
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 10 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Siiri Alaluusua 2011 Raision Urheilijat 50.17
Entry time: 53.03 (-2.86)
2 Emma Oikarainen 2011 Raision Urheilijat 54.37 +4.20
Entry time: 53.22 (+1.15)
3 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 55.09 +4.92
Entry time: 1:02.28 (-7.19)
4 Eveliina Koivunen 2011 Raision Urheilijat 56.27 +6.10
Entry time: 55.88 (+0.39)
5 Paju Mäkihannu 2012 TaTu Tampere 56.90 +6.73
Entry time: 58.52 (-1.62)
6 Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb 57.06 +6.89
Entry time: 57.27 (-0.21)
7 Minttu Hellsten 2012 Rauman Uimaseura 58.30 +8.13
Entry time: 58.77 (-0.47)
8 Vilma Venttola 2011 Rauman Uimaseura 1:01.29 +11.12
9 Janina Nylund 2011 Rauman Uimaseura 1:13.98 +23.81
- Vivi Lobbas 2012 Raision Urheilijat DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 11-12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat 36.85
Entry time: 38.62 (-1.77)
2 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb 37.12 +0.27
Entry time: 37.38 (-0.26)
3 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo 38.99 +2.14
Entry time: 41.52 (-2.53)
4 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb 39.31 +2.46
Entry time: 42.10 (-2.79)
5 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat 40.46 +3.61
Entry time: 41.52 (-1.06)
6 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat 41.62 +4.77
Entry time: 41.68 (-0.06)
7 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb 41.71 +4.86
Entry time: 42.30 (-0.59)
8 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat 42.04 +5.19
Entry time: 40.84 (+1.20)
9 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat 45.39 +8.54
Entry time: 45.73 (-0.34)
10 Peppi Pulkkinen 2009 Raision Urheilijat 46.95 +10.10
Entry time: 46.60 (+0.35)
11 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina 48.09 +11.24
Entry time: 46.51 (+1.58)
12 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina 49.28 +12.43
Entry time: 46.94 (+2.34)
13 Renja Koskela 2010 Raision Urheilijat 51.12 +14.27
Entry time: 51.32 (-0.20)
14 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat 51.35 +14.50
Entry time: 53.11 (-1.76)
15 Siiri Kinos 2010 Raision Urheilijat 52.01 +15.16
Entry time: 54.63 (-2.62)
16 Elsa Jokela 2010 Loimaan Uimaseura 53.73 +16.88
Entry time: 1:01.85 (-8.12)
17 Elisa Turta 2010 Loimaan Uimaseura 53.97 +17.12
Entry time: 1:00.16 (-6.19)
18 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb 54.36 +17.51
Entry time: 54.17 (+0.19)
19 Ella Kannisto 2010 Raision Urheilijat 56.91 +20.06
Entry time: 58.04 (-1.13)
20 Oosa Mäkipää 2010 Raision Urheilijat 57.88 +21.03
Entry time: 59.09 (-1.21)
21 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb 58.27 +21.42
22 Sara Kulmala 2009 Loimaan Uimaseura 58.44 +21.59
23 Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb 1:02.27 +25.42
Entry time: 1:05.97 (-3.70)
24 Aada Lehtinen 2010 Åbo Simklubb 1:02.83 +25.98
Entry time: 59.97 (+2.86)
25 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb 1:06.26 +29.41
26 Milja Teräsjärvi 2010 Åbo Simklubb 1:11.23 +34.38
Entry time: 1:06.11 (+5.12)
27 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb 1:16.41 +39.56
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 13-14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 38.75
Entry time: 38.96 (-0.21)
2 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 38.93 +0.18
Entry time: 38.11 (+0.82)
3 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo 39.22 +0.47
Entry time: 38.65 (+0.57)
4 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry 39.30 +0.55
Entry time: 40.01 (-0.71)
5 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat 39.65 +0.90
Entry time: 40.44 (-0.79)
6 Kiia Koivisto 2007 Vesihelmen Uimaseura 40.17 +1.42
Entry time: 38.96 (+1.21)
7 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka 40.63 +1.88
Entry time: 40.93 (-0.30)
8 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 40.84 +2.09
Entry time: 44.19 (-3.35)
9 Nea Nirhamo 2008 Raision Urheilijat 41.25 +2.50
Entry time: 40.57 (+0.68)
10 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb 41.36 +2.61
Entry time: 42.90 (-1.54)
11 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat 42.11 +3.36
Entry time: 42.05 (+0.06)
12 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo 42.66 +3.91
Entry time: 41.80 (+0.86)
13 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry 42.70 +3.95
Entry time: 42.21 (+0.49)
14 Iina Pihlaja 2008 Raision Urheilijat 42.78 +4.03
Entry time: 49.97 (-7.19)
15 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb 43.27 +4.52
Entry time: 41.88 (+1.39)
16 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb 44.49 +5.74
Entry time: 43.63 (+0.86)
17 Emilia Leinonen 2007 Uimaseura Kaarina 44.63 +5.88
Entry time: 45.08 (-0.45)
18 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura 46.22 +7.47
Entry time: 48.11 (-1.89)
19 Celina Bäckström 2008 Raision Urheilijat 48.39 +9.64
Entry time: 50.43 (-2.04)
20 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb 49.11 +10.36
Entry time: 53.68 (-4.57)
21 Veera Hänninen 2008 Raision Urheilijat 56.02 +17.27
Entry time: 54.43 (+1.59)
- Aava Sulanterä 2007 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
Laji 3, 50m ru, N, T14, 12, 10 15 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb 36.14
Entry time: 38.13 (-1.99)
2 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina 40.84 +4.70
Entry time: 42.84 (-2.00)
3 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti Ry 44.33 +8.19
Entry time: 44.58 (-0.25)
4 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina 45.26 +9.12
Entry time: 50.20 (-4.94)
5 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb 48.03 +11.89
Entry time: 50.22 (-2.19)
Laji virallinen: 18.9.2021 13.06.24
18-09-2021 13.07.45 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Raision Urheilijat
Document
Tulokset
Aquanetti-kilpailut
Paikka: Järjestäjä: RaisU
Allas: 25m syys 18, 2021 to syys 18, 2021
Laji 4, 50m ru, M, P15, 13, 11 11 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Julius Lehtojärvi 2010 Raision Urheilijat 49.62
Entry time: 49.71 (-0.09)
2 Finn Jensén 2011 Uimaseura Kaarina 52.58 +2.96
3 Algot Sundblom 2010 Raision Urheilijat 52.88 +3.26
Entry time: 50.62 (+2.26)
4 Akseli Englund 2011 Raision Urheilijat 53.11 +3.49
Entry time: 55.00 (-1.89)
5 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina 53.52 +3.90
Entry time: 49.41 (+4.11)
6 Peetu Oksanen 2012 Raision Urheilijat 55.22 +5.60
Entry time: 57.91 (-2.69)
7 Arttu Rantanen 2010 Raision Urheilijat 56.74 +7.12
Entry time: 56.23 (+0.51)
8 Verneri Tenlén 2010 Raision Urheilijat 57.39 +7.77
9 Taneli Nisonen 2010 Åbo Simklubb 57.57 +7.95
Entry time: 59.89 (-2.32)
10 Akseli Salonen 2011 Raision Urheilijat 59.30 +9.68
11 Elias Hirvonen 2010 Raision Urheilijat 59.61 +9.99
12 Santeri Heinikoski 2012 Vesihelmen Uimaseura 59.82 +10.20
13 Emil Paatos 2011 Raision Urheilijat 1:00.03 +10.41
Entry time: 1:06.34 (-6.31)
14 Topi Mäkinen 2012 Rauman Uimaseura 1:02.13 +12.51
15 Eerikki Nisonen 2010 Åbo Simklubb 1:04.28 +14.66
Entry time: 1:09.77 (-5.49)
16 Justus Nieminen 2013 Loimaan Uimaseura 1:09.14 +19.52
- Jack Jensén 2011 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Aatu Satola 2010 Rauman Uimaseura DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Eikka Laaksonen 2011 Åbo Simklubb DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Akseli Lindqvist 2012 Uimaseura Kaarina DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Veeti Kujala 2012 Raision Urheilijat DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 18.9.2021 13.27.53
Laji 4, 50m ru, M, P15, 13, 11 12-13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo 35.81
Entry time: 35.98 (-0.17)
2 Thomas Salonen 2009 Raision Urheilijat 41.76 +5.95
Entry time: 43.22 (-1.46)
3 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb 45.35 +9.54
Entry time: 44.35 (+1.00)
4 Alex Mäkelä 2009 Raision Urheilijat 47.01 +11.20
Entry time: 44.91 (+2.10)
5 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina 47.32 +11.51
Entry time: 45.56 (+1.76)
6 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina 48.12 +12.31
Entry time: 48.03 (+0.09)
7 Werneri Toivanen 2008 Loimaan Uimaseura 50.86 +15.05
Entry time: 52.96 (-2.10)
8 Valtteri Mäkelä 2008 Loimaan Uimaseura 51.07 +15.26
9 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina 52.49 +16.68
Entry time: 52.24 (+0.25)
10 Henry Pettinen 2009 Loimaan Uimaseura 56.00 +20.19
11 Miro Kuosmanen 2008 Raision Urheilijat 57.16 +21.35
12 Elian Sainio 2009 Raision Urheilijat 59.95 +24.14
Entry time: 1:02.12 (-2.17)
- Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb DNS
Laji virallinen: 18.9.2021 13.27.53
Laji 4, 50m ru, M, P15, 13, 11 14-15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat 36.12
Entry time: 36.69 (-0.57)
2 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 36.78 +0.66
Entry time: 36.65 (+0.13)
3 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb 37.03 +0.91
Entry time: 40.28 (-3.25)
4 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb 38.41 +2.29
Entry time: 42.54 (-4.13)
5 Matias Lehtinen 2007 Raision Urheilijat 39.48 +3.36
Entry time: 41.28 (-1.80)
6 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti Ry 40.28 +4.16
Entry time: 42.76 (-2.48)
7 Tomas Laine 2006 Åbo Simklubb 40.48 +4.36
Entry time: 42.32 (-1.84)
8 Arttu Carne 2007 Raision Urheilijat 42.73 +6.61
Entry time: 42.87 (-0.14)
Laji virallinen: 18.9.2021 13.27.53
Laji 4, 50m ru, M, P15, 13, 11 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aku Kaila 2003 Cetus Espoo 29.93
Entry time: 30.26 (-0.33)
2 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat 33.32 +3.39
Entry time: 32.70 (+0.62)
3 Max Allén 2005 Åbo Simklubb 34.78 +4.85
Entry time: 36.03 (-1.25)
4 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb 35.74 +5.81
Entry time: 38.10 (-2.36)
5 Tero Nordström 1968 Aurajoen Uinti Ry 36.99 +7.06
Entry time: 36.90 (+0.09)
6 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb 38.02 +8.09
Entry time: 39.35 (-1.33)
7 Marko Nieminen 1977 Loimaan Uimaseura 38.23 +8.30
Entry time: 37.52 (+0.71)
8 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb 38.72 +8.79
Entry time: 38.82 (-0.10)
Laji virallinen: 18.9.2021 13.27.53
18-09-2021 13.30.24 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Raision Urheilijat
Document
Tulokset
Aquanetti-kilpailut
Paikka: Järjestäjä: RaisU
Allas: 25m syys 18, 2021 to syys 18, 2021
Laji 5, 50m su, N, T14, 12, 10 10 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb 46.72
Entry time: 47.91 (-1.19)
2 Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb 50.19 +3.47
Entry time: 45.85 (+4.34)
3 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 50.84 +4.12
Entry time: 58.02 (-7.18)
4 Minttu Hellsten 2012 Rauman Uimaseura 51.02 +4.30
Entry time: 55.57 (-4.55)
5 Matilda Ahokas 2011 Raision Urheilijat 51.80 +5.08
Entry time: 55.72 (-3.92)
6 Jade Lehmusto 2011 Åbo Simklubb 52.00 +5.28
Entry time: 52.71 (-0.71)
7 Paju Mäkihannu 2012 TaTu Tampere 52.45 +5.73
Entry time: 52.68 (-0.23)
8 Maisa Törnström 2011 Raision Urheilijat 52.75 +6.03
Entry time: 55.16 (-2.41)
9 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb 53.91 +7.19
Entry time: 50.41 (+3.50)
10 Emma Myllymaa 2011 Raision Urheilijat 54.61 +7.89
Entry time: 48.88 (+5.73)
11 Vilma Venttola 2011 Rauman Uimaseura 55.80 +9.08
12 Janina Nylund 2011 Rauman Uimaseura 1:01.61 +14.89
- Matilda Toivonen 2011 Raision Urheilijat DSQ
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä
- Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb DSQ
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä
Laji virallinen: 18.9.2021 13.45.02
Laji 5, 50m su, N, T14, 12, 10 11-12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo 35.00
Entry time: 36.67 (-1.67)
2 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb 37.49 +2.49
Entry time: 39.05 (-1.56)
3 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 41.39 +6.39
Entry time: 40.42 (+0.97)
4 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat 42.35 +7.35
Entry time: 41.66 (+0.69)
5 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb 43.28 +8.28
Entry time: 49.81 (-6.53)
6 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina 43.82 +8.82
Entry time: 43.87 (-0.05)
7 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb 44.18 +9.18
Entry time: 44.48 (-0.30)
8 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb 44.54 +9.54
Entry time: 48.75 (-4.21)
9 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb 46.76 +11.76
Entry time: 47.08 (-0.32)
10 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb 47.19 +12.19
Entry time: 45.74 (+1.45)
11 Sanni Tyrni 2010 Åbo Simklubb 47.39 +12.39
Entry time: 45.03 (+2.36)
12 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb 47.48 +12.48
Entry time: 50.86 (-3.38)
13 Iida Berg 2010 Raision Urheilijat 48.58 +13.58
Entry time: 50.22 (-1.64)
14 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb 49.16 +14.16
15 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb 49.29 +14.29
Entry time: 50.16 (-0.87)
16 Hanna Armanto 2009 Åbo Simklubb 49.46 +14.46
Entry time: 52.93 (-3.47)
17 Saara Aaltonen 2010 Loimaan Uimaseura 50.30 +15.30
18 Aida Väliaho 2009 Raision Urheilijat 51.23 +16.23
Entry time: 48.74 (+2.49)
19 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb 55.65 +20.65
Entry time: 55.78 (-0.13)
20 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb 59.46 +24.46
21 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb 1:07.72 +32.72
Entry time: 1:04.99 (+2.73)
22 Milja Teräsjärvi 2010 Åbo Simklubb 1:08.77 +33.77
Entry time: 1:00.10 (+8.67)
- Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb DSQ