2021-10-28   22:34:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Hessun Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 1, 4x50m Sekauinti Seka  - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 ÅSK I mixed 19 1:49.78
Emilie Pärnänen 2002 02A541 28.66 28.66
Ellen Kaituri 2006 06A086 +0.24 32.15 1:00.81
Marcus Forsel 2003 03A127 +0.25 25.05 1:25.86
Aapo Kinnunen 2004 04A250 +0.12 23.92 1:49.78
2 Aurajoen Uinti Edustus 1 20 1:52.95 +3.17
Ajjuub Ezzat 2005 05A108 27.18 27.18
Mohamed Ezzat 2001 01A613 +0.27 30.73 57.91
Lilli Kulpakko 2005 05A070 +0.32 28.50 1:26.41
Matilda Laitinen 2004 04A243 +0.07 26.54 1:52.95
3 ÅSK II mixed 21 1:57.69 +7.91
Kukka Kangas 2005 05A254 +0.70 30.86 30.86
Aarni Linderborg 2005 05A268 +0.24 35.23 1:06.09
Jaakko Kuusisto 2000 00A638 +0.16 25.02 1:31.11
Sini Silvennoinen 2002 02A080 +0.25 26.58 1:57.69
4 Aurajoen Uinti H1.2 17 2:07.51 +17.73
Roosa Junnila 2007 07A471 35.22 35.22
Linus Korin 2006 06A619 +0.96 34.47 1:09.69
Mikael Hirsiniemi 2004 04A196 +0.51 27.58 1:37.27
Ronja Vilska 2006 06A239 +0.89 30.24 2:07.51
5 Aurajoen Uinti H1.3 16 2:08.46 +18.68
Aino Suomalainen 2007 07A281 35.35 35.35
Luka Laaksonen 2005 05A517 +0.24 32.47 1:07.82
Romeo Maranzani 2006 06A592 +0.26 30.68 1:38.50
Aino Lehtinen 2005 05B147 +0.04 29.96 2:08.46
6 ÅSK Talent 1 - Joukkue 1 15 2:08.50 +18.72
Aino Laine 2007 07A013 33.70 33.70
Christian Edelman 2007 07A367 +0.30 36.79 1:10.49
Julius Linde 2007 07A322 -0.02 30.41 1:40.90
Cecilia Rönnlund 2006 06A392 +0.15 27.60 2:08.50
7 Aurajoen Uinti Ry IKM Pienet,  13 2:11.11 +21.33
Oiva Saarinen 2008 08A339 33.36 33.36
Sofia Danska 2009 09A016 +0.23 36.01 1:09.37
Elsa Constable 2009 09A141 +0.13 32.29 1:41.66
Romeo Manner 2008 08A104 +0.14 29.45 2:11.11
8 ÅSK Talent 1 - Joukkue 2 16 2:11.37 +21.59
Max Allén 2005 05A484 32.14 32.14
Wilma Turpeinen 2006 06A089 39.23 1:11.37
Eemeli Arnell 2005 05A327 30.97 1:42.34
Agnes Ruusumo 2007 07A278 29.03 2:11.37
9 ÅSK Talent 1 - Joukkue 4 15 2:16.20 +26.42
Tomas Laine 2006 06A077 +0.80 34.46 34.46
Joel sulonen 2007 07A203 +0.68 37.04 1:11.50
Naomi Leo 2007 07A306 +0.16 34.67 1:46.17
Selma Syrjänen 2009 09A058 +0.63 30.03 2:16.20
10 Åsk Talent 2 Joukkue 1 16 2:17.28 +27.50
Niklas Honkanen 2008 08A378 +0.63 35.99 35.99
Kristina Grimbaum 2005 05A266 +0.06 37.76 1:13.75
Lotta Uusikartano 2009 09A690 +4.28 34.28 1:48.03
Kaapo Virtanen 2008 08A295 +0.32 29.25 2:17.28
11 Aurajoen Uinti Ry  IKM Pienet  13 2:18.41 +28.63
Jan Virransuo 2008 08A764 +0.67 40.10 40.10
IAN GONZALEZ CATON 2008 08A328 +0.30 34.98 1:15.08
Saara Pakomäki 2008 08A225 -0.02 32.36 1:47.44
Amanda Ruusuvaara 2008 08A071 +0.50 30.97 2:18.41
12 Aurajoen Uinti Ry IKM pienet  13 2:22.59 +32.81
Veikka-Eemil Lehtonen 2008 08A403 +0.71 37.61 37.61
Thanh Kiet Lam 2008 08A742 37.38 1:14.99
Alina Niittymäki 2009 09A540 +5.12 36.05 1:51.04
Amelie Halkosaari 2009 09A138 +0.47 31.55 2:22.59
13 Åsk Haastajat 15 2:31.65 +41.87
Elsa Koskinen 2006 06A390 +0.85 38.21 38.21
Eloi Norrman 2008 08B053 +0.14 44.82 1:23.03
Liia Kivi 2007 07A970 +3.58 38.09 2:01.12
Roope Rantanen 2008 08A646 +0.28 30.53 2:31.65
14 Åsk Rollot 1 12 2:41.71 +51.93
Taito Aaltonen 2009 09A283 +0.79 42.05 42.05
Viola Tojander 2010 10A135 44.45 1:26.50
Lauri Seppälä 2010 10A220 40.20 2:06.70
Helmi Rantala 2010 10A118 35.01 2:41.71
15 Åsk Rollot 2 12 2:45.38 +55.60
Maya Bergström 2010 10A542 +0.59 41.32 41.32
Alex Ailio 2009 09A731 +0.30 45.99 1:27.31
Anna Liljeberg 2010 10A105 +7.96 42.37 2:09.68
Niilo Lehtinen 2009 09A085 +0.13 35.70 2:45.38
16 Åsk Rollot 3 10 2:53.93 +1:04.1
Edith Syrjänen 2011 11A258 47.56 47.56
Iida Korpi 2012 12A014 48.95 1:36.51
Eino Rantala 2011 11A067 +0.68 41.44 2:17.95
Frans Friman 2011 11A171 +0.41 35.98 2:53.93
- Aurajoen Uinti H1.1 18 DSQ
SW 10.11 Vaihtorikko
Ella Alanko 2003 03A643 +0.69 34.25 34.25
Einari Palmu 2004 04A395 -0.09
Erin Gonzalez Catón 2005 05A579 +0.33
Axel Leppähaara 2004 04A425 +0.19
- ÅSK Talent 1 - Joukkue 3 16 DSQ
SW 10.11 Vaihtorikko
Veeti Valdolin 2005 05A284 +0.63 33.97 33.97
Frans Sandblom 2006 06A101 -0.04
Cecilia Lietzén 2009 09A118 +0.25
Lisette Schaper 2009 09A390 +0.12
- Åsk Talent 2 joukkue 2 13 DSQ
SW 10.11 Vaihtorikko
Milo Kallio 2008 08A375 36.00 36.00
Amos Korin 2008 08A377 -0.28
Ida sulonen 2009 09A395 +6.44
Emma Nygård 2008 08A773 -0.06
- Aurajoen Uinti Ry 8 19 DNS
Helmi Heinonen 2002 02A204
Konsta Vainio 2005 05A299
Ibrahim Ezzat 2002 02A249
Elsa Vira 2006 06A033
Laji virallinen: 11.9.2021 11.33.22
11-09-2021 11.33.30 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset 65-69 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sirpa Visakoski 1952 Aurajoen Uinti Ry 50.83
Laji virallinen: 11.9.2021 11.26.21
11-09-2021 11.26.25 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet 80-84 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo +0.96 45.54
Laji virallinen: 11.9.2021 11.25.26
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet 60-64 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Taito Nurmi 1961 Aurajoen Uinti Ry +0.82 39.72
Laji virallinen: 11.9.2021 11.25.26
11-09-2021 11.25.34 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 9-10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.64 44.15
2 Josefine Nordman 2011 Åbo Simklubb 46.13 +1.98
3 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina +0.70 46.82 +2.67
4 Edith Syrjänen 2011 Åbo Simklubb +0.79 47.84 +3.69
5 Elli Kiviluoto 2011 Åbo Simklubb +0.90 48.84 +4.69
6 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.79 49.75 +5.60
7 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka +0.82 50.17 +6.02
8 Jade Lehmusto 2011 Åbo Simklubb +0.79 51.70 +7.55
9 Aino Sivonen 2011 Aurajoen Uinti Ry 57.40 +13.25
- Iida Korpi 2012 Åbo Simklubb +0.47 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Emma Hartiala 2011 Aurajoen Uinti Ry DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.9.2021 12.00.13
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.75 33.64
2 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.67 34.34 +0.70
3 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.82 34.60 +0.96
4 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.77 34.63 +0.99
5 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.71 36.75 +3.11
6 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry 37.18 +3.54
7 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb +0.75 37.27 +3.63
8 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.72 37.38 +3.74
9 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.77 38.43 +4.79
10 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.82 38.55 +4.91
11 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.60 40.85 +7.21
12 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb +0.87 40.97 +7.33
13 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.80 44.26 +10.62
14 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.79 44.44 +10.80
15 Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.86 44.51 +10.87
16 Peppi Viljanen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.84 44.78 +11.14
17 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.71 45.56 +11.92
18 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb +0.78 45.62 +11.98
19 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina +0.84 45.96 +12.32
20 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb 46.53 +12.89
21 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb +0.81 46.80 +13.16
22 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb 46.90 +13.26
23 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb +0.81 47.05 +13.41
24 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.78 47.13 +13.49
25 Hanna Armanto 2009 Åbo Simklubb +0.48 47.83 +14.19
26 Sanni Tyrni 2010 Åbo Simklubb 48.40 +14.76
27 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb +0.88 48.63 +14.99
28 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb 49.64 +16.00
29 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb +0.82 50.22 +16.58
30 Iina Raitaluoma 2010 Aurajoen Uinti Ry 50.34 +16.70
31 Anna Liljeberg 2010 Åbo Simklubb 51.18 +17.54
32 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.78 52.00 +18.36
33 Mai Lehikoinen 2009 Åbo Simklubb +0.80 55.03 +21.39
34 Janessa Pihlava 2010 Åbo Simklubb +0.78 55.34 +21.70
35 Adele Mikaela Rekunen 2010 Aurajoen Uinti Ry 55.95 +22.31
36 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb +0.82 56.27 +22.63
37 Ursula Immonen 2010 Åbo Simklubb 57.23 +23.59
38 Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb +0.90 58.79 +25.15
39 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb 1:01.38 +27.74
40 Kerttu Kiviniemi 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.23 1:04.59 +30.95
41 Milja Teräsjärvi 2010 Åbo Simklubb +0.86 1:08.83 +35.19
- Iina Koivisto 2010 Vesihelmen Uimaseura DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb -0.03 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb -0.17 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Vilma Rehtonen 2010 Åbo Simklubb +0.88 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.9.2021 12.00.13
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.72 30.62
2 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.76 30.99 +0.37
3 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.62 31.03 +0.41
4 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry 31.17 +0.55
5 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.59 31.39 +0.77
6 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.84 32.02 +1.40
7 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb 32.14 +1.52
8 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.77 32.29 +1.67
9 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.83 33.19 +2.57
10 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.69 33.22 +2.60
11 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.73 33.54 +2.92
12 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 33.85 +3.23
13 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 34.51 +3.89
14 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 34.80 +4.18
15 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.76 35.15 +4.53
16 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry 35.36 +4.74
17 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.76 35.64 +5.02
18 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 36.03 +5.41
19 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb +0.70 36.55 +5.93
20 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 37.31 +6.69
21 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.73 37.37 +6.75
22 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 37.66 +7.04
23 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.84 38.86 +8.24
24 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka +0.68 39.04 +8.42
25 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb 39.09 +8.47
26 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka +0.83 40.15 +9.53
27 Liia Kivi 2007 Åbo Simklubb +0.88 43.66 +13.04
28 Selma Mäenpää 2007 Åbo Simklubb +0.75 44.25 +13.63
29 Nella Nylund 2008 Åbo Simklubb +0.70 44.57 +13.95
Laji virallinen: 11.9.2021 12.00.13
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb +0.61 28.37
2 Vilma Leppähaara 2005 Salon Uimarit +0.70 29.83 +1.46
3 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.69 30.32 +1.95
4 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.75 30.62 +2.25
5 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.65 30.87 +2.50
6 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.67 30.96 +2.59
7 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.71 30.98 +2.61
8 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.67 31.88 +3.51
9 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb +0.59 32.06 +3.69
10 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.67 32.33 +3.96
11 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb +0.69 32.40 +4.03
12 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb +0.75 32.46 +4.09
13 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.72 32.76 +4.39
14 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.80 32.95 +4.58
15 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb 33.00 +4.63
16 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb +0.68 33.43 +5.06
17 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.72 34.34 +5.97
18 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb 38.09 +9.72
19 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti Ry 38.79 +10.42
20 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.64 41.21 +12.84
21 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.84 42.39 +14.02
- Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.44 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.9.2021 12.00.13
11-09-2021 12.00.19 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 9 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Santeri Heinikoski 2012 Vesihelmen Uimaseura +0.96 49.70
2 Toivo Lumiainen 2012 Aurajoen Uinti Ry +0.76 58.81 +9.11
Laji virallinen: 11.9.2021 12.08.29
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 10-11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.89 38.30
2 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb +0.80 40.67 +2.37
3 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb +0.71 41.21 +2.91
4 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.69 44.38 +6.08
5 Alex Pentamo 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.75 45.29 +6.99
6 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura +0.69 46.16 +7.86
7 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 46.71 +8.41
8 Elmer Eepo Mikael Wirth 2010 Åbo Simklubb +0.76 47.20 +8.90
9 Frans Friman 2011 Åbo Simklubb +0.74 47.97 +9.67
10 Eikka Laaksonen 2011 Åbo Simklubb +0.67 49.12 +10.82
11 Lauri Vuori 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.84 49.27 +10.97
12 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb 50.44 +12.14
13 Eerikki Nisonen 2010 Åbo Simklubb +0.73 55.37 +17.07
14 Taneli Nisonen 2010 Åbo Simklubb +0.83 55.92 +17.62
- Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.88 DSQ
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan
- Juuso Hurme 2010 Åbo Simklubb +0.68 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Svyatoslav Tsygankov 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.86 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Aaro Viskari 2010 Aurajoen Uinti Ry DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 11.9.2021 12.08.29
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.60 33.11
2 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 33.99 +0.88
3 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.66 34.34 +1.23
4 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.70 34.35 +1.24
5 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.69 36.01 +2.90
6 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.82 36.03 +2.92
7 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.67 37.84 +4.73
8 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.78 38.03 +4.92
9 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.79 39.00 +5.89
10 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 39.05 +5.94
11 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 40.49 +7.38
12 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.62 40.66 +7.55
13 Niilo Lehtinen 2009 Åbo Simklubb +0.89 41.54 +8.43
14 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb 41.65 +8.54
15 Leevi Suna 2008 Åbo Simklubb +0.75 41.71 +8.60
16 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.77 42.48 +9.37
17 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.79 42.70 +9.59
18 Veikka Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.68 43.23 +10.12
19 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.86 43.36 +10.25
20 Veikko Mikander 2009 Uimaseura Kaarina +0.78 43.66 +10.55
21 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb +0.84 44.73 +11.62
22 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.80 45.96 +12.85
23 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina 48.88 +15.77
24 Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb +0.76 49.96 +16.85
25 Juska Nousiainen 2008 Åbo Simklubb +0.85 50.64 +17.53
26 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb +0.73 55.96 +22.85
- Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.67 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 11.9.2021 12.08.29
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.61 26.81
2 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.70 30.69 +3.88
3 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura +0.70 30.73 +3.92
4 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.63 31.23 +4.42
5 Jasper Oikarainen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.76 31.24 +4.43
6 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.69 31.92 +5.11
7 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb +0.67 32.07 +5.26
8 Markuss Justovics 2007 Rauman Uimaseura +0.72 32.35 +5.54
9 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.74 32.75 +5.94
10 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.88 32.83 +6.02
11 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb +0.83 34.29 +7.48
12 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 34.42 +7.61
13 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.88 35.02 +8.21
14 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.69 36.01 +9.20
15 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.84 41.69 +14.88
16 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb 41.72 +14.91
17 Henri Porma 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.78 41.94 +15.13
18 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry 42.21 +15.40
19 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.84 44.77 +17.96
Laji virallinen: 11.9.2021 12.08.29
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.65 25.06
2 Marcus Forsel 2003 Åbo Simklubb +0.88 26.82 +1.76
3 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti Ry +0.56 27.24 +2.18
4 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.69 27.97 +2.91
- Lauri Kinnunen 2003 Åbo Simklubb DNS
Laji virallinen: 11.9.2021 12.08.29
11-09-2021 12.14.45 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset 65-69 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sirpa Visakoski 1952 Aurajoen Uinti Ry 40.80
Laji virallinen: 11.9.2021 12.12.05
11-09-2021 12.12.12 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet 80-84 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo 34.46
Laji virallinen: 11.9.2021 12.11.03
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet 60-64 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Taito Nurmi 1961 Aurajoen Uinti Ry 32.47
Laji virallinen: 11.9.2021 12.11.03
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet 50-54 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tero Nordström 1968 Aurajoen Uinti Ry 29.20
2 Mika Mikander 1970 Uimaseura Kaarina 31.08 +1.88
Laji virallinen: 11.9.2021 12.11.03
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet 40-44 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tommi Kahlos 1978 Aurajoen Uinti Ry 31.56
Laji virallinen: 11.9.2021 12.11.03
11-09-2021 12.46.08 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset 8 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Stella Räikkönen 2013 Aurajoen Uinti Ry 58.95
Laji virallinen: 11.9.2021 12.37.09
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset 9-10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry 39.72
2 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina +0.59 40.66 +0.94
3 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti Ry 42.78 +3.06
4 Emma Hartiala 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.73 43.58 +3.86
5 Hildegard Brozinski 2012 Aurajoen Uinti Ry 50.86 +11.14
6 Pihla Halava 2011 Åbo Simklubb 53.83 +14.11
7 Aino Sivonen 2011 Aurajoen Uinti Ry 58.06 +18.34
Laji virallinen: 11.9.2021 12.37.09
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.65 29.11
2 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.74 30.11 +1.00
3 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.51 30.16 +1.05
4 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb +0.68 30.23 +1.12
5 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.63 30.40 +1.29
6 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.72 30.86 +1.75
7 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.79 32.19 +3.08
8 Emilia Valtonen 2009 Rauman Uimaseura +0.88 32.29 +3.18
9 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb 32.39 +3.28
10 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 32.42 +3.31
11 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.88 33.58 +4.47
12 Iina Koivisto 2010 Vesihelmen Uimaseura +0.81 33.92 +4.81
13 Anna Liljeberg 2010 Åbo Simklubb +0.89 34.06 +4.95
14 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb +0.81 34.91 +5.80
15 Helvi Huttunen 2009 Rauman Uimaseura +0.79 35.18 +6.07
16 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.71 35.28 +6.17
17 Emmi Pekanheimo 2010 Åbo Simklubb +0.92 35.33 +6.22
18 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti Ry 35.64 +6.53
19 Maya Bergström 2010 Åbo Simklubb +0.86 36.32 +7.21
20 Elsa Engström 2010 Åbo Simklubb +0.70 36.89 +7.78
21 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.71 36.94 +7.83
22 Aava Salmiosalo 2010 Åbo Simklubb +0.95 37.08 +7.97
23 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina +0.97 37.99 +8.88
24 Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.73 38.66 +9.55
25 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.72 39.49 +10.38
26 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.57 39.56 +10.45
27 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb +0.78 39.66 +10.55
28 Elli Sihvonen 2010 Åbo Simklubb +0.76 39.77 +10.66
29 Hanna Armanto 2009 Åbo Simklubb +0.74 40.33 +11.22
30 Daniela Eloranta 2010 Åbo Simklubb 41.06 +11.95
31 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb +0.63 41.50 +12.39
32 Iina Raitaluoma 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.88 41.59 +12.48
33 Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb +0.88 42.61 +13.50
34 Ursula Immonen 2010 Åbo Simklubb +0.87 49.24 +20.13
35 Ines Kauppinen 2010 Åbo Simklubb +0.88 50.49 +21.38
36 Mai Lehikoinen 2009 Åbo Simklubb +0.59 50.55 +21.44
37 Kerttu Kiviniemi 2010 Aurajoen Uinti Ry 52.70 +23.59
38 Vilma Kivi 2010 Åbo Simklubb 52.95 +23.84
39 Adele Mikaela Rekunen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.90 54.71 +25.60
40 Milja Teräsjärvi 2010 Åbo Simklubb 57.53 +28.42
41 Ella Suna 2010 Åbo Simklubb +0.89 58.42 +29.31
42 Vilma Rehtonen 2010 Åbo Simklubb 1:08.23 +39.12
- Peppi Viljanen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.65 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Eva Riquelme Mac Donald 2010 Åbo Simklubb +0.24 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.9.2021 12.37.09
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 27.50
2 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.66 27.67 +0.17
3 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.60 28.01 +0.51
4 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.77 28.20 +0.70
4 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.90 28.20 +0.70
6 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.98 28.30 +0.80
7 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.86 28.34 +0.84
8 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.73 28.89 +1.39
9 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 28.90 +1.40
10 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.78 28.93 +1.43
11 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.90 28.98 +1.48
12 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.80 29.10 +1.60
13 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.84 29.53 +2.03
14 viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura +0.79 29.96 +2.46
15 Saara Lehto 2007 Rauman Uimaseura +0.68 30.05 +2.55
16 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry 30.09 +2.59
17 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.62 30.24 +2.74
18 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb 30.46 +2.96
19 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry 30.49 +2.99
19 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 30.49 +2.99
21 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 30.87 +3.37
22 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.96 31.04 +3.54
23 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka +0.68 31.58 +4.08
24 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.70 31.62 +4.12
25 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.88 31.77 +4.27
26 Amanda Ruusuvaara 2008 Aurajoen Uinti Ry 31.81 +4.31
27 Inari Sonkkila 2006 Uimaseura Kaarina +0.82 31.90 +4.40
28 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka +0.85 32.31 +4.81
29 Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb +0.76 32.93 +5.43
30 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 33.49 +5.99
31 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb +0.66 33.56 +6.06
32 Unna Heino 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.76 33.94 +6.44
33 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.78 34.15 +6.65
34 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.76 34.39 +6.89
35 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina 34.78 +7.28
36 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina +0.65 34.80 +7.30
37 Elsa Salla 2008 Rauman Uimaseura 36.32 +8.82
38 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 37.08 +9.58
39 Lulu Luukkaa 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.87 37.28 +9.78
40 Aava Sulanterä 2007 Uimaseura Kaarina +0.24 37.42 +9.92
41 Emilia Taipalus 2008 Rauman Uimaseura +0.71 37.68 +10.18
42 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti Ry 37.89 +10.39
43 Nella Nylund 2008 Åbo Simklubb +0.71 39.50 +12.00
- Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.64 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 11.9.2021 12.37.09
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb +0.69 26.83
2 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb +0.73 27.00 +0.17
3 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.83 27.46 +0.63
4 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.68 27.94 +1.11
5 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.89 28.21 +1.38
6 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.74 28.22 +1.39
7 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.75 28.51 +1.68
8 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb +0.64 28.52 +1.69
9 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb +0.74 28.75 +1.92
10 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.76 28.84 +2.01
11 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb +0.70 29.00 +2.17
12 Saana Vähämaa 2002 Rauman Uimaseura 29.02 +2.19
13 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.75 29.19 +2.36
14 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb 29.22 +2.39
15 Veera Tall 2005 Rauman Uimaseura 29.30 +2.47
16 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti Ry +0.72 29.40 +2.57
17 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.66 29.84 +3.01
18 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.72 30.10 +3.27
19 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb +0.71 30.50 +3.67
20 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb +0.82 30.58 +3.75
21 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura +0.81 31.34 +4.51
22 Laura Lilja 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.78 32.47 +5.64
23 Roosa Lahti 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.71 32.51 +5.68
24 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.81 33.37 +6.54
25 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.68 34.81 +7.98
Laji virallinen: 11.9.2021 12.37.09
11-09-2021 12.37.45 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry
Document
Tulokset
Hessun Vinstat
Paikka: Järjestäjä: Aurajoen Uinti ry
Allas: 25m syys 11, 2021 to syys 11, 2021
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet 9 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Santeri Heinikoski 2012 Vesihelmen Uimaseura +0.57 43.89
2 Yicheng August Li 2012 Aurajoen Uinti Ry 50.75 +6.86
3 Toivo Lumiainen 2012 Aurajoen Uinti Ry 51.33 +7.44
4 Viljo Kiukkonen 2012 Aurajoen Uinti Ry 51.40 +7.51
Laji virallinen: 11.9.2021 12.51.06
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet 10-11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.53 34.00
2 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.84 36.38 +2.38
3 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.91 37.70 +3.70
4 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb +0.64 38.27 +4.27
5 Matias Holma 2011 Loimaan Uimaseura +0.70 39.01 +5.01
6 Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry 39.67 +5.67
7 Alex Pentamo 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.77 41.13 +7.13
8 Anton Saarinen 2010 Uimaseura Kaarina +0.73 41.16 +7.16
9 Iivari Nurmi 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.71 41.32 +7.32
10 Eikka Laaksonen 2011 Åbo Simklubb +0.59 42.11 +8.11
11 Aatos Rannila 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.82 43.77 +9.77
12 Svyatoslav Tsygankov 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.89 44.08 +10.08
13 Eemil Piitari 2010 Uinti-Vakka +0.96 44.55 +10.55
14 Verneri Skog 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.98 49.32 +15.32
15 Aaro Viskari 2010 Aurajoen Uinti Ry 52.85 +18.85
16 Taneli Nisonen 2010 Åbo Simklubb +0.82 53.21 +19.21
17 Eerikki Nisonen 2010 Åbo Simklubb +0.84 54.94 +20.94
- Lauri Vuori 2010 Aurajoen Uinti Ry DNS
Laji virallinen: 11.9.2021 12.51.06
Laji 9, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 29.12
2