2022-07-01   15:34:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vest junior/senior Kortbane

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 16.30

Document
Resultater
Vestdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: DGI Huset Vejle Arrangør Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat
DEN 26.08 Julie Kepp Jensen 2000 Helsingør, Danmark 14-12-2020
DEN 26.98 Mie Østergaard Nielsen 1996 Esbjerg, Danmark 31-03-2012
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub 689 29.05 QA
Entry time: 28.35 (+0.70)
2 Melanie Eggertsen 2002 Esbjerg Svømmeklub 685 29.11 +0.06 QA
Entry time: 28.76 (+0.35)
3 Rikke Friis Kanstrup 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 674 29.27 +0.22 QA
Entry time: 29.88 (-0.61)
4 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub 669 29.34 +0.29 QA
Entry time: 28.74 (+0.60)
5 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub 640 29.78 +0.73 QA
Entry time: 29.96 (-0.18)
6 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub 634 29.88 +0.83 QA
Entry time: 30.25 (-0.37)
7 Snæfridur Sol 2000 Aalborg Svømmeklub 633 29.89 +0.84 QA
Entry time: 29.22 (+0.67)
8 Laura Glerup Jensen 1998 Aalborg Svømmeklub 630 29.93 +0.88 QA
Entry time: 29.42 (+0.51)
9 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub 625 30.02 +0.97 QB
Entry time: 30.11 (-0.09)
10 Mathilde Hvidberg 2007 Ringe Svømme Klub 621 30.08 +1.03 QB
Entry time: 30.44 (-0.36)
11 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub 603 30.37 +1.32 QB
Entry time: 30.35 (+0.02)
12 Emma Bugge Fynbo 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.65 574 30.88 +1.83 QB
Entry time: 32.15 (-1.27)
13 Natascha Alexandra Green 2000 Agfs Svømmeafdeling 558 31.17 +2.12 QB
Entry time: 30.63 (+0.54)
14 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub 548 31.35 +2.30 QB
Entry time: 30.74 (+0.61)
15 Jazmin Jensen 2005 Aalborg Svømmeklub +0.66 543 31.45 +2.40 QB
Entry time: 32.15 (-0.70)
16 Sofie Trekær Klausen 2003 Horsens Svømmeklub 542 31.48 +2.43 QB
Entry time: 30.54 (+0.94)
17 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub 531 31.70 +2.65
Entry time: 31.68 (+0.02)
18 Mille Kjær Jensen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 528 31.76 +2.71
Entry time: 31.24 (+0.52)
19 Cille Christensen 2004 Kolding SK +0.62 527 31.77 +2.72
Entry time: 32.06 (-0.29)
19 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun +0.62 527 31.77 +2.72
Entry time: 32.02 (-0.25)
21 Annemone Rasmussen 2006 Horsens Svømmeklub 526 31.79 +2.74
Entry time: 32.75 (-0.96)
22 Martha Bjerg 2004 Lyseng IF 526 31.80 +2.75
Entry time: 31.27 (+0.53)
23 Louise Houe Andersen 2003 Viborg Svømme Klub 525 31.82 +2.77
Entry time: 30.99 (+0.83)
24 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub 523 31.85 +2.80
Entry time: 31.55 (+0.30)
25 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 522 31.87 +2.82
Entry time: 31.89 (-0.02)
26 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub 519 31.93 +2.88
Entry time: 32.75 (-0.82)
27 Mathilde Linnet Nørgaard 2005 Fredericia Svømmeklub 519 31.94 +2.89
Entry time: 32.57 (-0.63)
28 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling 513 32.06 +3.01
Entry time: 31.50 (+0.56)
29 Clara Cavo Jørgensen 2007 Lyseng IF +0.63 503 32.27 +3.22
Entry time: 32.46 (-0.19)
30 Clara Jensen 2005 Vejle Svømmeklub 502 32.28 +3.23
Entry time: 31.99 (+0.29)
31 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub 501 32.32 +3.27
Entry time: 31.85 (+0.47)
32 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling 492 32.50 +3.45
Entry time: 31.71 (+0.79)
33 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub 488 32.60 +3.55
Entry time: 33.36 (-0.76)
34 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 487 32.61 +3.56
Entry time: 32.80 (-0.19)
35 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 478 32.82 +3.77
Entry time: 32.55 (+0.27)
36 Freja Obert 2006 Horsens Svømmeklub +0.70 477 32.85 +3.80
Entry time: 32.05 (+0.80)
36 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 477 32.85 +3.80
Entry time: 33.33 (-0.48)
38 Mathilde Hedekær Mischorr 2005 Esbjerg Svømmeklub 475 32.88 +3.83
Entry time: 32.73 (+0.15)
39 Karoline Prang Andersen 2005 Hobro Svømmeklub +0.64 469 33.03 +3.98
Entry time: 32.25 (+0.78)
40 Natasha Do Jespersen 2007 Viborg Svømme Klub 453 33.40 +4.35
Entry time: 33.72 (-0.32)
41 Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.77 451 33.47 +4.42
Entry time: 32.14 (+1.33)
42 Frida Gode Agersbæk 2007 Horsens Svømmeklub 447 33.56 +4.51
Entry time: 33.45 (+0.11)
43 Simone Trekær Klausen 2007 Horsens Svømmeklub 435 33.86 +4.81
Entry time: 34.03 (-0.17)
44 Nellie Vad Bisgaard 2006 Hobro Svømmeklub 392 35.06 +6.01
Entry time: 33.43 (+1.63)
Event official at: 08-10-2021 18:45:49
08-10-2021 19:27.17 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Vejle Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner