2022-05-23   15:27:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap -.-- 1:08.92
50m: 32.83
100m: 1:08.92
(36.09)
2 Anton Svensson 2001 Skövde Simsällskap -.-- 1:10.04 +1.12
50m: 33.22
100m: 1:10.04
(36.82)
3 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:21.15 +12.23
50m: 37.78
100m: 1:21.15
(43.37)
4 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:22.69 +13.77
50m: 38.40
100m: 1:22.69
(44.29)
5 Sebastian Jönsson 2003 Åsundens Simsällskap -.-- 1:23.49 +14.57
50m: 38.89
100m: 1:23.49
(44.60)
6 Claes Frederic Antonsson 1977 Föreningen Varbergs Sim -.-- 1:28.68 +19.76
50m: 41.31
100m: 1:28.68
(47.37)
7 Lukas Rasmussen 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:32.66 +23.74
50m: 43.21
100m: 1:32.66
(49.45)
Grenen officiell:  2021-11-07 12:47:13
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:20.43
50m: 38.72
100m: 1:20.43
(41.71)
2 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 -.-- 1:21.86 +1.43
50m: 38.74
100m: 1:21.86
(43.12)
3 Simon Magnerfelt 2005 Falköpings Simsällskap -.-- 1:36.64 +16.21
50m: 43.47
100m: 1:36.64
(53.17)
4 Christian Ibrahim 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:42.26 +21.83
50m: 47.71
100m: 1:42.26
(54.55)
- Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-07 12:47:13
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Lind 2007 Falköpings Simsällskap -.-- 1:25.17
50m: 39.58
100m: 1:25.17
(45.59)
2 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap -.-- 1:25.89 +0.72
50m: 40.47
100m: 1:25.89
(45.42)
3 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:26.91 +1.74
50m: 41.20
100m: 1:26.91
(45.71)
4 Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:27.61 +2.44
50m: 41.54
100m: 1:27.61
(46.07)
5 Max König 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:29.00 +3.83
50m: 41.88
100m: 1:29.00
(47.12)
6 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:29.24 +4.07
50m: 41.99
100m: 1:29.24
(47.25)
7 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:29.64 +4.47
50m: 42.17
100m: 1:29.64
(47.47)
8 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:29.86 +4.69
50m: 42.00
100m: 1:29.86
(47.86)
9 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 -.-- 1:31.91 +6.74
50m: 42.54
100m: 1:31.91
(49.37)
10 Robin Lindström 2007 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:35.78 +10.61
50m: 45.85
100m: 1:35.78
(49.93)
11 Frank Jonsing 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:39.75 +14.58
50m: 48.21
100m: 1:39.75
(51.54)
12 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:42.23 +17.06
50m: 47.18
100m: 1:42.23
(55.05)
13 Tim Eriksson 2007 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:44.60 +19.43
50m: 48.58
100m: 1:44.60
(56.02)
14 Mohammed Alibhai 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:47.16 +21.99
50m: 52.26
100m: 1:47.16
(54.90)
15 Gustav Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:48.79 +23.62
50m: 51.25
100m: 1:48.79
(57.54)
16 Alfred Dalung 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:50.78 +25.61
50m: 52.78
100m: 1:50.78
(58.00)
17 Ture Gunnarsson 2008 Simklubben 1970 -.-- 1:51.79 +26.62
50m: 53.03
100m: 1:51.79
(58.76)
- Eric Fredgren 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Erik Orava 2008 Kungälvs Simsällskap -.-- DSQ
- Melker Malm 2008 Melleruds Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-07 12:47:13
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:21.12
50m: 38.41
100m: 1:21.12
(42.71)
2 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:23.42 +2.30
50m: 38.96
100m: 1:23.42
(44.46)
3 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 -.-- 1:25.53 +4.41
50m: 40.28
100m: 1:25.53
(45.25)
4 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:25.85 +4.73
50m: 41.12
100m: 1:25.85
(44.73)
5 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:26.59 +5.47
50m: 40.74
100m: 1:26.59
(45.85)
6 Björn Johansson 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:27.29 +6.17
50m: 40.67
100m: 1:27.29
(46.62)
7 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:29.99 +8.87
50m: 42.47
100m: 1:29.99
(47.52)
8 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:36.09 +14.97
50m: 45.40
100m: 1:36.09
(50.69)
9 David Örstig 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:37.82 +16.70
50m: 45.30
100m: 1:37.82
(52.52)
10 Vincent Stenroos 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:38.83 +17.71
50m: 46.50
100m: 1:38.83
(52.33)
11 Filip Andersson 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:39.30 +18.18
50m: 46.13
100m: 1:39.30
(53.17)
12 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:40.85 +19.73
50m: 46.05
100m: 1:40.85
(54.80)
13 Alvin Stjernqvist 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:43.31 +22.19
50m: 49.21
100m: 1:43.31
(54.10)
14 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:44.23 +23.11
50m: 48.12
100m: 1:44.23
(56.11)
15 Hugo Jämterud 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:45.09 +23.97
50m: 49.25
100m: 1:45.09
(55.84)
16 Adam Larsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:46.17 +25.05
50m: 50.70
100m: 1:46.17
(55.47)
17 Ruben Skärlund 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:46.59 +25.47
50m: 50.54
100m: 1:46.59
(56.05)
18 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:46.78 +25.66
50m: 49.81
100m: 1:46.78
(56.97)
19 Vilhelm Wallroth 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:48.50 +27.38
50m: 52.76
100m: 1:48.50
(55.74)
20 Erdi Gosalci 2010 Falköpings Simsällskap -.-- 1:49.22 +28.10
50m: 52.46
100m: 1:49.22
(56.76)
21 Elias Linder 2009 Falköpings Simsällskap -.-- 1:49.54 +28.42
50m: 52.47
100m: 1:49.54
(57.07)
22 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:53.62 +32.50
50m: 54.01
100m: 1:53.62
(59.61)
23 Benjamin Andersson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:54.20 +33.08
50m: 54.74
100m: 1:54.20
(59.46)
24 Emil Högfors 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:57.09 +35.97
50m: 56.74
100m: 1:57.09
(1:00.35)
25 Melvin Lindgren 2009 Åsundens Simsällskap -.-- 1:57.12 +36.00
50m: 56.44
100m: 1:57.12
(1:00.68)
26 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:57.58 +36.46
50m: 54.61
100m: 1:57.58
(1:02.97)
27 William Bergh 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:58.01 +36.89
50m: 55.50
100m: 1:58.01
(1:02.51)
28 Frank Lindström 2010 Skövde Simsällskap -.-- 1:58.45 +37.33
50m: 54.03
100m: 1:58.45
(1:04.42)
29 Teodor Thorén 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 2:00.69 +39.57
50m: 55.70
100m: 2:00.69
(1:04.99)
30 Rasmus Blom 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 2:01.28 +40.16
50m: 58.26
100m: 2:01.28
(1:03.02)
31 Edvin Ekblom 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 2:02.92 +41.80
50m: 56.54
100m: 2:02.92
(1:06.38)
32 Karl-Evert Pernheden 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- 2:03.97 +42.85
50m: 59.15
100m: 2:03.97
(1:04.82)
33 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- 2:06.96 +45.84
50m: 1:00.31
100m: 2:06.96
(1:06.65)
- Theodor Brostedt 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Carl Eldh 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Holger Eriksson 2010 Skövde Simsällskap -.-- DSQ
- Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- DSQ
- Sebastian Salegård 2010 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- DSQ
- Alexander Enquist 2009 Falköpings Simsällskap -.-- DSQ
- Anton Mattsson 2009 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
- Wille Pettersson 2010 Melleruds Simklubb -.-- DSQ
- Egon Olsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Saadalla Alkharboty 2009 Melleruds Simklubb -.-- DSQ
- Hercules Widunder 2009 Falköpings Simsällskap -.-- DNS
- Elias Magnusson 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- DNS
- Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund -.-- DNS
- Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 12:47:13
2021-11-07 12:47:43 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner