2021-10-28   22:46:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Karlstad Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1: Lördag 28/8 kl 10:00 (insimning kl 9:00-9:45)

Document
Resultat
Karlstad Open
Plats: Sundstabadet Arrangör: Karlstads Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 aug 2021 till den 28 aug 2021
Gren 2, 4x100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Karlstads Simsällskap Lag 1 18 3:49.29
Marcus Bülund 2004 AE4304 26.60 54.83 54.83
Ludvig Mathisen 2003 AD7903 26.23 55.29 1:50.12
Agnes Wilde 2005 BB4805 28.06 59.39 2:49.51
Amanda Johansson 2005 AI3605 28.19 59.78 3:49.29
2 Skuru Idrottsklubb Lag 1 19 3:55.20 +5.91
Lukas  Malmström 2003 AF5303 26.45 55.84 55.84
Arvid Hallenborg 2002 AM1902 26.72 56.50 1:52.34
Emma Lundberg 2005 BR0405 29.29 1:01.14 2:53.48
Felicia Östlund 2002 BD6202 29.32 1:01.72 3:55.20
3 Karlstads Simsällskap lag 2 18 3:59.34 +10.05
Filip Hedin 2003 AS1503 28.12 57.98 57.98
Linnea Lindberg 2005 AJ2205 28.29 59.65 1:57.63
Miranda Wahlstedt 2006 AA1606 28.52 1:00.41 2:58.04
Erik Pellfolk 2005 AG7305 29.02 1:01.30 3:59.34
4 Skuru Idrottsklubb Lag 2 17 4:03.36 +14.07
Ted Wiker 2004 AE1304 26.76 55.86 55.86
Adrian Ekström 2004 AV6104 26.75 56.38 1:52.24
Nora Kovacs 2006 AP8406 30.70 1:06.13 2:58.37
Julia Rodriguez Räms 2007 AR8407 30.17 1:04.99 4:03.36
5 Skuru Idrottsklubb Lag 3 18 4:07.41 +18.12
Arvid Nilsson 2003 AG2703 27.72 58.49 58.49
Axel Hallenborg 2004 AO5504 26.60 56.00 1:54.49
Matilda Bergström 2005 AU9605 31.50 1:06.80 3:01.29
Bonnie Tham 2006 BG5406 31.01 1:06.12 4:07.41
6 Karlskoga Simförening 18 4:08.61 +19.32
Alice Bergström 2004 AS5404 32.38 1:08.49 1:08.49
Isabelle Johansson 2005 AM0405 30.56 1:05.69 2:14.18
Elias  Jansson 2006 AC3706 26.64 56.40 3:10.58
Oscar  Björstam 2003 AH2703 27.22 58.03 4:08.61
7 Karlstads Simsällskap lag 4 25 4:10.92 +21.63
Jesper Andersson 1996 AU6996 29.14 1:02.93 1:02.93
Nellie Westerlund 2007 AO0807 28.52 1:02.03 2:04.96
Elin Segerström 2007 AF7407 28.97 1:02.73 3:07.69
Sara Sjölander 2006 AE0406 29.53 1:03.23 4:10.92
8 Skuru Idrottsklubb lag 4 19 4:11.20 +21.91
Victor Bäckström 2003 AQ1303 28.28 1:00.13 1:00.13
Johan Allberg 2002 AH7502 27.46 57.67 1:57.80
Linnea Bäckström 2006 AH8806 31.24 1:05.64 3:03.44
Viktoria Milic 2008 AT5408 31.84 1:07.76 4:11.20
9 Åmåls Simsällskap Mix 1 17 4:19.18 +29.89
Cornelia Sörqvist 2007 AG6807 32.19 1:07.65 1:07.65
Albin Svensson 2004 AW5504 30.06 1:02.12 2:09.77
Vilma Thorpman 2006 AS5406 32.65 1:09.72 3:19.49
Hayk Hakobyan 2006 AT5306 28.19 59.69 4:19.18
10 Skuru Idrottsklubb Lag 5 16 4:20.56 +31.27
Eskil Bränström 2006 AE3506 30.09 1:03.28 1:03.28
Philip Hedqvist Göthberg 2007 AP0907 29.98 1:04.58 2:07.86
Isabelle Sandström 2007 AB3207 30.75 1:05.00 3:12.86
Emma Lidell 2005 BB8805 31.60 1:07.70 4:20.56
11 Karlstads Simsällskap lag 3 17 4:20.97 +31.68
Erik Bjurenhed 2006 AI2506 31.09 1:05.35 1:05.35
Alva Granzell 2006 AK1406 29.28 1:03.03 2:08.38
Ellen Lindner 2005 BK3605 32.50 1:08.99 3:17.37
Minea Dautbegovic 2004 AV9804 30.11 1:03.60 4:20.97
12 Karlskoga Simförening lag 2 19 4:27.68 +38.39
Ida Pettersson 2006 AO7806 31.34 1:07.13 1:07.13
Alva Avander 2007 AF8807 34.60 1:19.30 2:26.43
Oskar Högqvist 2003 AN1703 29.02 1:01.49 3:27.92
Gabriel Hökemyr 2002 AV0502 28.36 59.76 4:27.68
13 Skuru Idrottsklubb Lag 6 16 4:43.73 +54.44
Mikael Lanestrand 2005 AI7705 34.37 1:11.45 1:11.45
Alexander Lundström-Gars 2007 AS3107 29.98 1:03.87 2:15.32
Liv Öhrman 2007 BH3407 34.63 1:14.62 3:29.94
Denise Sörnäs 2007 AR6607 35.10 1:13.79 4:43.73
Grenen officiell:  2021-08-28 10:56:47
2021-08-28 11:01:02 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Karlstads Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner