Resultat för DM JUNIOR KORTBANE
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
søndag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe svømmehal |
Arrangør |
Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2021 to 7. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer - Indledende |
|
|
DK SENIO |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva, Rusland |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.51 |
|
1:02.12 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.38 |
|
1:03.20 |
+1.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
|
1:04.48 |
+2.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:05.07 |
+2.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.32 |
+3.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.63 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:05.98 |
+3.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:05.99 |
+3.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:06.78 |
+4.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.94 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:07.07 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:07.17 |
+5.05 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:07.17 |
+5.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:07.40 |
+5.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Lyseng IF |
+0.62 |
|
1:07.68 |
+5.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.13 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
|
1:07.70 |
+5.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.30 |
|
1:07.81 |
+5.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:07.99 |
+5.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:08.16 |
+6.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.39 |
|
1:08.39 |
+6.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:08.40 |
+6.28 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jazmin Jensen |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:08.45 |
+6.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.70 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:08.52 |
+6.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
+0.53 |
|
1:08.87 |
+6.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:08.89 |
+6.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.53 |
|
1:08.95 |
+6.83 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
1:09.06 |
+6.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:09.30 |
+7.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:09.30 |
+7.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:09.68 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.74 |
|
1:09.78 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.77 |
|
1:09.83 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.86 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Thea Mikkelsen |
2005 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:09.98 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
1:09.99 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.50 |
|
1:10.16 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:10.17 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:10.39 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Astrid Mulipola |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
|
1:10.43 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:10.44 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:10.50 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:10.65 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:10.73 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.77 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:10.85 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
1:10.93 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:10.94 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:11.16 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.22 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:11.54 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:12.09 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Lyseng IF |
+0.71 |
|
1:12.29 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.49 |
|
1:12.68 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.44 |
|
1:12.79 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
+0.95 |
|
1:12.80 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
|
1:12.96 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.24 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:13.50 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.89 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Marie Elster |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.95 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:15.84 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.99 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.48 |
|
1:16.28 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW7.1 fl.flyben eft. |
|
|
|
|
- |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW6.5 ryg ej afslut |
|
|
|
|
- |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW7.6 ej samt berø |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-11-2021 10:13:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-11-2021 11:14.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|