Resultater for DM JUNIOR KORTBANE
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe svømmehal |
Arrangør |
Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2021 to 7. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DK SENIO |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.06 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
23.12 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.36 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.64 |
|
23.22 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
|
23.28 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.42 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.63 |
|
23.44 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.66 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
|
23.53 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.64 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
23.57 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.72 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.62 |
|
23.67 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.70 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-11-2021 18:43:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DK SENIO |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.77 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.56 |
|
23.79 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.81 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
23.82 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.84 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.51 |
|
23.87 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.91 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
|
23.92 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.90 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
|
23.94 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.13 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
|
24.06 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.98 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
24.34 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-11-2021 18:43:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer - C Finale |
|
|
DK SENIO |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
|
23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.15 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
|
24.08 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
24.52 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.38 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
24.56 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
|
24.57 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.63 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
|
24.61 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.40 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Bastholm |
2005 |
GTI - Greve |
+0.60 |
|
24.66 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.69 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
|
24.72 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-11-2021 18:43:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2021 18:43.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|