Resultater for DM JUNIOR KORTBANE
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
fredag 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe svømmehal |
Arrangør |
Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2021 to 7. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DK SENIO |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin, Polen |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
|
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:01.96 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.87 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
|
1:02.35 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.45 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
|
1:02.38 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
+0.62 |
|
1:02.83 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
|
1:03.35 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:03.87 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:04.04 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2021 17:37:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DK SENIO |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin, Polen |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:03.22 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:03.87 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:03.88 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.07 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:04.12 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.86 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:04.20 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:04.21 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.14 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:04.94 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2021 17:37:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer - C Finale |
|
|
DK SENIO |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DK JUNIO |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin, Polen |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
|
1:04.46 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:04.53 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:05.10 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:05.52 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
|
1:05.68 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:06.44 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.58 |
|
1:06.66 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-11-2021 17:37:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2021 17:37.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|