2022-01-24   06:53:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR KORTBANE

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer - Indledende
DK SENIO 47.37 Mathias Z. Rysgaard 1998 Glasgow, GBR 07-12-2019
DK JUNIO 48.02 Rasmus Nickelsen 2003 Aarhus, Danmark 05-12-2020
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.62 49.87 QA
Entry time: 49.67 (+0.20)
25m: 23.90
50m: 49.87
(25.97)
2 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. 50.54 +0.67 QA
Entry time: 51.53 (-0.99)
25m: 24.50
50m: 50.54
(26.04)
3 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 51.12 +1.25 QA
Entry time: 52.40 (-1.28)
25m: 24.29
50m: 51.12
(26.83)
4 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.61 51.19 +1.32 QA
Entry time: 52.48 (-1.29)
25m: 24.88
50m: 51.19
(26.31)
5 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 51.21 +1.34 QA
Entry time: 51.91 (-0.70)
25m: 24.66
50m: 51.21
(26.55)
6 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 51.50 +1.63 -
Entry time: 51.33 (+0.17)
25m: 24.79
50m: 51.50
(26.71)
7 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.63 51.54 +1.67 QA
Entry time: 51.06 (+0.48)
25m: 24.77
50m: 51.54
(26.77)
8 Christian Landtved 2004 Ringe Svømme Klub +0.66 51.64 +1.77 QA
Entry time: 51.60 (+0.04)
25m: 24.93
50m: 51.64
(26.71)
9 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.64 51.85 +1.98 -
Entry time: 51.99 (-0.14)
25m: 24.88
50m: 51.85
(26.97)
10 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød +0.41 51.89 +2.02 -
Entry time: 53.97 (-2.08)
25m: 25.02
50m: 51.89
(26.87)
10 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub +0.67 51.89 +2.02 -
Entry time: 51.89 (=)
25m: 24.64
50m: 51.89
(27.25)
12 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.63 52.08 +2.21 QA
Entry time: 52.32 (-0.24)
25m: 25.19
50m: 52.08
(26.89)
13 Gustav Dalby Østerberg 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.53 52.14 +2.27 QB
Entry time: 52.39 (-0.25)
25m: 24.95
50m: 52.14
(27.19)
14 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.48 52.27 +2.40 QB
Entry time: 53.29 (-1.02)
25m: 25.51
50m: 52.27
(26.76)
15 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 52.35 +2.48 QB
Entry time: 51.74 (+0.61)
25m: 25.10
50m: 52.35
(27.25)
16 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub 52.38 +2.51 -
Entry time: 51.72 (+0.66)
25m: 25.42
50m: 52.38
(26.96)
17 Frederik Lindholm 2004 Lyseng IF +0.66 52.42 +2.55 -
Entry time: 52.46 (-0.04)
25m: 25.37
50m: 52.42
(27.05)
18 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.63 52.53 +2.66 QB
Entry time: 52.15 (+0.38)
25m: 25.03
50m: 52.53
(27.50)
19 Mads Mikkelsen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.41 52.62 +2.75 QB
Entry time: 52.29 (+0.33)
25m: 25.34
50m: 52.62
(27.28)
20 Carlos Halawi 2006 Herlev Svømning +0.72 52.72 +2.85 QB
Entry time: 52.88 (-0.16)
25m: 25.47
50m: 52.72
(27.25)
21 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.70 52.77 +2.90 QB
Entry time: 52.00 (+0.77)
25m: 24.98
50m: 52.77
(27.79)
22 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.70 52.84 +2.97 QB
Entry time: 52.60 (+0.24)
25m: 25.57
50m: 52.84
(27.27)
23 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.68 52.89 +3.02 -
Entry time: 52.63 (+0.26)
25m: 25.20
50m: 52.89
(27.69)
24 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening +0.60 52.95 +3.08 QC
Entry time: 53.01 (-0.06)
25m: 25.15
50m: 52.95
(27.80)
25 Daniel Dehli 2006 Herlev Svømning +0.62 53.00 +3.13 QC
Entry time: 54.54 (-1.54)
25m: 26.11
50m: 53.00
(26.89)
26 Nicolai D. B. Hansen 2004 GTI - Greve +0.49 53.39 +3.52 -
Entry time: 53.14 (+0.25)
25m: 25.73
50m: 53.39
(27.66)
27 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 H2Odense +0.59 53.51 +3.64 QC
Entry time: 53.99 (-0.48)
25m: 26.01
50m: 53.51
(27.50)
28 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 53.63 +3.76 QC
Entry time: 55.09 (-1.46)
25m: 25.84
50m: 53.63
(27.79)
29 Mikkel Møller Nielsen 2006 Ringe Svømme Klub +0.59 53.70 +3.83 QC
Entry time: 54.36 (-0.66)
25m: 25.45
50m: 53.70
(28.25)
30 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.61 53.84 +3.97 QC
Entry time: 53.40 (+0.44)
25m: 25.85
50m: 53.84
(27.99)
31 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd +0.59 53.85 +3.98 QC
Entry time: 53.87 (-0.02)
25m: 26.11
50m: 53.85
(27.74)
32 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.40 54.23 +4.36 QC
Entry time: 54.29 (-0.06)
25m: 26.25
50m: 54.23
(27.98)
33 Jeppe Bayer Christensen 2005 Vejle Svømmeklub 54.53 +4.66
Entry time: 53.81 (+0.72)
25m: 26.70
50m: 54.53
(27.83)
34 Rodi Cetinkaya 2006 Vest-Brøndby +0.51 54.54 +4.67
Entry time: 55.28 (-0.74)
25m: 26.28
50m: 54.54
(28.26)
35 Gustav Krabbe Heldgaard 2006 Gladsaxe Svømmeklub +0.35 54.83 +4.96
Entry time: 54.52 (+0.31)
25m: 26.23
50m: 54.83
(28.60)
36 Asger Bols Jeppesen 2005 Helsinge Svømmeklub +0.25 54.89 +5.02
Entry time: 56.43 (-1.54)
25m: 26.56
50m: 54.89
(28.33)
37 Konrad Clausen 2005 Svøm Slagelse Korsør +0.65 54.93 +5.06
Entry time: 55.22 (-0.29)
25m: 26.53
50m: 54.93
(28.40)
38 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød +0.52 54.94 +5.07
Entry time: 55.16 (-0.22)
25m: 26.30
50m: 54.94
(28.64)
39 Hugo Haakansson 2006 Vest-Brøndby +0.71 55.18 +5.31
Entry time: 53.95 (+1.23)
25m: 26.25
50m: 55.18
(28.93)
40 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub +0.51 55.23 +5.36
Entry time: 54.21 (+1.02)
25m: 26.38
50m: 55.23
(28.85)
41 Jonatan Lyck Falk 2006 Fredericia Svømmeklub +0.68 55.46 +5.59
Entry time: 56.36 (-0.90)
25m: 27.14
50m: 55.46
(28.32)
42 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 55.50 +5.63
Entry time: 55.92 (-0.42)
25m: 27.02
50m: 55.50
(28.48)
43 Hector Kaltoft 2006 Sigma Swim Birkerød +0.46 55.55 +5.68
Entry time: 56.09 (-0.54)
25m: 26.75
50m: 55.55
(28.80)
44 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 55.67 +5.80
Entry time: 55.84 (-0.17)
25m: 27.05
50m: 55.67
(28.62)
45 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub +0.54 55.97 +6.10
Entry time: 57.27 (-1.30)
25m: 26.99
50m: 55.97
(28.98)
46 Tobias Frederiksen 2006 Helsinge Svømmeklub +0.59 56.01 +6.14
Entry time: 56.70 (-0.69)
25m: 27.43
50m: 56.01
(28.58)
47 Jonas Mathiasen 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.74 56.21 +6.34
Entry time: 56.17 (+0.04)
25m: 26.41
50m: 56.21
(29.80)
48 Matti Andersen 2005 Horsens Svømmeklub +0.61 56.37 +6.50
Entry time: 55.19 (+1.18)
25m: 27.19
50m: 56.37
(29.18)
49 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Idrætsforening +0.70 56.39 +6.52
Entry time: 55.68 (+0.71)
25m: 27.20
50m: 56.39
(29.19)
50 Frederik Vestergaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.53 56.41 +6.54
Entry time: 57.42 (-1.01)
25m: 26.76
50m: 56.41
(29.65)
51 Petar Trkulja 2006 Næstved Svømmeklub +0.54 56.47 +6.60
Entry time: 56.26 (+0.21)
25m: 27.04
50m: 56.47
(29.43)
52 Frederik Gadegaard 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.63 56.54 +6.67
Entry time: 57.34 (-0.80)
25m: 26.89
50m: 56.54
(29.65)
53 Alexander Kühnell 2006 Helsinge Svømmeklub +0.50 56.59 +6.72
Entry time: 56.29 (+0.30)
25m: 27.12
50m: 56.59
(29.47)
54 Vincent Kay 2006 Holbæk Svømme Klub +0.67 56.76 +6.89
Entry time: 55.97 (+0.79)
25m: 27.52
50m: 56.76
(29.24)
55 Marcus Madsen 2005 Dragsholm Svømmeklub +0.66 57.80 +7.93
Entry time: 59.22 (-1.42)
25m: 27.66
50m: 57.80
(30.14)
56 Bertram Olesen 2005 Frederikssund Svømmeklub +0.54 58.08 +8.21
Entry time: 57.98 (+0.10)
25m: 27.81
50m: 58.08
(30.27)
57 Nikolai Uekermann Olsen 2006 Vejle Svømmeklub +0.67 58.09 +8.22
Entry time: 57.73 (+0.36)
25m: 27.65
50m: 58.09
(30.44)
58 Mathias Gramstrup Madsen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.66 58.58 +8.71
Entry time: 57.25 (+1.33)
25m: 27.71
50m: 58.58
(30.87)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 11:34:16
04-11-2021 12:22.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner