2022-01-24   07:17:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR KORTBANE

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer - Indledende
DK SENIO 26.08 Julie Kepp Jensen 2000 Helsingør, Danmark 14-12-2020
DK JUNIO 26.98 Mie Østergaard Nielsen 1996 Esbjerg, Danmark 31-03-2012
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.57 29.33 QA
Entry time: 28.74 (+0.59)
25m: 29.33
2 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 29.54 +0.21 QA
Entry time: 29.56 (-0.02)
25m: 29.54
3 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 29.56 +0.23 QA
Entry time: 29.50 (+0.06)
25m: 29.56
4 Alma Bendix Dahl 2005 Helsingør Svømmeklub +0.68 29.71 +0.38 QA
Entry time: 29.15 (+0.56)
25m: 29.71
4 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.63 29.71 +0.38 -
Entry time: 29.56 (+0.15)
25m: 29.71
6 Rikke Friis Kanstrup 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.58 29.72 +0.39 QA
Entry time: 29.27 (+0.45)
25m: 29.72
7 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.63 29.76 +0.43 QA
Entry time: 29.58 (+0.18)
25m: 29.76
7 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.59 29.76 +0.43 QA
Entry time: 30.72 (-0.96)
25m: 29.76
9 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.65 29.81 +0.48 QA
Entry time: 29.50 (+0.31)
25m: 29.81
10 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.57 29.83 +0.50 QB
Entry time: 29.24 (+0.59)
25m: 29.83
11 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve +0.73 29.89 +0.56 QB
Entry time: 30.20 (-0.31)
25m: 29.89
11 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.55 29.89 +0.56 QB
Entry time: 29.78 (+0.11)
25m: 29.89
13 Mathilde Hvidberg 2007 Ringe Svømme Klub +0.62 29.91 +0.58 QB
Entry time: 30.08 (-0.17)
25m: 29.91
14 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.62 30.01 +0.68 QB
Entry time: 29.88 (+0.13)
25m: 30.01
15 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.57 30.17 +0.84 QB
Entry time: 29.93 (+0.24)
25m: 30.17
16 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 30.40 +1.07 QB
Entry time: 31.42 (-1.02)
25m: 30.40
17 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 +0.70 30.46 +1.13 QB
Entry time: 30.86 (-0.40)
25m: 30.46
18 Agnete Boelt 2006 Sigma Swim Allerød +0.59 30.51 +1.18 QC
Entry time: 29.86 (+0.65)
25m: 30.51
19 Athena Haugsted Pihl 2006 Hillerød Svømmeklub +0.73 30.52 +1.19 QC
Entry time: 30.93 (-0.41)
25m: 30.52
20 Alma Olivarius 2005 Lyngby Svømmeklub +0.57 30.55 +1.22 QC
Entry time: 30.88 (-0.33)
25m: 30.55
21 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub +0.58 30.61 +1.28 QC
Entry time: 31.50 (-0.89)
25m: 30.61
22 Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub +0.56 30.62 +1.29 QC
Entry time: 29.94 (+0.68)
25m: 30.62
23 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.66 30.66 +1.33 QC
Entry time: 29.65 (+1.01)
25m: 30.66
24 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub +0.60 30.73 +1.40 QC
Entry time: 31.05 (-0.32)
25m: 30.73
25 Signe Eie 2005 Herlev Svømning +0.65 30.75 +1.42 QC
Entry time: 30.21 (+0.54)
25m: 30.75
26 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub 30.78 +1.45
Entry time: 30.55 (+0.23)
25m: 30.78
27 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim 31.05 +1.72
Entry time: 30.44 (+0.61)
25m: 31.05
28 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.70 31.13 +1.80
Entry time: 31.50 (-0.37)
25m: 31.13
29 Silje Mathiasen 2006 Svøm Slagelse Korsør +0.64 31.18 +1.85
Entry time: 31.13 (+0.05)
25m: 31.18
30 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub +0.63 31.29 +1.96
Entry time: 31.70 (-0.41)
25m: 31.29
31 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.73 31.43 +2.10
Entry time: 31.93 (-0.50)
25m: 31.43
32 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve 31.55 +2.22 -
Entry time: 30.48 (+1.07)
25m: 31.55
33 Laura Håkonsson 2006 Herning Svømmeklub +0.73 31.59 +2.26
Entry time: 32.20 (-0.61)
25m: 31.59
34 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.77 31.67 +2.34
Entry time: 31.42 (+0.25)
25m: 31.67
35 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.60 31.77 +2.44
Entry time: 31.80 (-0.03)
25m: 31.77
36 Rebecca Skov Vinding 2007 Kalundborg SK +0.70 31.81 +2.48
Entry time: 31.98 (-0.17)
25m: 31.81
37 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.67 31.86 +2.53
Entry time: 32.33 (-0.47)
25m: 31.86
38 Annika Køhn 2005 Swim Team Taastrup +0.62 31.97 +2.64
Entry time: 31.49 (+0.48)
25m: 31.97
39 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub 32.03 +2.70
Entry time: 32.60 (-0.57)
25m: 32.03
40 Annemone Rasmussen 2006 Horsens Svømmeklub +0.67 32.05 +2.72
Entry time: 31.79 (+0.26)
25m: 32.05
41 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.61 32.06 +2.73
Entry time: 31.23 (+0.83)
25m: 32.06
42 Siv Reimer 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.63 32.07 +2.74
Entry time: 30.95 (+1.12)
25m: 32.07
43 Freja Obert 2006 Horsens Svømmeklub +0.68 32.16 +2.83
Entry time: 32.05 (+0.11)
25m: 32.16
44 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 +0.71 32.19 +2.86
Entry time: 32.47 (-0.28)
25m: 32.19
45 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.68 32.27 +2.94
Entry time: 33.13 (-0.86)
25m: 32.27
46 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.69 32.32 +2.99
Entry time: 32.85 (-0.53)
25m: 32.32
47 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 32.35 +3.02
Entry time: 31.69 (+0.66)
25m: 32.35
47 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub +0.73 32.35 +3.02
Entry time: 32.55 (-0.20)
25m: 32.35
49 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 32.42 +3.09
Entry time: 32.77 (-0.35)
25m: 32.42
50 Silje Nygaard Engedal 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.61 32.43 +3.10
Entry time: 32.84 (-0.41)
25m: 32.43
51 Amanda Knirkholt Jacobsen 2007 Sigma Swim Birkerød +0.67 32.44 +3.11
Entry time: 32.69 (-0.25)
25m: 32.44
52 Jazmin Jensen 2005 Aalborg Svømmeklub +0.72 32.63 +3.30
Entry time: 31.45 (+1.18)
25m: 32.63
53 Beatrice Buhr Müller 2006 Kalundborg SK +0.58 32.69 +3.36
Entry time: 32.56 (+0.13)
25m: 32.69
54 Ida Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.60 32.77 +3.44
Entry time: 32.57 (+0.20)
25m: 32.77
55 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub 32.80 +3.47
Entry time: 32.14 (+0.66)
25m: 32.80
56 Mathilde Pedersen 2007 Køge Svømmeklub +0.70 32.87 +3.54
Entry time: 32.58 (+0.29)
25m: 32.87
56 Emilie Wilms Jensen 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup 32.87 +3.54
Entry time: 31.74 (+1.13)
25m: 32.87
58 Klara Fris Ottosen 2007 Frederikssund Svømmeklub +0.63 33.04 +3.71
Entry time: 32.80 (+0.24)
25m: 33.04
59 Maya Jacobsen 2007 Svømmeklubben MK31 +0.66 33.13 +3.80
Entry time: 33.01 (+0.12)
25m: 33.13
60 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 33.18 +3.85
Entry time: 32.11 (+1.07)
25m: 33.18
61 Clara Cavo Jørgensen 2007 Lyseng IF +0.59 33.75 +4.42
Entry time: 32.07 (+1.68)
25m: 33.75
- Astrid Mulipola 2006 Sigma Swim Allerød +0.71 DSQ
SW 6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn) during the race or at the finish
- Maria Kjer Rasmussen 2007 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 04-11-2021 10:55:27
04-11-2021 11:36.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner