2022-01-22   18:11:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR KORTBANE

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 1, 100m Butterfly Damer - Indledende
DK SENIO 55.10 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 11-12-2015
DK JUNIO 59.18 Katrine Bukh Villesen 2000 Bellahøj, Danmark 10-11-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 1:00.79 -
Entry time: 1:01.91 (-1.12)
25m: 28.35
50m: 1:00.79
(32.44)
2 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub 1:00.99 +0.20 QA
Entry time: 1:00.58 (+0.41)
25m: 28.45
50m: 1:00.99
(32.54)
3 Alma Bendix Dahl 2005 Helsingør Svømmeklub +0.69 1:01.53 +0.74 QA
Entry time: 1:00.02 (+1.51)
25m: 28.48
50m: 1:01.53
(33.05)
4 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.31 1:02.30 +1.51 QA
Entry time: 1:00.90 (+1.40)
25m: 29.46
50m: 1:02.30
(32.84)
5 Sofie A. Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.68 1:02.79 +2.00 QA
Entry time: 1:02.39 (+0.40)
25m: 28.35
50m: 1:02.79
(34.44)
6 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.45 1:02.91 +2.12 QA
Entry time: 1:01.68 (+1.23)
25m: 29.58
50m: 1:02.91
(33.33)
7 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 1:02.94 +2.15 QA
Entry time: 1:02.61 (+0.33)
25m: 29.82
50m: 1:02.94
(33.12)
8 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.74 1:03.07 +2.28 QA
Entry time: 1:02.28 (+0.79)
25m: 29.65
50m: 1:03.07
(33.42)
9 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 1:03.18 +2.39 QA
Entry time: 1:02.31 (+0.87)
25m: 29.63
50m: 1:03.18
(33.55)
10 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 1:03.80 +3.01 -
Entry time: 1:03.06 (+0.74)
25m: 29.87
50m: 1:03.80
(33.93)
11 Marie Bertram 2006 Lyseng IF +0.70 1:03.97 +3.18 QB
Entry time: 1:03.17 (+0.80)
25m: 29.67
50m: 1:03.97
(34.30)
12 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub 1:03.99 +3.20 QB
Entry time: 1:04.41 (-0.42)
25m: 29.90
50m: 1:03.99
(34.09)
13 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 1:04.07 +3.28 QB
Entry time: 1:02.82 (+1.25)
25m: 29.41
50m: 1:04.07
(34.66)
14 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 1:04.26 +3.47 QB
Entry time: 1:04.80 (-0.54)
25m: 29.84
50m: 1:04.26
(34.42)
15 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.61 1:04.70 +3.91 QB
Entry time: 1:05.75 (-1.05)
25m: 29.61
50m: 1:04.70
(35.09)
16 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve 1:04.81 +4.02 QB
Entry time: 1:09.35 (-4.54)
25m: 29.70
50m: 1:04.81
(35.11)
17 Melody Malú Odorico-Christe 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.61 1:04.87 +4.08 QB
Entry time: 1:03.83 (+1.04)
25m: 30.05
50m: 1:04.87
(34.82)
18 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub +0.75 1:04.96 +4.17 QB
Entry time: 1:06.48 (-1.52)
25m: 30.29
50m: 1:04.96
(34.67)
19 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.71 1:05.03 +4.24 QC
Entry time: 1:05.02 (+0.01)
25m: 30.13
50m: 1:05.03
(34.90)
20 Naja Færgemann 2006 H2Odense 1:05.19 +4.40 QC
Entry time: 1:04.55 (+0.64)
25m: 30.95
50m: 1:05.19
(34.24)
21 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.59 1:06.17 +5.38 -
Entry time: 1:04.64 (+1.53)
25m: 30.75
50m: 1:06.17
(35.42)
22 Sarah Froberg Pedersen 2006 Silkeborg Svømmeklub +0.64 1:06.24 +5.45 QC
Entry time: 1:05.23 (+1.01)
25m: 30.94
50m: 1:06.24
(35.30)
23 Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub +0.68 1:06.32 +5.53 QC
Entry time: 1:05.42 (+0.90)
25m: 30.83
50m: 1:06.32
(35.49)
24 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense +0.86 1:06.66 +5.87 QC
Entry time: 1:08.62 (-1.96)
25m: 31.84
50m: 1:06.66
(34.82)
25 Astrid Mulipola 2006 Sigma Swim Allerød +0.73 1:07.00 +6.21 QC
Entry time: 1:07.11 (-0.11)
25m: 31.00
50m: 1:07.00
(36.00)
26 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 1:07.04 +6.25 QC
Entry time: 1:06.49 (+0.55)
25m: 30.71
50m: 1:07.04
(36.33)
27 Thea Mikkelsen 2005 Glostrup Svømmeklub +0.64 1:07.11 +6.32 QC
Entry time: 1:05.01 (+2.10)
25m: 31.65
50m: 1:07.11
(35.46)
28 Ellen Simoni Alfast 2006 Herlev Svømning +0.68 1:07.15 +6.36
Entry time: 1:07.38 (-0.23)
25m: 31.65
50m: 1:07.15
(35.50)
29 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød +0.45 1:07.27 +6.48 -
Entry time: 1:05.89 (+1.38)
25m: 30.53
50m: 1:07.27
(36.74)
30 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 1:07.30 +6.51
Entry time: 1:07.00 (+0.30)
25m: 31.12
50m: 1:07.30
(36.18)
31 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling 1:07.31 +6.52
Entry time: 1:06.91 (+0.40)
25m: 31.53
50m: 1:07.31
(35.78)
32 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub 1:07.38 +6.59
Entry time: 1:07.03 (+0.35)
25m: 31.58
50m: 1:07.38
(35.80)
33 Emilie Wilms Jensen 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:07.41 +6.62
Entry time: 1:06.39 (+1.02)
25m: 31.34
50m: 1:07.41
(36.07)
34 Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub 1:07.95 +7.16
Entry time: 1:06.62 (+1.33)
25m: 30.76
50m: 1:07.95
(37.19)
35 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve +0.67 1:08.00 +7.21
Entry time: 1:03.84 (+4.16)
25m: 30.71
50m: 1:08.00
(37.29)
36 Katrine Hansen 2006 Holbæk Svømme Klub +0.68 1:08.22 +7.43
Entry time: 1:09.29 (-1.07)
25m: 31.73
50m: 1:08.22
(36.49)
37 Alma Bach Larsen 2006 Aalborg Svømmeklub +0.71 1:08.43 +7.64
Entry time: 1:09.88 (-1.45)
25m: 31.66
50m: 1:08.43
(36.77)
38 Signe Holst Jacobsen 2007 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.64 1:08.49 +7.70
Entry time: 1:09.18 (-0.69)
25m: 31.64
50m: 1:08.49
(36.85)
39 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.51 1:08.53 +7.74
Entry time: 1:08.05 (+0.48)
25m: 31.06
50m: 1:08.53
(37.47)
40 Anne Katrine Dige 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 1:08.59 +7.80
Entry time: 1:06.38 (+2.21)
25m: 31.62
50m: 1:08.59
(36.97)
41 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.98 1:08.68 +7.89
Entry time: 1:09.21 (-0.53)
25m: 31.53
50m: 1:08.68
(37.15)
42 Nikoline Sejr 2006 Lyseng IF +0.71 1:09.04 +8.25
Entry time: 1:08.77 (+0.27)
25m: 31.55
50m: 1:09.04
(37.49)
43 Alma Møller-Ern 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.76 1:09.12 +8.33
Entry time: 1:06.86 (+2.26)
25m: 31.56
50m: 1:09.12
(37.56)
44 Rikke Therp 2006 Vest-Brøndby +0.73 1:09.27 +8.48
Entry time: 1:09.60 (-0.33)
25m: 31.76
50m: 1:09.27
(37.51)
45 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.71 1:09.34 +8.55
Entry time: 1:07.75 (+1.59)
25m: 31.63
50m: 1:09.34
(37.71)
46 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.65 1:09.51 +8.72
Entry time: 1:11.41 (-1.90)
25m: 32.15
50m: 1:09.51
(37.36)
47 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.72 1:09.80 +9.01
Entry time: 1:09.57 (+0.23)
25m: 32.92
50m: 1:09.80
(36.88)
48 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 1:09.81 +9.02
Entry time: 1:11.70 (-1.89)
25m: 32.43
50m: 1:09.81
(37.38)
49 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.54 1:09.84 +9.05
Entry time: 1:08.29 (+1.55)
25m: 32.66
50m: 1:09.84
(37.18)
50 Mie Ankersen 2006 Køge Svømmeklub +0.64 1:10.16 +9.37
Entry time: 1:06.88 (+3.28)
25m: 31.92
50m: 1:10.16
(38.24)
51 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub +0.66 1:10.19 +9.40
Entry time: 1:07.92 (+2.27)
25m: 32.51
50m: 1:10.19
(37.68)
52 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.55 1:10.21 +9.42
Entry time: 1:11.76 (-1.55)
25m: 32.41
50m: 1:10.21
(37.80)
53 Anna Dora Bernsdorf 2006 Fredericia Svømmeklub +0.74 1:10.37 +9.58
Entry time: 1:09.04 (+1.33)
25m: 31.93
50m: 1:10.37
(38.44)
54 Anna Blom Bygum 2006 Vest-Brøndby +0.73 1:10.54 +9.75
Entry time: 1:12.34 (-1.80)
25m: 32.00
50m: 1:10.54
(38.54)
55 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling 1:10.66 +9.87
Entry time: 1:11.53 (-0.87)
25m: 32.53
50m: 1:10.66
(38.13)
56 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub +0.46 1:10.72 +9.93
Entry time: 1:10.01 (+0.71)
25m: 32.91
50m: 1:10.72
(37.81)
57 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub +0.57 1:10.79 +10.00
Entry time: 1:11.97 (-1.18)
25m: 33.10
50m: 1:10.79
(37.69)
58 Karen Markussen 2007 Sigma Swim Allerød 1:10.81 +10.02
Entry time: 1:09.86 (+0.95)
25m: 33.22
50m: 1:10.81
(37.59)
59 Clara Cavo Jørgensen 2007 Lyseng IF +0.49 1:10.88 +10.09
Entry time: 1:09.97 (+0.91)
25m: 32.55
50m: 1:10.88
(38.33)
60 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub +0.61 1:11.15 +10.36
Entry time: 1:09.46 (+1.69)
25m: 32.88
50m: 1:11.15
(38.27)
61 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub +0.67 1:11.20 +10.41
Entry time: 1:12.69 (-1.49)
25m: 33.51
50m: 1:11.20
(37.69)
62 Anna Steen Petersen 2007 Køge Svømmeklub +0.72 1:11.32 +10.53
Entry time: 1:11.41 (-0.09)
25m: 32.57
50m: 1:11.32
(38.75)
63 Anna Powers 2007 Herlev Svømning +0.75 1:11.34 +10.55
Entry time: 1:11.87 (-0.53)
25m: 33.22
50m: 1:11.34
(38.12)
64 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub 1:11.56 +10.77
Entry time: 1:11.80 (-0.24)
25m: 32.72
50m: 1:11.56
(38.84)
65 Amanda Knirkholt Jacobsen 2007 Sigma Swim Birkerød 1:12.09 +11.30
Entry time: 1:09.49 (+2.60)
25m: 33.38
50m: 1:12.09
(38.71)
66 Sarah Højlund 2006 Svømmeklubben MK31 +0.67 1:12.31 +11.52
Entry time: 1:10.99 (+1.32)
25m: 33.51
50m: 1:12.31
(38.80)
67 Sofia Gad 2007 Lyseng IF 1:13.15 +12.36
Entry time: 1:11.17 (+1.98)
25m: 32.57
50m: 1:13.15
(40.58)
68 Katja Poulsen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:14.31 +13.52
Entry time: 1:14.32 (-0.01)
25m: 33.14
50m: 1:14.31
(41.17)
69 Marie Elster 2006 Lyngby Svømmeklub 1:14.47 +13.68
Entry time: 1:08.72 (+5.75)
25m: 33.22
50m: 1:14.47
(41.25)
70 Astrid Pries Hansen 2007 Nakskov Svømme Klub +0.71 1:14.71 +13.92
Entry time: 1:13.17 (+1.54)
25m: 34.49
50m: 1:14.71
(40.22)
71 Mathilde Kristensen 2007 Søllerød Svømmeklub +0.80 1:14.95 +14.16
Entry time: 1:13.94 (+1.01)
25m: 34.79
50m: 1:14.95
(40.16)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 09:57:18
04-11-2021 10:40.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Heat resultat
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 1, 100m Butterfly Damer - A Finale
DK SENIO 55.10 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 11-12-2015
DK JUNIO 59.18 Katrine Bukh Villesen 2000 Bellahøj, Danmark 10-11-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.68 1:00.47
Entry time: 1:00.99 (-0.52)
50m: 28.41
100m: 1:00.47
(32.06)
2 Alma Bendix Dahl 2005 Helsingør Svømmeklub +0.70 1:01.42 +0.95
Entry time: 1:01.53 (-0.11)
50m: 28.40
100m: 1:01.42
(33.02)
3 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.68 1:01.80 +1.33
Entry time: 1:02.30 (-0.50)
50m: 29.22
100m: 1:01.80
(32.58)
4 Sofie A. Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.65 1:02.12 +1.65
Entry time: 1:02.79 (-0.67)
50m: 28.38
100m: 1:02.12
(33.74)
5 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.59 1:02.51 +2.04
Entry time: 1:02.91 (-0.40)
50m: 29.45
100m: 1:02.51
(33.06)
6 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.78 1:02.63 +2.16
Entry time: 1:03.07 (-0.44)
50m: 29.55
100m: 1:02.63
(33.08)
7 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 1:02.87 +2.40
Entry time: 1:02.94 (-0.07)
50m: 29.37
100m: 1:02.87
(33.50)
8 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.66 1:03.40 +2.93
Entry time: 1:03.18 (+0.22)
50m: 29.48
100m: 1:03.40
(33.92)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 17:10:25
Løb 1, 100m Butterfly Damer - B Finale
DK SENIO 55.10 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 11-12-2015
DK JUNIO 59.18 Katrine Bukh Villesen 2000 Bellahøj, Danmark 10-11-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 1:02.64
Entry time: 1:04.07 (-1.43)
50m: 29.73
100m: 1:02.64
(32.91)
2 Marie Bertram 2006 Lyseng IF +0.66 1:03.01 +0.37
Entry time: 1:03.97 (-0.96)
50m: 29.38
100m: 1:03.01
(33.63)
3 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.73 1:03.30 +0.66
Entry time: 1:03.99 (-0.69)
50m: 29.75
100m: 1:03.30
(33.55)
4 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 1:03.62 +0.98
Entry time: 1:04.70 (-1.08)
50m: 29.46
100m: 1:03.62
(34.16)
5 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve +0.64 1:04.28 +1.64
Entry time: 1:04.81 (-0.53)
50m: 30.59
100m: 1:04.28
(33.69)
6 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub +0.77 1:04.46 +1.82
Entry time: 1:04.96 (-0.50)
50m: 30.15
100m: 1:04.46
(34.31)
7 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub +0.69 1:04.64 +2.00
Entry time: 1:04.26 (+0.38)
50m: 30.03
100m: 1:04.64
(34.61)
8 Melody Malú Odorico-Christe 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 1:04.89 +2.25
Entry time: 1:04.87 (+0.02)
50m: 30.46
100m: 1:04.89
(34.43)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 17:10:25
Løb 1, 100m Butterfly Damer - C Finale
DK SENIO 55.10 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 11-12-2015
DK JUNIO 59.18 Katrine Bukh Villesen 2000 Bellahøj, Danmark 10-11-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.60 1:04.12
Entry time: 1:05.03 (-0.91)
50m: 30.21
100m: 1:04.12
(33.91)
2 Naja Færgemann 2006 H2Odense +0.68 1:04.79 +0.67
Entry time: 1:05.19 (-0.40)
50m: 29.92
100m: 1:04.79
(34.87)
3 Sarah Froberg Pedersen 2006 Silkeborg Svømmeklub +0.74 1:05.48 +1.36
Entry time: 1:06.24 (-0.76)
50m: 31.34
100m: 1:05.48
(34.14)
4 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense +0.77 1:06.26 +2.14
Entry time: 1:06.66 (-0.40)
50m: 31.50
100m: 1:06.26
(34.76)
5 Astrid Mulipola 2006 Sigma Swim Allerød +0.73 1:06.38 +2.26
Entry time: 1:07.00 (-0.62)
50m: 31.09
100m: 1:06.38
(35.29)
6 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 1:06.52 +2.40
Entry time: 1:07.04 (-0.52)
50m: 30.53
100m: 1:06.52
(35.99)
7 Thea Mikkelsen 2005 Glostrup Svømmeklub +0.64 1:06.67 +2.55
Entry time: 1:07.11 (-0.44)
50m: 31.37
100m: 1:06.67
(35.30)
8 Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub +0.69 1:07.70 +3.58
Entry time: 1:06.32 (+1.38)
50m: 31.62
100m: 1:07.70
(36.08)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 17:10:25
04-11-2021 17:10.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 2, 100m Medley Herrer - Indledende
DK SENIO 53.17 Daniel Skaaning 1993 Greve, Danmark 09-11-2017
DK JUNIO 54.39 Daniel Skaaning 1993 Bellahøj, Danmark 02-12-2010
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.68 56.57 QA
Entry time: 56.80 (-0.23)
25m: 26.29
50m: 56.57
(30.28)
2 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 56.61 +0.04 QA
Entry time: 57.03 (-0.42)
25m: 27.01
50m: 56.61
(29.60)
3 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub +0.45 56.91 +0.34 QA
Entry time: 57.88 (-0.97)
25m: 26.96
50m: 56.91
(29.95)
4 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 56.99 +0.42 QA
Entry time: 55.90 (+1.09)
25m: 25.86
50m: 56.99
(31.13)
5 Gustav Dalby Østerberg 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 57.87 +1.30 QA
Entry time: 58.46 (-0.59)
25m: 26.51
50m: 57.87
(31.36)
6 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.22 58.03 +1.46 QA
Entry time: 58.04 (-0.01)
25m: 26.80
50m: 58.03
(31.23)
7 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 58.19 +1.62 QA
Entry time: 58.73 (-0.54)
25m: 27.51
50m: 58.19
(30.68)
8 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.62 58.84 +2.27 -
Entry time: 59.79 (-0.95)
25m: 28.19
50m: 58.84
(30.65)
9 Christian Landtved 2004 Ringe Svømme Klub +0.68 58.89 +2.32 -
Entry time: 59.46 (-0.57)
25m: 27.10
50m: 58.89
(31.79)
10 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.60 59.16 +2.59 QA
Entry time: 1:01.01 (-1.85)
25m: 27.11
50m: 59.16
(32.05)
11 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 59.52 +2.95 QB
Entry time: 1:01.21 (-1.69)
25m: 29.11
50m: 59.52
(30.41)
12 Elias Elmedyb 2006 Herlev Svømning +0.68 59.65 +3.08 QB
Entry time: 1:00.02 (-0.37)
25m: 26.20
50m: 59.65
(33.45)
13 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 59.84 +3.27 QB
Entry time: 59.86 (-0.02)
25m: 27.43
50m: 59.84
(32.41)
14 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.69 1:00.31 +3.74 QB
Entry time: 1:00.80 (-0.49)
25m: 28.07
50m: 1:00.31
(32.24)
15 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby +0.56 1:00.45 +3.88 QB
Entry time: 1:01.59 (-1.14)
25m: 28.34
50m: 1:00.45
(32.11)
16 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub +0.66 1:00.50 +3.93 QB
Entry time: 1:00.63 (-0.13)
25m: 28.72
50m: 1:00.50
(31.78)
17 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub +0.73 1:00.51 +3.94 QB
Entry time: 1:00.91 (-0.40)
25m: 27.43
50m: 1:00.51
(33.08)
18 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.43 1:00.57 +4.00 -
Entry time: 1:00.21 (+0.36)
25m: 27.47
50m: 1:00.57
(33.10)
19 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub +0.65 1:00.90 +4.33 -
Entry time: 1:02.36 (-1.46)
25m: 27.56
50m: 1:00.90
(33.34)
100m: 1:00.90
(1:00.90)
20 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd +0.62 1:01.16 +4.59 QB
Entry time: 1:00.91 (+0.25)
25m: 27.50
50m: 1:01.16
(33.66)
21 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 +0.64 1:01.21 +4.64 QC
Entry time: 1:03.21 (-2.00)
25m: 27.53
50m: 1:01.21
(33.68)
22 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning +0.68 1:01.23 +4.66 QC
Entry time: 1:02.71 (-1.48)
25m: 28.20
50m: 1:01.23
(33.03)
23 Anders K. Kortegaard 2004 A6 JGI-Swim +0.66 1:01.24 +4.67 -
Entry time: 1:01.24 (=)
25m: 28.58
50m: 1:01.24
(32.66)
24 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub +0.52 1:01.25 +4.68 QC
Entry time: 1:02.51 (-1.26)
25m: 28.72
50m: 1:01.25
(32.53)
25 Emil Kruse Enemærke 2005 Herlev Svømning +0.60 1:01.47 +4.90 QC
Entry time: 1:02.43 (-0.96)
25m: 29.84
50m: 1:01.47
(31.63)
26 Villads Seneca 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.68 1:01.54 +4.97 QC
Entry time: 1:03.22 (-1.68)
25m: 28.15
50m: 1:01.54
(33.39)
27 Andreas Nikolajsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.63 1:01.69 +5.12 QC
Entry time: 1:02.77 (-1.08)
25m: 28.66
50m: 1:01.69
(33.03)
28 Nicholas H. Hansen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.47 1:01.72 +5.15 QC
Entry time: 1:01.91 (-0.19)
25m: 30.07
50m: 1:01.72
(31.65)
29 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub 1:01.76 +5.19 QC
Entry time: 1:01.99 (-0.23)
25m: 29.05
50m: 1:01.76
(32.71)
30 August Høy 2005 Næstved Svømmeklub +0.50 1:01.79 +5.22
Entry time: 1:03.05 (-1.26)
25m: 29.41
50m: 1:01.79
(32.38)
31 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub +0.70 1:01.91 +5.34
Entry time: 1:02.67 (-0.76)
25m: 29.07
50m: 1:01.91
(32.84)
32 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub +0.67 1:02.02 +5.45 -
Entry time: 1:02.19 (-0.17)
25m: 28.77
50m: 1:02.02
(33.25)
33 Laurits Boserup 2005 Gentofte Svømme Klub +0.65 1:02.05 +5.48
Entry time: 1:04.03 (-1.98)
25m: 29.72
50m: 1:02.05
(32.33)
34 Anders Mose 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.51 1:02.10 +5.53
Entry time: 1:01.79 (+0.31)
25m: 29.12
50m: 1:02.10
(32.98)
35 Victor Dyrhauge 2004 Frederikssund Svømmeklub +0.58 1:02.11 +5.54
Entry time: 1:01.91 (+0.20)
25m: 28.62
50m: 1:02.11
(33.49)
35 Christopher Vejlbo Hansen 2005 Haslev Svømmeklub +0.58 1:02.11 +5.54 -
Entry time: 1:02.45 (-0.34)
25m: 28.91
50m: 1:02.11
(33.20)
37 Mikkel Holme Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub 1:02.36 +5.79
Entry time: 1:03.46 (-1.10)
25m: 28.33
50m: 1:02.36
(34.03)
38 Petar Trkulja 2006 Næstved Svømmeklub 1:02.38 +5.81
Entry time: 1:04.01 (-1.63)
25m: 27.91
50m: 1:02.38
(34.47)
39 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub +0.64 1:02.39 +5.82
Entry time: 1:01.52 (+0.87)
25m: 29.41
50m: 1:02.39
(32.98)
40 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.64 1:02.48 +5.91
Entry time: 1:02.79 (-0.31)
25m: 28.39
50m: 1:02.48
(34.09)
41 Konrad Clausen 2005 Svøm Slagelse Korsør +0.26 1:02.53 +5.96
Entry time: 1:03.39 (-0.86)
25m: 28.88
50m: 1:02.53
(33.65)
42 Louie Uldall 2005 Helsinge Svømmeklub +0.50 1:02.62 +6.05
Entry time: 1:03.39 (-0.77)
25m: 29.23
50m: 1:02.62
(33.39)
43 Tobias Rehder Knudsen 2005 Svøm Slagelse Korsør 1:02.65 +6.08
Entry time: 1:02.67 (-0.02)
25m: 28.78
50m: 1:02.65
(33.87)
44 Nicolas Duvander 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.64 1:02.79 +6.22
Entry time: 1:03.53 (-0.74)
25m: 28.88
50m: 1:02.79
(33.91)
45 Linus Heinrichsen 2006 Helsingør Svømmeklub +0.74 1:02.87 +6.30
Entry time: 1:03.40 (-0.53)
25m: 28.86
50m: 1:02.87
(34.01)
46 Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.66 1:03.07 +6.50
Entry time: 1:03.30 (-0.23)
25m: 28.62
50m: 1:03.07
(34.45)
47 Casper Johannesen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.66 1:03.08 +6.51
Entry time: 1:02.75 (+0.33)
25m: 28.41
50m: 1:03.08
(34.67)
48 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub +0.69 1:03.28 +6.71
Entry time: 1:02.85 (+0.43)
25m: 29.15
50m: 1:03.28
(34.13)
49 Patrick Skov Vinding 2005 Kalundborg SK +0.52 1:03.46 +6.89
Entry time: 1:03.70 (-0.24)
25m: 28.39
50m: 1:03.46
(35.07)
50 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub +0.72 1:03.50 +6.93
Entry time: 1:03.52 (-0.02)
25m: 29.84
50m: 1:03.50
(33.66)
51 Jonatan Lyck Falk 2006 Fredericia Svømmeklub +0.69 1:03.68 +7.11
Entry time: 1:03.20 (+0.48)
25m: 29.42
50m: 1:03.68
(34.26)
52 Kresten Skau Hansen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.66 1:03.74 +7.17
Entry time: 1:04.34 (-0.60)
25m: 29.19
50m: 1:03.74
(34.55)
53 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Idrætsforening +0.47 1:03.76 +7.19
Entry time: 1:04.52 (-0.76)
25m: 30.37
50m: 1:03.76
(33.39)
54 Matti Andersen 2005 Horsens Svømmeklub +0.50 1:03.77 +7.20
Entry time: 1:03.83 (-0.06)
25m: 28.71
50m: 1:03.77
(35.06)
55 Cornelius Olsen 2005 Farum Svømmeklub +0.77 1:03.79 +7.22
Entry time: 1:03.98 (-0.19)
25m: 28.13
50m: 1:03.79
(35.66)
56 William Bogø Andersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 1:03.80 +7.23
Entry time: 1:03.16 (+0.64)
25m: 29.11
50m: 1:03.80
(34.69)
56 Magne Christian Hansen 2006 Viborg Svømme Klub +0.48 1:03.80 +7.23
Entry time: 1:03.57 (+0.23)
25m: 29.94
50m: 1:03.80
(33.86)
58 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg +0.72 1:03.91 +7.34
Entry time: 1:03.65 (+0.26)
25m: 29.53
50m: 1:03.91
(34.38)
59 Malthe Funk Larsen 2005 Sigma Swim Allerød +0.59 1:04.10 +7.53
Entry time: 1:04.93 (-0.83)
25m: 30.35
50m: 1:04.10
(33.75)
60 Malthe Elias Wolgast 2006 Vejle Svømmeklub 1:04.27 +7.70
Entry time: 1:05.87 (-1.60)
25m: 30.00
50m: 1:04.27
(34.27)
61 Marius Lundsteen Brøndum 2005 Søllerød Svømmeklub +0.50 1:04.32 +7.75
Entry time: 1:04.73 (-0.41)
25m: 28.92
50m: 1:04.32
(35.40)
62 Simon Hejbroch 2006 Swim Team Taastrup +0.64 1:04.37 +7.80
Entry time: 1:05.29 (-0.92)
25m: 30.36
50m: 1:04.37
(34.01)
63 Gustav Krabbe Heldgaard 2006 Gladsaxe Svømmeklub 1:04.44 +7.87
Entry time: 1:03.18 (+1.26)
25m: 30.29
50m: 1:04.44
(34.15)
64 Julius Schier 2006 Ringe Svømme Klub +0.62 1:04.47 +7.90
Entry time: 1:04.36 (+0.11)
25m: 29.92
50m: 1:04.47
(34.55)
65 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub +0.51 1:04.81 +8.24
Entry time: 1:05.85 (-1.04)
25m: 29.90
50m: 1:04.81
(34.91)
66 Kasper Petersen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.69 1:04.92 +8.35
Entry time: 1:05.81 (-0.89)
25m: 29.92
50m: 1:04.92
(35.00)
67 Tobias Jakobsen 2005 Viborg Svømme Klub +0.65 1:04.97 +8.40
Entry time: 1:04.34 (+0.63)
25m: 29.80
50m: 1:04.97
(35.17)
68 Jacob Timmermand 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.61 1:05.06 +8.49
Entry time: 1:05.54 (-0.48)
25m: 29.50
50m: 1:05.06
(35.56)
69 Tristan Jensen 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 1:05.11 +8.54
Entry time: 1:07.56 (-2.45)
25m: 29.38
50m: 1:05.11
(35.73)
70 Noah Anker-Møller 2006 Sigma Swim Allerød +0.57 1:05.16 +8.59
Entry time: 1:05.45 (-0.29)
25m: 30.30
50m: 1:05.16
(34.86)
71 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub +0.58 1:05.41 +8.84
Entry time: 1:06.52 (-1.11)
25m: 29.28
50m: 1:05.41
(36.13)
72 Oliver Heuer 2006 Viborg Svømme Klub 1:05.52 +8.95
Entry time: 1:05.15 (+0.37)
25m: 29.40
50m: 1:05.52
(36.12)
73 Nicklas Kolt Købsted 2006 Helsinge Svømmeklub +0.69 1:05.59 +9.02
Entry time: 1:06.30 (-0.71)
25m: 30.12
50m: 1:05.59
(35.47)
74 Mads Emil Christiansen 2006 Lyngby Svømmeklub +0.70 1:05.66 +9.09
Entry time: 1:05.96 (-0.30)
25m: 32.06
50m: 1:05.66
(33.60)
75 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub +0.52 1:05.67 +9.10
Entry time: 1:06.07 (-0.40)
25m: 30.15
50m: 1:05.67
(35.52)
76 Carl Emil Ljungdahl 2006 Vest-Brøndby 1:05.97 +9.40
Entry time: 1:05.92 (+0.05)
25m: 29.70
50m: 1:05.97
(36.27)
77 Mathias Ø. Barslev 2006 Aabybro Idrætsforening +0.69 1:05.98 +9.41
Entry time: 1:06.02 (-0.04)
25m: 29.14
50m: 1:05.98
(36.84)
78 Viktor Kristiansen 2006 Svøm Slagelse Korsør +0.39 1:06.06 +9.49
Entry time: 1:06.90 (-0.84)
25m: 30.72
50m: 1:06.06
(35.34)
79 Hugo Haakansson 2006 Vest-Brøndby +0.74 1:06.10 +9.53
Entry time: 1:06.93 (-0.83)
25m: 28.63
50m: 1:06.10
(37.47)
80 Mads Emil Wohlfahrt 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.50 1:06.28 +9.71
Entry time: 1:06.39 (-0.11)
25m: 31.37
50m: 1:06.28
(34.91)
81 Sebastian Roesen Larsen 2006 Hillerød Svømmeklub +0.54 1:06.31 +9.74
Entry time: 1:05.87 (+0.44)
25m: 30.50
50m: 1:06.31
(35.81)
82 Frederik Bak Mathiasen 2006 Struer Svømmeklub 1:07.54 +10.97
Entry time: 1:06.34 (+1.20)
25m: 31.30
50m: 1:07.54
(36.24)
83 Elias Jensen 2006 Hillerød Svømmeklub +0.74 1:07.85 +11.28
Entry time: 1:06.94 (+0.91)
25m: 30.70
50m: 1:07.85
(37.15)
84 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub +0.77 1:08.03 +11.46
Entry time: 1:08.72 (-0.69)
25m: 31.08
50m: 1:08.03
(36.95)
85 Marius Danielsen 2005 Holbæk Svømme Klub +0.47 1:10.39 +13.82
Entry time: 1:11.12 (-0.73)
25m: 31.96
50m: 1:10.39
(38.43)
- Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.67 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Mads Drechsler 2005 Vejle Svømmeklub +0.68 DNF
Løb officielt kl.: 04-11-2021 10:16:22
04-11-2021 11:05.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Heat resultat
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 2, 100m Medley Herrer - A Finale
DK SENIO 53.17 Daniel Skaaning 1993 Greve, Danmark 09-11-2017
DK JUNIO 54.39 Daniel Skaaning 1993 Bellahøj, Danmark 02-12-2010
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 56.07
Entry time: 56.57 (-0.50)
50m: 26.10
100m: 56.07
(29.97)
2 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.66 56.57 +0.50
Entry time: 56.61 (-0.04)
50m: 25.94
100m: 56.57
(30.63)
3 Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub +0.62 57.09 +1.02
Entry time: 56.91 (+0.18)
50m: 27.02
100m: 57.09
(30.07)
4 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.64 57.32 +1.25
Entry time: 58.03 (-0.71)
50m: 26.65
100m: 57.32
(30.67)
5 Gustav Dalby Østerberg 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.39 57.76 +1.69
Entry time: 57.87 (-0.11)
50m: 26.76
100m: 57.76
(31.00)
6 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.61 58.47 +2.40
Entry time: 59.16 (-0.69)
50m: 27.40
100m: 58.47
(31.07)
7 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 58.56 +2.49
Entry time: 58.19 (+0.37)
50m: 27.57
100m: 58.56
(30.99)
8 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 58.78 +2.71
Entry time: 56.99 (+1.79)
50m: 27.35
100m: 58.78
(31.43)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 17:16:06
Løb 2, 100m Medley Herrer - B Finale
DK SENIO 53.17 Daniel Skaaning 1993 Greve, Danmark 09-11-2017
DK JUNIO 54.39 Daniel Skaaning 1993 Bellahøj, Danmark 02-12-2010
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Elmedyb 2006 Herlev Svømning +0.67 59.58
Entry time: 59.65 (-0.07)
50m: 26.20
100m: 59.58
(33.38)
2 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby +0.69 59.94 +0.36
Entry time: 1:00.45 (-0.51)
50m: 27.93
100m: 59.94
(32.01)
3 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub +0.66 1:00.23 +0.65
Entry time: 1:00.50 (-0.27)
50m: 28.70
100m: 1:00.23
(31.53)
3 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub +0.75 1:00.23 +0.65
Entry time: 1:00.51 (-0.28)
50m: 27.44
100m: 1:00.23
(32.79)
5 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.77 1:00.79 +1.21
Entry time: 1:00.31 (+0.48)
50m: 28.33
100m: 1:00.79
(32.46)
6 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd +0.63 1:01.02 +1.44
Entry time: 1:01.16 (-0.14)
50m: 28.16
100m: 1:01.02
(32.86)
7 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.70 1:01.54 +1.96
Entry time: 59.84 (+1.70)
50m: 27.11
100m: 1:01.54
(34.43)
- Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.41 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 04-11-2021 17:16:06
Løb 2, 100m Medley Herrer - C Finale
DK SENIO 53.17 Daniel Skaaning 1993 Greve, Danmark 09-11-2017
DK JUNIO 54.39 Daniel Skaaning 1993 Bellahøj, Danmark 02-12-2010
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Villads Seneca 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.69 1:00.70
Entry time: 1:01.54 (-0.84)
50m: 27.73
100m: 1:00.70
(32.97)
2 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub +0.64 1:00.73 +0.03
Entry time: 1:01.25 (-0.52)
50m: 27.59
100m: 1:00.73
(33.14)
3 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning +0.67 1:01.04 +0.34
Entry time: 1:01.23 (-0.19)
50m: 27.38
100m: 1:01.04
(33.66)
4 Andreas Nikolajsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.64 1:01.35 +0.65
Entry time: 1:01.69 (-0.34)
50m: 28.48
100m: 1:01.35
(32.87)
5 Emil Kruse Enemærke 2005 Herlev Svømning +0.61 1:01.38 +0.68
Entry time: 1:01.47 (-0.09)
50m: 28.68
100m: 1:01.38
(32.70)
6 Nicholas H. Hansen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 1:01.41 +0.71
Entry time: 1:01.72 (-0.31)
50m: 29.02
100m: 1:01.41
(32.39)
7 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 +0.62 1:01.47 +0.77
Entry time: 1:01.21 (+0.26)
50m: 27.43
100m: 1:01.47
(34.04)
8 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 1:02.87 +2.17
Entry time: 1:01.76 (+1.11)
50m: 29.87
100m: 1:02.87
(33.00)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 17:16:06
04-11-2021 17:16.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub
Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 3, 200m Medley Damer - Indledende
DK SENIO 2:07.08 Julie Hjorth-Hansen 1984 Kastrup, Danmark 18-04-2009
DK JUNIO 2:11.33 Mie Østergaard Nielsen 1996 Thisted, Danmark 25-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.64 2:16.78 QA
Entry time: 2:18.25 (-1.47)
25m: 28.47
50m: 1:04.83
(36.36)
75m: 1:44.60
(39.77)
100m: 2:16.78
(32.18)
2 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.51 2:17.16 +0.38 QA
Entry time: 2:16.31 (+0.85)
25m: 30.18
50m: 1:03.83
(33.65)
75m: 1:45.12
(41.29)
100m: 2:17.16
(32.04)
3 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.76 2:17.21 +0.43 QA
Entry time: 2:21.93 (-4.72)
25m: 29.76
50m: 1:06.43
(36.67)
75m: 1:45.05
(38.62)
100m: 2:17.21
(32.16)
4 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub 2:18.44 +1.66 QA
Entry time: 2:16.42 (+2.02)
25m: 29.73
50m: 1:04.53
(34.80)
75m: 1:45.34
(40.81)
100m: 2:18.44
(33.10)
5 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.59 2:18.86 +2.08 QA
Entry time: 2:18.23 (+0.63)
25m: 29.38
50m: 1:05.05
(35.67)
75m: 1:45.63
(40.58)
100m: 2:18.86
(33.23)
6 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.68 2:19.28 +2.50 QA
Entry time: 2:18.73 (+0.55)
25m: 30.45
50m: 1:07.17
(36.72)
75m: 1:46.75
(39.58)
100m: 2:19.28
(32.53)
7 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 2:21.14 +4.36 QA
Entry time: 2:19.16 (+1.98)
25m: 29.50
50m: 1:05.05
(35.55)
75m: 1:47.79
(42.74)
100m: 2:21.14
(33.35)
8 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 2:21.23 +4.45 QA
Entry time: 2:22.74 (-1.51)
25m: 31.15
50m: 1:08.05
(36.90)
75m: 1:47.60
(39.55)
100m: 2:21.23
(33.63)
9 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub +0.68 2:21.35 +4.57 QB
Entry time: 2:20.58 (+0.77)
25m: 31.21
50m: 1:07.51
(36.30)
75m: 1:48.40
(40.89)
100m: 2:21.35
(32.95)
10 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.71 2:22.23 +5.45 QB
Entry time: 2:21.74 (+0.49)
25m: 31.15
50m: 1:08.25
(37.10)
75m: 1:48.21
(39.96)
100m: 2:22.23
(34.02)
11 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub +0.68 2:22.82 +6.04 QB
Entry time: 2:23.58 (-0.76)
25m: 31.49
50m: 1:05.89
(34.40)
75m: 1:48.81
(42.92)
100m: 2:22.82
(34.01)
12 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby +0.63 2:23.45 +6.67 QB
Entry time: 2:21.85 (+1.60)
25m: 30.37
50m: 1:07.84
(37.47)
75m: 1:49.43
(41.59)
100m: 2:23.45
(34.02)
13 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.73 2:23.56 +6.78 QB
Entry time: 2:23.09 (+0.47)
25m: 30.66
50m: 1:07.62
(36.96)
75m: 1:48.63
(41.01)
100m: 2:23.56
(34.93)
14 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.66 2:23.75 +6.97 QB
Entry time: 2:19.61 (+4.14)
25m: 31.04
50m: 1:06.18
(35.14)
75m: 1:49.16
(42.98)
100m: 2:23.75
(34.59)