Resultater for DM JUNIOR KORTBANE
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe svømmehal |
Arrangør |
Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2021 to 7. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.40 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
25.53 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.50 |
|
26.12 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
|
26.15 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
26.21 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
26.45 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.71 |
|
26.59 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.77 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.50 |
|
26.97 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-11-2021 18:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.60 |
|
27.04 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
|
27.08 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI - Greve |
+0.65 |
|
27.54 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
27.75 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
|
27.78 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
27.89 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
28.05 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-11-2021 18:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer - C Finale |
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya, Israel |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
|
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.91 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
|
27.93 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
28.22 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.57 |
|
28.30 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
|
28.41 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.58 |
|
28.56 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.58 |
|
28.69 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-11-2021 18:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-11-2021 18:07.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|