2024-06-15   06:29:22
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Sundsvall Arena Cup 2021

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 - Lördag - Tävlingsstart 10.00

Document
Resultat
Sundsvall Arena Cup 2021
Plats: Himlabadet (25m) Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 7, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap 336 32.97 Q
Entry time: 37.07 (-4.10)
2 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap 289 34.66 +1.69 Q
Entry time: 34.28 (+0.38)
3 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap 231 37.32 +4.35 Q
Entry time: 36.12 (+1.20)
4 Alice Thungström 2011 Njurunda Simsällskap 159 42.28 +9.31 -
Entry time: 1:03.78 (-21.50)
5 Nova Svensson 2011 Njurunda Simsällskap 142 43.95 +10.98 Q
Entry time: 43.60 (+0.35)
6 Ellen Karlsson 2011 Härnösands Simsällskap 136 44.52 +11.55 -
Entry time: 46.06 (-1.54)
7 Autumn Freja Newsham 2011 Sundsvalls Simsällskap 123 46.04 +13.07 Q
8 Ellen Wåglöf 2012 Sundsvalls Simsällskap 118 46.65 +13.68 Q
Entry time: 1:03.26 (-16.61)
9 Agnes Sandén 2011 Sundsvalls Simsällskap 102 48.96 +15.99 Q
10 Isabelle Fransson 2012 Sundsvalls Simsällskap 94 50.29 +17.32 Q
11 Alexandra Bonatou 2012 Sundsvalls Simsällskap 82 52.58 +19.61
12 Nayla Salgut 2013 Sundsvalls Simsällskap 77 53.75 +20.78
13 Amanda Wörding 2012 Sundsvalls Simsällskap 66 56.59 +23.62
14 Elsa Eriksson 2011 Sundsvalls Simsällskap 59 58.86 +25.89
15 Celeste Strandberg 2012 Sundsvalls Simsällskap 57 59.35 +26.38
16 Loo Boman 2013 Sundsvalls Simsällskap 47 1:03.26 +30.29
17 Ida Nilsson Bergström 2012 Sundsvalls Simsällskap 39 1:07.17 +34.20
18 Ellen Dahlström 2014 Sundsvalls Simsällskap 35 1:09.88 +36.91
19 Seline Engström Lockner 2013 Sundsvalls Simsällskap 17 1:28.89 +55.92
20 Linn Sandberg 2012 Sollefteå Allmänna Simsällskap 17 1:29.00 +56.03
- Moa Carlsson 2012 Sundsvalls Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-25 12:02:40
Gren 7, 50m Frisim Damer 11-12 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leia Bergling 2009 Järfälla Simsällskap +0.39 422 30.56 Q
Entry time: 30.76 (-0.20)
2 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.53 421 30.58 +0.02 Q
Entry time: 33.81 (-3.23)
3 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap 375 31.78 +1.22 Q
Entry time: 32.01 (-0.23)
4 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap 337 32.95 +2.39 Q
Entry time: 32.38 (+0.57)
5 Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.54 327 33.26 +2.70 Q
Entry time: 32.91 (+0.35)
6 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap +0.79 319 33.54 +2.98 Q
Entry time: 33.21 (+0.33)
7 Alisa Töpffer 2009 Sundsvalls Simsällskap 315 33.67 +3.11 Q
8 Wilma Sundberg 2009 Järfälla Simsällskap +0.60 299 34.26 +3.70 Q
Entry time: 35.85 (-1.59)
9 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.71 277 35.16 +4.60
Entry time: 38.75 (-3.59)
10 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap 266 35.63 +5.07
Entry time: 37.60 (-1.97)
11 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap 264 35.70 +5.14
Entry time: 35.67 (+0.03)
12 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap 259 35.96 +5.40
Entry time: 40.10 (-4.14)
13 Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.67 229 37.45 +6.89
Entry time: 36.56 (+0.89)
14 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap 226 37.61 +7.05
Entry time: 37.13 (+0.48)
15 Embla Holmvall 2010 Sundsvalls Simsällskap 221 37.89 +7.33
Entry time: 42.22 (-4.33)
16 Theya Ericsdotter 2010 Sundsvalls Simsällskap 209 38.59 +8.03
Entry time: 48.23 (-9.64)
16 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap 209 38.59 +8.03
Entry time: 40.24 (-1.65)
18 Tilde Carlsson 2010 Sundsvalls Simsällskap 209 38.63 +8.07
Entry time: 38.76 (-0.13)
19 Miranda Viksten 2010 Sundsvalls Simsällskap 204 38.89 +8.33
20 Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap 196 39.45 +8.89
21 Ida Käller 2009 Hudiksvalls Simsällskap 193 39.61 +9.05
Entry time: 46.51 (-6.90)
22 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.85 191 39.80 +9.24
Entry time: 47.08 (-7.28)
23 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap 188 39.96 +9.40
Entry time: 41.61 (-1.65)
24 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap 170 41.36 +10.80
Entry time: 39.21 (+2.15)
25 Cecilia Bertell 2009 Hudiksvalls Simsällskap 169 41.44 +10.88
26 Ida Ericsson 2010 Sundsvalls Simsällskap 133 44.83 +14.27
27 Antouaneta Bonatou 2010 Sundsvalls Simsällskap 131 45.12 +14.56
28 Mira Burlin 2010 Sundsvalls Simsällskap 119 46.60 +16.04
29 Lilly Uhlin 2009 Sundsvalls Simsällskap 111 47.67 +17.11
Entry time: 49.23 (-1.56)
30 Astrid Hägg 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.61 107 48.21 +17.65
31 Liv Rönnqvist 2010 Sundsvalls Simsällskap 85 52.05 +21.49
32 Rebecca Atkinson 2010 Sundsvalls Simsällskap 51 1:01.44 +30.88
33 Emma Degerstedt 2010 Sundsvalls Simsällskap 40 1:06.50 +35.94
Grenen officiell:  2021-09-25 12:02:40
Gren 7, 50m Frisim Damer 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bella Prytz 2008 IKSU Simning +0.70 563 27.76 Q
Entry time: 29.30 (-1.54)
2 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.72 517 28.56 +0.80 Q
Entry time: 29.21 (-0.65)
3 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb 484 29.20 +1.44 Q
Entry time: 29.81 (-0.61)
4 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap 417 30.69 +2.93 Q
Entry time: 31.49 (-0.80)
5 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap 415 30.72 +2.96 -
Entry time: 29.80 (+0.92)
6 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening 407 30.94 +3.18 Q
Entry time: 30.04 (+0.90)
7 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.80 389 31.39 +3.63 -
Entry time: 30.68 (+0.71)
8 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.57 388 31.42 +3.66 Q
Entry time: 30.67 (+0.75)
9 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.66 378 31.69 +3.93 Q
Entry time: 30.91 (+0.78)
10 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 373 31.85 +4.09 Q
Entry time: 34.75 (-2.90)
11 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 360 32.22 +4.46
Entry time: 32.23 (-0.01)
12 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.52 352 32.45 +4.69
Entry time: 35.02 (-2.57)
13 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb 349 32.55 +4.79
Entry time: 31.97 (+0.58)
14 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap 344 32.71 +4.95
Entry time: 33.52 (-0.81)
15 Elma Moberg 2007 Höga Kustens Simsällskap 325 33.33 +5.57
Entry time: 35.51 (-2.18)
16 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 313 33.77 +6.01
Entry time: 35.93 (-2.16)
17 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap +0.55 309 33.89 +6.13
Entry time: 34.27 (-0.38)
18 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.57 294 34.45 +6.69
19 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.57 292 34.54 +6.78
Entry time: 36.74 (-2.20)
20 Lottie Berglind 2008 Järfälla Simsällskap 291 34.59 +6.83
Entry time: 39.90 (-5.31)
21 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.64 287 34.73 +6.97
Entry time: 34.73 (=)
22 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap 281 34.98 +7.22
Entry time: 40.71 (-5.73)
23 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 279 35.06 +7.30
Entry time: 33.94 (+1.12)
24 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap 272 35.36 +7.60
Entry time: 35.39 (-0.03)
25 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 255 36.13 +8.37
Entry time: 36.59 (-0.46)
26 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap 237 37.05 +9.29
Entry time: 37.53 (-0.48)
27 Jennifer Carlén 2008 Sundsvalls Simsällskap 229 37.45 +9.69
Entry time: 36.04 (+1.41)
28 Alice Ernerfeldt 2008 Njurunda Simsällskap 210 38.52 +10.76
Entry time: 40.84 (-2.32)
29 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap 199 39.27 +11.51
Entry time: 38.97 (+0.30)
30 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap 180 40.55 +12.79
Entry time: 39.66 (+0.89)
31 Alice Boström 2008 Höga Kustens Simsällskap 157 42.46 +14.70
Entry time: 46.28 (-3.82)
32 Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening +0.88 129 45.27 +17.51
Entry time: 46.29 (-1.02)
- Ida Hällman 2007 IKSU Simning +0.34 DSQ
- Minna Hedlund 2007 Hudiksvalls Simsällskap +0.62 DSQ
- Elma Jonsson 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.30 DSQ
- Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-09-25 12:02:40
Gren 7, 50m Frisim Damer 15 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap +0.57 518 28.55 Q
Entry time: 28.61 (-0.06)
2 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 503 28.83 +0.28 Q
Entry time: 29.37 (-0.54)
3 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap 497 28.94 +0.39 -
4 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap 495 28.97 +0.42 -
Entry time: 29.36 (-0.39)
5 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.73 490 29.08 +0.53 Q
Entry time: 29.22 (-0.14)
5 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap 490 29.08 +0.53 Q
Entry time: 28.62 (+0.46)
7 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 486 29.15 +0.60 Q
Entry time: 29.48 (-0.33)
8 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.57 417 30.67 +2.12 Q
Entry time: 29.77 (+0.90)
9 Alma Bäckström 2006 IKSU Simning +0.59 407 30.93 +2.38 Q
Entry time: 29.50 (+1.43)
10 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb 405 30.98 +2.43 Q
Entry time: 32.02 (-1.04)
11 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap +0.74 400 31.12 +2.57
Entry time: 29.78 (+1.34)
12 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.62 395 31.23 +2.68
Entry time: 31.34 (-0.11)
13 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 378 31.69 +3.14
Entry time: 28.93 (+2.76)
14 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 363 32.13 +3.58
Entry time: 32.91 (-0.78)
15 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap 360 32.23 +3.68
Entry time: 31.71 (+0.52)
16 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.61 356 32.35 +3.80
Entry time: 32.32 (+0.03)
17 Jonna Hellgren 2004 IKSU Simning 351 32.50 +3.95
Entry time: 31.96 (+0.54)
18 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.66 338 32.90 +4.35
Entry time: 30.95 (+1.95)
19 Linnea Sandström 2004 Höga Kustens Simsällskap +0.55 337 32.95 +4.40
Entry time: 32.61 (+0.34)
20 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.72 335 33.01 +4.46
Entry time: 31.47 (+1.54)
21 Lea Rosenholm 2006 Spårvägen Simförening 317 33.61 +5.06
Entry time: 41.57 (-7.96)
22 Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening 316 33.63 +5.08
Entry time: 33.40 (+0.23)
22 Alva  Käller 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.53 316 33.63 +5.08
Entry time: 33.47 (+0.16)
24 Linnéa Bäckman 1989 Solens Idrottsförening +0.84 296 34.40 +5.85 S14
Entry time: 31.37 (+3.03)
25 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap 252 36.30 +7.75
Entry time: 38.68 (-2.38)
26 Maria Carlsson 1983 Solens Idrottsförening 93 50.46 +21.91 S14
Entry time: 44.69 (+5.77)
27 Klara Hafvenström 1995 Solens Idrottsförening 28 1:15.46 +46.91 S14
Entry time: 1:16.39 (-0.93)
Grenen officiell:  2021-09-25 12:02:40
2021-09-26 07:37:17 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner