2021-10-23   22:53:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for MadWave Challenge 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Document
Resultater
Mad Wave 2021 - Hvidovre
Placering: Friheden Svømmehal Arrangør Hvidovre Svømmeklub
25m Stævne dato: 11. sep  2021 to 12. sep  2021
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 344 2:50.02
50m: 40.96
100m: 1:24.80
(43.84)
150m: 2:08.27
(43.47)
200m: 2:50.02
(41.75)
2 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 336 2:51.47 +1.45
50m: 40.84
100m: 1:24.38
(43.54)
150m: 2:09.24
(44.86)
200m: 2:51.47
(42.23)
3 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 300 2:57.99 +7.97
50m: 41.98
100m: 1:27.92
(45.94)
150m: 2:14.85
(46.93)
200m: 2:57.99
(43.14)
4 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 217 3:18.27 +28.25
50m: 46.18
100m: 1:38.23
(52.05)
150m: 2:29.95
(51.72)
200m: 3:18.27
(48.32)
5 Alma Pedersen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 169 3:35.29 +45.27
50m: 50.63
100m: 1:46.13
(55.50)
150m: 2:42.43
(56.30)
200m: 3:35.29
(52.86)
6 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 166 3:36.72 +46.70
50m: 49.89
100m: 1:45.07
(55.18)
150m: 2:42.19
(57.12)
200m: 3:36.72
(54.53)
- Isabella B Bonde 2008 Hvidovre Svømmeklub DNS
Event official at: 11-09-2021 11:11:32
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katja Poulsen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 481 2:32.08
50m: 35.46
100m: 1:13.57
(38.11)
150m: 1:52.86
(39.29)
200m: 2:32.08
(39.22)
2 Vigga Jacoby 2007 Hovedstadens Svømmeklub 408 2:40.64 +8.56
50m: 36.78
100m: 1:16.80
(40.02)
150m: 1:58.84
(42.04)
200m: 2:40.64
(41.80)
3 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 394 2:42.50 +10.42
50m: 38.92
100m: 1:20.35
(41.43)
150m: 2:02.65
(42.30)
200m: 2:42.50
(39.85)
4 Maja Zastrojevic 2006 Svømmeklubben MK31 393 2:42.69 +10.61
50m: 37.39
100m: 1:18.56
(41.17)
150m: 2:01.32
(42.76)
200m: 2:42.69
(41.37)
5 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 337 2:51.17 +19.09
50m: 40.29
100m: 1:23.51
(43.22)
150m: 2:07.61
(44.10)
200m: 2:51.17
(43.56)
6 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub 276 3:03.12 +31.04
50m: 42.12
100m: 1:28.30
(46.18)
150m: 2:16.21
(47.91)
200m: 3:03.12
(46.91)
Event official at: 11-09-2021 11:11:32
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 546 2:25.84
50m: 35.25
100m: 1:11.63
(36.38)
150m: 1:48.86
(37.23)
200m: 2:25.84
(36.98)
2 Sofie Hertzberg 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 448 2:35.77 +9.93
50m: 37.67
100m: 1:16.50
(38.83)
150m: 1:56.37
(39.87)
200m: 2:35.77
(39.40)
Event official at: 11-09-2021 11:11:32
12-09-2021 10:56.22 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Hvidovre Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner